Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

3 minutes ago, Gojko said:

Izuzetno čudna utakmica, kao uostalom i cela EL sezona.

Ko će u top 8 mislim da se neće znati ni posle poslednjeg kola. 

 

Зна се.Ми 🙂 велики смо мајстори да усеремо релативно добру позицију...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, jaka blazic said:

zasto je kampaco u atini igrao 15 minuta i nije ni pogledao ka kosu?

zasto je martin igrao 3 minuta protiv albe?

 

sto se nemanje tice sad je kasno, kad je bilo najbitnije nije ga bilo tj. opet se misteriozno povredio i propustio dva najbitnija meca i sto se mene tice nema prelaznu ocenu za sad... 

u poslednjih 11 tekmi mi smo dobili efes, makabi i baskoniju... zanimljivo otvaramo komsijama put u top 8...

kao i sudjenje protiv efesa i baskonije koje je bilo domacinsko...

 

da je situacija takva kakvom se predstavlja mi bi ovu tekmu pustili lagano... kad ono ful roster, nemanja se oporavio, kampaco ne izlazi iz igre... 

 

 

odmori malo čoveče

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47-28 za 25 minuta igre posle izlaska Vildoze. Moram reci da me uopste ne cudi da smo posle toga zatvorili Baskoniju. Jasno je da je u padu forme ali je takodje jasno da nam pored Nedovica i Fakua i ne treba bas i Vildoza. Neka bude na leto trampa Vildoza-Dek ili Vildoza-Kalina.

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Gde treba da se zarati? 

Baskija da se odcepi od Spanije i Rusija da izvrsi invaziju na Litvaniju i imamo realne sanse.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Gde treba da se zarati? 

Hahaha nigde, ali stvarno postoji kombinatorika koja to omogucava, suluda ali postoji. Razlog da to proverim je sto momci i dalje veruju pa mi bilo malo cudno, mislio sam da imamo sanse za top8 eventualno u nekoj mini tabeli, ali zapravo postoji i ta opcija za 6. poziciju. Naravno, gotovo je nemoguce da se sve poklopi. Zapravo ova pobeda Makabija nad Asvelom nije u skladu sa tim scenarijom pa mozda pozicija 6 vise i nije dostupna, ono sam pisao pre toga. 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

Hahaha nigde, ali stvarno postoji kombinatorika koja to omogucava, suluda ali postoji. Razlog da to proverim je sto momci i dalje veruju pa mi bilo malo cudno, mislio sam da imamo sanse za top8 eventualno u nekoj mini tabeli, ali zapravo postoji i ta opcija za 6. poziciju. Naravno, gotovo je nemoguce da se sve poklopi. Zapravo ova pobeda Makabija nad Asvelom nije u skladu sa tim scenarijom pa mozda pozicija 6 vise i nije dostupna, ono sam pisao pre toga. 😄 


ma bitno je da izbegnemo Barsu u četvrtini finala 

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Emo Argentinac na poslednjih 8 EL utakmica:  9.0 poena iz 9.0 šuteva iz igre, 33.3% iz igre, 16.2% za tri i 3.0 asistencije.

 

Do tada (prvih 17 utakmica) je imao:  14.5 poena iz 10.2 šuta iz igre, 46.2% iz igre, 42.3% za tri i 3.9 asistencija.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam i ranije da su price oko gubitka svih sansi za plasman u TOP8 nakon Albe bile preuranjene. Naravno da je KKCZ jedna od jacih ekipa u EL i to je ovaj mec i pokazao, a i raspored je bio vise nego dobar - Bayern bez nekoliko igraca, Efes koji je bio u stanju raspada, PAO koji je ove sezone PAO na dno tabele i onda cetiri meca kod kuce i gostovanje 17. ekipi na tabeli.

 

Samo sa pobedom u Atini sanse bi i dalje bile sasvim dobre - OK, prvih sedam je pobeglo, ali nije bilo nerealno da Baskonia dobije samo Albu i Asvel kod kuce do kraja (17), Zalgiris eventualno Bayern u gostima i Valenciu kod kuce, ostali klubovi bas zaostaju. Dakle, zapravo je ta jedna pobeda falila sto malo sprecava da se prica na ovoj temi kako je ekipa Crvene zvezde jedna od najlosijih i kako je izostanak borbe za TOP8 nesto sto je bilo realno da se desi.

