Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

25 minutes ago, Milos 3.14 said:

Aca Nikolić je iza sebe ostavio trenere, ovi koji su došli posle njega  Duda , Žoc, Kari, Maljković i da ne nabrajam veliki broj sjajnih trenera te generacije nisu ostavili ništa. U toj nekoj generaciji najbolji treneri su nam ćelave prevare i Dejo Radonjić od čega smo jednu ćelavu prevaru ispucali.

 

Nije vreme za sujetu, ako već idemo na najveća takmičenja bez jedne od najvažnijih pozicija u modernoj košarci i to godinama jer nećemo naturalizovanog igrača, onda bar da se sagnemo za trenera. Dakle Trinkijeri 

Koja je to pozicija? PoZicija stranca?

Voleo bih da mi vi koji zagovarate tu ideju kazete kog biste to igraca vi uzeli da ste pre 3 meseca bili u Pedjinoj fotelji. Ozbiljan sam, ko bi to bio vas izbor i zasto, zanima me? Posto ja ne uspevam da vidim koji bi nam to stranac doneo nesto epsko? 
Ja vidim da je najbolji Amerikanac u Evropi 4. najbolji igrac jbne Turske.

Sta, zaslepljeni ste jednom partijom Lorenca Brauna? Ok cucemo se sutra kad ih izbaci Finska ili najkasnije za nekoliko dana kad naidju na prvu ozbiljnu ekipu i pojedu ga Grci ili Francuzi, ne znam kakav je zreb, posto je bolno nekonstantan kakav je uvek i bio. Ovo sa Litvanijom je takva glupost selektora litvanskog koji ih uzasno vodi i da igraju jos 5 utakmica Spanci ih ne bi dobili. Ali ok svejedno, dobili su ih, i to nije ni izbliza dovoljan razlog da balavim na fkin Lorenca Brauna.


Ne znam da li vi, kada pricamo o stranom igracu, zamisljate da ce Jason Tatum da zaigra za nas? Cemu toliko odusevljenje strancem?


dodatak:

Vidim da @Beonegro pise kako Nemacka i Francuska imaju bolje igrace od nas i zelim da kazem da to prosto nije tacno. Verovatno ce biti tacno za 5 ili 10 godina ali trenutno nije.

 

dodatak 2:

Svi koji zagovaraju teoriju da je trebalo da se izgubi od Poljske nikada u zivotu nisu igrali ni kosarku za svoje odeljenje.

Svaki reprezentativac bi vas ismejao

Edited by bosMan_jr
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Šok i tuga, nemam reči za ovo. Baš se stvorila neka pozitivna energija za A tim posle dugo vremena, a onda ovakav hladan tuš. Mogu misliti kako je košarkašima. Ne znam da li ću imati snage da pogledam snimak posle ovoga, na sreću nisam odgledao ovu košarkašku tragediju jer je bila u dva sata ujutru po mom vremenu. 

 

Moram da priznam da mi je bilo malo nelagodno čitati komentare na forumu pre utakmice, u mnogim komentarima Italija se tretirala kao da je već pobeđena. Čini mi se da je i to bio slučaj u samom timu. Ispostavilo se da je naša grupa bila jaka i da smo mi jednostavno bili dominantni u grupnoj fazi. Pretpostavljam da su se košarkaši malo više opustili posle pobeda Finske i Poljske, u principu "lako ćemo". I to je bilo kobno. 

 

Na kraju, nisam sujeveran čovek. Ja @McLeod-a i @Dracarys-a zezam za prognoze, jer veoma suvereno izkazuju ishode utakmica iako su se mnogo puta gadno zajebali u prošlosti. Ne postoji takva stvar kao McLeodova kletva. Ali počinjem da verujem da su oba dvoje neka vrsta anti-proroka :classic_biggrin: Da sam sujeveran, stavio bi lepe pare da Španija osvoji ovo prvenstvo. Btw zezam se i ne preporučujem, iako razumem zašto bi svi forumaši imali tako nešto na umu. 

