Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

5 minutes ago, medobrundo said:

 

Nije, sa tim što je upitno da li čovek uopšte ima ambiciju da bude glavni trener + imao je priliku da vodi Jokića (i Bogdanovića), koji treba da bude stožer, ravno 0 puta. 

Nije vodio Jokica i Bogdanovica ali nije dokazao da moze da izvuce nesto vise od polu igraca koje je imao na raspolaganju. Ne mislim samo na onaj  kvalifikacioni turnir za OI gde je bilo kadrovskih problema. Cele kvalifikacije kroz koje nas je vodio su bile poprilicno mucne. Nas problem je mnogo dublji od tih  modernih trenera kojih nemamo . Mi smo igrali poprilicno modernu kosarku (barem u napadu) , na ovom prvenstvu do osmine finala , gde smo pukli🙂

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki8 said:

Kokoskov je trebao da bude taj moderan trener. Ni on se nije  bas nesto proslavio sa nama  .

Onda mora da ima nesto i do igraca - kvalitet i to koliko su voljni da se potrose za reprezentaciju. Eto, Vasa rece posle utakmice  'idemo dalje...". Ne volim da analiziram izjave posle poraza jer nikome nije do izjava, ali je bas tako sve to izgledalo danas.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Snjofko said:

 

Ok, i?

 

Btw ja sam se lozio pre turnira, nisam ni bio ovde celo prvenstvo, par nekih kratkih postova sam postovao, sve kroz sprdnju, nisam ni spominjao nijednog protivnika i rekao da ih gazimo.

 

Ja se secam da si pisao kako sigurno osvajamo zlato.

 

OK, verovatno nisi omalovazavao Italiju ili Francusku kao drugi, ali moja kritika nije uperena samo protiv tebe, nego protiv tog "idemo, gazimo sve, drugi su boranija" stava.

 

Dobro je sto si pomenuo selektora Italije, evo sta je on rekao pre meca:

 

Quote

"I have a lot of respect for Serbia, I grew up watching Yugoslavian basketball", Pozzecco said. "But I have a lot of trust in my players, they have a big heart and I'll go with them everywhere. We know that it's gonna be difficult, Serbia is a superb team but with this group of guys I'm ready for everything". 

 

Ne vidim gde je tu omalovazavanje protivnika ili lozenje, to treba raditi nakon meca, kao sto je bilo prirodno biti srecan zbog onih razbijanja u grupi.

Link to comment
Share on other sites

Moj zakljucak je da nismo ni priblizno toliko dobri kao sto tripujemo, da nam je trener mozda ne precenjen ali izgubio kompas ozbiljno i da nas svaka iole niza postava maltretira vec 5 godina za redom. 

Prilican horor je sve ovo bilo a narocito ona serija 14-2, 16-2, sta li vec bez ikakve logicne reakcije klupe. 

PS: Jebale nas rotacije i hokejaske izmene koje sem nas i svih nasih trenera ne sprovodi niko vise. 

Svaka cast Italijanima, jebase nam mater.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, duboko said:

Onda mora da ima nesto i do igraca - kvalitet i to koliko su voljni da se potrose za reprezentaciju. Eto, Vasa rece posle utakmice  'idemo dalje...". Ne volim da analiziram izjave posle poraza jer nikome nije do izjava, ali je bas tako sve to izgledalo danas.

Upravo tako, Bogdan je more suza isplakao zbog izgubljene utakmice u kojoj je odigrao na 200% mogucnosti a Vasa ide dalje. To je problem o kome ja govorim, kad nemas Bogdana, moras da vodis Tea jednostavno.  Strast dobija turnire a ja tu strast nisam video kod nas. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemanjaol said:

Mi sigurno još uvek imamo talenat da budemo u top 5-6 reprezentacija na svetu

Mi moramo da shvatimo da ovo nije tačno. Mi imamo Jokića koji je ekstra-klasa, Bogdana koji je sposoban NBA bek ali nije elita, Kalinića koji je solidan igrač kada ima jasno definisanu ulogu i djeluje iz drugog plana i Micića (koji je ponovo podbacio u reprezentaciji uprkos činjenici da je Kari Pešić bacio svoju reputaciju u blato odričući se Teodosića da bi Micić imao loptu u rukama koliko on hoće, ali recimo da ima neki kvalitet i da bi uz Bogdana bio rasterećeniji i možda izgledao nešto bolje).

