Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Bolje je da se ne pojavljuje nego da se pojavljuje pa da igra kao Pekovic kad je dolazio da igra za Crnu Goru, jedva davao 10 poena u smesnoj grupi na evropskom prvenstvu. Treba li podsecati da tu grupu Crna Gora nije ni prosla?

Ja se ne secam njegovog velikog doprinosa na OI pre tri godine. Srebro je osvojeno vise zbog izbegavanja Spanije. On je pogodio ona bacanja protiv Hrvatske i to je bilo to od njega.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Sut za 3 u PO mu je bio 39% sa 1.6 ubačenom po utakmici. Koliko može više da se traži od centra, da pogađa 3 po tekmi sa 50% šuta? 

Mali je uzorak to, u RS je sutirao 30% sto je solidan korak u nazad u odnosu na proslu sezonu gde je bio na 39%.

 

Ocigledno je da tu nema dovoljno konstantnosti i da moze da se doradi sigurno, s obzirom da ima odlican touch.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Del Piero said:

Smatram da nikakvo druzenje u reprezenaciji, treniranje sa saigracima i prolazenje priprema ne moze da se poredi sa kvalitetnim visemesecnim individualnim radom. That being said, nekog upotpunjuje taj osecaj igranja za reprezentaciju, osecaj pripadnosti i svega sto ide uz to, da ne zalazim u neku patetiku. I on ce menjati rad preko leta za to. Ako kod Jokica toga nema, on nema jedan valjan razlog zasto bi igrao za reprezentaciju i ne treba da igra, to je njegovo pravo. Ali, kako je veliki teodosije jednom rekao: ''slava se ne stice u klubu, vec u reprezentaciji''
 

  Reveal hidden contents

inace osecaj za filing mi kaze da ce Jokic igrati na SP

 

 

Ja iskreno ne volim ovakve tipove kao Jokic, ne znam, nekako mi je bilo sve jedno sta ce da uradi u PO i kako ce da igra. Zbog Divca i Stojakovica sam ostajao do 5h ujutru. Kada zrelije razmislim voleo bih da ne zaigra za reprezentaciju, mislim ne znam cemu taj licemerni stav, "da razmislim sta je najbolje za mene", kazes odmah ocu-necu, sta nekoga boli kurac sta je najbolje za tebe, idi na more, radi individualno, vise volim mali nokat Raduljice nego celog Jokica. Ako nista bar cu da gledam igraca koji zeli da igra....

NAdam se da ce da odbije poziv i da ga jednom za svagda odjebu iz saveza...

Link to comment
Share on other sites

Naravno da će Nikola Jokić videti da li je dobro za njega da igra na SP. Ko je zaista očekivao drugačiji stav i drugačiji sistem vrednosti kod tog momka?
Da li je ikada nagovestio drugačiji svetonazor?

 

On 5/6/2019 at 4:57 PM, BattleBorn said:

Da, rezulati reprezentacija se zaborave sutra, pamte ih samo zagrizeni fanovi kosarke iz te zemlje koja je na odredjenom prvenstvu napravila uspeh, a usput i vole wiki statse.
To je precenjeno. Jokic sa svojim nacinom igre, ucinkovitoscu iste na ubedljivo najvisoj sceni, sa time kako vuce Denver, glede reprezentovanja, vredi vise nego 3 zlatne medalje.


Da, ali ko je bitniji relevantnoj, globalnoj kosarkaskoj javnosti, Peja ili Bodiroga/Danilovic?
Koga uzimaju kao primer reprezentovanja kosarke sa ovih prostora?


Srpska košarka nije bila brend pre pojave Nikole Jokića? Njena popularnost u svetu je eksplodirala posle pojave Jokića? 
Koliko je Dirk Novicki uradio za ugled nemačke košarke? Sad ceo svet misli da Nemci igraju sjajnu košarku ili svi samo misle da je Novicki - Novicki?

Litvanska košarka je cenjena u svetu zbog NBA karijere Ilgauskasa ili zbog reprezentacije?

Kad je u pitanju bitnost relevantnoj košarkaškoj javnosti...
Ko je bitniji - Ilgauskas ili Marčuljonis/Sabonis (lošija karijera u NBA od Z-a)? Kosta Koufos ili Nikos Galis? Vladimir Radmanović ili Žarko Paspalj? Ko je/će u Kuću Slavnih - Galis ili Koufos? Sabonis ili Ilgauskas?

Eto, mnogo pitanja... Nema potrebe za odgovorima. :)

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, BattleBorn said:

Nema zaista, pitanja su zaista glupa da bi se odgovaralo na to.