 

I još jednom, a u kurac.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darko said:

Šok i tuga, nemam reči za ovo. Baš se stvorila neka pozitivna energija za A tim posle dugo vremena, a onda ovakav hladan tuš. Mogu misliti kako je košarkašima. Ne znam da li ću imati snage da pogledam snimak posle ovoga, na sreću nisam odgledao ovu košarkašku tragediju jer je bila u dva sata ujutru po mom vremenu. 

 

Moram da priznam da mi je bilo malo nelagodno čitati komentare na forumu pre utakmice, u mnogim komentarima Italija se tretirala kao da je već pobeđena. Čini mi se da je i to bio slučaj u samom timu. Ispostavilo se da je naša grupa bila jaka i da smo mi jednostavno bili dominantni u grupnoj fazi. Pretpostavljam da su se košarkaši malo više opustili posle pobeda Finske i Poljske, u principu "lako ćemo". I to je bilo kobno. 

 

Na kraju, nisam sujeveran čovek. Ja @McLeod-a i @Dracarys-a zezam za prognoze, jer veoma suvereno izkazuju ishode utakmica iako su se mnogo puta gadno zajebali u prošlosti. Ne postoji takva stvar kao McLeodova kletva. Ali počinjem da verujem da su oba dvoje neka vrsta anti-proroka :classic_biggrin: Da sam sujeveran, stavio bi lepe pare da Španija osvoji ovo prvenstvo. Btw zezam se i ne preporučujem, iako razumem zašto bi svi forumaši imali tako nešto na umu. 

 

I još jednom, a u kurac.

 

 

Zato je bolje u grupi imati makar jednog ozbiljnog protivnika. koji ce moci da nas testira.Da jasno vidimo mane...Ovako imali smo laku grupu i onda jbg uljuljkas se..I onda dodje Italija i pokaze sve tvoje mane.Mada tu koliko je do njih isto je toliko i do nas.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Radonja said:

Zato je bolje u grupi imati makar jednog ozbiljnog protivnika. koji ce moci da nas testira.Da jasno vidimo mane...Ovako imali smo laku grupu i onda jbg uljuljkas se..I onda dodje Italija i pokaze sve tvoje mane.Mada tu koliko je do njih isto je toliko i do nas.

Ispostavilo se da smo imali ozbiljne protivnike. Dva tima iz naše grupe prošli a Česi namučili Grke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Ispostavilo se da smo imali ozbiljne protivnike. Dva tima iz naše grupe prošli a Česi namučili Grke.

Nije bas to tako jednostavno da se gleda.Mislim ovde da je trebalo da imamo makar 1 utakmicu gde ce mo biti blizu max-a.

Jbg.Nije isto kad u svakoj imas non stop 10p prednosti...Ili znas da kad god hoces mozes da dignes razliku na dvocifreno...

 

Link to comment
Share on other sites

Kao probušen balon sam, vratila mi se 2005. i EP u Beogradu. Karte kupljene, loženje na maks i onda šamar. 

 

Košarka, pogotovo reprezentacija (od KKP sam se izgleda nekako, mada ne potpuno, odvikao) je valjda poslednja stvar iz zemlje Srbije koju sam sa strašću, neki bi je okarakterisali patriotskom, pratio, nervirao se, slavio, uživao, tugovao, sve što ide u paketu. Sa zadovoljstvom.

 

Košarka mi je strast, uživam da je igram i dan danas i sa 40g i sa 30kg više nego što sam imao dok sam je zaista i igrao. Imponovalo mi je kad su mi pre godinu dana kad sam ponovo krenuo (jer mi je godinama to užasno nedostajalo) da je kao igram na klupskom nivou neke nemačke skoro beton lige, pa prodao par fora sa basketa, posle dva treninga saigrači pitali odakle sam, ja rekao iz Srbije, a oni na to odgovorili - a, ok, sad je jasno. Ej bre, pa mi smo i za jednu svetsku velesilu kao što je Nemačka bar u nečemu, a košarka nije curling, velesila bre, kad se pomene srpska košarka, staju bre i oni u stav mirno, znaju o čemu se radi. Well, remnanti slavne prošlosti. Realnost je izgleda malo drugačija. 

