Jump to content

Recommended Posts

Imam Xiaomi Redmi note 9 telefon i zadovoljna sam.

Mama ima Xiaomi A i to ništa ne valja, koči i baguje baš ono, jako.

A1 sad nudi ove ugovore i sad dvojim da li da joj uzmem Honor 8 ili Redmi note 10 C ili Redmi note 10 5 G.

Zapravo, najviše me zanima šta mislite o tom Honor telefonu?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Helena said:

Imam Xiaomi Redmi note 9 telefon i zadovoljna sam.

Mama ima Xiaomi A i to ništa ne valja, koči i baguje baš ono, jako.

A1 sad nudi ove ugovore i sad dvojim da li da joj uzmem Honor 8 ili Redmi note 10 C ili Redmi note 10 5 G.

Zapravo, najviše me zanima šta mislite o tom Honor telefonu?

 

Odluka o kupovini zavisi, pre svega, od zahteva korisnika, za šta se koristi teefon, šta su prioriteti.

Imao sam, odnosno imam i dalje ali ne koristin, Honor 8, nabavljen preko tadašnje firme ali sam imao mogućnost izbora, ne sećam se sada drugih modela iz ponude, ja sam gledao deklarisani kvalitet kamere, kapacitet baterije i količinu memorije, uz par recenzija odabrao sam Honor 8, bio zadovoljan sve do pre oko 2 godine, onda je baterija počela ad se prazni brzo, ne sastavi ni 24 sata u stanju mirovanja. Sad mi stoji, smišljam kako da mu nađem neku funkciju, imam još 5-6 isluženih aparata, ne znam šta s njima.
Elem, i posle Honora 8 sam kupovao, ovaj put privatno, Honorov model, View 20, opet po karakteristikama kamere, količini memorije, 256 GB + 8GB RAM i kapacitetu baterije, ovaj put se pokazalo da je sve onako kako piše u deklaraciji. 

Sve u svemu, kad bih sabrao koliko sam para dao za telefone i čemu mi služe, mnogo racionalnije bi bilo da sam kupio neki kvalitetni fotoaparat i telefon po ceni od 80-100 eura koji bi mi služio za razgovore pa dokle traje.

 

Kad sam već tu, da upitam, šta radite sa starim, isluženim aparatime, bacate, poklanjate, reciklirate, koristite kao nadzornu kameru, navigaciju, dečju igračku...? 

 

Link to comment
Share on other sites

Taj Honor bi bio za ženu od 75 godina koja koristi fejsbuk, yt, čita novine..

Dakle, ništa igrice ili nekakve extra aplikacije...

Ovo je zapravo Honor x8 i ima 6 giga Rama i 128 giga i izašao je ove godine. 

https://www.mobilnisvet.com/mobilni/9817/Honor/X8

Ovde bih ga uzela:

https://a1.rs/privatni/device/honor_x8?utm_source=mobilni-svet&utm_medium=com&utm_campaign=RS_A1_B2C_AO_21Aug-NoEnd_mobilni-svet&utm_content=honor-x8_con_cli_tf_ban_jpeg&utm_term=ms-audience

Ja ne znam za te novce što si napisao da ima nešto zglavno, taj njen Xiaomi A sam platila oko 100€ i ništa ne valja.

Stare telefone sam davala unucima, sem Sony Erikssona k700 i iz 2004 ili nešto kasnije.

Ispravan je, ali baterija mora biti na punjaču, a ne dam im zbog slika.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da misliš na A1 model. On je kočio zato što ima 2GB RAM. To je danas malo. Danas treba ići na 4 GB RAM a ako nije problem dati 50 evra više onda i na 6 GB jer za 3-4 godine to bi mogao biti novi minimum. Nikad ne treba ići na te modele ispod 150 evra jer to su uglavnom modeli koji će za godinu dana biti zastareli. To se kupuje samo da ga ostavite na vikendici da tamo glumi fiksni telefon 🙂

 

 

Honor X8 sigurno neće kočiti, jedino što još uvek koristi 4k bateriju ali obzirom da stariji ljudi retko budu u prilici da budu duže izvan kuće to njima i nije toliko bitno. Xiaomi 10c ima bolju bateriju ali malo lošiji ekran i malo manje RAM-a no i  jeftiniji je 20-30% zavisno gde gledamo cene. Mislim da će njoj biti dovoljan i 10C ali ako hoćeš da si mirna 4-5 godina onda uzmi honor ili neki drugi telefon sa 6GB RAM i bar 128GB memorije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

Honor x8

 

E, to je bitna razlika, to i moja Honor 8 nemeju veze, taj mi deluje sasvim OK za predviđene namene.
 

