Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ovo poluvreme je bolje, lepse, kosarkaskije, zanimljivije, interesentanije, cvrscih odbrana, tecnijih napada, od svakog Nba plej of prvog poluvremena kog sam pogledao ove sezone a nije mali broj, da ne kazem i od celih utakmica.

 

Ko se pali na Nba plej of vise od Evrolige taj se vise pali i na americki mindset i nikad nije ni iskusio istinski kosarkaski evropski mindset pa da moze da rasudi sto je vise kosarkaski. Ono na sta evropski treneri kazu da nije ni uporedivo a oni zive kosarku 24h. Figurativno to bi bila razlika misica i mozga pa ko voli nek izvoli. Ne bukvalno jer je recimo najveci kosarkaski mozak Jokic u Nba, ali razumecete sta zelim da kazem, generalno.

 

Da se razumemo i ja gotivim Nba plej of, igraci su bolji, individualni potezi, ali mi pricamo o kosarci kao timskom sportu i 5 na 5.

 

Zivela Evroliga kao kosarka.

 

  Reveal hidden contents

Ua za administrativni deo Evrolige i sudije.

 

 

Niđe veze post. Finale je dobro ali ispaljeno 39 trojki i 26 dvojki kombinovano. Real igra buđavu zonu gde praktično provocira šut rivala, kakva crna čvrstina. Nit smo videli neki dobar prodor, osim onog jednog od McKissica za 2+1, nit smo videli nešto na postu. 

 

Bold je jedna od većih nebuloza napisanih na košarkaškom delu foruma.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ono što je definitivno Boston i njihov dečkić-trener bi mogli mnogo da nauče iz ovog finala. Prije svega da percipiraju činjenicu da je košarka timska igra i da svoj, nesumnjivo fantastičan individualni kvalitet, pretoče u nešto što bi na timsku igru moglo da zaliči. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ovo poluvreme je bolje, lepse, kosarkaskije, zanimljivije, interesentanije, cvrscih odbrana, tecnijih napada, od svakog Nba plej of prvog poluvremena kog sam pogledao ove sezone a nije mali broj, da ne kazem i od celih utakmica.

 

Ko se pali na Nba plej of vise od Evrolige taj se vise pali i na americki mindset i nikad nije ni iskusio istinski kosarkaski evropski mindset pa da moze da rasudi sto je vise kosarkaski. Ono na sta evropski treneri kazu da nije ni uporedivo a oni zive kosarku 24h. Figurativno to bi bila razlika misica i mozga pa ko voli nek izvoli. Ne bukvalno jer je recimo najveci kosarkaski mozak Jokic u Nba, ali razumecete sta zelim da kazem, generalno.

 

Da se razumemo i ja gotivim Nba plej of, igraci su bolji, individualni potezi, ali mi pricamo o kosarci kao timskom sportu i 5 na 5.

 

Zivela Evroliga kao kosarka.

 

  Reveal hidden contents

Ua za administrativni deo Evrolige i sudije.

 

 

I onda će oni sa američkim majndsetom da dođu na FIBA WC sa nekim levim timom i razguze najkvalitetniju evropsku reprezentaciju 20ak razlike. Mislim šta je ovo, ako više uživam u NBA plej ofu nisam dovoljno košarkaški (šta?) da rasudim (o čemu?). U NBA se plej of serija igra na 4 dobijene i s obzirom na pojedinačni kvalitet u svakom rosteru, doslovno izginu da prođu u narednu rundu a ista krene za tipa dva dana. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

@Brat od Korneta jel sve ok? 

Jel znas da se u Nba igra na 4 dobijene? Koje poredjenje majko mila

Da se igra u NBA na jedni dobijenu pa dobio bi najlvalitetnije moguce na oba dijela parketa. Dodjes na f4 i treba da odigras 2 ozbiljne utakmice a ovamo ljudi se mjesec i po dana cepaju konstantno u 4 serije da bi neko bio sampion.

 

Pa igra se i top8 Evrolige na 3 dobijene i svaka je bolja bila evroligaska, meni bar.

 

Da ne pricam o regular sezoni.

 

Pa ni ovi ne igraju samo El, Real igra Acb regularni deo sezone i dalje imaju utakmice na svakih par dana. Doduse lakse nego evroligaski plej of al nije da odmaraju. Takodje oporavak za igrace je bolji u Nba. Ima tu dosta toga. Al sustina je da je cak i iz regular seasona vecina utakmica, meni bar, neuporedivo zanimljivije da ne kazem kosarkaskije nego Nba plej of. (koji mi je takodje zanimljiv)

 

Najbolja kosarka bi se igrala po evropskim pravilima i evropskim dimenzijama terena sa evropskim trenerima i nacinom igre i Nba igracima.

 

Ako moram da biram 5 rendom igraca koje ce voditi dobar trener gde su svi ukljuceni u igru i imaju tecan napad i cvrstu odbranu u odnosu na Nba 3 na 3 varijante utakmica cak i u plej ofu, radije biram prvo, uvek.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bold je jedna od većih nebuloza napisanih na košarkaškom delu foruma.

 

Nisam se lepo izrazio, htedoh reci istinski zavoleo, disao i ziveo evropsku kosarku da budem jos precizniji. Ko to ne razume verovatno mu je nebuloza i to razumem. Samo moje misljenje dele nekoliko vrhunskih evroligaskih trenera i igraca tako da i nije vazno dal se neko slaze s tim ili ne.

 

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Niđe veze post. Finale je dobro ali ispaljeno 39 trojki i 26 dvojki kombinovano. Real igra buđavu zonu gde praktično provocira šut rivala, kakva crna čvrstina. Nit smo videli neki dobar prodor, osim onog jednog od McKissica za 2+1, nit smo videli nešto na postu. 

 

Da je toliko nidje veze verovatno bi prevrnuo ocima, rekao u sebi sta pise ova budala i ne bi ni odgovorio. Kapiram da to ide tako kod vecine racionalnih ljudi kad je nesto teska nebuloza.

 

Nisam rekao da je ovo finale najbolja evroligaska utakmica ili sta vec, znam bar 3-4 Nba finala koji ovako na prvu su ostavili dosta veci utisak, vec da je ovo poluvreme znatno sadrzanije sveukupno od svih Nba plej of utakmica koje sam pogledao ove sezone. Nista vise i nista manje.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...