 

Zoran59 je davnih dana u diskusiji o srpskom zdravstvu gore rekao jednu tužnu istinu - kakva država, takvo i zdravstvo. Otprilike isto možemo da kažemo i za srpsku košarku i sport uopšte. Uspesi do 2002. su bili jugoslovenski, ne srpski, ostaci zlatne škole jugo košarke. Posle toga još par bljeskova koji nikad nisu bili kao pre, par poslednjih izdizanja umirućeg pacijenta. Nekada blistave i jedinstvene škole košarke. Koje više nema.

 

Jer, s jedne strane, košarka se promenila, evoluirala, a mi to nismo adekvatno ispratili, a s druge strane, junaci doba zlog su se potrudili da i nekada zlatnu disciplinu povuku sa sobom u blato i talog svog postojanja. A i neki stvarni junaci onog doba su se transformisali u zle junake ovog doba (da Saša, tebe gledam, pajserčino jedna). I tako smo došli do - kakva zemlja i kakvo društvo, takva i košarka. 

 

Tako i meni ovo mučenje koje traje već godinama, polako ubija tu strast prema poslednjoj stvari iz domovine koja tu strast uspe da probudi (naravno, izuzimam ovde lične veze i stvari). Tužno mi je to nekako. Naravno da moram da tražim krivca za to i ne mogu da ga tražim, niti želim, u tim momcima koji dolaze da igraju, ipak se žrtvuju za nešto apstraktno, mada je i taj čuveni "gubitak duha reprezentacije" o kojem stalno u poslednjih petnaestak godina slušamo, itekako posledica urušenih društvenih vrednosti, već moram da ga nađem u tom savezu u kojem se radi kao što se radi i u EPS-u. Bahato, nestručno, zastarelo, autistično... Polako se razlozi zbog kojih sam napustio zemlju prelivaju i na ono što me je iz nje još uvek radovalo i emotivno doticalo. I na taj moj poslednji bastion patriotizma. Možda u afektu previše patetišem, ali baš sam popizdeo večeras i ne mogu da se otmem tom utisku da me je država Srbija i njeno društvo još jednom razočaralo. Tamo gde baš iracionalno boli. 

 

Reakcija mi je bila - jebo ti više ovo, idem sutra da podnesem zahtev za državljanstvo. Neće to državljanstvo promeniti tu emociju nikada, znam, jbg... Kao što ni, ako se slučajno dogodi da u petak u polufinalu u svojstvu neutralnog košarkašog posmatrača gledam Nemačku, ni delić te emocije neće preneti u navijanje za njih. A navijaću za njih.

 

A srpska košarka se neće oporaviti, dok god i društvo ne krene u suprotnom pravcu. 

 

 

  • Like 11
  • Love 5
  • Thanks 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Beonegro said:

Da uzmemo da su svi kompletni, bez premca su Amerikanci, pa ide grupica Slovenija (mada će oni brzo pasti, vidjećemo da li će Goran Dragić ovim takmičenjem definitivno da završi ili će ga Luka iscimati i za svjetsko, možda čak i OI), Grčka, Francuska, Njemačka, Kanada, pa onda mi i to samo zbog Jokića, pa Litvanija, Letonija, Turska, Australija, pri čemu smo mi realno bliži ovoj drugoj grupi, nego ovim prvim pratiljama Ju Es ov Eja.

