Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

18 minutes ago, Markoss said:

Jeres je reci, ali Marko Guduric je jedan od najprecenjenijih igraca u EL, inmho, i to nije utisak od veceras, nego od svega onog sto decko igra nakon top debitantske sezone u Zvezdi. Toplo-hladno, konstantan hero ball, u teoriji sve moze, u praksi retko sta, stalno igra neku pseudo odbranu, ima neke utakmice gde se nestvarno raspadne, plus i u tekmama kada isporuci poenterski, redovno ima neke brainfartove.

 

Ako se ikad vrati u KKCZ, mislim da ce to da bude bolno otrezenjenje za sve cigane koji ga pamte po bitnim trojkama u EL, jer je to otprilike njegov peak karijere. 

 

Ne kazem, bude utakmica kad se zapali pa moze svakom u EL da ubaci 20 plus poena, ali su mnogo redje od ovih kada igra ispod svakog nivoa, pre svega intelektualno. Skroz drugacije od onoga sto je pokazivao u KKCZ. 

 

Ipak, ovo sto igra za repstaciju je nivo ispod Vanje Marinkovica i Ognjena Dobrica od kojih je svakako duplo bolji igrac. Nema opravdanja, bas nema. 

 

U fudbalu se to zove klupski igrač. Igrač koji igru iz kluba nije u stanju da prenese u reprezentaciju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dzep said:

Joka nije alpha u Nagetsima, svi koji gledaju NBA znaju da je to Jamal, i to je tako. Ništa protiv Jokića, taman posla, nikad protiv Joke, ali jbg, tako stoje stvari. Prenesi to u reprezentaciju - Micić mora bolje, ako već nema Bogdana on mora da bude šef parade. Ne smeš sebi da dozvoliš da imaš tako očajan šut u tako važnoj utakmici a da te pri tome nema ni u odbrani, ni na skoku, nigde. 

 

No dobro, bilo je lepo dok je trajalo. Aj da makar izbunarimo to svetsko nekako, pa opet loženje sledeće godine

 

Ovo je drugi post gde se provaljuješ u vezi Jokića. Generalno, nemaš pojma šta je Jokić u NBA. Lupaš kao otvoren prozor bez nekih argumenata.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dzep said:

Joka nije alpha u Nagetsima, svi koji gledaju NBA znaju da je to Jamal, i to je tako. Ništa protiv Jokića, taman posla, nikad protiv Joke, ali jbg, tako stoje stvari. Prenesi to u reprezentaciju - Micić mora bolje, ako već nema Bogdana on mora da bude šef parade. Ne smeš sebi da dozvoliš da imaš tako očajan šut u tako važnoj utakmici a da te pri tome nema ni u odbrani, ni na skoku, nigde. 

 

No dobro, bilo je lepo dok je trajalo. Aj da makar izbunarimo to svetsko nekako, pa opet loženje sledeće godine

 

Jokic je u Nuggetsima i alfa i beta... i omega.

Edited by Xpert
  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 said:

Slazem se ali koliko god losa odbrana bila sa Jokicem i Vasom, ipak je napad fercerao. Bez Jokica posebno sa petorkom Jaramaz, Guduric, Davidovac, Kuridza i Mikutinov mi nismo imali vise sansi.

Kad je usao Vasa morao je i Jokic da udje

 

ja se ne slazem da je napad fercerao, jer smo bili svedeni na sut za tri i slobodnjake jokica kada izadjemo iz bonusa. napad je funkcionisao samo u prvoj cetvrtini and that was all she wrote.

 

ostalo je dato na individualni ucinak, uglavnom jokica.

 

bilo bi tesnije da je nikola igrao 36mins ali nisam pametan kako bi pobedili i tada, osim ako ne bi ubacio tri onakve trice ili dvice uz faul. jokic je bio odsecen celu tekmu i to statsi vesto kriju. a kriv je pesic sto niti proba da koriguje mesto gde jokic prima loptu, niti ima plan b za koji sam pitao pre prvenstva: sta cemo ako smo primorani na smallball zbog odbrane?

Edited by uini
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Pešić je svakako najodgovorniji, posebno zbog minutaže Jokića i loše pripremljene odbrane za Italijane, ali...nevezano za njega, hoću da se pokenjam po ovim bezmudašima koji su se usrali toliko da nisam skoro video frku da ne sme šut da se uzme i da se baca kamenje ka košu.

