Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Од суспензије ништа неће бити, сви добро знају, отуд и бусање. Нисам веровао у ову екипу после тешких пораза, мислио сам да је ово гори распад од свега у последњих неколико година (а није да нисмо навикли да губимо тесне утакмице), штавише, размишљао сам да ли је икад било горе сем кад су нам носили кошеве. 

 

Онда се деси овако нешто, и опет направи највећег верника од мене. Сигуран сам хиљаду посто да ћемо се пробудити и одиграти како треба. Ја сам синоћ видео да смо бољи и јачи, и то су видели и момци. Биће прави кад треба, у то не сумњам нимало. Хвала оној дилеји и у моје име, што ми је још једном дочарала против чега се клуб намерио и зашто подршка не сме да изостане ма колико ми то лоше утицало на здравље, и у име наших играча. Не само што су још једном видели како не треба и како не сме, већ се надам да су добили мало горива за оно што долази. Хвала и највећем Србину што више нема маски око тога ко је какав. Само тежак рад, дисциплина, тренинг и терен. За ЕЛ је нажалост касно, али за све остало није. И то је једино важно.

 

160 км до Пионира више нису никаква препрека. Идемо даље.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo problem od kada je Vildoza u kanalu, a to je od povrede na ovamo. Bukvalno nam fali jos jedan igrac koji ce da povuce i kada to uradi Dobric mi dobijamo, ali i on je ove godine pakao i ostaje nada da ce po obicaju da se probudi u PO.

Sto se tice Lesora, mržnja se nikad ne smiruje mržnjom, već jedino njenim odsustvom.

Treba se resetovati do PO, pojacati treninge, pustiti EL, pogotovu Baskoniju i Valensiju.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
To je tačno u teoriji, ali Lesor i jeste igrao celo drugo sa tri lične a vi niste našli način da ga napadnete i izbacite iz igre, ja bih pre tu tražio rezultate neuspeha. Počeli ste da igrate preko njega tek u četvrtoj kad je Luka proigrao. Drugo, mislim da je u pitanju bio čist kukavičluk kod Lesorove lične a čisto neznanje kod Kampacove lične, nisam stekao utisak da su ga targetirali. However, to su dve odluke, stvarno ne bih o tome pričao u utakmici u kojoj sa plus 17 dođeš na minus 13...
To nisu samo dve odluke, već odluke koje su direktno uticale na rezultat utakmice. Nepostojeća prva lična Martina i Bentila i nedosuđena druga lična Ledaya nad Petruševim su npr samo tri odluke iz prvog poluvremena o kojima niko ne priča pošto su samo dva poena i mnogo manje značajne. Opet i te odluke su uticale da u prvom poluvremenu ne odemo i na +25 i komotnih 20ak na poluvremenu kao što smo po igri i trebali, ali ajde, kažem, potpuno sporedne stvari u odnosu na ove dve odluke.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clash said:

Je li Lesor makar radi damage control dao neku izjavu da mu je zao?

Da se spuste tenzije kao sto Zeljko kaže. Da je ovo ipak samo sport.

 

Nista jos uvek, a?

"Dobili smo utakmicu! Tim je pokazao karakter. Svi su doprineli, borili su se kao ludi. Ponosan sam na svoj tim i na naše navijače. Pogurali su nas kao što niko drugi ne bi mogao", rekao je Matijas Lesor.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VISOKOLETAC said:

"Dobili smo utakmicu! Tim je pokazao karakter. Svi su doprineli, borili su se kao ludi. Ponosan sam na svoj tim i na naše navijače. Pogurali su nas kao što niko drugi ne bi mogao", rekao je Matijas Lesor.

Da, sad vidim tu izjavu. Fali jos samo da su dali 110% svojih mogucnosti i da su ispostovali dogovor iz svlačionice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"KK Crvena zvezda Meridianbet nakon sramne utakmice u ponedeljak uveče, čiji je cilj bio očigledno samo da naš tim bude prisutan, a drugi taj meč po svaki cenu dobije, zahteva hitnu reakciju čelnika ABA lige – iz više razloga.

