Jump to content

Recommended Posts

Btw, zna li neko kako da podesim da mi linkove u Tapatalku otvara preko aplikacija (YT, Twitter, Instagram, Polovni automobili etc.) a ne preko browsera?

Na starom telefonu je to radilo (i radi i dalje) a na novom telefonu, uz istu verziju Tapatalka (8.1.2 jer mi se pokazala najboljom) ne radi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li je u MIUI-u 12.5, kada je telefon u silent modu, moguće isfiltrirati da zvoni kada dolazi poziv sa određenog broja?

 

Preko noći isključujem zvuk, ali recim hteo bih da mi prolazi poziv sa broja koji je vezan za alarm u drugom stanu.

 

Tj da mi zvoni, tačno sa određenog broja.

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Laki21 said:

Da li je u MIUI-u 12.5, kada je telefon u silent modu, moguće isfiltrirati da zvoni kada dolazi poziv sa određenog broja?

 

Preko noći isključujem zvuk, ali recim hteo bih da mi prolazi poziv sa broja koji je vezan za alarm u drugom stanu.

 

Tj da mi zvoni, tačno sa određenog broja.


Trebalo bi da imaš u podešavanjima u sekciji za zvuk deo za do not disturb, gde možeš da postaviš izuzetke kada hoćeš da ti zvoni.
Onda u suštini ne bi isključivao zvuk uveče, nego stavljao telefon u do not disturb stanje.

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 2/24/2022 at 12:23 PM, Div said:

 

Ja sam onomad dobio Xiaomi 11t pro 8/256gb, mislim a ima slične specifikacije kao taj Honor, ali ima duplo jači punjač, 120W, puni od 20 do 100% za 15-20 minuta. Ostale mogućnosti još nisam ni testirao, više koristim stari Honor 20, isto 8/256GB.

 

 

Druze, kako ti se pokazao 11t pro? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Druze, kako ti se pokazao 11t pro? 

,

Meni je odličan, kao što rekoh, odlične fotke pravi i ima izuzetno brzo punjenje, oko 15 minuta i baterija drži 3 dana, prosečno. Ja nisam neki zahtevan korisnik, ne igram igrice, ali ono što jesam tražio, dobar zvuk, dobra slika, punjenje i trajanje baterije, dovoljno prostora za skladištenje, sledeće što je bitno je da radi korektno i posle 3-4 godine, to još nisam proverio.6

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Xiaomi POCO X4 8/256GB 

ili

Xiaomi 11T Pro 8/128GB

 

Pomoc? Vredi li dati dodatnih cca 100eur za 11T Pro? 

 

Poco x4 po meni nikako. Ako o njemu razmisljas, onda bolje Poco x3 Pro. Generalno su telefoni srednjeg segmenta propali ove godine, pametnije je uzeti nesto od prosle ili cekati sledecu da se vidi sta ce biti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala @Sreten Žujkić, penzioner i @Div

 

Ni ja nisam zahtevan korisnik, ne igram igrice, gledam da uzmem veci ekran da kad vec gledam nesto na telefonu, sto je cesto, da barem bude ok velicina. Vidim da nije los sa kamerom pogotovo u segmentu video snimanja. 128GB memorije je mozda malo jer mi razne viber/whatsapp grupe kao i samostalno fotkanje dosta brzo pune memoriju. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Hvala @Sreten Žujkić, penzioner i @Div

 

Ni ja nisam zahtevan korisnik, ne igram igrice, gledam da uzmem veci ekran da kad vec gledam nesto na telefonu, sto je cesto, da barem bude ok velicina. Vidim da nije los sa kamerom pogotovo u segmentu video snimanja. 128GB memorije je mozda malo jer mi razne viber/whatsapp grupe kao i samostalno fotkanje dosta brzo pune memoriju. 

 

Bas ako hoces da snimas kloni se x4, jer ima procesor koji ne podrzava snimanje u 4k, sto je vec dugo standard i u srednjem segmentu. X3 pro ima flagship procesor, brzu memoriju, 120hz ekran, dobru bateriju. Stock kamera je u skladu sa cenom, niti je sjajna niti losa, ali instaliras gcam i tu nemas problema. Jedini minus su gabariti, ali covek se brzo navikne. Imao sam ga vise puta u ruci, i nije nista strasno.

