Jump to content

Recommended Posts

Preporuka za sve - OnePlus telefoni.

Uzeo sam OnePlus 6T pre otprilike sedam meseci kada je izasao i nemam reci koliko bih mogao da nahvalim kvalitet telefona za $550. Mozete i sada pronaci gomilu reviews o telefonu, a uskoro treba da izadje i OnePlus 7, nova iteracija koja je na nekom benchmarkovom testu dobila ocenu kao "najbrzi Android telefon napravljen do sada", mada ja nisam sklon davanju legitimiteta tekstovima ovakvog tipa. 

 

Nazalost ne mogu se naruciti kod nas, pa se mora ici alternativnim kanalima nabavke, i ako se ikada nadjete da pazarite OnePlus 6 ili 6T pobrinite se da nije Verizon verzija za USA trziste, ako je moguce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko hoce da se igra malo.. 😀

Google play store ->http server ->andrykus ->install

 

1. selektujete build Apache (ja sam prvi)

2. Data dir -> ja sam /storage/kartica/dir

3. ipv4 -> port 0.0.0.0:8000

4. adresa moze staticka, moze i wlan0 koju dodeli 

5. run

 

:57:

Link to comment
Share on other sites

Nedavno mi je stigao update za Android Pie 9.0. Odličan! Sve je proteklo bezbolno i glatko, telefon kao nov! :classic_biggrin:

 

Pros/Cons... rekao bih da je ova lista manje-više OK...

 

Pros:

    Improved flow with more speed
    Battery management is better now
    More customization
    Better display of notifications
    Dual Camera Support for developers
    Privacy improvements at apps
    New lock options
    New Emojis
    Better indoor navigation
    It is easier to take a screenshot

Cons:

    Like every Android update, it might slow down the old devices.
    Certain phones will be getting this update, the rest of the companies will have to wait a little longer.
    The gesture setup might be confusing for the new users.

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2019 at 12:38 AM, lord_slawe_ said:

Preporuka za sve - OnePlus telefoni.

Uzeo sam OnePlus 6T pre otprilike sedam meseci kada je izasao i nemam reci koliko bih mogao da nahvalim kvalitet telefona za $550. Mozete i sada pronaci gomilu reviews o telefonu, a uskoro treba da izadje i OnePlus 7, nova iteracija koja je na nekom benchmarkovom testu dobila ocenu kao "najbrzi Android telefon napravljen do sada", mada ja nisam sklon davanju legitimiteta tekstovima ovakvog tipa. 

 

Nazalost ne mogu se naruciti kod nas, pa se mora ici alternativnim kanalima nabavke, i ako se ikada nadjete da pazarite OnePlus 6 ili 6T pobrinite se da nije Verizon verzija za USA trziste, ako je moguce.

Ima kod nas da se kupi OnePlus legalno https://www.winwin.rs/mobilni-i-fiksni-telefoni/mobilni-telefoni/smart-mobilni-telefoni.html?manufacturer=67908 o cenama necu da diskutujem :)

Pored OnePlus ima jos jedan proizvodjac koji ima jako kvalitetne mobilne telefone po pristupacnim cenama a to je Xiaomi, ima radnja u Uscu. i tamo se proslogodisnji flagship Xiaomi mi8 moze kupiti za 39000din Nista losiji od OP6/6T skoro sve isto 6T ima senzor otiska prsta u ekranu.

Link to comment
Share on other sites

Ne svidja mi se ta igrarija.

Ako su Google i ostali u ovoj prici internacionalne kompanije (nisu drzavne) i USA kao drzava im naredi da se odreknu zarade, ne razumem sta ih sprecava da kazu mi to ne zelimo da uradimo, ili da se presele u neku drugu drzavu. Pored toga ne vidim kakve veze imaju huawei mobilni telefoni sa USA trzistem jer se ne prodaju tamo. Trump je prolupao .

Kaze on, Kineska drzava uslovljava americke kompanije koje otvaraju proizvodne pogone na teritoriji kine,. Pa ako im je to toliko nezgodno, zasto i dalje insistiraju da tamo otvore pogone? Znaci ipak da im to nije toliki problem, sem za USA.

Trziste im je bitno? pa jos malo Indija ce imati vise stanovnika od Kine, preselite pogone tamo. Ili jos bolje, moze i u Srbiju, najjeftinija radna snaga, pa osvojite sva trazista.

Link to comment
Share on other sites

USA kompanije koje ucestvuju u ovoj kampanji protiv Huaweia, su dozivele ozbiljan pad njihovih akcija na berzi. Pa je Google brze bolje odlozio suspenziju saradnje sa Huawei na 90dana.

Na ovakav razvoj situacije nisu racunali.

Jos jedan veliki fail Trumpa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2019 at 5:15 PM, slavisa said:

USA kompanije koje ucestvuju u ovoj kampanji protiv Huaweia, su dozivele ozbiljan pad njihovih akcija na berzi. Pa je Google brze bolje odlozio suspenziju saradnje sa Huawei na 90dana.