Nema, zato što su pitanja retorička i pružaju konkretne argumente koji pokazuju koliko je tvoj stav površan, skorojevićevski i ignorantski. Dao sam ti jednostavnu i dobronamernu šansu da shvatiš konceptualnu grešku, ali si odlučio da je propustiš. 😀

Inače, voleo sam da čitam tvoje košarkaške upise na prethodnom sajtu. Nikada nisam video da si dobio više od jednog plusa za njih 😀, ali bilo je tu kvalitetnog mesa, kad si dublje ulazio u tehničko-taktičke stvari. Ove istorijsko-vrednosne ti, izgleda, slabije idu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bob McAdoo said:

Naravno da će Nikola Jokić videti da li je dobro za njega da igra na SP. Ko je zaista očekivao drugačiji stav i drugačiji sistem vrednosti kod tog momka?

Izvini, a sta je pogresno u ovom "sistemu vrednosti"? 

 

Ovo je iskljucivo njegova odluka, i samo on zna kakve su okolnosti. Mozda nije ljubitelj kosarke, vec to dozivljava kao posao. Zar ne bi tad imalo smisla da ne zeli da i u svoje slobodno vreme igra kosarku?

 

Ko smo ti i ja da odlucimo sta ce neko raditi sa svojim slobodnim vremenom? Sta je pogresno sa tim sto bilo ko zeli da donese odluku koja je dobra za njega? Da li stvarno zelis i ocekujes da neko radi nesto sto mu se ne radi kako bismo ti i ja bili zadovoljni?

 

Kao argumente navodis ko je koliko bitan kosarkaskoj javnosti i ko je kolika legenda. Sta ako Nikola ne zeli da bude legenda, niti ga bilo sta od toga interesuje? Zasto je pogresno imati druge prioritete, ako ti prioriteti pritom nikom direktno ne donose nista lose?

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Bob McAdoo said:


Nema, zato što su pitanja retorička i pružaju konkretne argumente koji pokazuju koliko je tvoj stav površan, skorojevićevski i ignorantski. Dao sam ti jednostavnu i dobronamernu šansu da shvatiš konceptualnu grešku, ali si odlučio da je propustiš. 😀

Inače, voleo sam da čitam tvoje košarkaške upise na prethodnom sajtu. Nikada nisam video da si dobio više od jednog plusa za njih 😀, ali bilo je tu kvalitetnog mesa, kad si dublje ulazio u tehničko-taktičke stvari. Ove istorijsko-vrednosne ti, izgleda, slabije idu.


Ja postujem tvoj, mogu slobodno da kazem vas(posto vas je u ogromnoj vecini) stav. Vi tako gledate na stvar. Zato i sad nisam odmah dosao da pisem oko Jokica.
Meni reprezentacija a ni sam Jokic nisu u toj meri bitni kao vama, i nije fer da idem do kraja sa time.

To sto Kufus igra u NBA ne znaci da  mozes da ga poredis sa Galisom, to sto je Radmanovic igrao u NBA ne znaci da mozes zbog toga da ga poredis sa Paspaljom. A jos manje mozes da ih poredis sa Jokicem.
Paspalja u toj vs prici mozes da stavis sa Stojakovicem, ne sa nekim ko nije imao nesto znacajnu ulogu u NBA.
Eto, lepo si stavio Ilgauskasa sa Sabonisom. Ali si to pogresno protumacio. Sabonis je igrao u NBA-u i neke stvari je svetska kosarkaska javnsot videle po prvi put od njega, tj da visok igrac radi to.

Uporedjujes razlicite vremena i ere, tadasnja era ne moze da se poredi sa ovom. Evropska kosarka je bila zatvorenija za prelazak preko bare, pa je samim time i bila jaca, konkurentija i ozbiljnija. Meni je pracenje danasnje Evrolige totalno gubljenje vremena (izvinjavam se svima ciji sam nacin koriscena slobodnog vremena uvredio, ali zaista tako mislim, iskreno).
Reprezentativna prvenstva su postala nebitnija, mnogo cesce najbolji igraci ne igraju za svoje repke, nego sto igraju. I to ne mislim samo na USA.

A najbitnije od svega, Jokic je prica za sebe, jedina prica koja mozda moze da se poredi sa njegovom je Dirkova. I ne samo zato sto je nalik Dirku top10 igrac na Svetu, vise zbog toga kako igra.
I da, Dirk je dodatno pojacao status Evropljana u NBA-u. Kada dodje talentovan Evropljanin u NBA-u, cesto se prica da je next Dirk, i iz tog ugla dobija bolji i strpljiviji tretman, nego sto bi ga dobio bez toga. Dugo je samo SAS/Pop bio sredina gde su Evropljani bili jako cenjeni. Sada imas Dallas, zbog Jokica ce to verovatno biti i Denver.
Vremena se menjaju, relevantnost odredjenih okvira se menjaju. NBA je sa razlogom, totalno opravdano, progutao do kraja sve ostale okvire.

