Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

2019 ne valja nam Bogdanovic,Jokic selektor Sale, prosle godien nevalja nam Kokoskov,Micici,Teodosic, sada nam ne valaj Pesic,Jokic, Micic

Bez energije nema uspeha ostalo toliko i nije bitno , i Pesicevi propusti i sve ostalo

Zavrseno je sa reprezentativnom kosarkom za malo duzi period, tesko cemo od ov oga da se oporavimo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Gudurica, na oko nije dao mnogo ali kad se pogledaju statsi on je nas 4. najkorisniji igrac, i 4. strelac. A po minutazi je 5. Sasvim solidno je odigrao ali veceras bas lose.

 

Problem je sto smo mi ocekivali da ce on zameniti Bogdanovica. A tu je jos u konkurenciji bio i Nedovic pa i Marinkovic koji su imali minute kad su bili zdravi. 

 


Steta sto MJK nije dosao do nacionalne penzije, to bi bilo epski. 😄 

Link to comment
Share on other sites

Svi su podbacili osim Jokica. Pesic nas je direktno kostao utakmice odlukom da hladi Jokica dva puta , posle cega su Italijani pravili kljucne serije. U drugoj cetvrtini i cetvrtoj cetvrtini. Za cega ga je cuvao , na utakmici koja je biti ili ne biti, pa Itudis je jahao Janisa ceo mec, tako se to radi sa igracem koji pravi razliku  . Pogotovo kada tim nema ideju u napadu celo drugo poluvreme a Milutinov nista dobrog nije doneo. Znaci krivci za ovaj poraz su Pesic,Micic i tako redom, steta sto je Jokic opet ostao  ne iskoristen kao na SP u Kini.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo stvari se veceras potrefilo da bi se ovako zavrsilo.

Vasi je predata nasa sudbina u ruke, onako kako smo svi to hteli, i nista. Jednostavno on nije u stanju da donese pobedu u utakmici na noz bez podrske bar jednog vrhunskog beka u ekpi.

Tu podrsku mu nisu pruzili Marinkovic i Nedovic (ocekivano) kao ni Guduric (veliko razocarenje).

Jaramaz je bekap, mogao je da zablista ali nije bilo realno niti on snosi veliki deo krivice.

Lucic i Kalina iako ne na svom nivou bili su korektni i nisu nas zatrpali njihovi igraci vec omaleni Spisu, sto je u neku ruku i bilo ocekivano ali bas zato smo morali bolje i jace na njemu.

Milutinov iz opravdanih razloga slab do nikakav, prebise ga zabari.

Kuridza dobar.

Deki bez velike sanse, nesto malo je igrao na 3 sto je posebna glupost.

Jokic bez podrske, treba reci da su ga fino busili u odbrani.

 

Nije Kari izgubio ovu utakmicu u bukvalnom smislu, da ga ne polivamo sad vruce glave. Ekipa je selektirana dobro i u skladu sa mogucnostima, prosetali smo se kroz grupu uz dobru igru. Onda smo naleteli na ekipu koja ima vece srce, petlju, motiv, srecu... Nijedan domaci trener ne bi bolje prosao u ovoj situaciji. Sve i da se nije potrudio da ih motivise opet se povlaci pitanje kakva je motivacija potrebna za ovakvu utakmicu, narocito posle onoga onomad.

Nisam za njegovu smenu po svaku cenu, narocito ako ce to znaciti povratak Djordjevica ili neki novi eksperiment pred odlucujuce utakmice u kvalifikacijama za SP.

Daj da se plasiramo prvo, onda cemo da razmisljamo, svakako treba traziti dugorocno resenje.

 

Onaj baksuz sto je na celu saveza kao da nam je doneo maler sedeci na klupi. Da ne ulazim sad i u to, svi znamo da nam je savez rupa bez dna. Isto tako svi znamo da niko odatle nece preuzeti krivicu, niti ce se u toj mocvari bilo sta promeniti u narednih pedeset godina.

 

Jos jednom se ispostavilo tacno da je uvek bolje u reprezentaciji imati Bogdana nego bilo kog drugog, makar to bio i Jokic.

 

Link to comment
Share on other sites

Zbog cega na primer ljudima smeta stranac u muskoj reprezentaciji, a u zenskoj im ne smeta na primer.

 

Evo Spance i Slovece sve sramota sto su sa strancem osvojili titule.

 

Zasto bi mi bili u hendikepu u odnosu na ostale kad vec svi koriste tog stranca u ekipi. 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni said:

Onda si ti bojkotovao Pejdz i ne prihvatas uspeh Srbije sa njom?

Iskreno, drago mi je bilo zbog tih devojaka što su ostvarile uspeh i svoje snove, bio sam radostan zbog njih, ali nit' sam sa uzbuđenjem pratio to prvenstvo nit' to u svojim knjigama pišem kao zlato reprezentacije. 