Svima koji sada razmisljaju o kupovini telefona srednje klase, uvek savetujem da biraju jedan od 3 proslogodisnja modela - Samsung A52s, Redmi Note 10 Pro i Poco x3 pro. Ovo sto se danas prodaje im nije ni blizu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo info iz prve ruke. Klincu smo uzeli Poco X3 Pro 6/128 a sebi Poco F3 5G 8/256. Prvi žena uzela na ugovor u MTS-u a drugi ja u A1. 

 

Klinac je prezadovoljan. Pre ovog je imao Redmi Note 10 Pro, ali je nešto zezala kamera. Kaže da nije naleteo ni na jedan problem. Sasvim solidno deluje.

 

F3 je ipak, po meni bolji telefon. Aluminijumsko kućište, Bolji ekran, oba su 120Hz ali na F3 je Amoled a na X3 pro IPS. Gorila glas 5 zaštita ekrana (kod x3 pro je GG6 a kažu da se GG5 bolje pokazalo). 8/256GB memorija. Procesor je bolji snapdragon 870 naspram 860. Baterija jemanjeg kapaciteta ali u praksi skoro isto drže. U mom slučaju dan do dan i po. Do sada mi je samo jednom veče dočekao sa 20% i taj dan sam baš dosta gledao live TV i youtube. Glavne kamere su iste. Neka sredina što se tiče kvaliteta. Meni sasvim dobra za ove dve nedelje što sam koristio. F3 ima podršku za 5G, što ne znam koliko je bitno trenutno. Bio je u početku neki bug sa proximity senzorom ali noviji modeli nemaju taj problem pa ga ni ja nisam iskusio. X3 pro ima 3.5" priključak a F3 ga nema. 

 

Za čitanje foruma F3 je dosta bolji :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

A sta mislis o 11T Pro, bice na akciji pa za nekih 100eur vise od X4 Pro mislim da je dobra kupovina - flagship procesor, snima u 8K cini mi se. Ima dobar slowmo snimak (tako barem kazu)? 

 

11t pro je visa kategorija, normalno da je odlican telefon. Ali slazem se sa kolegom @Knipex, sada na kp kod proverenih prodavaca imas i odlican f3 za oko 270 evra, ne znam ni sam kako sam prevideo da ga spomenem. Sve u svemu, to su neki proslogodisnji modeli, koji ove aktuelne u istoj klasi siju gde stignu. Uostalom, ne znam zasto ljudi po svaku cenu moraju da imaju nesto sto je sveze i tek izaslo. Svakom telefonu treba dati barem 6 meseci da se pokaze. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

11t pro je visa kategorija, normalno da je odlican telefon. Ali slazem se sa kolegom @Knipex, sada na kp kod proverenih prodavaca imas i odlican f3 za oko 270 evra, ne znam ni sam kako sam prevideo da ga spomenem. Sve u svemu, to su neki proslogodisnji modeli, koji ove aktuelne u istoj klasi siju gde stignu. Uostalom, ne znam zasto ljudi po svaku cenu moraju da imaju nesto sto je sveze i tek izaslo. Svakom telefonu treba dati barem 6 meseci da se pokaze. 

 

Pa 11T Pro je izasao jesenas, proslo je 6 meseci. Znam da je visa klasa, a razlika u ceni u odnosu na srednju klasu ce na akciji biti 100eur. Inace sam gledao da uzmem nesto poput POCO X3 dok se nije pojavio X4... gledao sam i Redmi Note.

 

Kupujem na firmu, treba mi fiskalni i PDV tako da KupujemProdajem otpada. 😕 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Većinu stvari su ljudi pokrili ja bih dodao par stvari. Ja imam poco X3 i radi odlično. Pre njega sam imao Redmi Pro (to je u stvari 4. generacija, dakle dosta mator). Taj telefon je imao amoled ekran koji je fantastičan ali posle godinu dana sam dobio burn in efekat koji je ostao do dan danas. Probao sam mnoge stvari ali ništa nije pomoglo. Sad sam uzeo IPS ekran i slika jeste malo lošija ali realno 90% vremena ioanko čitam forume i vesti na njemu tako da mi nije baš bitno da slika bude vrhunska. U principu neku multimediju na njemu upražnjavam samo kada mi komp nije pri ruci a to je možda 5% slučajeva.

 

Baterija na X3 je fantastična, na stranu 5k kapacitet nego to što već neko reče što se napuni ekstremno brzo.