OI su neka drugacija prica, koju IMHO ne bi trebali uzimati totalno kao regular thing.
USA kosarkas ne ide na OI zbog toga sto to dozivljava kao odlazak na nekakav kosarkaski turnir, vise ide kao nesto sto je kulturoloski nametnuto kao stvar koju treba doziveti.
Medalje, olimpijska sela, lozenje na anticki znacaj toga, itd itd. Neka totalno druga dimenzija.

Ti mislis da je moj stav an ignorant one, ja mislim da je tvoj, jbg tako je.
Ja mislim da nisi revidirao objektivan znacaj aktuelne scene i kako se sta trenutno dozivljava.

U odredjenom evolutivnog momentu same kosarke kao igre, at this very moment, Jokic kao odredjena vrsta senzacije izaziva ogromnu paznju koja ima svoje efekte. Njegov nacin igre na razvijanje same igre i vaznost za trenutnu kosarkasku doktrinu najvise kosarkaske scene je prebitan, i moze da bude bitniji (ako trenira individualno ovo leto 😄 ). Moze da bude legendaran.
Ta senzacija bi trebalo da bude rastuca, i ako to znaci da mu treba leto za odmor/individualni rad, ja sam ok sa tim. Iz mog laickog ugla, mislim da mu je potreban.
Ti ces verovatno reci da bi nam zlato na SP odjeknulo jace nego da eto Jokic dodatno pospesi svoju igru, nastavi da fascinira ljude. Ja mislim drugacije.
Cak uz neki veci trud i mogu da postavim nekakve numericke vrednosti koje idu na ruku mog argumenta, ali ti se neces sloziti sa tim :) Tako ce ispasti nemerljivo...

Sad kad su Manu Ginobiliu povlacili broj u SAS, citava medijska javnost u Americi je kao mozda poslednju stavku stavljala to sto je sa Argentinom pobedio USA an OI. Sa Argentinom na OI. Oni ne znaju kad je USA osvojila SP, kad je gubila, kamoli da znaju kad ih neko drugi osvaja i ko je impresivan na tim SP-ovima.
I to nisu samo Ameri.
Sport se sad prati globalnije, tvoja je volja da negiras internet...
Mozes da ne volis na znacaj interneta u stvaranju relevantnog stava odredjene javnosti, ali ne mozes da ga negiras.

Dividende Jokicevih igara U NBA ce tek da se osete u narednim dekadama. I apsolutno nikakve medalje nece moci da se mere sa tim. Naravno, pricamo o tome koliko ce da se podigne ugled srpske kosarkaske magicnosti.

Edited by BattleBorn
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo pitanje i rezonovanje Jokica sam ja protumacio na sljedeci nacin:

"Jokicu, legendo, MVP-u, ovaj play-off nismo mogli ni jbne Blejzere da prodjemo koji su igrali bez Nurkica, moze se reci da smo neslavno i porazavajuce zavrsili sezonu. Ti kao nas najbolji igrac, kog placamo bilione, sta planiras uraditi po tom pitanju, pa da odemo sljedece sezone korak dalje? Hoces li provesti of-sezonu ko co'ek da regenerises tijelo i treniras po planu i programu naseg strucnog staba, da se unaprijedis, pa da opravdas svoju ulogu i nasa ulaganja u tebe, ili ces se zajebavati citavo ljeto po Sibiru, da bi igrao to neko takmicenje?"

 

Jokara to politicki zapakuje, ako odluci da igra za reprezentaciju da ga zle Nugetlije na razapnu sljedece sezone cim ima losu partiju: "Vidite, odlucicu sa svojim timom i strucnjacima sta je najbolje za mene i moju karijeru".

 

Red bi bio da mu makar damo sansu da donese odluku, prije nego sto ga razapnemo. Dugacko je ljeto, ima vremena i za pljuvanje 😄

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Izvini, a sta je pogresno u ovom "sistemu vrednosti"? 

Ovo je iskljucivo njegova odluka, i samo on zna kakve su okolnosti. Mozda nije ljubitelj kosarke, vec to dozivljava kao posao. Zar ne bi tad imalo smisla da ne zeli da i u svoje slobodno vreme igra kosarku?

Ko smo ti i ja da odlucimo sta ce neko raditi sa svojim slobodnim vremenom? Sta je pogresno sa tim sto bilo ko zeli da donese odluku koja je dobra za njega? Da li stvarno zelis i ocekujes da neko radi nesto sto mu se ne radi kako bismo ti i ja bili zadovoljni?

