Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

S obzirom da se isključivanjem Tea iz ekipe i to pre svega načina na koji je otišao, ne vidim zašto bi Miciću na osnovu dobrih partija u klubu bilo garantovano mesto u reprezentaciji. Hoću reći, 'to s papira ne važi, na teren pa se dokazuj' princip. 

 

Svaka čast gosn 2xMVP, on nama nikakvu sigurnost ne daje, 90% vremena izgleda da je potpuno bez ideje povodom toga gde bi i šta bi, a da mu gledam horoskop pre svake utakmice, ne ide... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

spaske je tek nekoliko puta isao agresivno na obruc. hajde neka bude zbog zgloba, inace je to njegova igra iz koje kreira i prednost [slobodnjaci] i samopouzdanje za one trice kojih nije bilo.

 

ne treba on sada da postane vrj plejmejker, samo da igra ono sto ga je proslavilo.

 

pridruzujem se zabrinutosti oko kuridze i davidovca. lucha & kalinari vrhunski izgledaju zajedno ali mora jos nekome tu da se daju minuti a to nijd MJK.

 

mada, svaka mu cast za trice, it will not be forgotten.

Edited by uini
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kalina prelomio. Svaka čast mudonja! 

Gudura mi je najpozitivniji utisak večeras. Prva dobra partija u repki. 

 

Mnogo smo lako prosuli 20 razlike, opustili se u našem maniru. Često biva kad prerano mnogo povedeš. 

Kari da se zamisli gde je omanuo u 2p. 

Bilo je za očekivati da Turci krenu all in, umalo nisu prelomiliž

Srećom, nismo podlegli. 

 

Odlična utakmica. Bravo momci. 

Idemo dalje! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko god ja obožavao Davidovca, igranje Kuridže ispred njega je danas u potpunosti imalo smisla. On svoju karijeru i gradi na dobroj odbrani od lopte i skoku, a to nam je bilo neophodno u ovoj kombinovanoj odbrani koju smo igrali. 

Sa druge strane nije on kriv što je Luča još jednom (nakon Slovenije) napravio glupe faulove i poremetio ekipu. Da smo izgubili on bi bio glavni krivac, ne sme ovo više da mu se ponavlja. Siguran sam da je dovoljno pametan da to shvati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uh, ako bi se Stefan Jović nekako povratio u Panatenaikosu bez povreda u narednoj sezoni, a mi ipak završimo na SP, ja bih ga vratio u reprezentaciju. Jedan od naših plejeva koji mi je uvek ulivao sigurnost i pored manjkavog šuta. Znam, mnogo je to "ako", ali bih voleo da nam igra makar jedan plej koji liči na pleja iz udžbenika košarke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, KlakerBoza said:

S obzirom da se isključivanjem Tea iz ekipe i to pre svega načina na koji je otišao, ne vidim zašto bi Miciću na osnovu dobrih partija u klubu bilo garantovano mesto u reprezentaciji. Hoću reći, 'to s papira ne važi, na teren pa se dokazuj' princip. 

 

Svaka čast gosn 2xMVP, on nama nikakvu sigurnost ne daje, 90% vremena izgleda da je potpuno bez ideje povodom toga gde bi i šta bi, a da mu gledam horoskop pre svake utakmice, ne ide... 

Svaka cast sto si za drugi post na forumu odabrao ovaj sadrzaj :thumbsup:

Gudura mi ulio neki optimizam pre EP,da ne zavisimo od Vanje i Dobrica..svakako treba da igra vise i ispred obojice. Nema nikakvog ni razloga ni opravdanja da Strawberry Dickson igra pre DeDe,a kamoli da ide na sampionat..uzjebacu se kao parcov ako bude u 12..dosta mi je bilo gledati Bircevica godinama..

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dracarys said:

Mogla su se dati još dva poena. Nije eliminaciona utakmica, već grupa... Nije loše ni 7 razlike, ali bi 9 bilo puno bolje.

 

Sa Turcima ćemo se i boriti za treće mesto, Belgijanci nemaju šanse, oni su u stanju samo Britaniju pobediti.