 

Pred početak EP pitao sam ovde, kome biste dali da šutira najbitnija slobodna bacanja u nokaut fazi, baš iz razloga što mislim da skoro niko iz ovog tima ne bi mogao da se nosi sa pritiskom u utakmici na ispadanje ako je negativan rezultat. Reprezentacija je neuporediva sa klupskim pritiskom. 

Baš smo izgledali kao neka osrednja USA reprezentacija kad im se uvuče nesigurnost, jer se protivnik drznuo da ih izbaci iz zone komfora i poveo u poslednjoj četvrtini. 

 

Bravo Jokara, kapa do poda. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koju posluku porati...

 

Napisali ste već većinu stvari.

 

Nama je napad celu utakmicu praktično loše funckionisao. ja sam počeo malo više da se brinem tamo sredinom treće kad se videlo da se naši sve vreme muče da postignu koš i urade bilo šta. Kad smo vezali nekoliko promašenih trojki dok Kuridža nije ubacio onu svoju.

 

Svi su mašili, ali deluje mi da su ona dva Lučićeva promašaja bila prelomni momenat, da je on tad jednu dao drugačije bi izgledao nastavak meča.

 

Ne znam zašto je Vanja zaboravljen na klupi, možda zbog bolesti, mada je Pešić njega tako koristio i na one prve tri utakmice na početku kada je bio zdrav. Na kraju je ispalo da je jedinih dobrih nekoliko minuta naše igre na ovoj utakmici bilo kada je Vanja pogodio one tri  dve trojke.

 

Jebiga baš je tužno ovo, ako se ne plasiramo na svetsko sledeće takmičenje koje bismo mogli da igramo je evropsko za tri godine. Ali je veliko pitanje da li ćemo se i za to kvalifikovati sa ovim glupim prozorima.

 

Danilović loše radi svoj posao i stvari u savezu moraju da se menjaju definitivno, ali ne znam ko može tu da dođe sad i da postavi stvari na svoje mesto i udari temelj za neki naredni ciklus. Mi sigurno još uvek imamo talenat da budemo u top 5-6 reprezentacija na svetu, ali nema više Dude da dođe i da postavi stvari na svoje mesto 

Edited by nemanjaol
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Xpert said:

Jokic je u Nuggetsima i alfa i beta... i omega.

 

Ove godine je bio jer nije imao ko drugi 😂 Videćeš od novembra kako to izgleda, znam da razumeš košarku i da ćeš razumeti o čemu pričam. 

 

A što se Joke tiče, da sad dođe i da mi kaže da trčim 10km, iz mesta krećem, nikad ništa protiv njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam sve utakmice osmine finala i ono što je skoro neverovatno, ali na žalost istinito, SVE ostale reprezentacije su pokazale u live or die mečevima daleko veći nivo žara, zalaganja, strasti od nas.

 

U svim ostalim mečevima je prštalo u odbrani, tuklo se za sve pare, jedino smo mi dozvolili protivniku da se lagodno i bez ikakvog pritiska oseća na terenu.

 

Ja to, iskreno rečeno, nisam u stanju da razumem, ja lično sam krvario kolena na svakom običnom basketu koji sam odigrao u životu, a mi imamo reprezentativce koji nisu pružili, makar voljno, svoj maksimum u eliminacionom meču. 

 

Tuga, žalost.

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

 

Ma jok, baš bi Dončić to mirno pratio i baš ne bi reagovao i rekao selektoru Slovenije da ne zna gde bije. Da se razumemo, šalim se, nije to ni Jokićev posao, ali bi bio u pravu da je rekao - budalo, skloni se. Dečko je kulturan, pa nije to rekao, iako je sigurno mislio isto što i svi.

 

Čovek je poveo Kuridzu, za koga svako ko prati košarku zna da je običan duduk. Čovek opet dobije minute pre Davidovca, i to 16!? još se čak i povadi i da dve neke trojke, iako odbranu ne može ni lasom da igra, a u napadu je igrač manje u tih 16 minuta (osim ta dva šuta)

 

Sve u svemu, Kari hteo da bude neki šmeker i pametnjakovic i na kraju ni za jedan kontraverznih poteza nije bio u pravu. Naprotiv.

