Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

45 minutes ago, Milos 3.14 said:

Nije Bentil neki sjajan dodavač, ali nije ni operisan. Sinoć je dva puta asistirao u sredinu reketa po jednom za Kuzmića i Luku, to je očigledno planski.

Imao je i u prethodnim utakmicama dobrih dodavanja .

sta mislis koji je procenat realizacije tih lopti sto se spuste na njega?

ja nemam te statse, ali eye test kaze <20%

mozda @Guru moze nesto da iskopa

Link to comment
Share on other sites

Nedovic ili Vildoza ce uvijek imati loptu u rukama kad se lomi utakmica jer su jedini koji mogu sebi da iskreiraju iz igre 1 na 1 da li prodor ili sut za tri i jedini koji imaju odlicnu kontrolu lopte. Ivanovic je ima donekle takodje, ali cisto cumnjam da ce ikada dobiti odlucujuce napa i kad igra dobru utakmicu kao i sinoc, prvenstveno zbog svoje visine i fizicke inferiornosti kada se igraju grublje odbrane na samom kraju meca. 

 

E sad, da li ce Nedovic ili Vildoza to uvijek rjesavati sutem ili prodorom ili ce biti odredjen set akcija u kojima ce ucestvovati i Luka Mitrovic kao sa nekim pasom, da li ce Dobric ili Bentil stajati u cosku i cekati otvorenu tri nakon prodora jednog od ove dvojice ostaje da se vidi, jer za 3 dana nisu mogli da uigraju nikakve akcije za zavrsnice sigurno, tom segmentu definitivno nije bilo vremena da se posveti, tako da je najlakse i najsigurnije bilo dati loptu u ruke Nedovicu (koji je to odlicno iskoristio) i ne izmisljati toplu vodu...

 

Mislim i u NBA gdje imate superstara poput Giannisa, lopta za zadnji napad rijetko kad ide njemu zbog losijeg izvodjenja slobodnih bacanja itd, rijetki su slucajevi da visoki igraci, pa i trojke i cetvorke dobijaju tu priliku osim nekih izroda poput Jokica, Lebrona, Doncic, Durenta itd... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je potpuno razumljivo da je Duško nakon 2 dana sa timom dao najboljem napadaču da iz izolacije rešava završnicu. Siguran sam da to neće biti jedina opcija u nastavku sezone, verujem da bi kouč VJ pozvao da se igra na postu za Bentila. Nije moguće za 2 dana ništa veliko promeniti.

 

Što se Vildoze tiče, izveo ga je nakon što je samo posmatrao kako Jackson-Cartwright neometano šutira trojku preko njega u poslednjoj sekundi napada. Posle kad je hteo da ga vrati Ivanović je igrao solidno i nije hteo da mu kvari momentum. Dobra partija Ivanovića, sve je lakše za njega kad naspram sebe ima takođe fizički inferiornog rivala što se neće mnogo puta dešavati u EL. 

 

Asvel je sinoć bio jezivo oslabljen i Lighty i Obasohan su im jedini igrači koji mogu nešto da iskreiraju 1 na 1. Parker je pametno zaigrao smallball u drugom poluvremenu, onaj Pons je panj ali izuzetan atleta i potpuno je zatvorio naše centre, a mogao je i da lako preuzima bekove. Kahudi isto dobar, on je u principu neki njihov Simonović, Milaknis ili taj tip igrača, samo čvršći i atletičniji iako je mator.

 

Lazić je mislim izgubljen slučaj, komedija sa njim uvek. Ali Dobrića moramo izvući iz kanala, trenutno šutira 21% za 3 u EL a to je jedino u čemu može da doprinese osim nekih istrčanih pravolinijskih kontri. Mnogo sakat igrač, ali mislim da ga treneri vole jer se nikad ni za šta ne buni i pegla svoje pravolinijski. Međutim, treba nam itekako kao pretnja iz spot upa i da rastereti malo ove igrače koji znaju s loptom. 

 

Imali smo više sreće nego pameti sinoć, protiv bilo kog drugog kluba u EL bismo izgubili rutinski.

 

I ja mislim da je Holland na izlaznim vratima, em je besmislen igrač, em se stavlja da igra klasičnu catch & shoot dvojku što nije nikako njegova igra. Igra skroz bez lopte i nije komforan u toj ulozi. Baš jedna impulsivna kupovina od strane NČ. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Ono sinoc je bio protivnik po meri, a igra od dobrih momenata do ocaja. Dobili smo, bitno je samopouzdanje. Bilo bi zalosno da posle sok terapije, odnosno smene trenera ne dobijemo utakmicu kuci.

