Jump to content

Recommended Posts

8 hours ago, Amigo said:

Sad imam S10.

 

Dobra mašina, rekao bih. 👍

Nego,

šta radite sa starim, odsluženim telefonima? Imam 5-6 u kući, ja sam od onih što teško bacaju stvari, valjda to ide sa godinama, mada tehniku i knjige nikad nisam bez otpora bacao. Poklanjao jesam, ali ne bih želeo ni da poklonim neispravnu stvar ili već godinama prevaziđenu, sve mislim da ću nekad za nešto moći da ih upotrebim, kao udaljenu kameru, povezani uređaj na drugoj lokaciji, a sve manje šanse su da tako nešto stvarno i uradim.
Jedan tekefon, neki Alkatel od 12-13 godina sam odneo na reciklažu, dobio, kao, neki super popust na novi uređaj, kako mi nije trebao novi telefon nisam hteo da dajem pare nego uzmem neki koji se sa popustom uklopio za 0 dinara, sad pored onih 5-6 starih imam i jedan neotpakovan, nov uređaj koji takođe ne koristim. Naćiću kome da ga poklonim dok nije zastareo skroz.

Link to comment
Share on other sites

Ja ostavim stari telefon za rezervu a onaj pre njega ili poklonim ili prodam onim nakupcima na pijaci. Oni kupuju čak i stare 10 godina jer oni nađu kupca za te telefone. Ja sam za jednu staru Nokiju (symbian) dobio nešto kao danas 500 dinara. Kaže mi prodavac da će pre njega prodati nego neki noviji smart telefon 🙂

 

E sad pošto više ne živim blizu te pijace a pored posla postoji kanta za elektronski otpad moja sadašnja rezerva Xiaomi Pro (4. generacija) će verovatno završiti u toj kanti 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uzeo sam danas Vivo x80 Lite

 

Kamera je fantastična. Selfi kamera podržava 4k snimanje. Ekran fenomenalan, nije ni čudo sa 1300 nits...

 

Super telefon za korisnike kome igrice nisu u prvom planu, mada i ovaj može sve da istera lagano.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Malo su mi bzv ovakva pitanja - kao da mesas babe i zabe. Ja nikad nisam imao iphone pa ne znam da li sam kompetentan. Kazu ljudi koji jesu da se retko do nikad ne vracaju na android. Ono u sta sam siguran da modeli pre 14-ice imaju losiju bateriju, pogotovo ovi mini. Honor 90 je solidan telefon, svakako bolji od 70. Kamere su im slicne, nije bas sve u mpx, ali kad je optika ista sto vece to bolje. Selfi kamera kod 90 ima sirokougaonu kameru sto je dobro. 90 je noviji model, ima snazniji i ekonomicniji cip. Ako biras izmedju ova tri modela ja dizem ruku za Honor 90.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Malo su mi bzv ovakva pitanja - kao da mesas babe i zabe. Ja nikad nisam imao iphone pa ne znam da li sam kompetentan. Kazu ljudi koji jesu da se retko do nikad ne vracaju na android. Ono u sta sam siguran da modeli pre 14-ice imaju losiju bateriju, pogotovo ovi mini. Honor 90 je solidan telefon, svakako bolji od 70. Kamere su im slicne, nije bas sve u mpx, ali kad je optika ista sto vece to bolje. Selfi kamera kod 90 ima sirokougaonu kameru sto je dobro. 90 je noviji model, ima snazniji i ekonomicniji cip. Ako biras izmedju ova tri modela ja dizem ruku za Honor 90.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

Brt i meni je bezveze, nikad nisam bio na iosu, zato nemam pojma sta da radim. Oba Honora mi se bas svidjaju, jedino sto nigde ne mogu da nadjem podatak koju zastitu ekrana imaju, nigde se ne navodi Gorila glass. Uglavnom ih dosta hvale i vidim da su kamere i jednom i drugom dosta dobre. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na iOS-u skoro 10 godina i kad jednom upadnes tu, tesko ces nazad ili sam ja mozda samo dosta lenj.

Iskreno, ne znam sta treba da se desi da bih promenio platformu jer ono, sve je stvar navike i mnogo je lepo u tom apple ekosistemu da bih se sad cimao i isao tamo-vamo kod svakog upgradea telefona.