Da je srece da ih je dobio i danas pre Davidovca vodili bi 20 razlike na pola druge cetvrtine. To je bio i najveci idiotizam danas, cime smo im dali krila. A Kuridza je danas odigrao u rangu Kalinica i uopste na celom prvenstvu ne da je zasluzio minutazu nego posle Jokica i Kalinica je broj tri ako vec hoces da pominjes individualni ucinak. A sto se Davidovca tice, bukvalno doprinos u rangu olovnog vojnika Ristica, ako i toliko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Da je srece da ih je dobio i danas pre Davidovca vodili bi 20 razlike na pola druge cetvrtine. To je bio i najveci idiotizam danas, cime smo im dali krila. A Kuridza je danas odigrao u rangu Kalinica i uopste na celom prvenstvu ne da je zasluzio minutazu nego posle Jokica i Kalinica je broj tri ako vec hoces da pominjes individualni ucinak. A sto se Davidovca tice, bukvalno doprinos u rangu olovnog vojnika Ristica, ako i toliko.

Daj Mece nije to tako jednostavno da se tako gleda...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Casaubon said:

Taj Vasilije je odigrao na nivou losijem od random kupljenog amera pleja u random trecerazrednoj evropskoj selekciji.

 

Slazem se, sto ne menja cinjenicu da je najbolji igrac EL vec dve godine, i ima neke troifeje kao vodja tima, i pored toga sto ne razmislja o kosarci u slobodne dane i trenutke.  Tako da moze ipak i bez patoloske posvecenosti koju konstruisu navijaci.

 

Kao sto rekoh eno Kari dise 24/7 kosarku pa je danas izgledao kao random navijac pored klupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Džepe, nisi u pravu, jbg. Jedino gde je Džamal bio alfa je onaj balon. Sve posle toga, čak i pre povrede Mareja je Jokić tata i mama u timu. I kad je teško, i kad je pritisak, klač...

..................

Bio sam na poluvremenu miran jer sam mislio da je ok što smo uspeli da sačuvamo prednost i bez najboljih na terenu i da će u drugom igrati na max. Kakva zabluda.

 

One tri vezane, otvorene trojke Spisua su me prvi put uplašile. Ulazi u seriju a ti ga puštaš tri puta da sam ostane na šutu. Ćozdra...

 

Kakav neuspeh...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

ja se ne slazem da je napad fercerao, jer smo bili svedeni na sut za tri i slobodnjake jokica kada izadjemo iz bonusa. napad je funkcionisao samo u prvoj cetvrtini snd that was all she wrote.

 

ostalo je dato na individualni ucinak, uglavnom jokica.

 

bilo bi tesnije da je nikola igrao 36mins ali nisam pametan kako bi pobedili i tada, osim ako ne bi ubacio tri onakve trice ili dvice uz faul. jokic je bio odsecen celu tekmu i to statsi vesto kriju. a kriv je pesic sto niti proba da koriguje mesto gde jokic prima loptu, niti ima plan b za koji sam pitao pre prvenstva: sta cemo ako smo primorani na smallball zbog odbrane?

Napad nije bio na visokom nivou, posebno ne u 3/4 ali nam je drzao glavu iznad vode sa Jokicem na terenu. Promasili smo neke otvorene suteve u 3/4, konkretno Lucic pa onda Guduric i onda usla nervoza.

 

Italijani su poveli 66-63 ali sjajna nasa akcija gdje je Kuridza ostao sam na sutu za 3 izjednacio a onda sledeci naoad Jokic izborio bacanja. Izlazi i nas sledeci napad je izgledao tako sto je Jaramaz davio loptu 20 sekundi da bi uzeo sut preko ruke za 3. Kraj 3/4.

U 4/4 prvi napad uvaljuju loptu Kalinicu na 5 sekundi da kreira nesto. Sledeci napad uvaljena lopta od strane Gudurica ka Micicu koji nije ni uspio da sutnu.

Italijani u tim momentima daju trijku iz okreta Spisua i onda lagana 2 poena Melija nakon skoka. -3 i 8 minuta do kraja.

Momenat kada je morao Jokic uci da nas malo konsoliduje.