 

Ako uzmemo ovo prvenstvo, iskreno, po sastavu smo no1, jaci i od Slovenaca i od Grka. Imamo MVP-a NBA, MVP-a EL, plus sidekickove u vidu dva najbolja krilna igraca u Jurop uz Klajburna, a na C nam je bekap jedan od najboljih u Evropi. Sad sto oni u praksi sem Jokare i Kaline to nisu pokazali, te sto su Doncic i Dragic preuigrani, plus Grci za sad deluju namazano, to je drugi par cipela. Ali po talentu, smo prvi na prvenstvu bili.

 

Ako se gleda celokupna slika, nisam ponovo siguran da su Slovenija i Nemacka ispred nas, pogotovo ovi prvi. Tu smo negde sa Francuzima (sa Embidom) i Grcima, i iza SAD-a i vrv Kanade (u scenariju da im svi Kanadjani igraju, sto ne znam da im se ikada desilo). To je svakako top 5. Bar za mene. 

 

Doduse buducnost nam i nije nesto svetla, tu se vec slazem, ali trenutno smo bez dileme u top 5, a na ovom prvenstvu vrv i najjaci po sastavu. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bosMan_jr said:

Koja je to pozicija? PoZicija stranca?

Voleo bih da mi vi koji zagovarate tu ideju kazete kog biste to igraca vi uzeli da ste pre 3 meseca bili u Pedjinoj fotelji. Ozbiljan sam, ko bi to bio vas izbor i zasto, zanima me? Posto ja ne uspevam da vidim koji bi nam to stranac doneo nesto epsko? 
Ja vidim da je najbolji Amerikanac u Evropi 4. najbolji igrac jbne Turske.

Sta, zaslepljeni ste jednom partijom Lorenca Brauna? Ok cucemo se sutra kad ih izbaci Finska ili najkasnije za nekoliko dana kad naidju na prvu ozbiljnu ekipu i pojedu ga Grci ili Francuzi, ne znam kakav je zreb, posto je bolno nekonstantan kakav je uvek i bio. Ovo sa Litvanijom je takva glupost selektora litvanskog koji ih uzasno vodi i da igraju jos 5 utakmica Spanci ih ne bi dobili. Ali ok svejedno, dobili su ih, i to nije ni izbliza dovoljan razlog da balavim na fkin Lorenca Brauna.


Ne znam da li vi, kada pricamo o stranom igracu, zamisljate da ce Jason Tatum da zaigra za nas? Cemu toliko odusevljenje strancem?


dodatak:

Vidim da @Beonegro pise kako Nemacka i Francuska imaju bolje igrace od nas i zelim da kazem da to prosto nije tacno. Verovatno ce biti tacno za 5 ili 10 godina ali trenutno nije.

 

dodatak 2:

Svi koji zagovaraju teoriju da je trebalo da se izgubi od Poljske nikada u zivotu nisu igrali ni kosarku za svoje odeljenje.

Svaki reprezentativac bi vas ismejao

B1- To je pozicija četvorke koju nemamo već 6-7 godina od kako je Bjelica otišao u NBA i omatorio, počeo da kuburi sa povredama itd. Ja nisam zagovornik stranca u repki, ali se ne bih ni bunio jer eto u ženskoj košarci npr.je to ispalo super.

Niko nije zaslepljen Lorencom , ali mi sad pričamo kako je Lučić odigrao ovako ili onako , a ceo turnir igra van pozicije. Đorđević je vodio birčevića godinama, pokušao sa Jokićem na 4. Jedan Ledej bi nam možda rešio problem.

Moj post se više odnosio na stranog trenera jer domaćeg nema ni na vidiku 

B2- Nije ni daleko od istine ako pogledaš ko im nedostaje. Mi smo trenutno jači zbog Jokića koji kao centar ima određena ograničenja u smislu da neko mora da mu doturi loptu.

B3- Slažem se.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, bosMan_jr said:

dodatak:

Vidim da @Beonegro pise kako Nemacka i Francuska imaju bolje igrace od nas i zelim da kazem da to prosto nije tacno. Verovatno ce biti tacno za 5 ili 10 godina ali trenutno nije.

