Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

7 minutes ago, Miki28 said:

 

 

Sale nije vrhunski takticar ali je vrhunski motivator i nema sanse da ima neiskustvo u medjuljudskim odnosima

Sale je bas zato odlican za kratke role poput ovih turnirskih takmicenja i bio je u globalu zaista dobar kao selektor ( def bolji nego trener overall ), iako ga na klupskom nivou npr cenim manje nego drugu "celavu prevaru" Obradovica. To da je imao fejlove i da su neka sranja i zasicenje kulminirali 2019. pa da je morao otici su prirodan proces jednog ciklusa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni said:

Meni nije jasno da jedan Milutinov ne moze da ispegla par minuta dok Jokic odmara. Najbolji evropski centar, a obilazili ga ko cunj, na 5 smo bar otisli na papiru jaki ko zemlja...

Ali opet glavni problem sto nemamo beka(Bogdan povredjen), i sto imamo jedogipo pleja.

Izgleda da je Milutinov prelezao koronu prosle nedelje tako da ga ne treba kritikovati. 

Sve i da nije korona vec neki regulare virus mogao si pre meca u krupnom kadru da vidis koliko je covek bled i ispijen.

Jbg nije nikakav pokusaj opravdanja za ovaj neuspeh ali realno nekoliko stvari se bas gadno namestilo.

Vanja nakon dobre forme dobija stomacni virus i vraca se tek sinoc, mozda ga dugo nije bilo bas iz razloga sto nije mogao. Na to se nadovezala povreda NEdovica i ostadomo sa nikad nesigurnijim Guduricem kao jedinom opcijom, koji pritom i sam kuburi sa povredama.

Milutinov takodje maltene nije ni igrao ovo prvenstvo, mozda bi se do zavrsnice povratio malo, ovako je ispalo bas lose.

 

Sto se Karija tice ne bi ga niposto menjao pre kraja kvalifikacija. Nemamo ni vremena ni prostora za novog trenera i nov sistem, ko god bio u pitanju. Neka nas on plasira na SP, pa posle kako znamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uini said:

@Milos 3.14, sve je to relativno oko medjuljudskih odnosa, tj odnosa trener - igraci. pesic je 2002 imao velike muke sa igracima i sa igrom pa uzeo zlato.

sad svi super i hepi i cjorak

..

inace, ova tekma juce me je danas dok sam besciljno lamentirao potakla na razmisljanje o svojevrsnom "sliding doors" momentu

 

1998 smo imali bodiroga -rebraca kombo u prajmu, svi znamo kako se zavrsilo a usput ce tek ljudi da pomenu kako smo u 1/4finalu jedva dobili argentinu koja nam je slicno kao italija bila nezgodna u nekoj drugoj eri, zahvaljujuci djordjevicu na jednoj nozi od 15mins

 

nisu njih resili ni bodiroga ni rebarac

 

i tako.

Pa logično je bilo da ide Teo i igra 10 minsa u kombinaciji sa Milutinovom

Naravno to su šbb kbb situacije kao i ta da li bi Đorđević i kako prihvatio tu ulogu da nije bio rovit.

Ovo se svede na onu priču sa početka ove teme da li tekme rešavaju Bodiroga/ Gasol/ Janis/ Luka/ Jokić ili je to neki Spisu , Prepelič, Robert Ori, Milenko Topić, Berić, Gurović.

Postoje momenti kad A igra ne ide, tu smo zakazali nije bilo plana B ni od selektora ni od igrača.

 

@Miki28 mislim da se Sale poneo kao drugar koji je hteo da ispoštuje ostale, igračke veličine itd . U tom smislu mislim na neiskustvo u međuljudskim odnosima.

10 minutes ago, Tom Bombadil said:

Sa Micovim nije zasrao, naprotiv…

Micov nije problematičan tip, šta je uradio da ga odstrani ne znam, jedino znam da nam je takav igrač, taj profil, godinama trebao

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki28 said:

Moji argumenti su da dodje neko ko zna da vodi ekipu u toku meca.