 

Što se tiče čipseta 11 pro ima kineski a X3 PRO Snapdragon. Moj stari redmi pro je imao kineski čipset i stalno je nešto lagovalo i to na potpuno nezahtevnim aplikacijama tako da imam averziju prema njima. Dosta ljudi i na forumu i izvan njega govori da su dosta napredovali i da više nije razlika tako velika kao pre 5 godina. No ono u čemu Snapdragon i dalje bolji je efikasnost, definitivno bolji čipset. Podržava 4k video i još dosta prednosti ima.

 

Ako ti amoled nije bitan ja bih definitivno išao na X3 poco. Pošto si rekao da nisi zahtevan nema potrebe da čekaš X4 jer će i ovaj da radi u fulu bar još 4 godine.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi od licnih preferencija. Ja sa sada uzimam telefon, uzeo bih sa ips pre nego sa amoled, i to iz prakticnih razloga. Imam cerkicu od 2 i po godine i svaki trenutak kada uzme neciji telefon predstavlja veliki rizik 🙂 Iako svi novi telefoni imaju GG zastitu, to ne znaci i da ekran ne moze da se razbije, a zamena amoled ekrana je visestruko skuplja od ips. Lepo su mi pricali, kad imas dete moras o svemu da razmisljas 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Kooineeperk said:

 

Pa 11T Pro je izasao jesenas, proslo je 6 meseci. Znam da je visa klasa, a razlika u ceni u odnosu na srednju klasu ce na akciji biti 100eur. Inace sam gledao da uzmem nesto poput POCO X3 dok se nije pojavio X4... gledao sam i Redmi Note.

 

Kupujem na firmu, treba mi fiskalni i PDV tako da KupujemProdajem otpada. 😕 

 

Evo ti dobra ponuda za 11t pro:

 

https://gigatron.rs/mobilni-telefoni/xiaomi-11t-pro-128gb-meteor-gray-433359

Link to comment
Share on other sites

Utisci nakon nekoliko dana 11T Pro:

 

Jos se navikavam na razlike u OS, pre toga sam furao Huawei. Definitivno Xiaomi (da li je to inace ili zato sto sam imao prilicno star Huawei) ima boljih opcija, neke jos provaljujem. Ovaj 120W punjac je ekstra. Ako treba da brzo izadjem iz kuce, neplanirano, a baterija slaba, bukvalno ga stavim na par minuta da se puni dok se spremim i miran sam. Zadovoljan sam kamerom, zvucnici su oooodlicni, sve je ovako na prvi utisak veoma dobro. 

 

Mana - nervira me proximity senzor, definitivno mu je to boljka. Ukljuci se ekran tokom razgovora i onda ili stavim nekog na mute ili pustim na spikerfon ili ispadne nesto jos gore. Moze li se nekako iskljuciti senzor pa da sam, pritiskom na power dugme, ugasim ekran pre nego ga stavim na uvo? Sad, mrzi me to da reklamiram jer mislim da je to problem sa svima. 

Link to comment
Share on other sites

To nije problem, definitivno reklamiraj ako si kupio u radnji.

 

Pre toga probaj kalibraciju da odradiš da vidiš da nije loše podešen :

 

https://c.mi.com/thread-3993830-1-0.html

 

Open Settings-About phone-All specs-Tap 4-5 times on the Kernel Version-Select 3 dots from upright corner-Proximity sensor calibration-Calibration. Hope your issue will be fixed.

 

Na tri tačke kod mene je "Additional Tools" pa onda tu nađeš "proximity sesor calibration test" gde možeš da testiraš a pritiskom na dugme Calibrate da Kalibriraš. Kalibriraš isto kao što i testiraš tako što staviš ruku na senzor pa je odmakneš i posle sekund-dva će ti izaći calibration passed ili failed ako nisi dobro uradio.

 

Pre toga proveri jednu prostu stvar, da li ti možda oklop blokira senzor, senzor se nalazi iznad prednje kamere.

Link to comment
Share on other sites

@Klotzen Mogu da udjem u te Kernel testove ali na tri tacke i additional tools nemam proximity kalibraciju. 

 

Jeste kupljen u radnji ali ne mogu da se cimam sa reklamacijom jer ce to da traje a ja ne mogu da budem bez telefona (ili da se vracam na stari) i jos kupljeno je kao pravno lice pa a za to ne vaze isti zakoni i pravila kao za fizicka lica (rokovi). 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene kada uđem na taj "Aditional Tools" pod rednim brojem 7. imam "Proximity sensor calibration test". Kada otvoriš taj test u njemu imaš dugme "Calibrate" za kalibraciju. Ako nemaš to jebiga, probaj da ažuriraš MIUI, možda si još na starom pa je drugačiji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...