 

Igrom slučaja se desilo da dva dana nakon finala letim istim avionom sa Pejdž i nasmešio sam se kada sam video da je na aerodrom došla u majici na kojoj je slika tima i neki šampionski natpis. Rispekt za nju što se fino uklopila i izginula na terenu i što se videlo da joj sve to znači ali ta kupovina stranaca po meni gasi ideju reprezentacije. Što ne kupimo dva Amera? Ili tri? Pet?

 

A naravno da se nadam da će se neki budući mali Janis roditi ili košarkaški odrasti kod nas.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdinho said:

Zbog cega na primer ljudima smeta stranac u muskoj reprezentaciji, a u zenskoj joj ne smeta na primer.

 

Evo Spance i Slovece sve sramota sto su sa strancem osvojili titule.

 

Zasto bi mi bili u hendikepu u odnosu na ostale kad vec svi koriste tog stranca u ekipi. 

 

Ljude ne interesuje zenska kosarka, televizor se pali tek kad dodje polufinale a i tada se rezultat, kakav god on bio brzo zaboravi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni cela ta priča oko mlađih kategorija, nekih kvota u domaćim klubovima, jače domaće lige.. deluje kao kada bi sada neko pričao o ponovnom uspostavljanju genexa, kako bi pomogao našim malim i srednjim preduzećima u izvozu svojih proizvoda. Moguće da grešim, stvarno nisam u toj temi, ali šta je tu uopšte tema? Nije ovo 1970. ili 1980!? Paradigma se promenila. MVP NBA lige je pravo iz Mege otišao u NBA. Ne znam kakav ćemo sastav imati za xy godina, ali naš roster je trenutno fenomenalan -- u teoriji nikada jači. Imamo MVP-a NBA lige, EL, i EC, imamo dve ponajbolje trojke u EL, imamo Bogdana koji je verovatno najbolji evropski bek šuter.. imamo gomilu igrača ala Jaramaz, Avramović, Nedović, Anđušić.. za popunu rostera. Imamo mlade igrače u NBA ligi. Šta možemo više od toga da očekujemo na papiru?

 

Fali vizija, fali da se uloge poslože, fali da se sa igračima komunicira, fali da se upravlja njihovim očekivanjima, fali da se prilagodimo novim trendovima.. fali jedna revolucija u igri reprezentacije. Otkad nam igra nije jednaka Teo (ne računajući 2017), mi se raspadamo u bitnim mečevima -- gde redovno u pojedinim delovima meča ne znamo ko pije, ko plaća, i delujemo kao izgubljena i razbijena banda. Ruku na srce, Pešić je pokušao da nešto promeni -- imali smo trkačku ekipu, uloge su delovale lepo posložene, videlo se da je igračima ok u sopstvenoj koži. Osmina finala (tj prvi eliminacioni meč) je uvek najteži korak. Ovi igrači nemaju iskustvo takvih mečeva u reprezentaciji i vrlo je moguće, a i verovatno da bi u 1/4 finalu bili značajno bolji. Iz tog razloga ti treba buffer, neko ko može da pregura i da nadomesti tu pogubljenost koja nastane kao posledica nedostatka iskustva i samopouzdanja. Taj neko je Jokić i da ne ponavljam tu priču više. Pa i da pobediš 106-100, kukamo svi na lošu odbrani, ali si prošao dalje. Drugo pitanje je zašto neka petorka Jaramaz Gudura Luča Kalina Milutinov ne može da igra lockdown odbranu na par minuta po meču, iako ima sve karakteristike za to. Međutim, vidimo da su danas sve ekipe u proseku dale oko 90 poena, znači nije to jedino naša boljka.. očekivao bi čovek da Grci sa Kelatesom i Janisom i ostalima ne dozvole Česima ni 60 poena.

Edited by medobrundo
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

Zbog cega na primer ljudima smeta stranac u muskoj reprezentaciji, a u zenskoj joj ne smeta na primer.

 

Evo Spance i Slovece sve sramota sto su sa strancem osvojili titule.

 

Zasto bi mi bili u hendikepu u odnosu na ostale kad vec svi koriste tog stranca u ekipi. 

 

Ne pratim zensku kosarku, pa se ne raspoznajem u tom prozivanju za licemerje. Jednostavno, svaka cast njima, ali ja od zenskih sportova pratim samo rukomet i odbojku.

 

Sto se tice stranca, hajde malo da se zapitamo kojom logikom Turska ne moze da ima i Wilbekina i Larkina u 12? Ako su oni regularno tu, zasto samo jedan od njih moze da igra, ako nisu, kako moze bilo ko od njih da igra?