Tako da ono, iz moje perspektive ovo tvoje pitanje mi dodje kao da pitas da li da skijas u Svajcarskoj ili da ipak ides na Divcibare. 🙂


E sad, realnost je drugacija i obicno nema univerzalnog odgovora da li je bolje ili gore… do tebe i tvog okruzenja zavisi, ako ti je drustvo/porodica vecinom na iOS-u onda mi je logicno da predjes i ti da olaksas sebi zivot, ako planiras da prosiris taj ekosistem u buducnosti i sa drugim apple proizvodima, onda bez razmisljanja samo napred a ukoliko nista od toga nije slucaj i navikao si na Android, onda mozda i nemas neki krupan razlog da menjas.


p.s. Ne znam kakvo je stanje sa Androidima sada ali za apple uredjaje ti je jedno garantovano, uvek dobijas 6+ godina supporta za najnoviji iOS i tu je sigurno svaki Android losiji a pitanje je samo koliko, malo ili mnogo losiji.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja recimo, imam iPad, iMac, žena iPhone i MacBook... Ali ja guram Android od prvog HTC-a 2010. godine i nema teoretske šanse da ikad uzmem iPhone.

E sad, to je verovatno zato što već poslednjih 8 godina imam samo flagship main brand android modele, gde između njih i iPhone-a nema nikakve razlike osim u ličnom ukusu. Ali, između iPhone-a (bilo kog) i nekog mid- ili low-range Androida, kao i bilo kog kineza (ni flagship Huawei/Xiaomi/Oppo/Whatever), uvek bih izabrao iPhone. Dobijaš kompatibilnost, lakoću korišćenja, stabilnost, manje više sve šljaka kao podmazano.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I moje je mišljenje da je to stvar naše lenjosti. Ja nikad neću preći na mac iz prostog razloga što ne želim da gubim vreme da učim i prilagođavam se novom operativnom sistemu. Ukoliko mislite da vam to nije problem slobodno idite sa jednog na drugi. Ja sam na smart telefone prešao pre 10 godina i  trebalo mi je bogami godinu dana da se naviknem i naučim sve što  mi treba oko Andorida. Jednostavno ne želim to vreme da posvetim meku ako nemam potrebe za tim. Prelaz sa andorida na mek nije baš posao za godinu dana ali opet nije ni par dana kako neki misle. Meni često kolege i prijatelji donose njihove iphone i meni tu treba 5 minuta samo da krenem, pa ako je nešto sakriveno u podešavanjima onda moram da guglam i tako redom za svaki problem kao kada sam učio android.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ćerka (17g) koristi iphone 13. Kupili smo ga pre 3 meseca. Pre toga je promenila 4 android telefona, da ne nabrajam sada. Trebalo joj je manje od jednog dana da se prebaci na iphone meni i nekoliko dana da pohvata baš sve. Najviše problema sam imao ja kada mi je tražila da joj prebacim muziku sa starog telefona, odnosno računara, na iphone...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Doslo vreme da se polako oprastam od svog voljenog, jos uvek nikako da se odvojim, S20. 

Zamena u vidu S23 ( a jbg akcija neka 😁 )

 

Malo manja dijagonala ekrana, malo vise "kockast" 😁 (malo me podseca na neki od Iphone modela) ... naravno kamera neuporedivo bolja, bolja osvetljenost ekrana, fluidniji... prvi laički utisci.

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 12:35 PM, deez nuts. said:

Znaci 3 godine i nemere vise?

 

Fercera kao i prvog dana, sto se ne bi moglo reci i za ćerkinu 11-cu 😴 . Bukvalno nije izgubio ni delic perfomansi,  jedino je malo baterija oslabila ( sto donekle i razumljivo, proveo je cca 2 godine u Frische Lageru 😆 ).  

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
3 minutes ago, uvrnuto said:

Koji android telefon predlažete, a da pre svega ima dobru kameru?
Što se tiče ostalog nisam zahtevan korisnik. Što se tiče cenovnog ranga nema ograničenja, ali neka bude do 1000e.

Samsung A70 - odlicno uvecava sa gornjeg prstena po kosarkaskim halama.

