Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

21 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Treba posmatrati i kontekst situacije. Egzam pravi prednost u odnosu na sve igrače koji igraju na toj poziciji. Egzam nominalno igra pleja, ali to je čovjek od 195cm i 95kg. Uz to je i vrhunski atleta, brz je i ima ogroman odraz. 

Da mi je neko pre par godina rekao da ce njih dvojica da vode duele kao igraci KKP i KKCZ ,oterao bih ga doslovno u pm. A rugali smo se onom bratu zvezda025 ili kako mu bese bio nick 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Губили 20 разлике на полувремену лоше играли они све погађали и опет смо имали шансу да добијемо, да је играо Вилдоза не би Марковић на крају узимао онај битан шут. Не знам зашто Недовић није играо више а и кад се ломимо Кампацо није одиграо готово половину 4. четвртине. 

 

Кључни за овај пораз по мени је Петрушев, гомилу бацања промашио плус у одбрани испадао само тако да су закуцали 5 6 пута лагано. Не знам чему увођење Ивановића у игру кад се види да му тренер не верује инда је изгубио самопоуздање. 

 

Ако буде играо Вилдоза у другој и један центар Митровић или Мартин одигра добру утакмицу ми то можемо добити, наравно пре свега не смемо онако почети утакмицу и губити 20 разлике на полувреме, колико год да се одигра добро у наставку велика је то разлика и увек ће зафалити пар минута за тотални преокрет. 

Link to comment
Share on other sites

Nedovc je blago ubijen u pojam konstantnim Duskovim zlostavljanjem u toku cele sezone. Bukvalno ga na prvu losu sekvencu seli na klupu, iako se radi o jednom od najpotentijih napadaca u evropskoj kosarci.Jebem ga Dusko, daj malo kredita takvom majstoru. U jednom delu sezone nas je maestralno nosio, valjda to znaci nesto? Cime je npr Dobric -bek nesuter koji ne ume da spusti loptu na parket, ali sam nezadovoljan platom i hocu moj deo, necete me prevariti-zasluzio ovoliko poverenje? Ili Petrusev, talentovani lelemud, koji odbranu igra pogledom, ali zato "gledam preko bare, jer sam " too good to be here", pa me zato los dah protivnickog igraca sprecava da dam 2+1"?

A najveci car mi je tu argentinski hipster zarobljen u telu kosarkasa, koji jedan mesec odigra na nivou MVP-a EL, a onda "se povredim posto sam filigranske gradje, patim 3 meseca u odlucujucem delu sezone, jer me devojka ostavila, posto nije saglasna sto pletem sponzoruse po BG splavovima, iako sam mlad, lud,depiliran, savrseno ocupanih obrva, a selfi u liftu radim tako profi, da bi mi Sara Jo pozavidela. I taman kad skupim krhotine svog slomljenog srca, sa mermera hola zgrade u BG H2O, eto zle sudbine u vidu nove povrede primicaca, jer sam prenapregao tetivu dok sam zauzimao selfi pozu u liftu. Nego kad ce ta rata  od 800k plate, valja ispostovati rezervaciju u Lafajetu🧐 Gazda Janakopulose, kad pocistis sve lajne, cujemo se (ako budes imao culo sluha)😤