Licemerne izjave trenera KK Partizan nakon loše režirane predstave, samo su potvrda da je sve bilo režirano i unapred pripremljeno na sada već standardan način od ljudi koji su se okupili sa raznih strana i različitih miljea sa samo jednim ciljem – da pobede ne birajući sredstva i metode kako bi opravdali ogromna ulaganja u klub koji vode, ali milionske poreze klupske i lične nikako da plate!

KK Crvena zvezda Meridianbet zahteva najstrožiju kaznu za uličarsko ponašanje Matijasa Lesora koji je pesnicama napao košarkaša Crvene zvezde i reprezentativca naše zemlje Filipa Petruševa. Očekujemo da će liga pokazati da ima snagu da se izbori sa ogromnim pristicima koji traju već godinu i po dana, od kada se ova interesna trojka koja zapravo vodi klub kompletirala, jer u suprotnom – ova liga se sa ovakvim predstavama neće završiti!

KK Crvena zvezda Meridinbet već dugo ćuti na prostačko ponašanje nekolicine ljudi koji su deo kluba koji bi trebalo da nam bude "samo" sportski rival i poziva se na fer plej.

Od tužakanja Evroligi što je posebna (samo njihova) sramota, do skandiranja i uvreda na račun svih u klubu i na utakmicama u kojima KK Crvena zvezda uopšte nije bio akter. Ta atmosfera je postala normalna i ne sankcioniše se od strane ABA lige?

Nismo se oglašavali nakon uvredljivih pesama sa megafonima, prostačkog ponašanja pojedinih igrača KK Partizan prošle sezone, ali i sramnih slika istog tog Matijasa Lesora sa reprezentativcima Republike Srbije, pa i udaranja Fakunda Kampaca u Nišu… Zato je valjda i normalno da njegov naredni korak bude i fizički napad na pojedine igrače Crvene zvezde uličarsko ponašanje na terenu?

KK Crvena zvezda zna da su pojedinci u ABA ligi izloženi ogromnom pritisku koji se vidi i kroz način kako se delegiraju sudije za utakmice, a po potrebi i sudijskim kriterijumom pojednih sudija koji u strahu da ne ispadnu sa sudijske liste u Evroligi obavljaju svoje "domaće” zadatke. Oni dobro znaju ko im time preti, a znamo i mi.

"Svi znate ko iza svega ovoga stoji, pa napišite ako smete" reče jedan trener pre 15ak dana u Nišu.

Zato pojedinci na utakmicama imaju status "belog medveda" ali igrači koji su svojim igrama i ponašanjem godinama unazad zaradili svoj status i to na evroligaškim terenima (Fakundo Kampaco) imaju tretman juniora!

KK Crvena zvezda će zahtevati i ekspertizu za nekoga "nikad boljeg suđenja" jer je po našem mišljenju ono bilo nikada gore o čemu govore činjenice, brojke, i situacije u kojima je najbolji akter ove utakmice bukvalo izbačen sa terena. Ako takav status ima jedan od najboljih bekova sveta, koji igrač će želeti da dođe u ovu ligu i da bude marioneta u režiranim predstavama u kojima mora da pobedi jedan čovek?

Konačno pominjanje "sjajnog ambijenta" u kome se vređaju svi članovi uprave KK Crvena zvezda i predsednik države (valjda zato što im je obezbedio budžet i omogućio sredstva za specijalnu pozivnicu za EL, koju na terenu nisu ni zaslužili) napravljena je atmosfera u kojoj je normalno da jedan tim nema ravnopravan tretman na terenu, ali i da se igra utakmica u ambijentu zbog koga se KK Crvena zvezda prazni hala posle prvog upozorenja uz poziv na propozicije, koje za druge ne važe!