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Div said:

Ja sam ovih dana kupio Honor 90, 12/512 GB, kamera 200 MP, još su sveža iskustva ali mi deluje dobro. I meni je kamera na prvom mestu. 

 

Baš sam gledao i taj, pošto ću obnavljati SBB ugovor, pa bih ga mogao na rate preko Shoppstera za 50k

Link to comment
Share on other sites

Uzeo pre nekoliko nedelja u Yettelu Motorolu Edge 30 Neo (Taj je izašao pre oko god dana). Imao sam samo jedan glavni kriterijum - Da ne bude preglomazan, pošto veće telefone baš ne volim (Ovaj je i kompaktan i lak - 6"28&155g. Za ostale uobičajene stvari mi je bilo manje-više nebitno, pošto je meni sve to ok i baš nemam prohteva što se kamere tiče. High performance ovoga il' onoga me isto ne dotiče. Čak mi ni ne smeta što nema headphone jack. Wireless charging eto ima). Odavno sam se navikao na manje dimenzije sa prethodnim fonom, Sony Xperia XA1, koji je još manji i tanji, ali od novih baš toliko kompaktne nisam video kod nas u ponudi. Ja inače ne marim previše za smartphone, daleko su mi važniji PC&Laptop. Videću šta ću u narednom periodu uzeti za rezervni, alternativni prepaid broj (Glupavi neki je u opciji, ili možda u inostranstvu da nađem neki dobar deal za neki što mi se baš sviđa. Ko će to znati sad)

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Marko said:

Uzeo pre nekoliko nedelja u Yettelu Motorolu Edge 30 Neo (Taj je izašao pre oko god dana). Imao sam samo jedan glavni kriterijum - Da ne bude preglomazan, pošto veće telefone baš ne volim (Ovaj je i kompaktan i lak - 6"28&155g. Za ostale uobičajene stvari mi je bilo manje-više nebitno, pošto je meni sve to ok i baš nemam prohteva što se kamere tiče. High performance ovoga il' onoga me isto ne dotiče. Čak mi ni ne smeta što nema headphone jack. Wireless charging eto ima). Još odavno sam se navikao na manje dimenzije sa prethodnim fonom, Sony Xperia XA1, koji je još manji i tanji, ali od novih baš toliko kompaktne nisam video kod nas u ponudi. Ja inače ne marim previše za smartphone, daleko su mi važniji PC&Laptop. Videću šta ću u narednom periodu uzeti za rezervni, alternativni prepaid broj (Glupavi neki je u opciji, ili možda u inostranstvu da nađem neki dobar deal za neki što mi se baš sviđa. Ko će to znati sad)

 

Vidiš, nisam razmišljao o jack-u za sluške, pošto sam se skoro vratio na sluške sa kablom, ove blutut me izluđuju. 😄
Takođe mi je bitna veličina hehe, tj. voleo bih da je manji telefon. Oduševio sam se kad sam video iphone i neki samsung, da l' s22, 23, obične verzije ili kako se zovu.

 

Kontam da fon koji ima odličnu kameru ide i sa odličnim performansama generalno, tako da o tome svakako ne marim.

Link to comment
Share on other sites

On 11/28/2023 at 1:54 PM, Div said:

Ja sam ovih dana kupio Honor 90, 12/512 GB, kamera 200 MP, još su sveža iskustva ali mi deluje dobro. I meni je kamera na prvom mestu. 

 

Odlican je, jurim Gospodju da ga uzme posto treba da obnovi ugovor, stvarno telefon koji moze da ispuni sve prohteve. Navlacim je da predje u Honor porodicu (ja imam Magic5 Pro, harmonija od telefona).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, deez nuts. said:

Izvini, ali kvalitet slika je golo govno, da izvines na izrazu.

 

Ako ti je bitna samo kamera, uzmi Pixel 7 i uzivaj.

 

Slikano je sa zumom od 2,5X, bez prilagođavanja ugla osvetljenja, kaubojski, ko pre škljiocne, ja kamerom ili prica krilima.

Za neki drugi, Pixel ili bilo šta, možda kroz 3-4 godine ako preteknem, sada je gotovo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...