Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ni meni se nije svidelo ono sto sam sinoc video od Duska u smislu rotacija, gde je opet svako dobio sansu, a niko 30+ minuta. S tim sto je za razliku od Vlade koji je hteo svima da udovolji, ovaj rotirao po principu - napravis gresku, letis napolje.

 

Ali kad se uzme u obzir da je covek dosao pre tri dana i vodio ukupno tri treninga, nema smisla bilo sta komentarisati. Videlo se da im jos ne zna ni imena, bukvalno je kod izmena upirao prstom u onoga koga hoce da uvede. Nije bilo prostora za neke bitne promene, covek se vodio vec uspostavljenim ulogama, samo je zrtvovao Lazarevica a pridodao Kuza, kako bi isparirao Fallu.

 

Cenim da ce to puno drugacije da izgleda za nekih mesec dana, kad ova prica dobije jasnije Duskove konture, dok covek detektuje porazavajucu limitiranost vecine igraca i skonta sa cime ima posla.

Edited by fradler
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Markovica treba na parket pustati sa Mitrovicem. Mislim da su njih dvojica potencijalno solidan tandem za pnr igru cak i u Evroligi. Luka je prepametan igrac koji se odlicno odmotava iz pika, a Pefi je neko ko ce uvek pre gledati da mu doda nego da sutira ili krene u prodor. 

 

U ovome leži i manji problem kod Pefija ball handlera u pnr. Ne da če on uvek gledati da doda, nego je sasvim bezopasan što se tiče šuta i prodora. A kad je neko bezopasan u 2 od 3 moguče opcije, onda je onu jedinu preostalu  dosta lakše braniti.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

bio je jedan period tekme kada je menjao igrače nemilice. to se zameralo jovanoviću, pa sam primetio da se dešavalo sinoć i kod duška.

ja koliko sam primetio nisu igraci menjani nerezonski. Menjani su uglavnom zbog svojih gresaka ili takticki. Kod Vlade se zna da je menjano po 3 igraca istovremeno, menjene  su cele petorke. Izmene su vrsene bez ikakvog smisla za razliku od sinoc. Tako da to najmanje treba da se nazove hokejaskim izmenama.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, realno *w said:

Nisam sa pažnjom pratio, ali gledao završnicu - je l to Dobriću ispala lopta pre faula? 😄

Srećom se ovaj već bio zaleteo, a i ostalo bi malo vremene, ali kako god, kako loš potez.

Da, da, totalni wtf...volim ja Dobrica i njegovu energiju i stav " sta mi tesko", ali neverovatno koliko su njegove ruke u svadji jedna sa drugom prilikom svakog pokusaja spustanja lopte na parket🙄

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MisaF said:

ja koliko sam primetio nisu igraci menjani nerezonski. Menjani su uglavnom zbog svojih gresaka ili takticki. Kod Vlade se zna da je menjano po 3 igraca istovremeno, menjene  su cele petorke. Izmene su vrsene bez ikakvog smisla za razliku od sinoc. Tako da to najmanje treba da se nazove hokejaskim izmenama.

 

nisu hokejaške izmene sinonim za nerezonsko menjanje, već za brze i česte izmene.

hokej je vrlo rezonski sport  ( :

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

bio je jedan period tekme kada je menjao igrače nemilice. to se zameralo jovanoviću, pa sam primetio da se dešavalo sinoć i kod duška.

Dok nije našao pravu petorku, u 4/4 mislim da je igralo 7 igrača, Kuzmić je samo ušao za skok u poslednje 4 sekunde.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shikamaru said:

True shooting percentage, assist to turnover ratio, ofanzivni i defanzivni rejting, pa čak i +/- sa svim svojim manama na većem uzorku je neuporedivo korisniji

Nijedna pojedinacno nije bitnija od ukupnog indexa i nemoj da pises gluposti. Jer jedna moze da potire druge. Smesno i za diskutovati..o +/- tek ne treba trositi reci.

 

Jedino si u pravu ako tvoj acc koriste Vlada Jo i Alimpije..

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je i dalje neverovatno da Čović ponavlja iste greske sa trenerima početnicima po ko zna koji put i onda kada se opeče dovodi pravog trenera. Imamo 6-7 godina EL iskustva, čak je i nestrucnom posmatraču poput mene jasno da se vrhunsko takmičenje može igrati samo sa ozbiljnim i iskusnim trenerom. Mora postojati neki sistem u igri i nadam se ce Ivanovic to uspostaviti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, realno *w said:

je l to Dobriću ispala lopta pre faula?

