Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Nisam gledao sinoćnju utakmicu jer sam prednost dao Milanu. Očito,bolje da nisam..:classic_unsure:
Teško mi je objasniti onaj preokret..posebno sa Partizanovim procentima za 3. Naravno,košarka je mnogo više od samo šuta za tricu,ali ove sezone je Partizan u velikoj meri takve utakmice dobijao. Izuzetak kojeg se sećam je poraz od Fenera kući. Tad je i turski tim sve ubacivao..kao i Real sinoć očito,sudeći i prema njihovim %.

I dalje mislim da je trenutak koji je okrenuo momentum (samim tim i seriju) tuča na kraju g2. Po govoru tela se jasno videla nemoć kod igrača Reala..uopšte ne sumnjam da bi metla proradila.

Da smo mi ovako ispali,verovatno bi mi pritisak skočio na 180. Ogromnu priliku je propustio Partizan čiji se navijači teše da će sledeće sezone otići korak dalje. Nije naravno nemoguće,ali nije ni (tako) izvesno

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da sam bio u pravu donekle jer djeluje da GranCanaria neće biti dio EL naredne sezone jer ne mogu da ispune finansijska očekivanja i budžet minimalni koji im EL traži. Odmah su se kao frontrunneri za to mjesto javili Turk Telekom i Valencia pa će od tog izbora zavisiti oce li naredna sezona biti zadnja sezona dje će neki EC tim učestvovati u EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

EC je potpuno degradiran. Nijedna ekipa iz ovogodisnjeg EC ne moze da igra EL.

Ista ta GC je na pocetku sezone sklopila neki dil sa fiba LS. I sad kad su osvojili EC...

Znaci otvara se jod jedna divlja karta.

Ne znam koliko bi se snasao TT al bih vise voleo Valensiju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Losmi17 said:

EC je potpuno degradiran. Nijedna ekipa iz ovogodisnjeg EC ne moze da igra EL.

Ista ta GC je na pocetku sezone sklopila neki dil sa fiba LS. I sad kad su osvojili EC...

Znaci otvara se jod jedna divlja karta.

Ne znam koliko bi se snasao TT al bih vise voleo Valensiju.

U EC vise nije ostalo djaoljeg tima da valja da moze sad u EL neki faktor biti, ova sezona je bila bas ono teska za gledanje kad vidis na kraju ko i na kakav nacin je uzeo isti sve ti bude jasno. Tu su cisto da se proba dati neki test run za ove London i Pariz timove ne bi li im dali legitimitet kad ih jednog dana ubace tamo sa svom logistikom i parama za igranje EL. 2024-25 je sezona kad je valjda planiran taj merger EC i BCL samo sto niko ne zna kako ce to da izgleda i kakav ce biti framework tog takmicenja sa tim ekipama, ne mozes tim sto igraju BCL svo vrijeme da kazes sad jbg nema vise za vas imamo 15tak novih ekipa i sa svim sistemom pretkvalifikacija, kvalifikacionih turnira i slicnih gluposti pred samo takmicenje koje imaju tamo, cisto da bi se dala ono sansa svima da nesto tu odigraju, pravi se dodatni haos od svega a na tom ce se sigurno insistirati.

 

GC je ekipa koju niko od EL timova ne zeli, jer su logisticki nightmare, putovanja tamo traju dugo jer su blizi Africi no Evropi, sa vecim brojem double week kola pola timova ce biti muka cisto da se istu noc spakuju i odu tamo na gostovanje i stignu na vrijeme a ne nesto drugo poput treninga pred utakmicu da odradis, ekipa nece biti konkurentna sve i da ih puste sa tim minimalnim budzetom da ulete koji mogu da izvuku, jednostavno nikom to ne odgovara a prica ide da ce da odustanu bas zbog tih finansijskih prepreka za igranje EL, iako tu ima jos problema i mimo toga. 

Valensija je vec vidjen ucesnik EL za onu tamo sezonu kad bude gotova nova dvorana sad jbg dal ce to biti preskoceno i dati im se taj kontinuitet da imaju igranja EL ili ce ispostovati taj plan koji je bio da ova naredna sezona bude zadnja dje ce biti neki tim iz EC u EL, ostaje da se vidi. Sve uglavnom ide ka tom zatvorenijem modelu kako bi timovi mogli da planiraju za buducnost lakse i nude igracima i duze i jace ugovore. To je tesko raditi kad ne znas oces li sledece sezone biti u tom takmicenju pa si limitiran tu da nudis na godinu dana ugovore ili 1+1 eventualno pa kako se zalomi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Cenim da će u narednoj sezoni ostati sve isto, sa Valensijom. Bio im je Glikman u poseti pre par nedelja,

da obiđe i novu dvoranu koja će uskoro biti završena. Teško da se GC isplati da ulažu velike pare za kratak izlet u EL,

još će im poslati poduži spisak uslova koji će morati da ispune ... mrka kapa.

EL ima dugoročne planove sa Valensijom i to je to.

 

Evo i ovo ... EVROKUP I LIGA ŠAMPIONA SE SPAJAJU? Oglasila se i FIBA: "Pričamo sa Evroligom, domaće lige su osnova košarke"

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1781552/FIBA-Liga-sampiona-i-Evrokup-se-spajaju-oglasio-se-Patrik-Komninos.html

Edited by Kankkunen
Link to comment
Share on other sites

Je l' zna neko gde je i šta radi Andrija Gavrilović? Bio je u stručnom štabu (mislim čak prvi pomoćnik) Skariola, koliko znam od kad je došao Italijan u Virtus, i odjednom je samo nestao iz istog, to jest otišao iz nekog razloga. Ako neko zna šta se desilo neka napiše, hvala unapred.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

Tavares - DPOY

Barsokas - COY

 

Pre toga:

Madar - Rising star

Vezenkov -Alfonso Ford nagrada za najboljeg strelca

 

Cenim da se Vezenkovu smesi i MVP nagrada

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gudura said:

Tavares - DPOY

Barsokas - COY

 

Pre toga:

Madar - Rising star

Vezenkov -Alfonso Ford nagrada za najboljeg strelca

 

Cenim da se Vezenkovu smesi i MVP nagrada

DPOY po meni je trebao biti Walkup mada mi je jasno sto je Tavares izabran. 

Ostalo 👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

walkup je car. spojiti njega i clyburna u zvezdi na postojece nosioce, pa da vidis.

Pretesan bi bio Pionir a premala Štark Arena. Mozda neki Alamo Dome bi bio prava mera. 

Edited by bodo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvo sranje od najbolje petorke, Real kao trećeplasirana ekipa ima dvojicu igrača u njoj, a Barselona koja je imala isti skor i bila drugoplasirana nema nijednog. I Mirotić i James su zaslužili da budu All-Eurolegue First Team pre Muse.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nejasno je kako su i Mathias i Tavares u prvoj petorci. Mislim super za Lessorta, ali rekla bih da je pre trebalo samo Tavares kao petica. Musa isto wtf. Takođe, ako je neko trebalo iz KKP, mislim da je Panter trebalo pre... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...