Uprkos svemu što rade po EL, Milutinov i Micić nisu i neće biti u NBA i to, ja mislim, zato što je prije svega njima dvojici jasno da im tamo nije mjesto.

 

Nijedan drugi kandidat za našu reprezentaciju ne igra u top timu (najbliži tome je Gudurić, ali ja stvarno ne razumijem šta je sa onim momkom), a čak nemamo ni igrače koji su lideri u nekim osrednjim EL timovima ili Eurocup contenderima.

 

Od ostalog imamo Pokuševskog koji ima neki potencijal ali sada igra košarku bez briga gdje može da opali 17 šuteva i pogodi 4, tako da stvarno nemam predstave ni koliko je vremena udaljen od ozbiljnog doprinošenja reprezentaciji (što je problem, jer Kalina i Bogdan već imaju 31 i 30) i Jovića, za koga zapravo još ne znamo ni da li je materijal za igrača ili je neki Dragan Bender.

 

Dakle, mi smo, pod uslovom da su nam svi najbolji igrači na raspolaganju (a to je da na ovu ekipu dodaš Bogdana i eventualno Pokua), i dalje samo jedna od nekoliko ekipa koja može da napravi rezultat ukoliko joj se stvari poklope, ali bez ikakve dominacije i garancija rezultata.

 

I iza toga nemamo ništa što makar nagovješćuje ozbiljan potencijal. Sramota me da napišem, ali Crna Gora sa tom ekipicom sa U20, plus Simonović i ovaj Igor Drobnjak, djeluje da u narednim godinama ima više čemu da se nada od Srbije.

 

Na sve to, nije loše još jednom ponoviti, naši igrači, čak i kad nešto znaju, su užasno atletski inferiorni i nepodobni za današnju košarku. Zato mi ne i ne možemo da igramo odbranu, nije problem 1 Nikola Jokić ako u 12 nemaš više od dvojice ili trojice ispodprosječnih atleta, pa ti je taj Jokić konstantno okružen sposobnim tijelima. Mi u državi imamo JEDNOG igrača kojem možeš da bacaš alley oopove i da on to sigurno hvata, a to je Milutinov koji ima 215, bukvalno mi se plače kad vidim da to neki sasvim sporedni spoljni igrači tipa Oriol Pauli izvode kao dobar dan, a da kod nas Lučić,  koji važi za atletu, to noćas maši.

 

Dobro smo sjebali svoju košarku, do te mjere da nisam siguran ni da nas čupa neki best case scenario, jer čak i da dođe neko novi, okupi sve igrače, plasira se na SP pa osvoji svjetsko i olimpijsko srebro (što je objektivno iznad najluđih snova, ali pretpostavimo da se desi), to ne rešava naše probleme. Čak i da žvalo iz šešira izvadi sposobnog i posvećenog lika koji će odmah da krene da rešava probleme u savezu (a vjerovatnoća za to je manje nego da u naredne dvije godine osvojimo dva srebra na velikim takmičenjima) šta ćemo kad krnu da se povlače Kalina, pa Bogdan, pa dalje redom, gdje su igrači koji će da uskoče u naredne 3 - 4 godine da budu nosioci u reprezentaciji bar na nivou pomenutih?

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

 

Ja se secam da si pisao kako sigurno osvajamo zlato.

 

OK, verovatno nisi omalovazavao Italiju ili Francusku kao drugi, ali moja kritika nije uperena samo protiv tebe, nego protiv tog "idemo, gazimo sve, drugi su boranija" stava.