 

Da. Komedija. Cela zavrsnica je komedija, prvo ona mrtva lopta pod njihovim kosem, pa onda onaj panicni prvi tempo Mitrovica kada je skakao sa likom tacno 29 cm nizim od sebe, pa onda akrobacija Bentila i Ivanovica, pa kos od table Nedovica, pa onda tek ide komedija. Nepostojeca mrtva lopta kod promasenih bacanja Asvela, pa onda nicim izazvano slanje lopte u aut Dobrica (cenim da bi mu u FM 12 rating za composure bio 2), a sta tek reci za cistokrvnog morona iz Asvela koj ga u trenutku inspiracije bodichekuje i zaista pravi faul.

 

Mada, neki sudija bi gledao da li je faul bio kad je lopta vec bila napolju, i verovatno bi dosudio namernu (ili tehnicku, mislim da je to sankcija kada je faul u mrtvom vremenu).

 

Ma cuti. Monty Python all the way.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedna od pametnijih stvari koju su tandem Plavšić - Kuzma izgovorili u iks sezona koliko komentarišu Zvezdu u EL je da se ova utakmica morala dobiti kako god.

 

A dobili smo je na odlično (posebno u odbrani) prvo poluvreme i zalihu poena iz istog, želju i odlučnost da se ide na pobedu i kada su kola krenula nizbrdo i Asvel potpuno okrenuo meč, uz nekoliko kritičnih momenata koji su otišli na našu stranu (tu svakako ne ubrajam sudijske odluke), baš kao posledica želje da se meč dobije. To je, uz bitnu odluku da se faulira igrač u Asvelovom poslednjem posedu, otprilike bio jedini način da uzmemo pobedu u ovom momentu. Mislim da se kroz sve ovo jasno video pečat trenera. Međutim, imam svoje sumnje da i jedan trener, pa i Duško Ivanović, može sa sigurnošću garantovati ozbiljnu borbu za trofej u ABA i neku sredinu tabele u EL sa ovakvom selekcijom, jer iako bez dva bitna igrača, Asvel je za nas bio jako težak protivnik, što ne govori mnogo o njima, koliko sve o nama. Na stranu sav rad i svi treninzi kojima je naš trener posvećen, ovaj roster je jako limitiran po svim aspektima moderne košarke. Nedostaje nam od svega po malo, negde i malo više - i atletike i mase, ofanzivnog potencijala, BBIQ, uigranosti... Ono na šta Duško može da utiče i što je prezentovao juče je želja i volja da se igra odbrana dok se ima snage, pa ako ne želimo da cepamo dlaku na pola, hajde da kažemo da je to, uz upisanu pobedu u EL, dobar start njegovog mandata u Zvezdi.

 

Iako ne sumnjam da ćemo izgledati bolje kako sezona bude odmicala, za neke ozbiljnije skokove u kvalitetu igre biće neophodne personalne igračke promene. Koliko smo i da li smo u stanju da dovedemo još jednog ili dvojicu igrača, ne znam. Verujem i da Duško ima mnogo igrača u svojoj beležnici, kao i da bi znao konkretno da odgovori da li mu neki igrač iz skautinga Zvezde treba ili ne treba.

 

I još jedna stvar. Probaće Duško razne varijante u taktici, poziciji i ulozi igrača, pa i kod izbora petorki koje igraju zajedno. Neke će se poklapati sa onima koje je VJ forsirao, što niti znači da VJ nije ili jeste imao pojma šta radi, niti da Duško kopira svog mlađeg kolegu, Jednostavno, određeni postulati košarke su fiksni, a mi limitirani selekcijom, pa nam neke genijalne ideje i rešenja i nisu baš dostupni. Ovo pišem jer se već povlače paralele Duško - VJ po raznim osnovama vođenja utakmice, što samo po sebi ne sme da bude nikakav pro ili contra ni za jednog ni za drugog, već samo preklapanje nekih univerzalnih ideja ili eksperiment u dužem ili kraćem vremenskom periodu.

 

 

 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nijedna pojedinacno nije bitnija od ukupnog indexa i nemoj da pises gluposti. Jer jedna moze da potire druge. Smesno i za diskutovati..o +/- tek ne treba trositi reci.

 

Jedino si u pravu ako tvoj acc koriste Vlada Jo i Alimpije..

Upravo u ovome je greška, pokušaj da se celokupni učinak svede na jednu statističku kategoriju, efektnije je kad gledaš pojedinačne kolone (imho) i opet, ništa tu ne prejebe eye test. 