Neko je uvek najbolji. :classic_smile: Imaš li ime (imena) na pameti? 

 

Ja se bojim da je uini u pravu i da nam se potencijalna lista opasno prazni.

 

Nezavisnonod toga da li če Kari ostati za kvalifikacije ili ne, čak i da je uzeo titulu sad mi vismo bili u istoj poziciji - da moramo da nađemo naslednika, za par meseci ili godinu, svejedno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Milos 3.14 said:

Da je samo Jokić ni po muke. Kolega @Alex_Serbia nama Ciganima spočitava neku neosnovanu mržnju prema Saletu zbog Bobija. Činjenica je da je Sale jedan od omiljenih naših igrača u oba tabora, a da je kao selektor zasrao sa Micovim, Kalinićem obojica na deficitarnoj poziciji, pa na kraju i sa Jokićem/ Micićem koji treba da nose repku narednih 5 godina minimum.

Ja njega kao trenera cenim, mislim da je platio ceh neiskustvu u međuljudskim odnosima i da je po tom pitanju ostao glavom u igračkim danima, kad i ako to reši ima šlifa da bude još bolji iako kad se pogledaju trofeji i medalje on je odličan trener.

Sebe smatram ekstremnim ciganinom, ali nikada Saleta nisam posmatrao kroz tu prizmu.

Sa Jokicem se desilo to sto se desilo, bio je i on zapusten prilicno... Sve to moze da ispegla Misko lagano. Sale je mitska pojava, neopravdano zapostavljen kada se govori o najvecima u ex yu i evropi. Jedno je kada igraci gledaju u velikog Karija znajuci koliko je mator, a drugo kada vide Saleta koji je u naponu trenerske snage i koji im je bio idol.

Sto pre razgovarati sa Djordjevicem dok ne bude prekasno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Sale je bas zato odlican za kratke role poput ovih turnirskih takmicenja i bio je u globalu zaista dobar kao selektor ( def bolji nego trener overall ), iako ga na klupskom nivou npr cenim manje nego drugu "celavu prevaru" Obradovica. To da je imao fejlove i da su neka sranja i zasicenje kulminirali 2019. pa da je morao otici su prirodan proces jednog ciklusa.

Osvajao je Sale i u klubu titule. Sa Fenerom i Virtusom je uzeo titule iako je objektivno imao slabije ekipe.

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Neko je uvek najbolji. :classic_smile: Imaš li ime (imena) na pameti? 

 

Ja se bojim da je uini u pravu i da nam se potencijalna lista opasno prazni.

 

Nezavisnonod toga da li če Kari ostati za kvalifikacije ili ne, čak i da je uzeo titulu sad mi vismo bili u istoj poziciji - da moramo da nađemo naslednika, za par meseci ili godinu, svejedno.

Ja sam rekao, Dejan Radonjic. Pouzdano znam da je bio spreman da preuzme nakon Saleta ali i da je i dalje otvoren za reprezentaciju. 

 

Ozbiljan, iskusan strucnjak u najboljim godinama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja Radonju cenim i ako bi se našao zajednički jezik, ne bih imao ništa protiv da preuzme tim. Tim bolje ako je i on voljan da uđe u tu ulogu. Naravno, ovo što kažu ljudi, EL jeste prepreka. Dakle, opet se lista skraćuje.

 

Na Đorđevića kao selektora mislim da možemo da zaboravimo dok je ova generacija aktuelna. On je već 2019. delovao emotivno potrošeno. Ako nastavi da se gradi kao trener, stručno i u glavi, ko zna, možda se i vrati jednog dana.

 

Btw, oko Jokića je u pitanju bilo obostrano nerazumevanje i nespremnost. Saletovo pucanje u nogu je bilo otpisivanje Kaline, to je baš wtf momenat. U sazrevanju mora da nauči i da ne radi takve stvari.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, srlepajce said:

Citam izjavu Mire Bilana o Poceku.