2 hours ago, Helena said:

Ja ne znam za te novce što si napisao da ima nešto

 

Lupio sam cenu misleći na nešto jeftino što vrši posao, razgovor, poruka, već FB, YT traži malo više, starija osoba i veći ekran, znam po sebi, bez 6,5 inča ništa.

Link to comment
Share on other sites

Dobar je Honor x8 za te pare. Verovatno najveća mana skromna kamera, ali pitanje koliko je to bitno u ovom slučaju. Inače jedini telefon u klasi a 6gb RAM.

 

Inače sedim pored 3 kutije sa oko 60 Redmi 10c 😄  Nije ni on loš, srazmerno jeftiniji, solidan sasvim.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, realno *w said:

Dobar je Honor x8 za te pare. Verovatno najveća mana skromna kamera, ali pitanje koliko je to bitno u ovom slučaju. Inače jedini telefon u klasi a 6gb RAM.

 

Inače sedim pored 3 kutije sa oko 60 Redmi 10c 😄  Nije ni on loš, srazmerno jeftiniji, solidan sasvim.

Nije bitno, ali piše nešto kamera 64 u odnosu na Redmi telefone gde je kamera 50-to je valjda bolje?

Inače je pre toga imala Huawei model, već sam zaboravila i stalno žali za njim.

I ja mislim da su Huawei modeli bolji od Honora i Xiaomia, ali kad nemaju gugl podršku...

A šta znači ta neka 2 turbo Rama dodatka, to ne razumem.

Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2022 at 6:10 AM, Div said:

šta radite sa starim, isluženim aparatime, bacate, poklanjate, reciklirate, koristite kao nadzornu kameru, navigaciju, dečju igračku...? 

 

Ja odneo pre par meseci u Yettel kada je trajala akcija reciklaze..stari fon su "priznali" u vrednosti od 10.000 dinara koje ti odbiju prilikom kupovine novog uredjaja. Odneo sam im dva stara..naravno,racunali su mi svejedno tih 10k popusta,ne 20 :classic_biggrin:

Inace sam jednom prilikom bas njima odneo stari fon bez ikakve nadoknade..racunao sam da ce ga oni reciklirati valjano,a ne da ga ja spicim u kantu,pa u djubre.. Meni ti stari telefoni samo zauzimaju mesto..ni za sta ih inace ne koristim

Link to comment
Share on other sites

Sam kapacitet baterije ne znaci puno. Mislim na potrosnju. Za samo punjenje znaci - sto manja baterija, manje vremena treba da se napuni, ali opet i to je varljivo zbog same snage punjaca. Potrosnja baterije tj trajanje zavisi od pored kapaciteta i od onoga sto ga trosi - procesor, displej i os. Ali da, generalno 4000 deluje malo, imajuci u vidu da je bas puno telefona na trzistu sa 5000.
Moj savet je da pronadjes na jutjubu review konkretno za telefon koji zelis kupiti i poslusas par klipova. Uzmi misljenje od 2-3 autora i donesi sud. Mnogi prave poredjenja sa drugim telefonim sa razlicitih aspekta - kamera, baterija, punjenje itd. Nadam se da ti engleski jezik nije previse stran.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dracarys said:

Ja planiram da uzmem uskoro telefon, pa gledam šta yettel i A1 nude. Zanimljiv mi je naravno Honor X8. Da li treba da zabrine što mu je baterija 4000mAh?

Vettel je meni u odnosu na A1 jako skup.

Doduše, nisam se nešto udubljivanja, ali meni je ovo ok ( u datom situaciji) sa honorom i kombinacijom 23 giga za 2500.

Pa čak i sa Xiaomi 10 C ili 10 5 G.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dakle, ja sam stvar rešila ovako - moj Redmi Note devetka je umrEo potpuno, ažurirao se i tražio da se restartuje...ja sam restartovala, al oš'...nit tiče nit miče...

