Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

25 minutes ago, Shikamaru said:

Upravo u ovome je greška, pokušaj da se celokupni učinak svede na jednu statističku kategoriju, efektnije je kad gledaš pojedinačne kolone (imho) i opet, ništa tu ne prejebe eye test. 

A ovi pokušaji banalizacije onoga što napišem umesto diskusije samo pokazuje nedostatak argumenata

Pa to ti je celokupni ucinak. Nijednom treneru nije bitna samo jedna kolona vec celokupni ucinak. Sem tebi..

 

Dzaba ti deset skokova, ako si pogresio pet puta i sutiras 30% iz igre..Sve se slaze u celinu na kraju..

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sam B said:

@madafaka73 Iako su zaista bili kreativno losi, verovatno najvise zbog izostanka De Koloa, mora se odati priznanje small ball petorci Asvela na defanzivi. Pojeli su nas u trecoj i cetvrtoj cetvrtini, njihov trener je odradio fantastican potez sa onim sto je imao na klupi, plus ih je, normalno i ocekivano, krenuo i sut, i bukvalno su na kraju sami sebe sjebali. Imali su 8 razlike u trenutku kada mi nismo umeli ni da kupimo kos.

Pa koliko je fantastičan potez da Falla i Tyusa zameni Ponsom, ne znam. Pre bih rekao da je bila iznudica, jer sa prethodnom dvojicom nije uspeo da napravi prednost. Ja jako cenim Asvel jer imaju šta da ponude u EL, koliko god se osporavao Tonijev brat. Njihova snaga, čvrstina i atletika je u vrhu EL, tako je tim i koncipiran, možda i na uštrb kreacije. Ove godine su na tim ratnika dodali De Coloa i Lauvergnea, igrače koji iako u poznim košarkaškim godinama imaju veliki kvalitet. Ali juče su igrali bez ove dvojice i bez lika koji je zaboravio pasoš i koji je mislim drugi strelac tima. Tako obezglavljene smo uspeli da nadigramo jedno poluvreme, a u drugom da spašavamo goli život. Taj nenormalan pad u trećoj i dobrim delom četvrte četvrtine je ono na šta sam mislio kada sam napisao da govori sve o nama. Pičimo svoju igru dok imamo snage i/ili dok nas protivnički trener na licu mesta ne pročita. U prethodnim mečevima nismo imali odgovor ni na jednu od ove dve stavke, na ovom smo imali na obe, jer da nismo, izgubili bi još jedan meč. Kapiram da je to do trenera i njegovog iskustva i autoriteta, nešto i do protivničkih gluposti, ali mi moramo produžiti minute dobre igre na obe strane ako hoćemo bilo kakav rezultat u EL koji nije blamaža.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nijedna pojedinacno nije bitnija od ukupnog indexa i nemoj da pises gluposti. Jer jedna moze da potire druge. Smesno i za diskutovati..o +/- tek ne treba trositi reci.

 

Jedino si u pravu ako tvoj acc koriste Vlada Jo i Alimpije..

Pošto je poznato da se dobra odbrana, dobro građenje skoka, dobar blok u napadu itd. sve vidi kroz indeks korisnosti.

Edited by Green23
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Green23 said:

Pošto je poznato da se dobra odbrana, dobro građenje skoka, dobar blok u napadu itd. sve vidi kroz indeks korisnosti.

Ne vidi se sve, ali index korisnosti se ne bi zvao tako da nije najbitniji kod ocene igraca. O tome pisem, naravno da su i te stavke bitne..ali ne moze pojedinacna kolona biti bitnija od ukupne.

 

Nadji mi igraca koji igra 19min ima index 1.8 u EL i da je koristan i da li uopste postoji? Price o Lebrankovoj odbrani i pritisku su bajke i proslo vreme.

 

Za iskorak u EL ti trebaju igraci koji krpe sto vise kolona..Nama po indexu su najbolji Bentil, Nedovic i Mitar..ako sam dobro video i brojke ne lazu. Smatrati da je bilo koja kolona bitnija od svih zajedno je smesna..to je teza da je gsw uzeo titule jer dobro sutiraju trojke. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Utakmica juče je bila užasno važna zbog prekidanja loše serije i loše atmosfere. Treneru je to bilo jasno i zato nije mogao nešto mnogo da mijenja i ekspermentiše, nije velike korekcije radio.

Očekujem da protiv Cibone stvari počnu više da se mijenjaju, u smislu minutaže i podijeljenih uloga.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim vapi za jednim sistemskim, high IQ, pass first, defanzivno kvalitetnim PG-om sa dobrim sajzom, koji će u napadu da unese mozga i racionalnosti i malo odvojiti od lopte Nedovića i posebno Vildozu kada se zaigraju i preteraju sa indijanisanjem, a u odbrani nam dati fleksibilnost i podići agresivnost na lopti.

 

Šteta samo što je danas takve igrače ubedljivo najteže naći... I što Stefan Jović više nema 27 godina. 

