Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 minutes ago, Darko said:

Ja ne znam ima li šta gluplje od ovoga što je FIBA dozvolila. Razumem šta hoćeš da kažeš (takva su pravila, što ih ne iskoristiti), jednostavno ne bih zbog principa. Ali i ne treba - dovoljno smo talentovani da izborimo plasman, problem je bio sa povredama i nedostatku vremena zbog pandemije. 

 

Ja totalno razumem sta ti takodje zalis reci, mi skupina mocnih meksikanaca peruanaca sa zift kosama sisanim na serpu koji u transu slusaju himnu,

( ili pak ovaj nas fazon, balkanski koscati nosati primerci sisani na keca, dlakavih ruku, sa tri prsta na grudima; )

ali to vazi za situacije kad kostobolja i kurcobolja nisu direktni protivnici ovog koncepta.

Svako bi voleo da postoji taj nas kult makar u mikro obliku, ali mi na svakom prvenstvu nastupamo sa drugacijom ekipom,

uvek gledamo u pasulj ko ce igrati, da li cemo biti cirkus korona ili cirkus kolorado, tj da li imamo medveda koji igra na zici,

ili samo gomile klovnova sirokog dijapazona gabarita.

 

Ako stvarnim i fiktivnim nosiocima nacionalnog tima igranje znaci manje nego potencijalno nekom Panteru (ja nemam pojma ko je ovaj npr.)

onda ko sam tu ja da sudim. Sad nam raste mladjahni Pokusevski i Smajlagic, pa znas onu pricu, kad razviju telo bice nosioci reprezentacije u narednih deset godina, samo da malo stanu na noge finansijski, KK sledeci ugovor.

 

 

 

 

 

 

 

 

i da se ne pretvore u dve cabarkape

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za buducnost nase kosarke vazno bi bilo saznati sta se sve desavalo ovih dana van terena. Da li su bili izlozeni nekim pritiscima, ko se sve tu muvao, sta je nudjeni... Da li toga bilo ili ne.

Kao posle one sramote na EP kod nas. Da se sve istera na cistinu. Bez toga, sa dna necemo ustati.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, diego said:

Mogao je Maradona da promasi onaj veleslalom protiv Engleza, pa mozda ga i ne bi smatrali najboljim igracem. Mogao je Mesi da igra u nekom drugom timu i sistemu od Barselone pa ne bi bio tako veliki igrac. Mogli su Italijani da ispadnu u grupi 1982. sa tri neresene da nisu imali srece, pa ne bi bili prvaci sveta. Mogao je Djokovic da prestane da igra tenis pre par godina, pa ne bi nikad stigao Federera. Mogao je Djordjevic da promasi onu trojku protiv Hrvata, pa bi nas sad Hrvati podjebavali. Mogao je...

Mogla je i Italija da izgubi od Srbie, pa bi sad mi isli na OI, a ne oni.

 

Edit:

zasto je problem da stranac koji ima nase drzavljanstvo zaigra za nas? 

Na ovom forumu ima mnogo koji zive i rade u inostranstvu. Ne znam da li imaju drzavljanstva tih drzava. Ako imaju, npr drzava im ponudi da budu njeni predstavnici na nekim takmicenjima ( ne sportskim ), da li bi prihvatili? Verujem da bi. Tako isto i sa sportom, to je posao, zato se i kaze profesionalni sportista ( kosarkas, fudbaler,... ) .

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

Citav taj koncept davanja drzavljanstva strancima da igraju za repku je obesmisljavanje takmicenja cija je osnovna premisa nadmetanje nacionalnih timova. Imamo vec klupska takmicenja u kojima prakticno nema limita te vrste. Znaci neka vrsta veze izmedju zemlje koju predstavlja i igraca mora da postoji, naravno bez obzira na etnicku pripadnost. Ako se prihvata stancovanje pasosa po potrebi, onda treba izbaciti zastave i nazive drzava iz upotrebe, pa dodeliti nova imena tim ucensnicima, recimo 'konzorcijum nosilaca svedskog pasosa' i slicno.