Kaze na 8 utakmica iskljucivan od strane sudija dok ga je trenirao u Sasariju i sve su dobili na kraju

 

Ono  pozdravljanje sa Pocekom cele nase klupe i Karija kod izlaska sa terena je toliko glupo

tad sam pomislio da gubimo

Dodatno ulivas snagu njihovom timu 

Vidim da je Lucic nesto prokomentarisao "sou program Poceka"

 

Nije mi jasno da se tad ekipa nije "skupila"

 

 

Nasi su se saosecali sa Pocekom i njegovim suzama , pa su mu vratili ciglarenjem i izgravanjem cunjeva u odbrani. Tu kod njegovog iskljucenja  smo opet imali priliku da ih slomimo ali bog je imao neki drugi plan.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milos 3.14 said:

Ranko Žeravica je postavio osnove selekcije košarkaša gde je osnovni parametar visina i atletika. To se prilično izgubilo mi smo gubili i gubićemo jer na ključnim pozicijama imamo igrače koji su loši atletski, a samim tim i defanzivno Teo, Micić Jokić. 

 

 Mislim da bi sa Avramovićem i zdravim Nedovićem mogli da igramo onu brzu igru koju su Italijani nama prodali. Ne znam koliko bi to bilo uspešno, samo razmišljam o tom atletskom aspektu igre. Šteta, te se obojica povrediše.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Tvrdim da je bolje da ode jer nema sta da doprinese. Rekao sam vec da moze biti u ulozi strucnog savjetnika, da pomogne novom selektoru jer ocigledno i dalje moze da pripremi ekipu ali ne moze da je vodi tokom meca jer su mu reakcije katastrofalne.

Manje više ovo drugo što si rekao, možemo negde da se složimo. 

Što se citiranog tiče: 

Imali smo, čini mi se, jedan presedan, davne 1996 kada je Žoc preuzimao a Duda ostao kao savetnik. Dobro je prošlo, s tim da je Žoc bio i prethodnih godina uz Dudu što kao pomoćni, što kao igrač. Bilo je mnogo lakše i jednostavnije za tranziciju. 

 

Ovde sada, da bi imalo smisla i funkcionisalo to što predlažeš, taj novi selektor bi trebalo da ima vrlo sličnu, ako ne identičnu filozofiju kako treba praviti igru i tim od dostupnih igrača. Jer Kari je dobar u tome što zna, ima iskustvo, ali slabo improvizuje - savetuje kako da priprema tim koncipiran na drugačijim temeljima. Drugim rečima, to u teoriji može da zvuči kao dobra ideja, ali u praksi vrlo teško ostvariva. 

Evo, ko bi po tvom mišljenju mogao da bude selektor a da ta kobinacija ima šanse da upali? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kenozoik said:

Manje više ovo drugo što si rekao, možemo negde da se složimo. 

Što se citiranog tiče: 

Imali smo, čini mi se, jedan presedan, davne 1996 kada je Žoc preuzimao a Duda ostao kao savetnik. Dobro je prošlo, s tim da je Žoc bio i prethodnih godina uz Dudu što kao pomoćni, što kao igrač. Bilo je mnogo lakše i jednostavnije za tranziciju. 

 

Ovde sada, da bi imalo smisla i funkcionisalo to što predlažeš, taj novi selektor bi trebalo da ima vrlo sličnu, ako ne identičnu filozofiju kako treba praviti igru i tim od dostupnih igrača. Jer Kari je dobar u tome što zna, ima iskustvo, ali slabo improvizuje - savetuje kako da priprema tim koncipiran na drugačijim temeljima. Drugim rečima, to u teoriji može da zvuči kao dobra ideja, ali u praksi vrlo teško ostvariva. 