Po danas prikazanom, Češka je bolja reprezentacija od nas. I Crna Gora po juče prikazanom. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Horium said:

 

Sa ogromnim entuzijazmom bih uzeo Trinkija, ali on nece ni Hrv/Ita da trenira koliko ja znam, tesko da ce uzeti nas...

Hrvate neće ni Perasović da trenira, tamo je trulež niko ozbiljan neće da se zeza.

Što Trinkijerija ne zovu ni italijanska repka ni klubovi ne znam, to mi je enigma 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

B1- To je pozicija četvorke koju nemamo već 6-7 godina od kako je Bjelica otišao u NBA i omatorio, počeo da kuburi sa povredama itd. Ja nisam zagovornik stranca u repki, ali se ne bih ni bunio jer eto u ženskoj košarci npr.je to ispalo super.

Niko nije zaslepljen Lorencom , ali mi sad pričamo kako je Lučić odigrao ovako ili onako , a ceo turnir igra van pozicije. Đorđević je vodio birčevića godinama, pokušao sa Jokićem na 4. Jedan Ledej bi nam možda rešio problem.

Moj post se više odnosio na stranog trenera jer domaćeg nema ni na vidiku 

B2- Nije ni daleko od istine ako pogledaš ko im nedostaje. Mi smo trenutno jači zbog Jokića koji kao centar ima određena ograničenja u smislu da neko mora da mu doturi loptu.

B3- Slažem se.

 

Tu se zaboravlja jedna stvar - ako je u nekoj reprezentaciji angazovan stranac, to je uglavnom na poziciji na kojoj osim tog stranca nijednog krstenog igraca vise nema.

 

Uzmimo samo primere sa ovog EP:

 

Turska - svi koji nesto vrede (Korkmaz, Osman, Sanli, Sengun...) nemaju nikakve veze sa pozicijama 1 i 2 na kojima njima igraju vedete poput Mahmutoglua, Hazera ili Tuncera.

 

Spanija - nekada zemlja koja je imala pregrst majstora sa ogromnim kosarkaskim IQ (Chacho, Llull, Rubio, Navarro, Calderon...) danas bukvalno nema nikoga na 1,2 i 3 osim Rudija od 37 godina. Svi ostali su ili povredjeni (njih trojica) ili ne bi bili veliko pojacanje ni za Cedevitu. Dakle, pustos, pa hajde da to zamaskiramo tako sto ce nam random EL Amer igrati 30+ minuta.

Hrvatska - Simon je 2/3, Bogdanovic 2/3, kao i Hezonja. Uzeli su random EL Amera, ali je on suter, blage veze nema sa organizacijom igre pa nisu dobili nista sa njim

 

Slovenija - no Luka no party. Teoretski, njima cak i bez stranaca ne bi falilo nista, ali i oni kubure sa visokim igracima. Dakle, nije njih stranac spasio nego Luka koji igra sa strascu kod njih i Goran Dragic koji vodi racuna o sebi i sa 36 i voli da igra u drzavnom timu (nesto sto je za Srbiju nepoznat pojam)

Crna Gora, BiH - da li bi iko voleo njih kao nasu buducnost? Kante od timova sa strancima kao skoro pa najboljim igracima - to bi bilo kao da mi angazujemo tog Ledaya pa nam onda igra petorka Micic, Jaramaz, Guduric/Marinkovic, LeDay, Milutinov (jer Jokic se mozda ne odazove, a Kalina, BB i Lucic mozda odluce da je dosta za dve godine).