Na ovakav razvoj situacije nisu racunali.

Jos jedan veliki fail Trumpa.

 

Nema ovo veze sa Google-om i Huawei telefonima... zabole USA da li ce Huawei telefoni u Srbiji ili u Makediniji da dobijaju OS update ili nece, samo jedna tema je bitna a to je 5G. Amerika jednostavno mora da bude prva u 5G a prva moze biti samo ako sada uzme Huawei opremu a do toga nikad nece doci jer je Huawei=Kina i backdoor za kinesku vladu u svojoj mrezi sigurno nece prihvatiti. Ovde pricamo o USA ali nista drugacije nece biti ni za NATO clanice u vezi sa 5G Huwei mrezom.

 

Huawei telefoni su samo kolateralna steta da Amerika pokaze moc i kako bi im stavili do znanja da bez njih Huawei nece biti u stanju da za godinu dana proizvede jedan jedini telefon.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje. Telefon je nov, Samsung J3. 

 

S vremena na vreme poruke na Viberu kasne po par sati. Zašto je to tako, da li je do neta ili? 

 

Inače, redovno radim skeniranje telefona i optimizujem ga.

Link to comment
Share on other sites

Android, inferiorni operativni sistem. Stotine njih ga održava, nikada da se saglase i nikada neće.

 

Mene je pokušao, taj, Android, Samsung,  i da ubije. Na planini, on je pokazivao svoje ikonice džepu mog ranca, kada sam hteo da se nekone javim "battery flat". Šta da sam bio u nevolji?

 

Još radio je i neke stvari za neverovati. Zove me šef, pita me zašto sam ga blokirao? Nekako, u džepu, nešto je bilo pritisnuto, nisam ja.

To je bi poslednji dan Androida kod mene. Poklonio sam telefon našoj studentkinji japanskog, ona je bila happy.

 

iPhone od tada.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moze biti do interneta, a moze biti i do samog sistema, ako mu je okljucena ona battery optimizacija, pa gasi viber u pozadini. Ne znam kako to ide na samsungu, probaj da viber zakljucas u ram memoriji, ili da ako moze da iskljucis da na njega reaguje ta battery optimizacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2019 at 4:42 PM, Darth Steva said:

 

Nema ovo veze sa Google-om i Huawei telefonima... zabole USA da li ce Huawei telefoni u Srbiji ili u Makediniji da dobijaju OS update ili nece, samo jedna tema je bitna a to je 5G. Amerika jednostavno mora da bude prva u 5G a prva moze biti samo ako sada uzme Huawei opremu a do toga nikad nece doci jer je Huawei=Kina i backdoor za kinesku vladu u svojoj mrezi sigurno nece prihvatiti. Ovde pricamo o USA ali nista drugacije nece biti ni za NATO clanice u vezi sa 5G Huwei mrezom.

 

Huawei telefoni su samo kolateralna steta da Amerika pokaze moc i kako bi im stavili do znanja da bez njih Huawei nece biti u stanju da za godinu dana proizvede jedan jedini telefon.

 

Naravno da ovo nema veze sa Guglom i Huawei telefonima.

 

Htedoh inače da napišem jedan poduži post na ovu temu al evo šlagvorta, pa da počnem. 

 

Treba u celoj priči (fajt US-Huawei) razdvojiti dve stvari na početku, koje su ključne za razumevanje celokupne situacije koja je jako kompleksna.

 

Prvo, odnos Kine i US prema proizvođačima telekomunikacione opreme one druge strane i drugo, istorijski odnos US-Huawei.

 

Da krenem od prvog, još dok je 3G mreža razvijana i rađen rollout po Kini, tada najveći vendor telekomunikacione opreme na svetu – Cisco, bio je za kinesko tržište praktično banovan (ne formalno ali suštinski) izmenama tendera i onemogućavanjem da se njihova oprema uopšte uključi (gde su tehnički featuri u tenderu bili pisani tako da mogu da ih ispune samo ili u najvećem procentu kineski vendori). To je Ciscu zatvorilo vrata jednog ogromnog tržišta (njega ima i dalje tamo kao što ima i Huaweia i ZTEa u US ali u ruralnim krajevima i u procentima koji su na nivou statističke greške). Tu su US s pravom reagovale i maltene uradile isto. I to je bilo to. Tada. Tada se znalo da je Cisco bog, da kinezi drpaju njihove patente, da su im upustva samo prevedena ciskova upustva (jedno vreme su pojedini kineski vendori upustva na svom sajtu imali linkovana na sajt ciska :classic_biggrin:). Međutim, kineski vendori su shvatili da krađa američkih patenata nije dugoročno rešenje ali je napravilo finansijsku mogućnost da sami krenu u razvoj. Pa je tako Huawei npr. u 3G tehnologiji imao zanemarljiv broj patenata, u 4G već nekoliko procenata. Zašto je broj patenata bitan? Pa najpre, jer svakom vendoru omogućuje (sve i da ne pravi opremu gde su najveće pare) da živi od royalty-a koje mu plaćaju drugi za korišćenje tog patenta bez kojeg jedna bazna stanica (npr.) ne može da radi. Dalje, u trenutnoj trci za 5G, Huawei je neprikosnoveni lider u broju patenata (inače Huawei vodi u broju patenata inače, videti OVO). Trenutno je situacija sledeća kada su 5G patenti u pitanju:

