Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Sve se tesim da ga je Pesic zamjenio za nekog drugog, u fazonu ej ti ides kuci i pokaze na Tea umesto na nekog drugog. 

Stvarno ne mogu da verujem da se neko ovako poigra sa legendom koja nam je bukvano drzala glavu iznad vode u najtezem periodu nase kosarke.

Katasrofa!

Link to comment
Share on other sites

Kosarka strahovito napreduje. Cak i jednog Zeljka polako gazi vreme, a tek Karija. Isto kao da je Boza Maljkovic postao selektor.

Bez uvredljive namere, ali mislim da je Kari stvarno izlapeo i da nam sledi ne bas dobar period.

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Teo nije zamisljen da u ovim godinama bude glavni igrac od koga sve zavisi. On je trebao imati ulogu lidera na i van terena, da pomogne svojim iskustvom i da promijeni ritam meca. Smiri situaciju na terenu kada je tesko, da da neki pravovremen pas, trojku. Ne bi on igrao vise od 15 minuta. 

Nije Teo glup da ne zna da je ovo Jokiceva i Miciceva ekipa ali je itekako imalo mjesta za njega.

 

Ali i pored toga, ako je selektor mislio da mu se Teo ne uklapa onda ga orecrtas u startu a ne ovako.

To bi bilo normalno nama koji posmatramo sa strane, ali ego nekih igrača je ogroman. Šta god ljudi mislili, jasno je da Teo nije lak za saradnju i vrlo moguće da nije hteo da prihvati novu ulogu u timu. Ima mlađih igrača koji su lideri i koji su bolji. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Casaubon said:

Ja bih da ne gledam Avramovica, po cenu da gledam Jaramaza 😄

Gledaces ih obojicu. Mark my words,  obojica mogu da igraju keca, Avram je glup, al' agresivan u odbrani, Jaramaz dobar difender. U 100 jura da su obojica na EP?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Barkley#34 said:

Sad već verujem da nas zajebavaš.

 

Teo je inače uvek bio spreman kao Janis a pošto je malo popustio poslednjih par meseci više se ne uklapa u visoko postavljene standarde.

 

Koji bi trener u poslednjih 15 godina makar sekund razmišljao o Teu ako bi kao prioritet postavio fizičku spremu?

Teo je uvek bio spreman na nivou da ga trpis samo zato sto je jebeni genije i najveci nas igrac u prosloj deceniji. 

 

Uvek na ivici i sa odbranom i spremom...sada kada ta genijalnost bledi, ovakve odluke su razumljivije.

 

Sa tim, da se razumemo, ja bih i dalje vodio Tea, ali isto tako znam da ne znam i Karije za mene i dalje kosarkaski genije i ne prihvatam price o sedam miliona selektora ili price o izlapelom starcu.

 

Dobio je mandat, on sad vodi, meni ostaje da navijam.

 

Inace, da se ne lazemo, ovde je panika kod 95 posto ljudi zbog Avramovica i Jaramaza, da imamo jos dva dobra pleja uz Micica, 95 posto koji sada pljuju Karija ne bi imalo nista protiv ove odluke, sta vise.

 

Tako da se ne lazemo, ne radi se ovde o postovanju prema Teu nego o strahu za rezultat. 

4 minutes ago, leki bg said:

Gledaces ih obojicu. Mark my words,  obojica mogu da igraju keca, Avram je glup, al' agresivan u odbrani, Jaramaz dobar difender. U 100 jura da su obojica na EP?

Pa mislim to je sad jasno kao dan, kao da i imamo druge opcije 🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leki bg said:

Gledaces ih obojicu. Mark my words,  obojica mogu da igraju keca, Avram je glup, al' agresivan u odbrani, Jaramaz dobar difender. U 100 jura da su obojica na EP?

I meni mirise na to, da se ne lazemo. Nije da sam srecan zbog toga, pre svega zbog boldovanog dela, preglup je covek da bi ga bilo lepo gledati u dresu tima za koji navijas. Protiv Jareta nemam nista. Nije da je EL matchwinner nivo, al nije ni najgora opcija.

Link to comment
Share on other sites

Ali to 'lider van terena' je tako besmislena kovanica. Sta - potreban im je Teo da ih drzi za ruku kad prelaze ulicu? Daj onda da cimnemo Lazica i za njega vazi da je dobar ortak van terena. 

2022. je, neka druga deca su odrasla, nema vise blejanja uz pivo posle treninga i sama hemija izmedju igraca se drugacije stvara. Druzenje u grupicama itd. Dok se na terenu zna ko sta radi, a valjda je jasno ko ce tu biti alfa dog na ovom okupljanju, ne vidim zasto bi bilo ikakvih problema u funkcionisanju tima. Mislim da je i ovim potezom Pesic poslao slicnu poruku.

  • Like 16
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DameTime said:

"Rešio" je Kari Radmanovića tada, ali je u svlačionici imao gazdu u vidu Dejana Bodiroge. Lidera i na terenu i u svlačionici kakvog mi danas nemamo. 

 

@Redstar0356 U polufinalu Pešić je odstranio Radmanovića iz sastava nakon što je na poluvremenu jeo bananu dok je on pričao, imali su kako bi mi mladi rekli beef. Umesto Radmanovića u finalu je nastupio Aleksandar Smiljanić i primio zlatnu medalju. 