 

Dobro je sto si pomenuo selektora Italije, evo sta je on rekao pre meca:

 

 

Ne vidim gde je tu omalovazavanje protivnika ili lozenje, to treba raditi nakon meca, kao sto je bilo prirodno biti srecan zbog onih razbijanja u grupi.

Pa da, slazem se sa selektorom Italije. Nisam ni Holandjane potcenio i rekao jednu ruznu rec, kamoli Italijane.

 

Ili ce se ovo sad shvatiti kao omalovazavanje Holandjana 🤣

 

Nego mi bas glupo da se tagujemo i kao:  ,,Hahahaha gde si sad Snjofko?".

 

Kao da je Zvezda-Partizan pa se Grobar na primer nasladjuje jer je Delija bio optimista pred prvenstvo, a Zvezda zavrsila druga.

 

Gde je sad Snjofko? Gde i vi, smoren posle poraza.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

Necu sad da budem lik koji ce da pita A ko umesto Karija?

 

Ali ja stvarno ne vidim domaceg trenera koji bi imao smisla, kad vec Kokoskova nismo istrpeli. Neka proba Pesic da se plasira na SP, pa ako chokeuje, hvala i pozdrav, ali stvarno sad ne vidim ko bi mogao da uskoci, a da bude smisleno i da moze bilo sta da se ocekuje.

Tradizione de familia 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Jos mi nije dobro, ali posle Argentine sam se jos gore osecao. Proci ce, jbg.

To je taj silver lining, prije tri godine sam se sa rođenom majkom posvađao kao zadnji debil i degenerik zato što je protiv Španije rekla da ih nećemo dobiti da se tri dana igra, nakon toga su se desile Argentina, Italija 1, Belgija 1 i Belgija 2 u kvalifikacijama, sad sam već 2h nakon Italije 2 bio sasvim cool, čak sam od srca navijao za Veselina protiv The Rukometaša 😄

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2022 at 1:14 PM, Beonegro said:

Po ovome što igraju, Francuzi me ne plaše ništa više od Italije. Znači moraće malo da se zapne, ali ishod ne bi smio da dolazi u pitanje.

 

12 minutes ago, Beonegro said:

Dakle, mi smo, pod uslovom da su nam svi najbolji igrači na raspolaganju (a to je da na ovu ekipu dodaš Bogdana i eventualno Pokua), i dalje samo jedna od nekoliko ekipa koja može da napravi rezultat ukoliko joj se stvari poklope, ali bez ikakve dominacije i garancija rezultata.

 

Ja sam ovaj drugi stav imao i pre meca, e sad zasto je vecina imala ovaj prvi stav pre meca, to je pitanje za sve nas. 

Edited by goldberg
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Poceko je veceras u malom prstu imao vise zara i zelje za pobedom, nego svi nasi igraci skupa.

 

To je u stvari najveći problem. Što smo mi od SVIH reprezntacija na turniru imali najmanje žara i želje za pobedom.

 

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Tradizione de familia 

 

Nikad trener reprezentacije neće biti neko ko nije Srbin.

 

A njega bih prvog stavio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh u lajvu tokom 3/4, utakmicu ćemo dobiti odbranom a ne napadom... I pošto odbranu nismo igrali, nismo ni dobili. Ona serija Spisua, ne umem to da objasnim... Čovek nam daje 4 trojke u nizu, a mi gledamo kao telad... Tako su nas punili Polonara i Menion u Beogradu... 

 

Iskreno, plašio sam se Italijana, čak sam mišljenja da je trebalo da kakulišemo i izgubimo od Poljske da njih izbegnemo, jer nam dokazano ne leže ovi njihovi igrači, a protiv nas se napale na max. I u Hamburgu su nas natrpali, pukom srećom smo ih dobili jer ih je stao šut... Večeras jbg nije. I znao sam da neće. Kari je imao zadatak samo da im zaustavi šut i tranziciju, i dobijena utakmica... Ali lakše reći nego učiniti.