 

 

Bilo bi jajarski, Turci su stali. Ne prizivati karmu. 

Ja se pribojavam Belgijanaca, oni maltene u istom rosteru igraju EP i prozore. Nije nemoguće da jednom dobiju Grke ili Turke. A moraju imati pobedu manje od nas za naš prolaz.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drgnk said:

Uh, ako bi se Stefan Jović nekako povratio u Panatenaikosu bez povreda u narednoj sezoni, a mi ipak završimo na SP, ja bih ga vratio u reprezentaciju. Jedan od naših plejeva koji mi je uvek ulivao sigurnost i pored manjkavog šuta. Znam, mnogo je to "ako", ali bih voleo da nam igra makar jedan plej koji liči na pleja iz udžbenika košarke.

Pričao je nešto o tome ...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dracarys said:

Šta ako Belgija izgubi 3 utakmice od naredne 4(2x Turska, Britanija i Grčka), sa kime se takmičimo za 3. mesto? Belgijanci ako pobeđuju, mi ispadamo, stoga su ova dva poena nebitna. 

 

Onda sa Grcima u Atini

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Casaubon said:

Razumem da postoji potencijal da Vasa nekada odigra na klupskom nivou u dresu reprezentacije, ali, ALI, on do sada N I K A D A nije pokazao partiju u reprezentaciji koja bi bila vredna ozbiljne minutaze, a kamoli vodece uloge. U ovom trenutku postoji bar cetiri igraca kojima radije verujem i sa loptom u ruci i mimo nje. Jokic, Lucic, Kalinic, Milutinov, tim redom. A sem po renomeu, ono sto na terenu pokazuje, nije nista bolje od ostatka prijavljene dvanaestorke.  Ne znam sta se desava sa njim - ali kao i kada je igrao u Zvezdi, nelagodno se osecam kada on donosi odluke na terenu. Da li je do pritiska, da li je nesto drugo, ali Vasa u reprezentaciji <<<<<<<Vasa iz Efesa. Mucno ga je gledati.

 

7 minutes ago, KlakerBoza said:

S obzirom da se isključivanjem Tea iz ekipe i to pre svega načina na koji je otišao, ne vidim zašto bi Miciću na osnovu dobrih partija u klubu bilo garantovano mesto u reprezentaciji. Hoću reći, 'to s papira ne važi, na teren pa se dokazuj' princip. 

 

Svaka čast gosn 2xMVP, on nama nikakvu sigurnost ne daje, 90% vremena izgleda da je potpuno bez ideje povodom toga gde bi i šta bi, a da mu gledam horoskop pre svake utakmice, ne ide... 

 

+ 1

 

Zaista ne uliva poverenje kao prvi organizator igre (ako ne računam Joku), ja više verujem i Jaramazu nego njemu. 

Selektore, hepi brdej tu ju... 🙃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fancy said:

Frst tventi minic iz recept.

 

Kari objasnio.

Čovek toliko dominira na svakoj KZŠ, ja ne prestajem da se smejem svaki put, bilo da priča na srpskom ili engleskom.

Obožavam Karija u svakom smislu, izuzetan trener i čovek.

Otud i moj optimizam - najzad imamo selektora koji zna da odbrana dobija utakmice i kod kojeg, sledstveno, likovi poput Raduljice ne mogu nikad da budu u konkurenciji.

A Vasa će biti ok, samo mu treba vremena.🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Milko Miller said:

Pa nije džabe rekao Kari da je Kalina Jokicev Pipen. 

 

Ma jasno, znam da je Kalina za njega najbitniji igrač, ali pored dva živa MVP-a (i to dvostruka), mora Kalina da vadi kestenje iz vatre. Nije to baš ok, postoji sistem odgovornosti i neka hijerarhija. Micić se mora sabrati i shvatiti koja mu je sada uloga.

 

@NikadProtivKalinenajsmisleniji nick trenutno 😄 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Manu said:

Koliko god ja obožavao Davidovca, igranje Kuridže ispred njega je danas u potpunosti imalo smisla. On svoju karijeru i gradi na dobroj odbrani od lopte i skoku, a to nam je bilo neophodno u ovoj kombinovanoj odbrani koju smo igrali. 