 

Smiljanić ne samo da nije nastupio u finalu nego uopste nije bio prijavljen za turnir.

 

Njega su vodili u Indijanapolisu u slučaju da se neko povredi par dana pre turnira.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Evidentno je da je kemistri u repki na daleko najnizem nivou jos od zenita one sveopste bruke&sramote neposredno pre Dudine ere. U tom svetlu, sasvim je isprazno baviti se koncepcijskim, strateskim i zanatskim pitanjima. 

Da mi prvo odgledamo neku takmicarsku utakmicu ove ekipe pa da onda ocenimo kakva je hemija  ☺️ Meni su svi izgledali veseli na onom kratkom klipu KSS-a.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DameTime said:

"Rešio" je Kari Radmanovića tada, ali je u svlačionici imao gazdu u vidu Dejana Bodiroge. Lidera i na terenu i u svlačionici kakvog mi danas nemamo. 
 

 

Imao je i Obradović istog tog lidera, a zapravo jedini igrač koga se odrekao bio je Stojaković, pa se opet sve raspalo u param parčad zbog nečinjenja ništa i ignorisanja 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ridji said:

 

Imao je i Obradović istog tog lidera, a zapravo jedini igrač koga se odrekao bio je Stojaković, pa se opet sve raspalo u param parčad zbog nečinjenja ništa i ignorisanja 

Nije imao Divca koji je ustvari bio lider a ne Bodiroga.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MikiMilane said:

 

Smiljanić ne samo da nije nastupio u finalu nego uopste nije bio prijavljen za turnir.

 

Njega su vodili u Indijanapolisu u slučaju da se neko povredi par dana pre turnira.

 

Možda se ja pogrešno sećam, ali sam prilično sigurna da je ovako bilo. 

 

7 minutes ago, Ridji said:

 

Imao je i Obradović istog tog lidera, a zapravo jedini igrač koga se odrekao bio je Stojaković, pa se opet sve raspalo u param parčad zbog nečinjenja ništa i ignorisanja 

 

Kakve to veze ima sa bilo čim? Ja govorim o Pešićevoj sposobnosti da "reši" svlačionicu.

Link to comment
Share on other sites

Nije Pedja bio klacer, imao je otvoren sut da resi finale Zapada i omasio debelo, istina Bodiroga je bio lider.

Ma svaka cast Kariju za Indijanapolis, evo mu nova sansa da pokaze da nije za staro gvozdje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bojdo said:

Teo je zasluzeno odstranjen, nije mogao prihvatiti da nece biti glavni igrač po info koje imam iz iz tabora. Totalno je nespreman dosao.


Teo stara skola, verovatno je na pripreme dosao sa 2 steke pljuga i playstationom i ocekivao da mu se dvostruki uzastopni osvajac eurolige i dvostruki MVP NBA lige sklone.
Ocekujem jos poneko "iznenadjenje" (citajte: Bjelica).

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bojdo said:

Teo je zasluzeno odstranjen, nije mogao prihvatiti da nece biti glavni igrač po info koje imam iz iz tabora. Totalno je nespreman dosao.

 

mora to malo bolje, ovo je obdaniste nivo poverljive informacije koja vredja zdrsv razum na nekoliko nivoa

 

- neprihvatanje da nece biti glavni igrac pored jokica i vase

- totalno nespreman dosao

 

btw, video sam ga u gradu za vreme prozora, jedino ako je jeo 2kila pecenja bez kupus salate od tada

 

teska prica al nema veze. ne mora da se pere tako, bolje nista ne dojaviti ako se nije poradilo na temi

  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Teo zna ko je Kari, Kari zna ko je Teo, obojica su znali u šta se upuštaju, obojica su znali za međusobne odnose među reprezentativcima ... Šta je puklo i ko nije ostavio ego po strani možda nikad ne saznamo...u svakom slučaju ružno je da se jedna legenda ovako oprosti od repke.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, threepwood said:

Ali to 'lider van terena' je tako besmislena kovanica. Sta - potreban im je Teo da ih drzi za ruku kad prelaze ulicu? Daj onda da cimnemo Lazica i za njega vazi da je dobar ortak van terena. 

2022. je, neka druga deca su odrasla, nema vise blejanja uz pivo posle treninga i sama hemija izmedju igraca se drugacije stvara. Druzenje u grupicama itd. Dok se na terenu zna ko sta radi, a valjda je jasno ko ce tu biti alfa dog na ovom okupljanju, ne vidim zasto bi bilo ikakvih problema u funkcionisanju tima. Mislim da je i ovim potezom Pesic poslao slicnu poruku.

 

Lider van terena je igrač koji nema harizmu pregaženog rakuna ili nepokretnog šifonjera. Dakle ne mora biti de facto najbolji ali je autoritet među saigračima. 

 

26 minutes ago, Horium said:

Ja imam neku teoriju da je Pedja zapravo dosta drzao taj "divlji" deo druzine (kome je i on makar delimicno pripadao).

 

I bez njega (i njegovog i Divcevog prestiza) to je malo teze islo.

 

Nije važno ko je. Poenta je da Kari danas nema ni Stojakovića ni Divca ni Bodirogu, lako je bilo tad rešavati Radmanovića. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...