Edited by Gudura
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Ivanovića i njegove košarkaške filozofije i igre koju forsira, mislim da je baš nepredvidiv trener u smislu da mu ekipe igraju od sjaja do očaja, mnogo više do očaja, da mu se ekipe prečesto, to jest preveliki broj puta, pogotovu u drugom delu sezone, raspadaju totalno na delove bukvalno, i kad kola krenu nizbrdo nema nazad, već samo mogu ići još strmoglavije i brže na dole i pad može biti samo veći i gori (mislim da mu se ovo dešava u trenerskoj karijeri od uvođenja novog sistema u EL).
Baš je nesiguran i nekonstantan trener, i u igri njegovih ekipa na oba kraja terena (pogotovu u napadu, ali i u odbrani itekako), a i uopšteno po njegovoj dosadašnjoj trenerskoj karijeri, po staževima u EL ekipama koje je vodio posle Barse. Napadački je naročito, što se iz aviona vidi, jako slab trener i nekreativan, da ne kažem bezidejan i tanak po pitanju akcija i napadačkih setova, specijala, napada posle tajmauta, iz čeonih i bočnih auta, nekih trenerskih iznenađenja i kečeva iz rukava, trik odbrana, prilagođavanja, nadmudrivanja trenerskih i taktičkih i tako tih stvari. Napadi, igra u napadu, petorke i rotacije su mu u zadnjih dosta sezona plač majke Božje, prečesto i previše praznih minuta u napadu, bezidejnih napada, totalne pogubljenosti ekipe u istom, bukvalno se ne zna šta se igra, totalno neuigrano, raštimovano, nefluidno, nesinhronizovano, a pogotovu nekonstantno, što se najviše vidi u EL, ali isto tako i u domaćim takmičenjima itekako, pogotovu protiv nekih iole jačih protivnika i kvalitetnijih trenera, stručnih štabova i igrača u istim, a koliko vidim ništa ne radi ili ne želi da radi povodom toga i tera ovako po svom. A i zenit mu je svakako odavno prošao, a možda ga je i vreme pregazilo šta znam.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

Sramna odbrana u prvom poluvremenu. A sramota za Petruseva i Bentila da im Ledej ubaci 20 poena za 20 minuta.

Mislim da se sada Partizan sve pita u ovoj seriji. Zeljko nije silio igru u drugom poluvremenu, igrali sa 60% snage. A i prvo poluvreme igrali mozda sa 70%, nisu se mnogo istrosili u ovoj utakmici definitivno. Ako im u sledecoj dozvolimo opet da nametnu svoj ritam, tu nam je kraj.

 

Link to comment
Share on other sites

Sledeca utakmica kljucna.

Ko tu dobije osvaja.

Utisak posle derbija da Partizan bas ima kompleks od Zvezde. Neverovatno koliko jaci sastav imaju a opet egal zavrsnica. Kad bi se okrenuli rosteri Zvezda bi dobila 5/5 derbija.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Шутер из блока said:

pogotovu protiv nekih iole jačih protivnika i kvalitetnijih trenera, stručnih štabova i igrača u istim

 

A od kojih je to kvalitetnih trenera i jacih protivnika Dusko gubio ove sezone, nisam u toku ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fasper said:

Sledeca utakmica kljucna.

Ko tu dobije osvaja.

Utisak posle derbija da Partizan bas ima kompleks od Zvezde. Neverovatno koliko jaci sastav imaju a opet egal zavrsnica. Kad bi se okrenuli rosteri Zvezda bi dobila 5/5 derbija.

 

Ma jeste, kao da igraju sa Cedevitom, a ne sa ekipom koja je imala 50% ucinak u EL. I nikakva egal zavrsnica nije ni postojala, maksimum sto je KKCZ prisla je bio -6.

 

Utisak je samo da se nikome ova liga ni ne igra - do juce se Partizan blamirao protiv filijale Buducnosti, danas igraci Crvene zvezde kao da nisu ni izasli na teren. Pricamo o timu koji je igrao egal sa Partizanom u EL i to bez Campazza (koji je valjda bolji igrac od Vildoze).

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MisaF said:

 

A od kojih je to kvalitetnih trenera i jacih protivnika Dusko gubio ove sezone, nisam u toku ?

Maltene/skoro od svakoga nema od koga nije gubio, a od nekih bio čak i itekako nadigran i rutiniran, u EL, i na domaćem parketu (mnogo puta, što nas je možda i najviše koštalo ne ulaska u top8) i u gostima (tamo možda još lakše izgubljene utakmice i nekompetentnije).

