Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

11 hours ago, Dobar u piku said:

Mislim da baš klupe i ne igraju ulogu, tad se mora na 8 maksimalno 9 igraca rotacija skresati.

 

Tu starteri iznose gro minuta, sa klupe u KKP Exum, Naneli/Papapetru i Smajlagic.

1/2 Avram,Kevin I Dante 3/4 Pap,Zek I Nan i na 5 Lesor i Smajli.

Opet, stava sam da i tih pet-šest-deset minuta nekog epizodiste mnogo znači u takvim utakmicama, a kad tu ulogu popunjavaju klasni igrači veća je šansa da će biti uspešniji od nekog za koga ne znaš kakav će ustati tog jutra. Znaš i sam koliko su bitne minijature. Posebno u tom plej-of ritmu utakmica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Barkley#34 said:

Opet, stava sam da i tih pet-šest-deset minuta nekog epizodiste mnogo znači u takvim utakmicama, a kad tu ulogu popunjavaju klasni igrači veća je šansa da će biti uspešniji od nekog za koga ne znaš kakav će ustati tog jutra. Znaš i sam koliko su bitne minijature. Posebno u tom plej-of ritmu utakmica.

Svestan je Željko da se ne može meriti sa azdajama po budžetu, po meni ovo je sjajan posao s njegove strane gde ima 8 igraca koji će izneti.

 

Iskreno mislim da nema potrebe za nikog vise, Aleksa može biti upitan, pa i Pap ali defanzivno oni su nosioci ekipe što dosta znači.

 

Kevin, Zek I Matijas idu na 32 minuta najmanje, Dante na 25 i nekih 22-23 min Aleksa, Nan i Pap oko 25 obojica i Smajli 7-8 kad nema Matijasa.

 

Ako baš treba telo na 4, može Smajli tu, ali ni jedna ekipa sem Virtusa (Miki) nema drugu opciju na 4 koja može biti problem za Papapetrua kad on menja Zeka. Tu su Realu Dek ili Hezonja, Barsi Tobi (koji nije post igrač plus Saras nema akciju za njega u tom smislu) I Da Silva, Oliju Piters i Monaku Cima Moneke.

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2023 at 10:04 PM, Arsenije Pesic said:

 

Real je u Beograd došao bez Jabuselea i Gosa. Ćaćo i Rudi su već duže vreme van forme. Dva dana ranije su odigrali meč EL, na gostovanju. Partizan je imao dan odmora više i nije putovao van Beograda. I opet je bila potrebna spektakularna napadačka partija, čak i za standarde KKP, ogromna energija u odbrani i dobro pripremljen meč da bi se taj Real pobedio. Dakle smatram da je Real u datim okolnostima odigrao koliko je mogao. Niti je rezultat došao zbog nezainteresovanosti Reala niti je Partizan kvalitetniji tim od Reala. Čitav niz faktora je uticao na takav rezultat.

 

Partizan je protiv Cedevite igrao dva dana nakon preteške EL utakmice, dva dana pre nove preteške utakmice, fizički, mentalno i emotivno potpuno ispražnjen. Bez Lesora, sa Smailagićem koji se brzo izbacio iz utakmice, dakle bez centra. Cedevita je, gledajući i odbranu i intenzitet igre, odigrala jednu od najboljih utakmica u sezoni. I u takvim uslovima Partizan je opet dao sve što je imao i pružio svoj trenutni maksimum.

 

I na kraju, ja nigde nisam ni izneo tezu da rezultat zavisi samo od kvaliteta timova da bih je sad branio. Tako da ne znam gde si video princip po kojem je Cedevita EL materijal. Ja sam pisao o tome da ne može svaki neočekivani rezultat da se objašnjava nezainteresovanošću jedne od ekipa.

 

Rudy je pre meca sa Partizanom imao 5 meceva sa indeksima korisnosti 11, 11, 5, 12, 10 - tako da bih rekao da je u dobroj formi.

 

Takodje, taj isti Real je lagano slavio protiv Fenerbahcea sa 15 razlike, nisu pogubili 3 meca pre onog sa Partizanom.

 

A boldovana recenica i najbolje govori sve ono protiv cega sam se bunio - prvo, nije Partizan pobedio Real nego ga je rutinski razbio (Real jednom prisao na -6 i na -5 i to je bilo to od njih), a drugo, lepo je misliti da je mocni Obradovic zapravo tako utegao ekipu da moze da lagano savlada jednog od glavnih favorita u EL.