Evo, ko bi po tvom mišljenju mogao da bude selektor a da ta kobinacija ima šanse da upali

 Teodosic 😄

Sale i Pesic savetnici. 😄 😄 

Zajebanciju na stranu - Tomic je vrhunski pomocnik i rado bih ga video u svakom strucnom stabu. Nema harizmu za prvog trenera (Iako mi se dopadao nacin na koji je skolopio svoj tim) - ali pomocnik sa ozbiljnim kosarkaskim pedigreom, svakako vecim od Maline.

 

Edited by Casaubon
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Micov nije problematičan tip, šta je uradio da ga odstrani ne znam, jedino znam da nam je takav igrač, taj profil, godinama trebao

Naprotiv, jeste. Nadurio se čovek i otišao kući nasred utakmice. Zasluženo odstranjen. Ne samo to, vitlao je i Dudu koju godinu pre. Kukao je što nije na spisku, Duda ga naknadno pozvao (prvobitno nije jer je bio u povredi), a ovaj onda nije došao jer je povredjen. 

Bilo je davno već, pa se zaboravlja. 

Sa druge strane, krajnje apsurdno odstranjivanje Kaline, od tog istog Saleta. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ali koliko je guduric mlohav igrac, jezivo

 

lucic isto potpuno van forme, cak je i u grupnoj fazi igrao lose

 

vasa jos jedan reprezentativni ciklus u autu... ajde prosli put je imao smrtni slucaj ali i sad je skroz zakazao... kao da je onaj vasa iz zvezde, a ne iz efesa

 

kalini i jokicu jedino skidam kapu

 

nama se svakako smesi raspad u kosarci... na stranu rezultati, mi sad treba da iscedimo ovu generaciju ako se uopste plasiramo na svetsko. jer posle toga sledi pakao. jokic, bogdan, kalinic, donekle micic i milutinov i da se ostatak tima popuni igracima poput kuridze koji ce bar da rade ono sto znaju i da pruze sve od sebe

 

sto se tice mladih igraca, narednih 15 godina necemo imati tim

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To je cisto preteravanje  i preseravanje , da necemo imati igrace i tim. Srbija ce uvek izbacivati talentovane igrace a ima ih i sada u mladjim  kategorijama i pored slabih rezultata u fibinim takmicenjima. Tako smo govorili i  kada se desio raspad 2005-e godine. Pa se Pojavila Teodosiceva generacija i mladji. 2007-e godine smo objedinili sve titule u takmicenjima mladjih kategorija, to jos nikom nije poslo za rukom u poslednjih dvadesetak godina.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

 

 

Covic proziva Miska za strance u klubu a FMP i CZ mu puna stranih igraca i svi su glavni igraci u svojim  ekipama . Hajde  Covicu izbaci barem jednog igraca iz svoje skole kosarke koji  pravi razliku barem na evropskom nivou , pa da barem imas pravo da kritikujes Raznatovica 😃 Inace CZ uzasno radi  sa mladjim  kategorijama a ima najveci potencijal u drzavi da razvija kvalitetne igrace.

Edited by Miki8
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki8 said:

 

 

Covic proziva Miska za strance u klubu a FMP i CZ mu puna stranih igraca i svi su glavni igraci u svojim  ekipama . Hajde  Covicu izbaci barem jednog igraca iz svoje skole kosarke koji  pravi razliku barem na evropskom nivou , pa da barem imas pravo da kritikujes Raznatovica 😃 Inace CZ uzasno radi  sa mladjim  kategorijama a ima najveci potencijal u drzavi da razvija kvalitetne igrace.

Nije Covicev posao da pravi reprezantivce

Link to comment
Share on other sites

A Miskov kao jeste☹️ Zasto proziva Miska za nesto u cemu je gori od njega😉 Koji ce mu moj skola kosarke ako iz nje ne izbacuje nista kvalitetno i svaku novu sezonu  mora da dovodi gomilu stranaca. Isto vazi i za Partizan.

Edited by Miki8
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...