 

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Jbg..nekada mora i neka sreća da te pogleda..npr.Petrušev dva puta u 2+1 situaciji,lopta oba puta iscuri napolje. Što je najogre - lik onda i promašuje ta bacanja.

 

Promašio je te zicere i bacanja iz jednog jedinog razloga - jer je sisica.

To je svako mogao da vidi prilikom okršaja sa lesorom, kada je pobegao i okrenuo leđa.

Skoro sve u sportu pa i u životu je do karaktera.

Edited by Laki21
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ivanović, stručni štab i igrači su totalno nespremni i neprisutni bili u ovoj utakmici, i psihički, i fizički, i taktički, i to posle ovolike pauze i vremena za treninge, bukvalno je imao svo vreme ovog sveta za dodatno i bolje uigravanje, napredak, i poboljšanje u igri na obe strane terena, spremanje i pripreme utakmica i iznenađenja, taktike, specijala, kečeva iz rukava, novih napada i novih odbrana za protivnika koji te čeka u nastavku takmičenja, baš razočaravajuće i užasno, i to sebi dozvoli jedan tako iskusan i trofejan stručnjak…

Edited by Шутер из блока
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

 

Tebi baš nije dobro. 

 

Aj sad molim te opet pogledaj šta si napisao.

 

Felipe je bio fizički limitiran na nivo rekreativca i zbog toga nije mogao da igra ozbiljna takmičenja ali nikada nije pokazivao ovaj nivo bede i luzeraja kao ova dvojica, koji imaju sve fizičke predispozicije koje samo možeš poželeti ali su pičke u duši.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Шутер из блока said:

Maltene/skoro od svakoga nema od koga nije gubio, a od nekih bio čak i itekako nadigran i rutiniran, u EL, i na domaćem parketu (mnogo puta, što nas je možda i najviše koštalo ne ulaska u top8) i u gostima (tamo možda još lakše izgubljene utakmice i nekompetentnije).

 

pa kazi od kojih kvalitetnijih trenera je gubio ove sezone ? 

 

Barcokasa pobedio 2 puta, Itudisa dobio, Atamana dobio, sa Skariolom ima 1:1. Jedino ga Mesina dobio 2 puta od "kvalitetnijih" trenera i Trinkijeri jednom. Ja ne znam kakve ti gluposti ovde pises.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Опет прединфарктно стање.

 

Нећу рећи ништа ново, дошли смо потпуно неспремни на утакмицу, са гомилом психички лабилних играча и спуштених гаћа као да треба да играју против Бостона лично. Паламуди се о томе како нема тајни, мој покојни отац види да ова екипа Партизана живи и умире од шута за три, а у првом полувремену сам на шуту није остао само Караичић. Чувена домаћа основа игра као да је директно из печењаре пристигла на утакмицу, млада звезда у успону не може да да три зицера као да му брани Дејвид Робинсон или Хаким лично. Смајлага се шета као по корзоу и куца како му падне на памет. Што каже чувени коментар, срамите се, честитке.

 

Заиграмо добро, треба да окрећемо моментум, у два наврата Добрић и Петрушев сами као духови бацају ерболове, уопштено говорећи, мислим да нам је у кључним моментима недостајало стрпљење и још неки расположен играч. Факу јесте магија и Стоктон лично за боранију са којом игра, али мора ту бити још неко да мало повуче. Она петорка са Деспотом, Џонијем, Пефијем и Луком је буквално, али буквално за затвор. Имам утисак и да би Бентила требало више користити. Недовић је био баш ужасан, а Лазића и Мартина, чини се, није било довољно. Нисам паметан, надам се да ће моћи да се издигну, не пада ми на памет да се предам што се очекивања тиче, али мало ћу одморити, још два оваква прва полувремена и опет ћу имати здравствене проблеме због идиота.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zacool said:

Moze neko da mi kaze koja je fora sa Ivanovicem da ne cestita pobedu protivnickoj ekipi?