Odnela ga na popravku, dečkić je rekao da fon ide za BG...

Rekoh dok sam tu, da produžim ugovor.Može, ali nema Honor (u međuvremenu su mu i digli cenu na 2600 paket ili 2100 da se plati u kešu, pa onda 2500 paket).

Pitam jel ima Xiaomi Redmi Note 11, kaže ima...uzmem to.Moju devetku nisu mogli da poprave i dobila sam Xiaomi 10 C, 128 giga-pošteno.Mislila sam da ću dobiti nešto slabije.

 

Pitala sam mamu koji želi i uzela je 10-ku zbog većeg ekrana...

 

(Ono što me je baš neprijatno dirnulo je to što nisam znala da sam baš TOLIKO navučena na mob i vrlo mi je teško padalo što MOJ telefon nije tu, pa sam se odlučila na apstinenciju od par nedelja....)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poceo telefon da mi laguje dok tipkam, tipa zamrzne dok ja kucam na 1-2 sekunde i onda odjednom nastanca sva slova koja sam u medjuvremenu utipkao. Onda skontam da mi je mozda neki bag u Gboardu pa instaliram Swiftkey da proverim, i on mi radi odlicno. Gboard sam deinstalirao i ponovo ubacio, radio je dobro nekih pola sata i opet poceo da usporava. Cudno, do sad nisam imao problema s tim, ali ostacu na Swiftkey jos neko vreme. Mozda ispeglaju Gboard apdejtom, nije kao da mi je bitno ali sam navikao. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
2 hours ago, Amigo said:

Kako deverate Huawei telefonima koje ne podrzava vise Google?

Jel ovo dobar telefon?

 

https://www.factorydirect.ca/huawei-p30-lite-128gb-android-smartphone-blue

 

Da je best buy defintivno nije ali za 150 evra to je to. Ne sviđa mi se 3k baterija ali ok ako ga ne koristiš više od sat dva dnevno sasvim dovoljno.

 

Što se tiče zamenskih programa jedino što sam ja probao je neki program za YT ali nisam mogao da se nateram da se navikavam na razlike i vratio sam se na ovaj originalni. Program je inače ok radio i imao je opciju da se minimuzuje i da radi u stand by režimu mobilnog zbog čega sam ga i instalirao. Za ostalo niti imam iskustva niti znam ikog ko je kupio Huawei otkad ih kače sankcije.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji nešto što se zove G space i to se na Huawei telefonima prvo instalira sa njihovog play store-a.  Suštinski, to je app koji unutar telefona koji imaš emulira neki drugi stariji Huawei telefon za koji ne važe sankcije. Unutar G Space instaliraš i koristiš sve što ne možeš da instaliraš, sve što podleže sankcijama. Nije savršeno, ima određenih mana...tipa ne dobijam notifikacije za gmail, ali uglavnom su u pitanju sitnice tog tipa. 

Jedino nisam siguran koliko je ovo gore što si postavio hardverski potentno da izvuče taj G Space....kod mene je ipak flegšip Huawei tako da kod mene radi odlično. 

 

Edit: mada, kad malo bolje razmislim, mislim da ovaj telefon ne podleže sankcijama. Moj prethodni telefon je bio P30 i za njega nisu važile sankcije. 

Edited by Ding Hao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

Najvise me je privuklo sto sam cuo da je foto-aparat odlican.

 

I ja kupujem telefone prvenstveno zbog kvaliteta kamere, ostalo što koristim skoro da je svejedno da li ću imati telefon od 100 ili od 600 evra. 
Koliko je to uopšte racionalno, možda je bolje da upim solida foto aparat i koristim telefon dok sene raspadne.

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Div said:

 

I ja kupujem telefone prvenstveno zbog kvaliteta kamere, ostalo što koristim skoro da je svejedno da li ću imati telefon od 100 ili od 600 evra. 
Koliko je to uopšte racionalno, možda je bolje da upim solida foto aparat i koristim telefon dok sene raspadne.

 

 

Zgodno je, jer telefon uvijek nosis sa sobom. Sad imam S10. (od firme :wicked:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...