Link to comment
Share on other sites

Zasto ne i povratak Saleta Djordjevica ali  uz uslov da samo vidi reprezentaciju, da mu to bude full time posao. Covek je relativno mlad trener  i imao je uspeha dok je vodio reprezentaciju. Naravno ako moze da uspostavi bolji  medjuljudski odnos sa Jokicem . Marina Maljkovic je dolazila i odlazila i uvek je pravila uspeh sa zenskom reprezentacijom. Ni ona na pocetku nije imala dobar odnos sa Sonjom Petrovic , poprilicno je bila hladna prema njoj na samom pocetku, posle su napravile velike  uspehe zajedno.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Kao probušen balon sam, vratila mi se 2005. i EP u Beogradu. Karte kupljene, loženje na maks i onda šamar. 

 

Košarka, pogotovo reprezentacija (od KKP sam se izgleda nekako, mada ne potpuno, odvikao) je valjda poslednja stvar iz zemlje Srbije koju sam sa strašću, neki bi je okarakterisali patriotskom, pratio, nervirao se, slavio, uživao, tugovao, sve što ide u paketu. Sa zadovoljstvom.

 

Košarka mi je strast, uživam da je igram i dan danas i sa 40g i sa 30kg više nego što sam imao dok sam je zaista i igrao. Imponovalo mi je kad su mi pre godinu dana kad sam ponovo krenuo (jer mi je godinama to užasno nedostajalo) da je kao igram na klupskom nivou neke nemačke skoro beton lige, pa prodao par fora sa basketa, posle dva treninga saigrači pitali odakle sam, ja rekao iz Srbije, a oni na to odgovorili - a, ok, sad je jasno. Ej bre, pa mi smo i za jednu svetsku velesilu kao što je Nemačka bar u nečemu, a košarka nije curling, velesila bre, kad se pomene srpska košarka, staju bre i oni u stav mirno, znaju o čemu se radi. Well, remnanti slavne prošlosti. Realnost je izgleda malo drugačija. 

 

Zoran59 je davnih dana u diskusiji o srpskom zdravstvu gore rekao jednu tužnu istinu - kakva država, takvo i zdravstvo. Otprilike isto možemo da kažemo i za srpsku košarku i sport uopšte. Uspesi do 2002. su bili jugoslovenski, ne srpski, ostaci zlatne škole jugo košarke. Posle toga još par bljeskova koji nikad nisu bili kao pre, par poslednjih izdizanja umirućeg pacijenta. Nekada blistave i jedinstvene škole košarke. Koje više nema.

 

Jer, s jedne strane, košarka se promenila, evoluirala, a mi to nismo adekvatno ispratili, a s druge strane, junaci doba zlog su se potrudili da i nekada zlatnu disciplinu povuku sa sobom u blato i talog svog postojanja. A i neki stvarni junaci onog doba su se transformisali u zle junake ovog doba (da Saša, tebe gledam, pajserčino jedna). I tako smo došli do - kakva zemlja i kakvo društvo, takva i košarka. 

 

Tako i meni ovo mučenje koje traje već godinama, polako ubija tu strast prema poslednjoj stvari iz domovine koja tu strast uspe da probudi (naravno, izuzimam ovde lične veze i stvari). Tužno mi je to nekako. Naravno da moram da tražim krivca za to i ne mogu da ga tražim, niti želim, u tim momcima koji dolaze da igraju, ipak se žrtvuju za nešto apstraktno, mada je i taj čuveni "gubitak duha reprezentacije" o kojem stalno u poslednjih petnaestak godina slušamo, itekako posledica urušenih društvenih vrednosti, već moram da ga nađem u tom savezu u kojem se radi kao što se radi i u EPS-u. Bahato, nestručno, zastarelo, autistično... Polako se razlozi zbog kojih sam napustio zemlju prelivaju i na ono što me je iz nje još uvek radovalo i emotivno doticalo. I na taj moj poslednji bastion patriotizma. Možda u afektu previše patetišem, ali baš sam popizdeo večeras i ne mogu da se otmem tom utisku da me je država Srbija i njeno društvo još jednom razočaralo. Tamo gde baš iracionalno boli. 