 

Partizanu nije nijednom… ne znam za ostale

 

Mala slova iskazuju tačno onu količinu poštovanja koju osećam prema njima.

 

Filip je makar imao dovoljno digniteta da se povuče nakon gomile govana koja mu je prosuta na glavu, zato su velika slova tu.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MisaF said:

pa kazi od kojih kvalitetnijih trenera je gubio ove sezone ? 

 

Barcokasa pobedio 2 puta, Itudisa dobio, Atamana dobio, sa Skariolom ima 1:1. Jedino ga Mesina dobio 2 puta od "kvalitetnijih" trenera i Trinkijeri jednom. Ja ne znam kakve ti gluposti ovde pises.

 

Mesina (2 puta, i to prvi put u Beogradu je prekinuo crni i predugačak niz od 10 uzastopnih poraza protiv nas) i Skariolo (1, mada i u prvom meču nismo bili spremni na zonu za koju se zna da odavno igra Skariolo, i bilo je ozbiljnog mučenja pogotovu u prvom poluvremenu) su ga doslovno počistili i totalno nadigrali trenerski u taktičkom smislu, Jasikevičijus 2 puta, ajde jednom pokraden, Mateo (iako nije vrhunski trener ipak je osvojio EL ove sezone) lagano, pogotovu u drugom poluvremenu, u Beograd, Obradović jednom i to kući, a od ovih slabijih i neiskusnijih od njega Maksvitis tamo, Gonzalez kući rutinski sa slabijom ekipom od naše i Serelis posle velikog preokreta i to rutinski sa slabijom i divljačkom ekipom.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

De,de..nego treba da se divim drvoj građi koju smo naslagali u timu kao što sam ja u svom dvorištu.
Nikog ne teram,ali bih mirne duše prihvatio da jedno 8,9 igrača ode na kraju sezone..

 

I koga bi doveo umesto otpustenih?

 

Jedini igraci koji su zamenjivi u ovom sastavu su Holland, Martin, Bentil, Raduljica, Ilic i Lazarevic. Za svakoga ko ode moras da izmislis igraca iz Evrope koji ce da ga zameni (ili Amera koji igra timski) ili da uzmes milione od drzave i sa njima kupis najskuplje i najbolje Amerikance. Prvo je nerealno, drugo je po meni nemoralno i ne mogu da verujem da se neko za to zalaze u ovoj zemlji (ali to je drugo pitanje).

 

Dakle, idemo po pozicijama:

 

Plej - Campazzo i Vildoza sigurno odlaze, Ivanovic i Markovic su pretpostavljam na spisku za odstrel. Meni ovde jedino napamet pada vracanje Woltersa (kao mirnog, strpljivog i stalozenog pleja koji ne igra za sebe).

Bek suter - ovde i nije toliko strasno, tu je Nedovic, izmislice se nesto.

Krilo - rasteramo ove domace i dovedemo - koga?

Cetvorka - Ne vidim neku zamenu za Petruseva

Petica - Opet, ako ce Martina da menja Amerikanac, ako ce i Mitrovica da menja Amerikanac, koga onda umesto Kuzmica? Amerikanac?

 

Sustina je da se i Efes i Real i Barca i Oly i Armani oslanjaju na odredjen broj vrhunskih igraca iz Evrope i imaju mali broj Amerikanaca individualaca koji vide samo kos. Drugi kontrast su Maccabi, Monaco i Partizan, ali za to treba pozamasan budzet, drugim recima, Vucicu, ne mozemo da te smislimo i zelimo da odes, ali kad si vec tu, daj nam milione da Dobrica zamenimo nekim Loydom, Lazica Hilliardom, a umesto Mitrovica moze da dodje Tarick Black.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod Ivanovića me najviše nervira što ima tendenciju da ostavlja na klupi duže vremena najbolje igrače ako ne krenu dobro u utakmicu. Svi se sjećamo onog ludila protiv Panate. U jednom momentu su na klupi sjedjeli Kampaco, Vildoza i Nedović. Kao ne ide Kampaca, pa ću ja sad da igram sa Nikolom Ivanovićem. Ili večeras Nedović odigra 17 minuta u odsustvu Vildoza. Meni se to ne sviđa. Ja volim kad najbolji igrači imaju nešto veći kredit. Ivanović se nešto zainati i ubaci Ivanovića i Dobrića da haranguju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