Sa druge strane nije on kriv što je Luča još jednom (nakon Slovenije) napravio glupe faulove i poremetio ekipu. Da smo izgubili on bi bio glavni krivac, ne sme ovo više da mu se ponavlja. Siguran sam da je dovoljno pametan da to shvati.

Ne razumem rezon da se pljuje MJK jer igra solidne minute. Valjda je to Karijeva krivica. Inace covek pristojno odradio svoj posao, uz onaj mnogo bitan drive and kick Kalini za odlucujucu trojku.

 

A apsolutno se slazem za Lucica kojeg niko ne pominje. Ja njega obozavam, ali ovo mu je drugi put da ispada u ranoj fazi trece cetvrtine sa 5 faulova. I protiv Slovenije je napravio faulove u nizu i zavrsio utakmicu. 

 

Prvo, Kari treba i mora da ga vadi. 3 licne na pocetku trece su izmena, posebno za igraca koji igra 30+ minuta. Drugo, Lucic sam mora da se sacuva malo. Znamo svi kakva je nejgova igra i da ide u kost stalno, ali ne moze ovako. Plus je ovde dobio i tehnicku, koju nije morao da dobije, ali je apsolutno bilo osnova za to. Na sve to je kapiten. Mora pametnije.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milko Miller said:

Mislim da Dobric ide sigurno. Pitanje je više Davidovac ili Kuridza. 
1: Micic, Jaramaz, Marinkovic

2: Gudurić, Nedović 

3: Lučić, Dobric 

4: Kalinic, Bjelica, Davidovac/Kuridza 

5: Jokic, Milutinov

Pa ove dve utakmice su pokazale ko ima prednost.

Link to comment
Share on other sites

Kuridža je odigrao fenomenalnu utakmicu... asistencija Kalini za ključnu trojku je bila apsolutno genijalna, važna bacanja iznudio, zamenio ludog Luču i pokidao u odbrani. Ide on na EP bez obzira na Bjelicu! Zasluženo

 

Edited by dekifisher
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kenozoik said:

Bilo bi jajarski, Turci su stali. Ne prizivati karmu. 

Ja se pribojavam Belgijanaca, oni maltene u istom rosteru igraju EP i prozore. Nije nemoguće da jednom dobiju Grke ili Turke. A moraju imati pobedu manje od nas za naš prolaz.

Apsolutno, ljudi su stali i Kalinic i Vasa su smatrali da ne treba da se napada.

I ne treba, mi cemo njih pobediti u Bg i onda je potpuno nevazna razlika od danas.
Turci su bukvalno Osman, Korkmaz i Sengun + Larkin, sve drugo je plac i jad.

Koliko sam video sansu nisu ni dobili Bitim i Tuncer, to su im jedini igraci izvan ovih koji spadaju u grupu kosarkasa. 
Sanli je teska prevara koja moze nesto nekad da odigra sa top saigracima, sam ne moze ni basket na Cuburi da dobije.

Takodje da napomenem da mi stvara fizicku bol saznanje da nam plasman na SP i OI ugrozava grupa ljudi iz Belgije ciji je najbolji igrac, ujedno i jedini za koga smo culi, Ismael Bako.

Cvrsto verujem da cemo, ukoliko bude potrebe, pobediti sve utakmice do kraja, a da Belgija to svakako nece uraditi. 

Da li ce biti dostupni EL igraci za neki od preostalih prozora ili od toga nema nista?

Svakako treba snazno sugerisati Zvezdi i Partizanu da svoje domace igrace treba da puste da igraju te utakmice. Efes je pustao Larkina koji im je prvi ili drugi igrac ekipe, mogu i blizanci da puste nase momke koji su ionako epizodisti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kao i sa Vanjom, ne kapiram zašto ljudima toliko smeta 🍓 Takav igrač je uvek preko potreban u ekipi, nije najveći talenat i najbolji individualac, ali odradi rudarski posao. On je meni ispred Bjelice recimo anytime, njemu još nisam zaboravila kako nas unakazio u Kini i ne verujem mu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...