A ovi pokušaji banalizacije onoga što napišem umesto diskusije samo pokazuje nedostatak argumenata

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam dali sam ikad gledao igrača protiv kojeg je toliko lako napraviti separaciju najobičnijim fintama (jab step, ball fake, štagod...). Tu naravno mislim na Hollanda, koji dosta puta toliko ispadne u odbrani da nije u mogučnosti više ni faul da napravi kao bi sprečio prodor.

Da ne govorimo o lovljenju kroz blokove, gde se izgubi kao da si ga bacio u onaj Harry Potter labirint gde ti prolaz sprečavaju nevidljive magične sile.

 

Jeste juče ukrao dve lopte akos e ne varam, ali su mu fundamenti užasni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@madafaka73 Iako su zaista bili kreativno losi, verovatno najvise zbog izostanka De Koloa, mora se odati priznanje small ball petorci Asvela na defanzivi. Pojeli su nas u trecoj i cetvrtoj cetvrtini, njihov trener je odradio fantastican potez sa onim sto je imao na klupi, plus ih je, normalno i ocekivano, krenuo i sut, i bukvalno su na kraju sami sebe sjebali. Imali su 8 razlike u trenutku kada mi nismo umeli ni da kupimo kos.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

Ja ne znam dali sam ikad gledao igrača protiv kojeg je toliko lako napraviti separaciju najobičnijim fintama (jab step, ball fake, štagod...). Tu naravno mislim na Hollanda, koji dosta puta toliko ispadne u odbrani da nije u mogučnosti više ni faul da napravi kao bi sprečio prodor.

Da ne govorimo o lovljenju kroz blokove, gde se izgubi kao da si ga bacio u onaj Harry Potter labirint gde ti prolaz sprečavaju nevidljive magične sile.

 

Jeste juče ukrao dve lopte akos e ne varam, ali su mu fundamenti užasni.

Da ne gledaš mnogo dalje od Zvezde, prvi mi pada na pamet Ognjen Dobrić.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Rekao je da 

Just now, L' Imperatore said:

Ja ne znam dali sam ikad gledao igrača protiv kojeg je toliko lako napraviti separaciju najobičnijim fintama (jab step, ball fake, štagod...). Tu naravno mislim na Hollanda, koji dosta puta toliko ispadne u odbrani da nije u mogučnosti više ni faul da napravi kao bi sprečio prodor.

Da ne govorimo o lovljenju kroz blokove, gde se izgubi kao da si ga bacio u onaj Harry Potter labirint gde ti prolaz sprečavaju nevidljive magične sile.

 

Jeste juče ukrao dve lopte akos e ne varam, ali su mu fundamenti užasni.


Ukrao je loptu onom detetu, to se i ne računa. Meni je zanimljivo što on nijednom do sada nije uspeo da se oslobodi svog čuvara, nebitno ko ga čuva. Nema ni brzinu ni skilla za to. Po meni prva opcija za nogobulj. 


“Uvek kada imam ekipu, smatram da može da se poboljša na dva načina. Ili radom, da igrači budu bolji i da napreduju i rastu ili promenama. Da bismo nešto osvojili, ekipa mora da bude bolja. “

 

Nisam siguran koliko ovi igrači mogu da napreduju tako da očekujem barem dva a sigurno jednog novog igrača u sto kraćem roku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Meni je i dalje utisak utakmice kad je Dobrić legenda ugrabio loptu na dve sekunde pre kraja i samo je trebalo da je tapne jačom levom rukom par puta, ono što klinci prvi razred rade na treningu napred nazad da se zagreju, i pobegne mu u aut kao da je neko povukao kanapom.. bukvalno se neke misteriozne sile umešale.

 

Dajte GIF toga.

 

Mogao i nameran da se svira, onaj njihov bodičekirao Kobru koji nije ni imao više loptu u posedu, to je žuti i u fudbalu

 

Izvolte

 

IKWRzi4.gif

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 12
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sam B said:

 

Dominantan je u skoku i gradjenju, tako da kad odigramo dobru odbranu, protivnik nam ne skoci u napadu. Inace nema veliki uticaj na druge strane, ali je i to dovoljno.

Istini za volju nemamo ni centra koji bolje iskace na pik i prosle sezone je odlicno branio pik igru a kad se sve sabere mi niti nemamo boljeg centra u ovom trenutku od njega, zalosno ali istinito.

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

BTW, da se ovaj nije zaleteo ko june i napravio faul, taman bi im ostalo neki 0,6 sekundi za još jedan napad.

Just now, Sam B said:

Ovde se vidi i da je Dobric flopovao grimasu na licu. Strasno. Nakreveljio se pre kontakta.

 

Iskreveljio se jer je shvatio da mu je pobegla lopta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...