 

Inace, sto se tice samog Obradovica, on zaista pristojno vodi svoju ekipu, ali ne bih to nazivao fenomenalnim - KKP uglavnom pobedjuje sa dvocifrenom razlikom ili gubi u neizvesnoj zavrsnici.

 

23 hours ago, Kooineeperk said:

 

@goldberg stvarno neces? 

Ni nove uslove? 🙂 

 

Covek je napisao da je dovoljna samo jedna utakmica u starom formatu koja je zavrsena cirksuskim rezultatom da pokaze da su ti formati isti.

 

To tako ne moze - mora da se uzme u obzir koliko su cirkuski rezultati u porastu sa uvodjenjem novog formata. Dakle, ako je KKCZ u starom formatu odigrala 2 cirkus meca ukupno, a u novom 15, pa jasno je da sa novim formatom nesto ozbiljno nije u redu.

 

23 hours ago, Sector said:

Goldi, ti znaš da ja tebe volim.

 

Izvini, slučajno mi je promaklo.

 

E, ali ova pasivna agresija kada se udara na licnost onoga ko govori umesto da se proba sa nekim obrazlozenjem svog stava bi trebalo da bude kaznjiva.

 

Dakle, ako neko ne voli da cita odredjene stavove - pa ne mora, moze i da ih preskoci, ako neko zeli da odgovori - moze, tu je opcija citata. Obe opcija su bolje i manje jadnije od "a to je ona budala, ma pustite ga, ne zna sta prica".

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goldberg said:
On 4/2/2023 at 10:23 PM, Kooineeperk said:

 

@goldberg stvarno neces? 

Ni nove uslove? 🙂 

 

Covek je napisao da je dovoljna samo jedna utakmica u starom formatu koja je zavrsena cirksuskim rezultatom da pokaze da su ti formati isti.

 

To tako ne moze - mora da se uzme u obzir koliko su cirkuski rezultati u porastu sa uvodjenjem novog formata. Dakle, ako je KKCZ u starom formatu odigrala 2 cirkus meca ukupno, a u novom 15, pa jasno je da sa novim formatom nesto ozbiljno nije u redu.

 

Znam, zato odmah i pitam, iskusno... 😄 

Link to comment
Share on other sites

Inace, mec Zalgiris - Maccabi ispade jedini u sledecem kolu koji vredi pratiti. Jer, ako tim iz Litvanije izgubi na svom terenu od ponosa Izraela prakticno se zna da ce oni biti ti koji ce ispasti, ako pobede, onda se komplikuju stvari.

 

Fener - Efes je na papiru bitan mec, u praksi ne verujem da Efes moze da ugrozi domacina, a cak i da se tu desi iznenadjenje, tesko ce Efes do TOP8. Baskonia lagano dobija Asvel. Partizan ce svakako imati vise motiva u Monacu od domacina sto im daje ulogu favorita u tom mecu. Doduse, bilo bi zanimljivo kada bi KKP - PAO bio mec koji bi odlucivao o prolazu dalje - da li bi PAO mogao da ponovi ono sto je Bursa uradila i iskoristi nervozu u redovima domacina i pretvori taj mec u egal?

 

Ako bi svi favoriti pobedjivali, situacija bi bila sledeca:

 

Maccabi 20 (1-1)

Fenerbahce 20 (2-0)

Partizan 19 (1-1)

Zalgiris 19 (2-0 u poslednja dva meca)

Baskonia 18 (1-1)

 

Olympiacos moze da pomogne Baskoniji tako sto bi izgubio od njih na svom terenu, ali i KKCZ moze da pomogne Zalgirisu tako sto bi dobila Fenerbahce.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dobar u piku said:

Šta se desilo tu na kraju utakmice?

Na 35 sekundi pre kraja na tajmautu Ataman prisao klupi Fenera pruzio ruku cestitao i demonstrativno napustio halu.Posle Klajburn iznerviran zakuvao tucu sa nekim pa guzva i onda je pola ekipe Efesa izaslo iz hale sekundu pre kraja.Nekako se vratise i otkucase tu jednu sekundu da se zavrsi

Edited by KingOfTheBongo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...