 

Pa dobro, nista onda, ocekujemo uskoro saopstenje Covica negde u fazonu "Nece nam ona psiholoskinja sa prebivalistem na poznatom forumu smenjivati trenera" 😄 

 

Da se malo skine s Lakija. A i Laki mi nesto sumnjiv. Nakon svega on priziva Filipa u Zvezdi 😄 Pa sta je ovo jbt 😄 

Zo9eJ9Y.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, drakon1 said:

Za takve izjave je nedopustivo da ti ekipa izgleda kao njegova u 1. poluvremenu. A lek za to je bio da im se kaze da ne dozvoljavaju da protivnik sutira za tri kako im se cefne. Bili su toliko smai u sutu za tri da samo jos nisu probali horogom da daju trojku.

 

KKP je odlična šuterska ekipa, no da baš nijedan šut ne bude contested... Jbt Leday odlučio da ne preskače šuteve, to sve govori. Ali nije samo u tome bio problem. U jednom trenutku Smajli i Lessort na terenu, to se ne viđa često, jer se videlo da je Petrušev indisponiran. Toliko je bio non factor u defanzivi, da sam samo čekala kad će Smailagić da krene u neko zakucavanje s linije za 3 pts tipa... 

Link to comment
Share on other sites

Da kojim čudom Dzoni zavrsi u nekoj Albi ili Asvelu, imao bi protiv nas 7/5 trojke i 20+ poena..

Nije uopste kliknuo kod nas i valjda su mu ovo zadnje utakmice kod nas.

Imamo jednog igraca koji bi bio starter u svakom EL timu i nekoliko koji bi imali ok ulogu u pojedinim ekipama donjeg doma. Ostatak igraca ne bi mogao da dogura do mahača peškirima ni u EC.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTime said:

 

Psihološka igra je toliko dobra, da mu igrači izgledaju kao da su se prvi put sreli večeras na terenu. A mnogima je samopouzdanje u minusu, uprkos ubedljivim pobedama u prethodnim fazama. Pošto ta "psihološka igrica" očigledno ne daje rezultate, bar ne željene, možda da je promeni? 

 

Nego se ne radi ni o kakvoj psihološkoj igrici, ceo njegov ton u toj izjavi je bio - proradila mu je sujeta, pa je izabrao najkraći put, da baci neku demagošku floskulu. Nemam problem, svi smo sujetni, ali neka izvoli da - pogodićete - spremi utakmicu.

 

 

Zanima me šta bi bila izjava za slučaj da se izgubi serija. 

Izjava bi bila da su momci dali sve od sebe ( što i jeste istina ako se uzme u obzir da u ekipi imamo previše igrača prosečnog kvaliteta) a da je pn pokušavao da digne ekipu i da im kroz onakve izjave da na samopouzdanju i veri da oni to mogu.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Čočo said:

Izjava bi bila da su momci dali sve od sebe ( što i jeste istina ako se uzme u obzir da u ekipi imamo previše igrača prosečnog kvaliteta) a da je pn pokušavao da digne ekipu i da im kroz onakve izjave da na samopouzdanju i veri da oni to mogu.

 

Ovo naprosto nije tačno. Naš maksimum je mnogo više od ovoga i to smo pokazali u mnogim EL utakmicama i u nekima protiv samog KKP.

Zašto su sad odigrali slabo, pitanje je za trenera, koji je imao dovoljno vremena za pripremu, a posebna motivacija protiv Partizana timu sa domaćom osnovom valjda nije potrebna.   

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...