 

Reakcija mi je bila - jebo ti više ovo, idem sutra da podnesem zahtev za državljanstvo. Neće to državljanstvo promeniti tu emociju nikada, znam, jbg... Kao što ni, ako se slučajno dogodi da u petak u polufinalu u svojstvu neutralnog košarkašog posmatrača gledam Nemačku, ni delić te emocije neće preneti u navijanje za njih. A navijaću za njih.

 

A srpska košarka se neće oporaviti, dok god i društvo ne krene u suprotnom pravcu. 

 

 

Suština.  

 

Još mi je više krivo jer mislim da postoji realna šansa da propustimo naredna takmičenja iz političkih razloga. Ovakvo uvlačenje u dupe Rusiji od strane Vučka i kršenja bazičnih ljudskih prava neće proći nekažnjeno. 

 

A savez neka se pita što Srbija pada u košarci. Samo je pitanje da li će im sujeta to dozvoliti.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Marinu uzimam kao primer , selektor koji je odlazio i dolazio i odmah pravio uspehe a imala je u pocetku los odnos sa najboljom igracicom u ekipi . Spisu i Polonara su nas sahranili, uz veliku  pomoc Micica i Gudurica. Jednako  losi u napadu i u odbrani. Za Jokica imam samo postovanje, jedini igrac koji se pojavio na utakmici  u nasoj ekipi, igrao je sa grupom gradjana  najvazniju utakmicu na turniru 🙂 Skoro svaki nas sut za tri poena je bio otvoren,  osim dva , tri pokusaja Micica iz driblinga. Guduric,Kalinic,Micic,Lucic su lomili obruc ciglama . Trebao je Marinkovic da igra mnogo vise od Gudurica veceras, Guduric je bio potpuno bekoristan igrac. A Italijani su sve pogadjali, svaka pogodjena trojka Spisua je bila otvoren iz  odlicnog protoka lopte, sutiranje bez razmisljana i sve je ulazilo kao kap. Junak utakmice za Italijane uz Polonaru.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Ništa manje ne boli posle neprospavane noći.

 

Sad je već činjenica da smo na dva uzastopna prvenstva u do or die utakmici žestoko failovali. Što je najgore, budućnost uopšte ne izgleda svetlo, kao što su objasnile kolege iznad.

 

(Nekada davno davno, još pre par meseci, imena dva naša košarkaša našla su se na listi onih koji podržavaju sultana. Svima je jasno da njihov agent stoji iza toga, ali od njih ni pisma ni razglednice da to demantuju, objasne, a nemoguće da nisu znali... čudio sam se gde su muda tada, sad se više ne čudim. Ako biram skill pre atletičnosti, onda isto tako biram karakter pre skilla. Volim ih sve jednako, i opet ću ih gledati i paliti se šta god i gde god da igraju (uključujući i klupsku košarku) ali ovo ne mogu da zaboravim)

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

apsolvirali smo ključni kiks karijev a to je držanje jokića na klupi. slažem se sa tom zamerkom ali bih voleo za trenutak da odemo izvan toga;

 

- odbrana je takva kakva je, nedovoljno dobra za dinamičan, shootin' spree for three basket koji se danas rado igra. pisao sam (samo podsećam, ne da bih ispao pametan nego uneo vezu u post) i tokom nekih odbrambenih partija koje su se doživljavale kao rapsodije, da mi i dalje ostavljamo puno puno otvorenih šuteva za 3, jer naša dva igrača koja treba da imaju najviše minuta u igri, plej & centar, ne mogu dovoljno dobro da odgovore takvoj logici igre. it is what it is, dok god nam napad radi onako kako mi želimo i diktiramo, mi upravljamo utakmicom.