Sledeci naoad, faul nad Milutinovim, opet prekid i Jokic ne ulazi. Gudura imao otvorenu trojku, masi a na drugoj strani Soisu daje 3, i eto -6 i selektor i dalje ne reaguje iako su kola krenula nizbrdo.

 

Sto se tice Jokica i statsa, okej vesto kriju ali samo prisustvo Jokica na parketu izaziva strahopostovanje. Sigurno da sa njim na parketu ne bi dozvolili seriju 10-0. 

 

Ne znam sto nije objavljen i drugi dio ali evo. 

 

Slazem se za korigovanje, ne znam zasto to nije uradjeno. Vidjelo se da Jokic jako tesko prima loptu, tu je morao selektor zajedno sa Vasom da prilagodi i da Jokic prima loptu na drugom mjestu, da ucestvuje vise u igri. Zasto to nije uradjeno, jasno je. Selektor. 

 

Na ovo pitanje za smallball cu samo reci, ne mozes da dozvolis da bilo koji protivnik tebe nathera da igraca kao Jokica drzis na klupi. Za to je trebalo da se radi sa ostatkm ekipe a kad u ekipi imas Kalinica i Lucica onda je to tezak fail selektora i njegoovg strucnog staba. Svi smo ovdje govorili nedeljama da nam je odbrana katastrofalna i pokazalo se to kao tacno jer kad je trebalo zaustaviti pritivnika kad ga krene, mi nismo znali kako. 

Edited by Miki28
typo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Casaubon said:

Nisam odusevljen time, ali mi se sve cini, i zbog izjava pre prvenstva, ali i zbog nedostatka opcija za KSS i nekog sledeceg selektora - da smo sve blizi scenariju "srpskih Kalatesa" u likovima Koncara, Kaminskog i sl, ili cak i americkog beka u reprezentaciji.

Sa Holinsom i Voltersom bi pregazili ove Italijane. Verujem da bi igrali sa više volje od vase i gudurica

Edited by Perkos2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Micic ne gleda kosarku uopste, ne samo slobodnim danima. I u njegovim intervjuima se moze skontati da je njemu kosarka maltene cist posao i da ga ne zanima nista vise od onog sto je neophodno. Ja to ne volim kad cujem kod igraca, prilicno mi je neverovatno, ali eto.

 

Ne mogu da kazem da je luzer jer je uzeo dve titule sa Efesom, bio oba puta najbolji igrac fajnal fora, imao dosta clutch poteza...ali je ocigledno da mu taj mikrosvet u Efesu savrseno odgovara i da ne moze to da prenese u reprezentaciju. On u dresu reprezentacije verovatno nece dobaciti ni do ucinka Jovica i Pefija, a Tea bolje da ne pominjemo.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Najsimpaticnije mi je sto nas stalno tapsu po ramenu zbog dve stvari koje niko drugi ne radi. Prva je izbegavanje stranca u reprezentaciji, druga odsustvo bilo kakvog kalkulisanja. Svi nam pricaju "Super ste zbog toga", a istovremeno svi rade suprotno. Gledaju nas kao neke egzoticne zverke u zoo vrtu. A nama pa puno srce zbog toga. E, dokle god se lozimo na taj kosarkaski puritanizam tonucemo, a drugi ce napredovati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sale Đorđević - igrač legenda, šmeker, vrhunski motivator

 

 

Kokoškov - nova škola, nba, moderne tendencije u basketu, ima i to zlato sa SLO

 

 

Kari - stara škola, disciplina, proveren sa rep

 

Jebem li ga dal' postoji neko trenersko ime za koje će ovi igrači da ginu?

 

 

Edited by Holivud
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Markoss said:

I jos jednom, Jokic igra bolji turnir nego Janis i Doncic. To sto pomocno osoblje nije spremno da krvari kolena, nego im je mrsko da igraju odbranu, nije i ne moze da bude nicija odgovornost do selektora i njih.

Da je tu Teodosic da lupi 2-3 samara kao Avramovicu i da podvikne, da vidis da l bi krvarili kolena.

 

Pa kako u Sloveniji da ne krvaris kolena, ubice te onaj ludak Luka Doncic na spavanju, metodom jastuka na glavu.

 

Citajte malo sta su saigraci pricali za Dzordana, Kobija i etc. Taj mentalitet vodje čopora Jokic NEMA niti ce imati. Skill ima. 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...