Edited by Guru
  • Like 19
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

Ovaj tim plače za jednim sistemskim, high IQ, pass first, defanzivno kvalitetnim PG-om sa dobrim sajzom, koji će u napadu da unese mozga i racionalnosti i malo odvojiti od lopte Nedovića i posebno Vildozu kada se zaigraju i preteraju sa indijanisanjem, a u odbrani nam dati fleksibilnost i podići agresivnost na lopti.

 

Šteta samo što je danas takve igrače ubedljivo najteže naći... I što Stefan Jović više nema 27 godina. 

Darius Thompson je postojao i letos

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sam B said:

Sve se slažem samo kažem da je Asvel ovakav okrnjen zaslužio respekt za odbranu. Izbacili su nas ne iz reketa već iz oblasti šuta za dva.

Niko ne spori sjajnu odbranu Asvela u tom periodu meča. Ali to može da pokrene pitanje: zašto nisu tako igrali od početka? Ili bar od druge četvrtine? Da li je zbog toga manje poznati Parker loš trener?

Na drugoj strani, jako me zanima šta bi se desilo da je Duško vratio Kuza u momentima kada su nas hustle igrom izbacili iza linije za 3 i da li bi Kuz imao ikakav impact na našu jalovu igru po dubini? Da li bi onda TJ vraćao Falla ili Tyusa ili bi ostavio ekipu sa jasno definsianim defanzivnim kvalitetima i filozofiji da svi preuzimaju sve?

Ili - da li je rano izvođenje Vildoze u 3/4 uticalo na naš pad u igri, pre svega u napadu? Jer imali smo +15 na poluvremenu, ne jurimo razliku pa da nam treba granitna odbrana i ogromna potrošnja u istoj, već npr. neko ko može da ubaci loptu u koš, mune neku trojku koja zapali halu, održi razliku... I na tom talasu jašemo dok potpuno ne prelomimo meč.

Naš trener je odlučio to što je odlučio. Na znanje, iskustvo, instinkt - nebitno. Na kraju je trijumfalno završio utakmicu. Ko zna kako bi bilo da su i jedan i drugi postupili drugačije u bilo kom delu meča. I zato košarka ima draž - dokazuješ se i kao trener i kao igrač svake sekunde kada si na parketu ili pored njega. Pa ko pukovnik...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Guru said:

Ovaj tim vapi za jednim sistemskim, high IQ, pass first, defanzivno kvalitetnim PG-om sa dobrim sajzom, koji će u napadu da unese mozga i racionalnosti i malo odvojiti od lopte Nedovića i posebno Vildozu kada se zaigraju i preteraju sa indijanisanjem, a u odbrani nam dati fleksibilnost i podići agresivnost na lopti.

 

Šteta samo što je danas takve igrače ubedljivo najteže naći... I što Stefan Jović više nema 27 godina. 

Misljenja sam da nam vise treba igrac na 3, neko ko moze sam da kreira i ima poene u rukama, Dobric i Holand to svakako nisu.

Link to comment
Share on other sites

 
bio je jedan period tekme kada je menjao igrače nemilice. to se zameralo jovanoviću, pa sam primetio da se dešavalo sinoć i kod duška.
Našo Dovline skripte u svlačionici...nema se kad za komplexne akcije sa Nedarom, Dobrićem, Filipom, smorenim Hasanom i već naloženim Vildozom...za Holanda mislim da se još uvek pita šta je to...
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, L' Imperatore said:

Ja ne znam dali sam ikad gledao igrača protiv kojeg je toliko lako napraviti separaciju najobičnijim fintama (jab step, ball fake, štagod...). Tu naravno mislim na Hollanda, koji dosta puta toliko ispadne u odbrani da nije u mogučnosti više ni faul da napravi kao bi sprečio prodor.

Da ne govorimo o lovljenju kroz blokove, gde se izgubi kao da si ga bacio u onaj Harry Potter labirint gde ti prolaz sprečavaju nevidljive magične sile.

 

Jeste juče ukrao dve lopte akos e ne varam, ali su mu fundamenti užasni.

 

Dovoljno je videti njegov stav kad primi loptu koji vise lici da igra rukomet nego kosarku. 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Wingwalker said:
2 hours ago, uini said:
 
bio je jedan period tekme kada je menjao igrače nemilice. to se zameralo jovanoviću, pa sam primetio da se dešavalo sinoć i kod duška.

Našo Dovline skripte u svlačionici...nema se kad za komplexne akcije sa Nedarom, Dobrićem, Filipom, smorenim Hasanom i već naloženim Vildozom...za Holanda mislim da se još uvek pita kako je došlo do toga.

 

meni se učinilo da je menjaža pre svega zbog defanzivnog intenziteta, i kod dovle i sinoć kod duška. naravno, usput traži i petorku koja fercera u napadu.

ipak, nije nam toliko loše išlo u napadu tokom prvog poluvremena, pa sam sklon da mislim da je ipak difens ključni razlog.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...