 

- što nas dovodi do napada:  u svim dosadašnjim utakmicama (prepremne, kvale, grupe), mi otvaramo tekmu tako što jokić tri puta, kao u narodnoj pesmi, poentira 1n1. zatim krene da asistira ili pusti druge da se sa tim samapouzdanjem razigraju. iako smo dobro otvorili utakmicu, jokiću nije dozvoljeno da to radi ni u jednom jedinom trenutku, njegov uticaj na igru je bio asistencija za šut na trici, ofanzivni skok i život na liniji slobodnjaka, što nije malo ali ne uspostavlja flow igre, osim ako ne šutiraš 70% za tri.

 

naš drugi go-to move je vasa iz efesa, ključ u ruke vasa, kakogod. sve što je on uspeo u prvom, je da pogodi neke teške šuteve koje je sam sebi iskreirao. nije uspeo da ide na liniju dovoljno često, ne daj bože da razigra nekoga tj proigra.

 

tako je kako je, kladili smo se na dve sigurice od kojih je prva delimično radila ali nedovoljno za veoma inspirisanog protivnika.

poceko je postavio igru kakvu je jedinu mogao, verovatno i preterao u tehničkim greškama ali je na kraju, tj na pola uradio jedino što je još mogao: dobio isključenje i teatralno izgrlio ekipu, pozdravio se sa svima i takve motivisane ih ostavio da igraju sami. 

 

kada izuzmemo neuvođenje jokića kao očiglednu grešku i zvanje pa eliminisanje tea kao izraz nepoštovanja, kari je u suštini uradio šta je i mogao u konstruisanju sastava: dao je odrešene ruke vrhunskim majstorima u prajmu aka jokiću i miciću & poslao im kao backup vrhunske šljakere u prajmu kalinića i lučića. 

 

da bi ta logika funkcionisala (a svi smo se slagali sa time i pre prvenstva), neophodno je da oni isporuče shodno svom renomeu.

jokić i kalinić su isporučili (mada me jokarina defanziva iskreno fascinira, mnogo je bolje u nba izgledao na većem terenu i protiv boljih igrača, što je nonsens), lučić izuzev defanzivno i vasa kada je zaista važno, jok. kada na to dodaš da ni kari nije in-game isporučio kada je zaista važno, dobiješ tek 2 koja rade posao od 5 najvažnijih. 

 

iskrene čestitke italijanima, nisam gledao onaj debakl u bgdu protiv njih pa je ovo za mene relativno sveže iskustvo.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, bosMan_jr said:

Koja je to pozicija? PoZicija stranca?

Voleo bih da mi vi koji zagovarate tu ideju kazete kog biste to igraca vi uzeli da ste pre 3 meseca bili u Pedjinoj fotelji. Ozbiljan sam, ko bi to bio vas izbor i zasto, zanima me? Posto ja ne uspevam da vidim koji bi nam to stranac doneo nesto epsko? 
Ja vidim da je najbolji Amerikanac u Evropi 4. najbolji igrac jbne Turske.

Sta, zaslepljeni ste jednom partijom Lorenca Brauna?

Kao neko ko je na ovom forumu bezbroj puta napisao da sam protiv dovođenja naturalizovanih igrača, sada ću da napišem da je Kendrick Perry odigrao bolji i angažovaniji turnir nego ijedan od naših bekova i da bi Srbija sa njim na mjestu Vasilija Micića najvjerovatnije sada spremala četvrtfinalnu utakmicu.

 

Nije da očekujem da rulja, pa i ova sa foruma, ima sposobnost da gleda istini u oči, niti da svi koji su Paspalja za sličnu konstataciju pred prvenstvo proglašavali budalom i likom koji ne razumije šta je košarkaška reprezentacija Srbije sada kažu šta misle iz ove perspektive.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Možemo (opravdano) spominjati pristup, želju i zalaganje naših igrača ali kad dozvoliš silne otvorene trojke, problem verovatno bude na konceptualnom nivou i tome koja ti je defanzivna filozofija. Ne mogu krvava kolena da te spasu ako nemaš game plan da odbraniš šut za 3, mi smo u godini 2022 dozvolili 16 trojki na 42% šuta. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...