Pozivamo čelnike ABA lige da pod hitno vrate takmičenje u regularne okvire, a to mogu učiniti samo konkretnim odlukama. Neregularnom završnicom utakmice 20. kola u Splitu na koju je morala da reaguje (a nije) ova liga je već neregularna. Svim dešavanjima u ponedeljak u Beogradu, ona samo tone još dublje. Suspenzijom košarkaša Partizana Matijasa Lesora do kraja sezone zbog udaranja pesnicama košarkaša Crvene zvezde Filipa Petruševa (a ne odgurivanja kako neki tvrde) i kaznama za "sjajnu atmosferu" (disciplinski sudija) i "nikada bolje suđenje" (komesar za suđenje) moraće da pokažu minimum digniteta i želje da očuvaju ovo takmičenje. Ili ga neće biti.

Ukoliko ne bude tako, već moramo da budemo "sklonjeni u stranu" i to na silu zbog pomenute interesne grupe, onda makar neka skupe hrabrost i neka to javno kažu. Jer ova liga je napravljena 2000.godine, ne zbog pojedinaca već zbog svih klubova koji u njoj učestvuju i koji su njeni vlasnici. To svakako nije trener KK Partizan.

"Svi znate ko iza ovoga stoji, pa ako smete napišite" i "zašto utakmice u ABA ligi ne mogu da budu u normalnom ambijentu kao one u Evroligi" su izjave tog trenera i najbolje opisuju sve što se dešava i što je navedeno u ovom saopštenju KK Crvena zvezda.

KK Crvena zvezda traži "samo" ravnopravne uslove da se za svoje ciljeve bori na terenu. Trenutno ih nemamo i to je svakome jasno. Ovo nije liga Željka Obradovića, niti svojevrsni "metalni kup" – već liga SVIH klubova koji su je napravili. I tako će i ostati – ili je neće ni biti"

 

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

opet radonja :lol_2:

uz svo dužno poštovanje prema njegovom trenerskom umeću i minulom radu u klubu, odgovorno tvrdim da on ne bi znao šta da radi sa ovim sastavom.

 

duško je, bez obzira na ovih metar dana propadanja,najbolje moguće rešenje na raspolaganju. a i da nije, malo manje fantazi-logike bi nam prijalo kao klubu, taman i po cenu neuspeha, kao što rekoh.

 

Kad je uspeo da razreši onaj Obradovićev i Karaičićev rebus od rostera, ja odgovorno tvrdim da bi nekako uspeo i sa ovim.

 

2 hours ago, uini said:

pa i drugi imaju najjači roster u aktuelnih 30-40 godina, plus i najboljeg trenera u sličnom periodu. nije kao da nam je nešto namenjeno zbog snage rostera @propolis

 

Imali su i lani najjači roster (do tad) i istog tog trenera. Pa je radila bežanija u junu.

 

S tim da se slažem da Duško treba da ostane i da mislim da može da reši sezonu. I da jučerašnja utakmica nemože u isti koš sa ostalim u poslednjem periodu gde smo ispuštali vodstva, zbog svega što se izdešavalo kroz utakmicu.

 

1 hour ago, srlepajce said:

 

Za razliku od Radonje jako recit covek 

Gotivim Radonju ali sve je to bilo tuc muc

Pojava na kzs, odnos sa novinarima perfektan 

 

Kao i uini ne mislim da bi sa Radonjom u ovoj sezoni, pod svim istim okolnostima, nista bolje izgledali, naprotiv

 

Dobro, svak ima svoj neki kriterijum i šta voli da vidi od trenera. Po meni, ove stvari u suštini nisu toliko bitne. Jer kad bi kroz to gledali trenere, Radonja i bio najslabiji trener na svetu, a Jasmin Repeša medju najboljima. A znamo da nije tako.

 

1 hour ago, Alija Sirotanović said:

Duško je gospodin čovek i veliki trener. Tim mu ne igra dobro sto ne znači da će u tom ritmu nastaviti, mislim suprotno, da cemo biti najbolji kad bude najpotrebnije. Ali te priče kako bi Radonjić izvukao sezonu su smešne, izgubio bi glatko plej of. Sta je Duško zatekao kad je dosao pa nas podigao iz mrtvih i sad zbog nekoliko losih utakmica, tj. poslednjie četvrtine tih tekmi treba da ga teramo iz kluba? Biće to ok samo podrska. 