Sad prepakivanje rostera. Ni Ivanovic nije jos nacisto, rekao bih. Jedino sto se da zakljuciti da je pozicija 4 u ovom trenutku zakljucana, kao i da racuna na Kuza kada imamo posla sa grmaljima. Kontrola skoka, cak i nadmoc u ovom segmentu mislim da je Dusku jako bitna. U ovom trenutku me najvise zanima kako vidi Lazarevica u ovom timu.

Link to comment
Share on other sites

Nedovic i Vildoza su EL tandem bekova koji bi bio faktor u svakoj el ekipi. U vecini bi bili cak i prve opcije. Ne secam se da smo imali takav tandem na pozicijama 1-2. Mozda Braun - Panter. S tim da su mi sadasnja dvojica nekako zajebaniji kad se lomi i da sam protivnik vise bi me plasili njih dvojica. Mi smo tu za klasu iznad prosle sezone. Volters i Holins su izneli lepo sezonu, ali su dali svoj maksimum. Od ove dvojice mi jos bukvalno nismo videli ni 50%. Nasa najveca muka je sto mi nismo nasli krilo koje bi bilo bar 70% Kaline. Na centru smo jaci takodje. Ali to nije imao ko da poslozi. Sad imamo i trenera i zato tvrdim da sa dobrim krilom mozemo da budemo faktor i da u Bg dolaze sa strahom kao 2015-2017.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je potpuno razumljivo da je Duško nakon 2 dana sa timom dao najboljem napadaču da iz izolacije rešava završnicu. Siguran sam da to neće biti jedina opcija u nastavku sezone, verujem da bi kouč VJ pozvao da se igra na postu za Bentila. Nije moguće za 2 dana ništa veliko promeniti.

 

Što se Vildoze tiče, izveo ga je nakon što je samo posmatrao kako Jackson-Cartwright neometano šutira trojku preko njega u poslednjoj sekundi napada. Posle kad je hteo da ga vrati Ivanović je igrao solidno i nije hteo da mu kvari momentum. Dobra partija Ivanovića, sve je lakše za njega kad naspram sebe ima takođe fizički inferiornog rivala što se neće mnogo puta dešavati u EL. 

 

Asvel je sinoć bio jezivo oslabljen i Lighty i Obasohan su im jedini igrači koji mogu nešto da iskreiraju 1 na 1. Parker je pametno zaigrao smallball u drugom poluvremenu, onaj Pons je panj ali izuzetan atleta i potpuno je zatvorio naše centre, a mogao je i da lako preuzima bekove. Kahudi isto dobar, on je u principu neki njihov Simonović, Milaknis ili taj tip igrača, samo čvršći i atletičniji iako je mator.

 

Lazić je mislim izgubljen slučaj, komedija sa njim uvek. Ali Dobrića moramo izvući iz kanala, trenutno šutira 21% za 3 u EL a to je jedino u čemu može da doprinese osim nekih istrčanih pravolinijskih kontri. Mnogo sakat igrač, ali mislim da ga treneri vole jer se nikad ni za šta ne buni i pegla svoje pravolinijski. Međutim, treba nam itekako kao pretnja iz spot upa i da rastereti malo ove igrače koji znaju s loptom. 

 

Imali smo više sreće nego pameti sinoć, protiv bilo kog drugog kluba u EL bismo izgubili rutinski.

 

I ja mislim da je Holland na izlaznim vratima, em je besmislen igrač, em se stavlja da igra klasičnu catch & shoot dvojku što nije nikako njegova igra. Igra skroz bez lopte i nije komforan u toj ulozi. Baš jedna impulsivna kupovina od strane NČ. 

Ja bih bas cenio da mi objasnis koja je to igra koju igra Holand ili koja bi mu odgovarala? Zaista ne mogu ni da naslutim za ova 2 meseca koliko ga gledam.

Mislim kapiram da mu je hustle najjaca strana, ali osim toga ja ne vidim nista sto bi ga preporucilo za neki EL tim, pa cak ni za ovu nasu skarabudzevinu. Bas onako besmislen igrac

Edited by Gudura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da problem nije do trenera vec do ocajne selekcije. Naravno Ivanovic je krenuo autoritativno i sa smislenijim izmenama u zavisnosti od toka utakmice a ne sa sablonskim izmenama kao Jovanovic. 