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@SteveFrancis#3

 

 

 

Ja bih urgirao da Boža Maljković startuje Džordana Pula (on bi nam sredio goruće pitanje dvojke, a u FIBA takmičenjima može i na trojku) i pojedo bi Nika Meniona za doručak, kao i Dillona Brooksa, da ne bude da imamo dva Amerikanca, a i ume da stane na loptu.

Edited by BartonFink
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dan posle, osećaj je jednako usran :classic_dry:

 

Malo me odobrovoljilo to što sam skapirao da su sledeće OI već za 3 godine i da su najbliže Beogradu od kada sam živ. Tako da se ne zajebavaju nego da se plasiraju. 

 

btw..imam neki utisak da se rastajemo sa Kokijem vrlo brzo, da će nas na EP voditi neko drugi. A te EP su verovatno poslednja prilika za ovu generaciju da uzme zlato. Ravno 20 godina posle poslednjeg :krstipd4:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A sto ce nama Amerikanac? Pa mi smo puni kvaliteta maltene na svakoj poziciji, imamo igraca za 2 dobre ekipe. U punom sastavu samo su Ameri jaci.

 

To sto nikad ne sastavimo ni 50% najboljih igraca je nas problem.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Hteo i ja bas to da napisem, krenula je da se vodi negativna kampanja protiv Kokoskova.

 

Izdrzi, Koko!!! Kroz godinu dana jebi sve po spisku analfabetama koje te sada najvise osporavaju.

 

Ovo je ujedno i crvena uzbuna za reprezentativce. Na neki nacin ce i oni izabrati ko ce im biti selektor dogodine, Kokoskov ili neko drugi. Dobice ono sto zasluzuju.

Edited by Ta'veren
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NMX said:

 btw..imam neki utisak da se rastajemo sa Kokijem vrlo brzo, da će nas na EP voditi neko drugi. A te EP su verovatno poslednja prilika za ovu generaciju da uzme zlato. Ravno 20 godina posle poslednjeg :krstipd4:

 

to bi već bilo veoma neodgovorno ponašanje, bilo saveza ili njega.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, oubrevo. said:

 

to bi već bilo veoma neodgovorno ponašanje, bilo saveza ili njega.

 

Bilo bi, slažem se. Nego imam taj neki osećaj. I voleo bih da grešim. Plus što bi odlazak bio solidan signal igračima da je rasulo u toku pa bi se tako i ophodili prema budućim akcijama.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

 

Edit:

zasto je problem da stranac koji ima nase drzavljanstvo zaigra za nas? 

 

 

1. Izazvalo bi poprilično negodovanje javnosti (nije ista situacija kao sa ženskom reprezentacijom koja se ne prati toliko). Košarkaška reprezentacija je najveći sportski brend Srbije posle Novaka i mislim da se niko od funkcionera saveza ili potencijalnih selektora, ne bi usudio na jedan takav revolucionaran potez.

 

2. Ispucali bi mesto naturalizovanog igrača na Amerikanca u trenutku kad postoji više naših prospekata koji su odrasli i živeli u inostranstvu a koji bi verovatno potpali pod to pravilo o naturalizaciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Citav taj koncept davanja drzavljanstva strancima da igraju za repku je obesmisljavanje takmicenja cija je osnovna premisa nadmetanje nacionalnih timova. Imamo vec klupska takmicenja u kojima prakticno nema limita te vrste. Znaci neka vrsta veze izmedju zemlje koju predstavlja i igraca mora da postoji, naravno bez obzira na etnicku pripadnost. Ako se prihvata stancovanje pasosa po potrebi, onda treba izbaciti zastave i nazive drzava iz upotrebe, pa dodeliti nova imena tim ucensnicima, recimo 'konzorcijum nosilaca svedskog pasosa' i slicno.

 

Ne moze FIBA da menja zakone pojedinih zemalja. Ako je moguce dobiti drzavljanstvo, automatski znaci da moze da igra za repku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Sprivel said:

 

Ne moze FIBA da menja zakone pojedinih zemalja. Ako je moguce dobiti drzavljanstvo, automatski znaci da moze da igra za repku.