 

Obradović je uvek bio govnar, ali ne znam da li će se ovako kurčiti u Maju? Moje misljenje da nece, a da će prosipati seljačke manire to uvek hoće. I ta njegova bezobrazna priča o našem budzetu i nekakvom rosteru kakav Evropa nije videla od kada postoji kosarkas bas je jadna i alibi za njegov budzet. Meni je zao sto mnogo nasih navijaca prihvatili tu priču da smo mi Drzavni ljubimci a oni borci za pravdu i jedna velika sportska priča. 

 

Oni su sinoć pokazali tu njihovu sportsku priču. Lesor je slika kk Partizana. Nismo isti niti cemo ikad biti isti. 

 

Meni je smešna izjava da bi playoff glatko izgubio čovek koji ne da jih ne gubi glatko, več ih uopšte ne gubi. Da bi bio challenge, bio bi. Da bi ga izgubio glatko, nebi.

 

A šta je Radonjić zatekao tad kad je preuzeo ekipu od Obradovića. Tim koji puca od Igokee 25 razlike u prvoj utakmici i nije sposoban da odbrani jedan pnr. Ali zato malo po malo i glej ga zlomka (što bi rekli Slovenci) opet tri trofeja

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

To nam je sto nam je.

 

Nemamo prednost domaceg terena. Sto mozda i nije toliko bitno ali svakako ne odmaze. Mozda i bolje da idemo kao neki underdog. Samo da svi budu zdravi i u formi, pa makar igrali i protiv sudija. 

 

Sudijskih gresaka ce biti na obe strane, neke su zaista slucajne, ali neke te stvarno teraju da se zapitas "da li je moguce?!". Nama se nekako uvek poklope sa odlucujucim momentima. Neko je pomenuo - nisi sudio nepostojeci faul Kampaca nad Lesorom u 1/4 kao prvu ili drugu licnu gresku, vec kao 4. u momentima kada se bas lomi rezultat, kada nemas ni Nedovica ni Dobrica vise.

 

Ali dosta o sudijama, ne mislim da su oni presudno uticali, mi smo imali dosta losih stvari sa nase strane. Dozvolili smo im da se razmasu. Prosto ne mozes na +6 i napadom da napravis onakvu glupost i primis trojku. Umesto da smo mi imali priliku za +8 ili +9 pali smo na +3 uz nestvaran boost za njihov moral. A nas u kanal. 

 

Pa onda ona Markoviceva kontra 1 na 0, gde se uplasio da je zavrsi. Covece imas skoro 2 metra, kosarkas si, mozda nisi nikada u karijeri kucao ali stavi je na tablu makar, kreni na jedan pa zavrsi na drugi obruc to barem znas, imao je gomilu opcija da zavrsi i on izgubi loptu. 

 

Ne zelim ni da se secam drugih scena gde smo sami sebi krivi... 

 

Jednostavno, moramo sami biti bolji jer nece titule doci tako sto je neko losiji. A ovo je najjaci Partizan u istoriji.

 

Skupiti se, trenirati i cekamo PO. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Dusko said:

Ma da normalno je da posle svake utakmice neko krene da se potuce. Previse je cak i od tebe Devile.

Nije normalno, ali se desava. Lesora su tukli ceo mec i provocirali. Dobio je postene batine. On decko nema visok iq pa je reagovao odvratno i to je to.

 

Mene ne tanima ABA, EL je bila mesto za dokazivanje...ovde ocekujemo vasar kao i uvek.

 

Znali su da Kampaco kasni, da je Nedovic staklen i da Martin vise nije Martin..pre je kuco i lupao banane i kucao, sad ne moze od parketa da se odvoji. Gde je Holand??

 

Sad je lako prebaciti sve na Lesora..

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

 

 

Izdali su i oni svoje, ovo je deo: 

 

Quote

Incident koji se dogodio na kraju utakmice između Matijasa Lesora i Filipa Petruševa jeste nešto što se na sportskim borilištima dešava, ali smatramo da je reakcija našeg igrača neprimerena i prenagljena. Bez obzira na to šta je dolazilo sa druge strane, igrač Partizana ne sme da reaguje na taj način i Klub će u skladu sa internim disciplinskim pravilnicima koje su svi igrači potpisali sprovesti sa Matijasom propisanu proceduru. Svakako, Partizan Mozzart Bet će učiniti sve da njegovi igrači više nikada ne učestvuju u incidentima i bez obzira da li su isprovocirani ili ne, uvek budu primer sportskog i viteškog ponašanja.