I dalje ostaje da mi ne znamo ko nam je rezervni plej, rezervni bek, startna trojka, na 5 imamo siroku rotaciju ali opet sa nedefinisanom ulogom Martina koji je doveden kao veliko pojacanje. 

Mislio sam da ce prva utakmica dati neki nagovestaj sta ce Ivanovic da uradi sa ovim timom ali i dalje su ostale iste dileme osim sto je za sad izmedju Lazica i Lazarevica izabrao Lazica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Bice zestoko protiv Albe sledece medelje, kontam da ce nam utrpati jedno 90 poena bez po muke ai 100 je izgledno

Alba je u solidnoj rezultatskoj krizi, ali i igra im je u padu.Nakon briljantnog pocetka i 3 vezane pobede, zaredjali su 5 poraza, doduse sve na gostovanju, osim protiv Bajerna gde su izgubili nemacki derbi u Berlinu. Zalgiris ih je okrenuo sa -20. Dakle nije bas da blistaju u poslednje vreme, i ako je neki momenat da se Alba konacno dobije, to je ovaj sada.Nadam se da necemo izaci ko mrtva puvala na teren, zato sto se igra double week, jer su igraci ipak bili bez utakmica 7 dana pre juce.

Dakle, da, nadam se pobedi, ali i strepim od 90+ primljenih u podjednakoj meri😀

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Svaka cast Nedovicu i jasno mi je da Dusko posle jednog treninga, pa da je trajao i 6 sati, ne moze podeliti uloge kako trebaju. Ali hvata me bas negativna trema ako je inicialni plan da nam Nedovic zavrsava utakmice izolacijama.

Pobeda kakva god da je izuzetno bitna. Srecno Dusko.

 

Kome god Nedović bude rešavao sudbinu ni pakao mu neće teško pasti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, NikadProtivKaline said:

sta mislis koji je procenat realizacije tih lopti sto se spuste na njega?

ja nemam te statse, ali eye test kaze <20%

mozda @Guru moze nesto da iskopa

 

Bentilova realizacija iz post up situacija je užasnih 39.1%, 0.767 poena po posedu... Što nas ne sprečava da mu stalno guramo loptu dole, pa je tako trenutno igrač sa najviše post up poseda u EL. 

 

Kao ekipa smo 4. u EL po broju post up poseda, a u realizaciji istih smo 16-i. Stvarno bi bilo lepo kada bi malo iskulirali sa tim, pošto em nemamo igrače za to, em toliko guranje lopte na post čini igru statičnom i generalno je prilično neefikasan tip napada u današnjoj košarci.

 

  • Like 19
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Gudura said:

Alba je u solidnoj rezultatskoj krizi, ali i igra im je u padu.Nakon briljantnog pocetka i 3 vezane pobede, zaredjali su 5 poraza, doduse sve na gostovanju, osim protiv Bajerna gde su izgubili nemacki derbi u Berlinu. Zalgiris ih je okrenuo sa -20. Dakle nije bas da blistaju u poslednje vreme, i ako je neki momenat da se Alba konacno dobije, to je ovaj sada.Nadam se da necemo izaci ko mrtva puvala na teren, zato sto se igra double week, jer su igraci ipak bili bez utakmica 7 dana pre juce.

Dakle, da, nadam se pobedi, ali i strepim od 90+ primljenih u podjednakoj meri😀

Ma kakvi, trebace Ivanovicu vremena da ovo poslozi. Neobjasnivi padovi cijele sezone u 2 poluvremenu.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Devil In My Pants said:

Krs tim i to je to. Sto bi oporavljali Holanda koji kad se  zapali moze dati 30es..daj Lazica da gledamo jos 5godina..

 

Vodimo 15 na HT, Lazic -2 index..

 

 

Index u kosarci je jako bitna stvar i ko misli drugacije taj u startu nema pojma o k9sarci.

Bitan je za fantazi i to je otprilike to, možda i najnebitnija statistička kategorija

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

I ja mislim da je Holland na izlaznim vratima, em je besmislen igrač, em se stavlja da igra klasičnu catch & shoot dvojku što nije nikako njegova igra. Igra skroz bez lopte i nije komforan u toj ulozi.

Baš jedna impulsivna kupovina od strane NČ. 

 

Holanda je Čoki kupio dok je stajao u redu na kasi...kao baterije za daljinski.

Edited by Wingwalker
  • Like 4
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...