 

Sve ste već rekli za minutažu Jokića, i što nije igrao početkom 4/4 kad su nas def prelomili. Slažem se, ali to na stranu. Meni je Micić apsolutno najveće razočaranje, pored Pešića. Još jednom je dokazao da nije tip za držanje ključeva ekipe, i da može da igra samo kad je alfa i omega, i kad ima jake bekove uz sebe. Ko je gledao Efes u EL, moga je da vidi kako su gomilu utakmica izgubili tako što su primili po 90+ poena, najviše od bekova. Čovek ne igra odbranu, tj. ne zna ili neće da je igra. Osvoje oni EL posle, previše je tu kvaliteta, ali ovo je činjenica. Nakantao ga fkin Spisu, dok on nije mogao vola da ubode niti mu bar malo zasmeta... Primili smo 16 trojki!

 

Ovo je bila velika šanse, lepo smo delovali, ali nagazili na minu odmah u prvoj utakmici. Mislim da mnogi od ovih igrača neće više ni igrati, i da će sad ponovo remont i sve jovo nanovo... Sa kojim selektorom, igračima, bemliga... 

 

Posle Kine, nekako mi ovo nije toliko teško palo. Bedak je golem, ali onda sam bio baš ispizdeo...

 

Ništa, idemo da osvojimo svetsko u fudbalu :smiley2:... Ne može i basket i fudbal u paketu...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mnogo velika očekivanja koja su nerealna. Bacio pogled na komentare na raznim portalima i to nije realno koliko rejdžuju i hejtuju. Do pre pola dana svi su slavili i Pešića i celu ekipu (uz onu čuvenu "idemo po zlato"), a sad 'ebu mamu i njemu i celoj reprezentaciji (neki čak i Jokiću). Stvarno je neverovatno koliko se poistovećuju sa (ne)uspesima reprezentacije. Btw, kada se već govori o nerealnim očekivanjima, na TV-u se vrti neka reklama gde se spominje zlato (reklama je za neku kladionicu, mislim da je za Mozzart ili Meridian).

 

Ekipa je bila solidna, nije bilo nerealno da osvoje neku medalju, ali takođe nije bilo nerealno da rano ispadnu. Ekipa je imala jednog igrača - Jokića - koji je "štrčao". Bez njega, ostatak ekipe jednostavno ni po čemu nije poseban u odnosu na mnoge druge ekipe. Bez Jokića to je jedna prosečna ekipa koja bi bila favorit protiv Poljaka, Holanđana, Čeha, Britanaca... možda bi mogla da dobije Tursku, Crnu Goru, Hrvatsku... ali nikako ne bi bila kandidat za medalju.

 

Inače, ono što se dešava hrvatskoj košarci već duže vreme (a čemu su se mnogi u Srbiji podsmevali) sada počinje da se dešava i našoj: Više nema dovoljno dobrih igrača i reprezentacija se svodi na maximum nekoliko vrhunskih igrača dok je ostatak ekipe ispod proseka. Košarka u Srbiji (kao i u Hrvatskoj) umire, nema više ni toliko dece koja bi trenirala. Uvek će biti neki Jokić, Dončić, Bogdanović... i to je to. Problem je što "nada ne umire" zajedno sa košarkom, već ostaje, tj. ostaju nerealna očekivanja.

 

I za kraj, veliki respect za ovu reprezentaciju. Davali su svoj maximum, igrali su pod nenormalnim pritiskom ("idemo po zlato"), zaista se videlo da im je stalo i da su se maximalno trudili, i da im je veoma teško pao ovaj poraz.

 

 

Edited by Senn
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Markoss said:

@Beonegro Ko je na ovom prvenstvu po talentu ispred nas? Onako, papirno gledano, mi, Slovenija i Grcka, ukusi su razliciti, ali definitivno jos uvek jesmo u TOP 5 na svetu. Jebiga, chokeovali jesmo i papir ne igra ulogu, ali ako pricamo o pure talentu, definitivno jesmo u samom vrhu. 