 

Zanima me šta će biti propisana procedura.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

Eh da, Lesor. Popice neku simbolicnu suspenziju, utakmicu-dve, i to je to. Od samog Partizana ne treba nista ocekivati po tom pitanju jer je Obradovic vec sve rekao, relativizovao udaranje "guranjem", nazvao incident "nepotrebnim", insinuirao neke provokacije od Petruseva... 

 

Videcemo samo sta ce biti u PO. Ako dodjemo do toga. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Eh da, Lesor. Popice neku simbolicnu suspenziju, utakmicu-dve, i to je to. Od samog Partizana ne treba nista ocekivati po tom pitanju jer je Obradovic vec sve rekao, relativizovao udaranje "guranjem", nazvao incident "nepotrebnim", insinuirao neke provokacije od Petruseva... 

 

Videcemo samo sta ce biti u PO. Ako dodjemo do toga. 

Mislim da je to po meri. Recimo, dve utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Pazi ti formulaciju da je bio incident izmedju Lesora i Petruseva... Kao da neka bitanga prebije iz cista mira nekog na ulici i to se formulise kao incident te bitange i tog coveka. Valjda uz sve ovo ide ono da su za incident potrebna dvojica.

Sramno, da sramnije ne moze biti. Samo nastavak Zeljkovih bljuvotina.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nije normalno, ali se desava. Lesora su tukli ceo mec i provocirali. Dobio je postene batine. On decko nema visok iq pa je reagovao odvratno i to je to.

 

Mene ne tanima ABA, EL je bila mesto za dokazivanje...ovde ocekujemo vasar kao i uvek.

 

Znali su da Kampaco kasni, da je Nedovic staklen i da Martin vise nije Martin..pre je kuco i lupao banane i kucao, sad ne moze od parketa da se odvoji. Gde je Holand??

 

Sad je lako prebaciti sve na Lesora..

Tvoja mrznja prema klubu je prevelika. Taman smo se malo odmorili dok si navijao za PAO. Hvala bogu pa ces sada da navijas za Cedevitu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nekoime123 said:

On kao jedan od vlasnika ABA lige pise saopstenje ABA ligi? Kakvo gubljenje vremena.

Gore nego kad se zalio ABA ligi za pravila koje je on lično doneo😂 (konkretno mislim na situlaciju sa MZTeom)...

Suspenzija do kraja sezone za sta tacno?

Pa zaboga ovo kao da sam ja pisao a ne neko ko se bavi 50 godina kosarkom...što bi naš samoprozvani doktor rekao ovo vise lici na neku "histeriku sa SOS kanala" nego na realno saopstenje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

Tvoja mrznja prema klubu je prevelika. Taman smo se malo odmorili dok si navijao za PAO. Hvala bogu pa ces sada da navijas za Cedevitu.

Nema mrznje prema klubu vec prema Covicu. To nije ni mrznja vec gadjenje celog opusa od 30 godina. Ophodjenje prema DR i poziv u SUBKOK ili kako vec je podiglo to na neki visi nivo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Dobro, svak ima svoj neki kriterijum i šta voli da vidi od trenera. Po meni, ove stvari u suštini nisu toliko bitne. Jer kad bi kroz to gledali trenere, Radonja i bio najslabiji trener na svetu, a Jasmin Repeša medju najboljima. A znamo da nije tako.

Kao sto sam rekao uopste nisam imao nameru da poredim Duska i Radonju

Naravno da mi imponuje da je Dusko Ivanovic trener Zvezde jer smatram da je samo ogroman plus na svu pricu u i oko kluba 

 

To sto je svaka prica o Dusku i Nedovicu kao  prst u oko Radonji i Kalini, to je nidje veze

 

Covek je otisao, sve najbolje mu zelim, otisao on dalje, krenuli i mi dalje

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...