 

Ni ja ne znam sto kolege toliko picedlace, verujem da svi ovde vise volimo evrice i dolare nego dinare i to nam ne smeta. Vreme romantizma je odavno proslo, plus bi se to moglo protumaciti kao zatvaranje u torove i rasizam, sto se svakako smatra retrogradnim u trenutku u kom zivimo. Neka cveta stotinu cvetova. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Neka cveta stotinu cvetova. 

 

ovo bi više bilo neka cveta jedan cvet. daj 5 karata stranaca ili neograničeno, šta smo se stisli

53 minutes ago, Sprivel said:

 

Ne moze FIBA da menja zakone pojedinih zemalja. Ako je moguce dobiti drzavljanstvo, automatski znaci da moze da igra za repku.

 

zašto onda ne igra više stranaca nego samo jedan?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Referent said:

Bez patkometrije

Ako Kokoškov ode na ovaj ili onaj način, šta mislite o Obradoviću kao selektoru? U duhu povratka u zemlju, blabla.

 

mislim da obradović kada kaže da neće više nikad, to i misli. od tih starijih je po meni jedino realan kari, ako se za nekog od 71 godine to može reći 🙃

 

ali ja zaista ne očekujem ni od saveza ni od kokoškova otkaz. to bi bilo vrlo vrlo sramotno u mojoj knjizi. nije on planiran za jedno takmičenje kao neko prelazno rešenje.

 

edit

nevezano strogo za obradovića, ozbiljne i metodične trenere sigurno žešće odbija to što na pripremama za turnir mogu da imaju igrače po dve-tri nedelje, plus to glupiranje sa prozorima, gde okupljaš neke treće košarkaše koji potom nemaju puno veze sa onima na turniru.

 

bliska budućnost repka takmičenja izgleda prilično tmurno, ukoliko se nešto ozbiljno ne koriguje sa brojem utakmica u sezoni, kalendarom takmičenja, a čini se da su male šanse za to (tj jedina šansa je da nba ligi dođe iz dupeta u glavu i naprave regularnu sezonu od 58 utakmica, tj svako igra 2x sa ostalim ekipama, pa onda da se i evropske basket institucije povedu za tim primerom).

Edited by oubrevo.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Referent said:

Bez patkometrije

Ako Kokoškov ode na ovaj ili onaj način, šta mislite o Obradoviću kao selektoru? U duhu povratka u zemlju, blabla.

Igor će ostati, prvenstveno jer je reprezentaciji potreban neki kontinuitet da bi rezultati došli.

 

Željko nikada više neće preuzeti reprezentaciju, to je valjda jasno iz one njegove konferencije 2005. godine.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, drgnk said:

 

1. Izazvalo bi poprilično negodovanje javnosti (nije ista situacija kao sa ženskom reprezentacijom koja se ne prati toliko). Košarkaška reprezentacija je najveći sportski brend Srbije posle Novaka i mislim da se niko od funkcionera saveza ili potencijalnih selektora, ne bi usudio na jedan takav revolucionaran potez.

 

2. Ispucali bi mesto naturalizovanog igrača na Amerikanca u trenutku kad postoji više naših prospekata koji su odrasli i živeli u inostranstvu a koji bi verovatno potpali pod to pravilo o naturalizaciji.

 

Pa Košarkaški Savez se već usudio na takav revolucionaran potez. Rezultati su vidljivi. 

 

2 titule evropskog prvaka i 1 bronzanu medalju na Olimpijadi.

 

 

Komotno smo mogli koristiti jednog naturalizovanog za kvalifikacije za OI, OI i za EP 2022 i SP 2023, pošto prvi pravi prospekt iz dijaspore je Tristan i on može nastupati za nas tek na OI 2024 u Parizu. Tu je veći problem što našem Savezu i našim bivšim reprezentativcima nije palo na pamet da srede deci srpska državljanstva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...