Da uzmemo da su svi kompletni, bez premca su Amerikanci, pa ide grupica Slovenija (mada će oni brzo pasti, vidjećemo da li će Goran Dragić ovim takmičenjem definitivno da završi ili će ga Luka iscimati i za svjetsko, možda čak i OI), Grčka, Francuska, Njemačka, Kanada, pa onda mi i to samo zbog Jokića, pa Litvanija, Letonija, Turska, Australija, pri čemu smo mi realno bliži ovoj drugoj grupi, nego ovim prvim pratiljama Ju Es ov Eja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

 

Nikad trener reprezentacije neće biti neko ko nije Srbin.

 

A njega bih prvog stavio.

Aca Nikolić je iza sebe ostavio trenere, ovi koji su došli posle njega  Duda , Žoc, Kari, Maljković i da ne nabrajam veliki broj sjajnih trenera te generacije nisu ostavili ništa. U toj nekoj generaciji najbolji treneri su nam ćelave prevare i Dejo Radonjić od čega smo jednu ćelavu prevaru ispucali.

 

Nije vreme za sujetu, ako već idemo na najveća takmičenja bez jedne od najvažnijih pozicija u modernoj košarci i to godinama jer nećemo naturalizovanog igrača, onda bar da se sagnemo za trenera. Dakle Trinkijeri 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, medobrundo said:

Iz aviona se vidi da fali jedan profesionalan i moderan pristup košarci i da ovo više nije generacija Tea, Bjelica i Raduleta, sa kojoj su se koliko toliko i kapirali. Ovo sada više izgleda kao gomila bumera i penzosa koji treba da rade sa Gen Z-em, o kojima pojma nemaju i za koje im je najlakše da zaključe da su pičkice i introverti, da ih sve boli i da su mekušci. Mislim, ok je to u nekoj sprdnji, ali očigledno ne funkcioniše u praksi. Baš imamo jaz koji mora da se zatvori i sa ovim momcima mora da radi neko ko ih razume i sa kim mogu da dele zajedničku viziju -- ne samo glavni trener. Sale je kliknuo sa Teovom generacijom, ali sada kolo vode igrači 10ak godina mlađi. Dok mi shvatimo da se košarka promenila i da Danilović nije prekjuče zakucao preko Sabonisa, jedna potencijalno sjajna generacija ne da neće uzimati medalje -- nego neće ni igrati takmičenja.

Ok, slažem se sa prethodnim tvojim postom da je trebalo nekako iščupati pobedu pa posle kukati na igru i spremati se za 1/4f i delimično sa idejom ovog posta ali ne sasvim. Ne shvatam kako bi to tačno trebalo da izgleda razumevanje dobrog dela ovih momaka i šta im je to falilo? Kako bolje razumeti i koje prepreke ukloniti Miciću, Guduri, Milutinovu? Vanja je čak izgledao bolje od očekivanja, Bogdan (kao deo ove ekipe) je očigledno uhvatio vajb i ranijih selektora i generacija, uklapa se svuda, Kalina je skroz opravdao očekivanja, Luča u odbrani. Ko je to "nerazumen" eto, od 2019. pa do sada? Na stranu ova večerašnja budalaština sa Jokićevim držanjem na klupi.

 

Svi ostali, mlađi su još uvek samo potencijali i u klupskoj košarci, neki od njih se razvijaju van domašaja domaćih kočničara, pitanje je šta će od njih tek postati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malo o istoriji - ovo je rezultatski jako veliki neuspeh. Nasi rezultati na EP do sada:

 

zlato, zlato, bronza, zlato, cetvrtfinale, 1/8 finala, 1/8 finala, srebro, 1/4 finale, 1/4 finale, 4. mesto, srebro i sada opet 1/8 finala.

 

Rezultat kao u mracnom periodu od 2004. do 2008. kad ni na OI 2004, ni na EP 2005, ni na SP 2006, ni na EP 2007 nismo usli u osam najboljih. Od tada, 5 EP, 3 SP i 1 OI - 4 srebra, 2 polufinala i 3 cetvrtfinala. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...