Eto ti Jamar Wilson u Finskoj, covek ozenjen drzavljankom te zemlje, morao da ceka godinama na pasos, ne pravi nikakvu razliku pa da su ga zbog toga uzeli.

 

Samo cekam kao u rukometu da mogu da pocnu da se menjaju zemlje na prvenstvima, pa dodje Curry u Luksemburg i odu u polufinale na OI.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, stefan81888 said:

Nije dao ništa

Dao je koliko bi trebalo za ulogu backup-a Bogdanovicu. Dao bi vise da je dobio vecu ulogu. Ovo veceras uzas, a protiv Poljske i Finske, koje idu dalje, je odigrao sasvim kako treba. 

 

Problem je sto nakon izostanka Bogdanovica, nismo imali standardnog beka. Te Nedovic, te Vanja, pa nema Nedovica do kraja, Vanja out neko vreme, pa "aj sad ti Guduricu", pa se vratio Vanja... tu se jos vrteo i Jaramaz na 2 ponekad. 

 

Generalno, Pesic je gledao da svima raspodeli neke minute kao da se bojao da se neko ne uvredi. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Zvezdinho said:

Zbog cega na primer ljudima smeta stranac u muskoj reprezentaciji, a u zenskoj joj ne smeta na primer.

 

Evo Spance i Slovece sve sramota sto su sa strancem osvojili titule.

 

Zasto bi mi bili u hendikepu u odnosu na ostale kad vec svi koriste tog stranca u ekipi. 

Meni smeta i selektor stranac i stranci u stručnom štabu, ako bi me već neko pitao za mišljenje. Ako se nešto zove reprezentacijom, onda treba svi članovi da budu državljani te zemlje, a koji nisu dobili pasoš na poklon, već standardnim putem koji prolazi bilo koji pojedinac u toj zemlji. 

 

Znam sad da je pitanje što smo mi pametniji od drugih, ali što se mene tiče, podržavam odluku da ih nemamo, po cenu rezultata. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Dao je koliko bi trebalo za ulogu backup-a Bogdanovicu. Dao bi vise da je dobio vecu ulogu. Ovo veceras uzas, a protiv Poljske i Finske, koje idu dalje, je odigrao sasvim kako treba. 

 

Problem je sto nakon izostanka Bogdanovica, nismo imali standardnog beka. Te Nedovic, te Vanja, pa nema Nedovica do kraja, Vanja out neko vreme, pa "aj sad ti Guduricu", pa se vratio Vanja... tu se jos vrteo i Jaramaz na 2 ponekad. 

 

Generalno, Pesic je gledao da svima raspodeli neke minute kao da se bojao da se neko ne uvredi. 

Problem je što jednog od najboljih igrača na svetu držiš na klupi i što ne umeš da postaviš odbranu da ne pušta otvorene trojke pa te repetaju kako stignu. 

 

Ovaj turnir je zapravo počeo večeras a taj Gudurić nije odigrao ništa. Daleko od glavnog problema ali za njega je Vanja večeras bio Rej Alen lično. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo je milion upisa zašto Jokić nije igrao više.. Evo sad sam dobio info - ne znam koliko tačan pa uzmite sa rezervom - da mu zglob nije baš najbolje. Navodno je otečen. 

 

Bez nešto da držim stranu Kariju, ali, eto, možda ga je povreda malo isrcpela, pa ga ovaj štedeo? Kari je ovakav i onakav, ali nije baš toliko zalupan da drži na klupi čoveka koji pravi razliku bez potrebe. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Mozes ovo da prevedes? Daj onda u klubovima npr u tvom kkp koji gubi negde 20p u proseku budu sve Beogradjani? 

 

Za prvi bold, da li bi bio uzbudjen da nije bilo strankinja? Te malo sramota upisa..a da,nije..

 

:ajme::frusty:

 

Nasao si poredjenje, svaka ti cast.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sramotno je da Kari jos nije podneo ostavku a sa njim i onaj mafijas sto vodi savez i cija je odluka da sa penzionerom , bivsim trenerom krene u rebuild. Karijeva sujeta , koja je inace isijavala na svakom koraku, u svakoj izjavi ,nadvladala i kvalitetno se popisao po dvostrukom MVP Aba lige, koji sada gleda hvalospeve na Doncicu, Janisu,Markanenu a njega nema tu iako je ispred svih njih. Ne verujem da cemo ga opet gledati u nacionalnom dresu a i nismo zasluzili na ovaj nacin. Ovo je morao biti njegov tim, podredjen njemu i dati mu loptu u ruke kad se lomi, a ne Lucicu, Guduri, Jaramazu a njemu peskir da bodri sa klupe. Ni jedna ekipa koja ima superstara nije tako igrala. Zato smo i zavrsili tu gde smo

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...