 

Quote

China’s share of 5G patents is around 50% higher than its 4G share, where it was almost identical to South Korea — each had roughly 22% of global patents. While South Korean, Finnish, and Swedish companies have slightly increased their relative percentages of patent filings in the 5G era, the U.S., Japan, and other countries have all fallen at least a little behind their 4G paces.

As judged by individual company filings, the big winner of the 5G generation could be China’s Huawei, which holds over 15% of the world’s 5G patents, while Finland’s Nokia has nearly 14%. Korea’s Samsung is just under 13%, with key rival LG at over 12%. The top U.S. company, Qualcomm, has just over 8% of the standard essential 5G patent filings, roughly equivalent to Sweden’s Ericsson, but behind the 11.7% share of China’s ZTE. Intel holds over a 5% share, with a variety of Chinese and Japanese innovators grabbing smaller pieces of the 5G pie.

 

I onda, imajući ovo u vidu 5G postaje globalno čudo oko koga će se tući sve velike zemlje čiji vendori to mogu da isporuče. Huawei trenutno ide nekih godinu i po do dve ispred Nokie i Eriksona u razvoju (ovde je bitno razumeti da se ne radi samo o razvoju u smislu patenata nego i u razvoju mogućnosti da se jedna 5G mreža razvije (arhitektura) i sprovede (izgradnja)). To su užasno veliki troškovi (5G je nekoliko puta skuplji od 4G). I sve je to još uvek na polju para. Ono gde velike zemlje ne žele da popuste a nisu pare je to da drugi odu ispred u smislu tehnološkog razvoja. Jer 5G nije za mene kao korisnika nego je bitan za Internet of things, transport, povezivanje svega što postoji na ovoj planeti. I US tu ne može da dozvoli da Kina ode toliko daleko. Odatle i ovaj pokušaj da se Huawei zaustavi u 5G sektoru i uspori dok ostali ne dođu na taj nivo. Treba ovde dodati i nenormalna izdvajanja za R&D koja Huawei ima. Pa tako 2018. godinu kompanija završava sa ubedljivo najvećim iznosom ulaganja u razvoj od svih telekomunikacionih kompanija na svetu (skoro 18 milijardi USD ili skoro 15% ukupnih prihoda). Kinezi su, pretpostavljam, skapirali da je ovo jedini put da se (p)ostane nezavistan koliko je moguće od američkih vendora.

 

Kad ono međutim....u celu trku ulazi narandžasta budala i banuje Huawei :classic_biggrin:

 

Istorija US-Huawei je duga, još od perioda gde su kinezi amerima krali sve moguće, preko počeataka američkog protekcionizma i banovanja Huaweia sa tržišta US (ima tome već 6-7 godina) do ovog poslednjeg. Naravno, sve je u okviru cyber security oblandi ali je valjda jasno šta je real deal iza svega.

Ban.

 

Treba razumeti (a većina to ne kapira) da ovo nije ban Gugla, Qualcomma, Intela ili ARM-a prema Huaweiu. Već njihova obaveza da poštuju odluku svoje vlade inače.... Svako u ovoj jednačini gubi. I gugl i qualcomm (guglajte akcije QCOM i kakav strmoglav pad imaju od kada je ovo sve krenulo) i ostali. Jer samo američki chipmakeri imaju od kineza godišnje 10 MILIJARDI u nabavkama. To su stravične cifre i neko će silikonskoj dolini to morati da nadoknadi. Takođe, ovo je sve mnogo iznad priče Huawei-Apple. Iako ta priča postoji. Iako je Huawei skinuo Apple sa drugog mesta i krenuo ka Samsungu kao najvećem prodavcu telefona na svetu (sa ciljem da preuzme tron početkom 2020). Apple inače ima stravičan pad prodaje na svom drugom najvećem tržištu na svetu (Kina) a kada budu izašli rezultati za Q2 mislim da će biti panika jer će pad od 17% iz prethodnog perioda biti čaj od kamilice za ono što sledi.

 

Ovaj rat US – Huawei nikome nije od koristi. Nikome = us/china firmama koje jedna od druge zarađuju milijarde. Nažalost, ovo je geopolitika, 5G donosi nezamislive tehnološke mogućnosti i prednosti koje jedna strana tj. US ne može da dozvoli drugoj u smislu da odu toliko ispred njih.

  • Like 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Evo koga zanima, jeste The Daily Show ali je kroz zajebanciju bukvalno do detalja objašnjena cela priča oko 5G...nemoj da vas mrzi, 7 minuta zezanja i vrhunski objašnjene priče

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...