 

Dakle, samo sa jednom pobedom protiv trojca Alba/Bayern/PAO sanse su postojale, a pricamo o samo jednoj pobedi, sta da kazemo da su pobedjene dve ili sve tri utakmice sa tog spiska? Tu se ne mozemo vaditi na losu centarsku liniju ili Vildozinu depresiju, naprotiv, u sva tri meca Crvena zvezda je bila znatno jaca od protivnika sve do pred sam kraj (ili pred poslednju cetvrtinu). Zato mozemo reci da je 8. mesto bilo itekako dostizno, ali je trener sa tri losa vodjenja svog tima na tri meca prosuo sve sanse za ostvarivanje cilja (koji je to pogotovo postao onog trenutka kada je u klub dosao Facundo Campazzo).

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Guru said:

Emo Argentinac na poslednjih 8 EL utakmica:  9.0 poena iz 9.0 šuteva iz igre, 33.3% iz igre, 16.2% za tri i 3.0 asistencije.

 

Do tada (prvih 17 utakmica) je imao:  14.5 poena iz 10.2 šuta iz igre, 46.2% iz igre, 42.3% za tri i 3.9 asistencija.

 

 

Znaci ista stvar samo promasuje trojke?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vildoza u odbrani šatro "usmerava" ballhandlera otvarajući mu ulaz bez jednog body check-a kao da ovog unutra čeka Tavares. Blokove i dalje prolazi "na kant" kada mu igrač krene u stranu i samo trčkara za njim smetajući pod košem našim visokim na skoku.

Provalili su ga da je odsutan i svilen za hasl i da igra ozbiljnu alibi odbranu.

Petruševa i Martina je Duško večeras i pored mini serija u napadu izvukao nakon prve greške u odbrani a Vildozu je bodrio posle one cigle u ranoj fazi napada.

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam pre jedno dve nedelje da je Vildoza rak rana ovog tima, ovde su se mnogi smejali ali evo kako izadje Luca mi prodisali...

Imam neki osecaj da okrecemo sezonu bez njega, naravno da mi je krivo sto se momak povredio i zelim mu da se sto pre oporavi i da na leto ubode neki EL angazman, samo sto dalje od nas.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Benito said:

Pisao sam pre jedno dve nedelje da je Vildoza rak rana ovog tima, ovde su se mnogi smejali ali evo kako izadje Luca mi prodisali...

Imam neki osecaj da okrecemo sezonu bez njega, naravno da mi je krivo sto se momak povredio i zelim mu da se sto pre oporavi i da na leto ubode neki EL angazman, samo sto dalje od nas.

 

Kako se okrece sezona ako su sanse za TOP8 skoro pa izgubljene?
 

Trijumf u ABA ligi? Ako se ostvare tracevi ptica zlosutnica i ako je EL vec odlucila da ce i jedni i drugi i sledece sezone igrati u tom takmicenju kako je trofej u ABA ligi mnogo bitniji od onog u kupu ili KLS? Razlika ABA i KLS svakako vise nije u kvalitetu drugih ekipa, jer ako su sanse i Buducnosti i Mege/Borca da izbace Crvenu zvezdu u PO granice sa nulom, radi se o slicnim takmicenjima. Jedinu razliku pravi situacija u kojoj winner takes it all, odnosno situacija u kojoj je porazena ekipa osudjena na mnogo manji budzet i igranje EC. Ako se to ne desi, KKP sa plasmanom u TOP8 EL vec sad ima uspesniju sezonu od KKCZ.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rado bih se radovao nakon lepe pobede ali baš i ne ide.

 

Jaka Blažić ima poentu, ne što se tiče teorija zavera, već tragikomčnog vođenja tima, jezive nediscipline i sumraka mozga koje smo gledali u najbitnijim utakmicama.

 

Nisam siguran da ćemo ikada dobiti odgovor šta se i naročito ZAŠTO dešavalo, ali svakako bih bio izuzetno zainteresovan da ga čujem.

 

BTW, Vildoza je neverovatno psihički labilan. Sa takvim mindsetom pravo čudo da je dogurao do ovakve karijere.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

konacno pobedimo posle niza seksi avantura & cela strana od sinoc o igracu kojem ne ide i koji je usput obnovio povredu. gospoda.

 

 u svakom slucaju, vildoza je jedan od 3, odnosno 5, ako racunamo hasana i petruseva, koji kao da pokazuju naznake dobre forme, kljucna igraca za rasplet sezone. ne bodri ga dushko zato sto je lud, vec zato sto je svestan onoga sto donosi. nije kao da ga prvi put u zivotu trenira.

 

bitna pobeda za nase izuzetno poljuljano samopouzdanje, steta sto nam povrede i dalje ne dozvoljavaju kontinuitet.

 

mrzi me da proveravam ali sam ubedjen da bi neki razumno-prosecan sut za spotup trice, slikao drugaciji pejzaz i utisak o ovoj ekipi. nismo toliko losi suteri koliko izgleda. mozda je sada prilika za hollanda, dok je vildoza opet out, da popravi timske procente u tom segmentu.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...