Kao argumente navodis ko je koliko bitan kosarkaskoj javnosti i ko je kolika legenda. Sta ako Nikola ne zeli da bude legenda, niti ga bilo sta od toga interesuje? Zasto je pogresno imati druge prioritete, ako ti prioriteti pritom nikom direktno ne donose nista lose?


Argumente o tome ko je koliko bitan košarkaškoj javnosti sam isključivo naveo kao odgovor na BB-ove postove o tome, nisam ja pokrenuo tu temu.

Jokića kritikujem kao javnu ličnost, ne odlučujem šta će da radi sa svojim slobodnim vremenom, niti imam ikakvu želju da se bavim time. Ne zavidim mnogo tim vrhunskim sportistima, iako bih voleo da imam novac koji oni imaju, mislim da imam mnogo zanimljiviji život od većine njih, pa me baš briga šta rade sa svojim slobodnim vremenom. 

Problem sa ovim sistemom vrednosti je kad se baviš jednom delatnošću i, iz ovih ili onih razloga, propuštaš da svoje životno iskustvo obogatiš potencijalno vrhunskim senzacijama koje ti ta delatnost nudi. Nema puno delatnosti koji imaju tu ponudu, sport je jedna od onih koja je ima. Ima je i umetnost. I još neke discipline koje u isto vreme omogućavaju čoveku da komunicira ka unutra, sa sobom, i ka spolja sa ostatkom sveta. Kada se neko bavi košarkom, a nema nikakvo interesovanje da učestvuje u nečemu tako intenzivnom i uzbudljivom kao što je takmičenje sa reprezentacijom, za mene je ta osoba ili ograničena i/ili nedovoljno svesna. Ako se baviš sportom samo zbog para, jer ti je to posao, a ne i zbog takmičarskog adrenalina ili uživanja u samoj igri (Ronaldinjo style), onda si mi dosadan i neuzbudjiv. Isto to mislim i za ljude koji se bave umetnošću. Ili nekom drugom kreacijom.

Volim ljude kao što su Manu Djinobili, Nikos Galis, Šarunas Jasikevičijus. Braća Koen. Mahatma Gandi. Željko Malnar. Ljude sa sistemom vrednosti koji mi pokazuje da te osobe dublje i kvalitetnije razumeju disciplinu kojom se bave. Jer takav sistem vrednosti smatram kvalitetnijim i bogatijim. Ovo što izgleda da je Jokićev sistem smatram sistemom vrednosti ljudi siromašnog duha.

Dakle, ja to smatram. Ko sam ja? Onaj koji smatra. A s obzirom da sam registrovani član foruma, mislim da je to smatranje i tehnički i formalno kvalifikovano da postane post na forumu. :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bob McAdoo said:


Argumente o tome ko je koliko bitan košarkaškoj javnosti sam isključivo naveo kao odgovor na BB-ove postove o tome, nisam ja pokrenuo tu temu.

Jokića kritikujem kao javnu ličnost, ne odlučujem šta će da radi sa svojim slobodnim vremenom, niti imam ikakvu želju da se bavim time. Ne zavidim mnogo tim vrhunskim sportistima, iako bih voleo da imam novac koji oni imaju, mislim da imam mnogo zanimljiviji život od većine njih, pa me baš briga šta rade sa svojim slobodnim vremenom. 

Problem sa ovim sistemom vrednosti je kad se baviš jednom delatnošću i, iz ovih ili onih razloga, propuštaš da svoje životno iskustvo obogatiš potencijalno vrhunskim senzacijama koje ti ta delatnost nudi. Nema puno delatnosti koji imaju tu ponudu, sport je jedna od onih koja je ima. Ima je i umetnost. I još neke discipline koje u isto vreme omogućavaju čoveku da komunicira ka unutra, sa sobom, i ka spolja sa ostatkom sveta. Kada se neko bavi košarkom, a nema nikakvo interesovanje da učestvuje u nečemu tako intenzivnom i uzbudljivom kao što je takmičenje sa reprezentacijom, za mene je ta osoba ili ograničena i/ili nedovoljno svesna. Ako se baviš sportom samo zbog para, jer ti je to posao, a ne i zbog takmičarskog adrenalina ili uživanja u samoj igri (Ronaldinjo style), onda si mi dosadan i neuzbudjiv. Isto to mislim i za ljude koji se bave umetnošću. Ili nekom drugom kreacijom.

Volim ljude kao što su Manu Djinobili, Nikos Galis, Šarunas Jasikevičijus. Braća Koen. Mahatma Gandi. Željko Malnar. Ljude sa sistemom vrednosti koji mi pokazuje da te osobe dublje i kvalitetnije razumeju disciplinu kojom se bave. Jer takav sistem vrednosti smatram kvalitetnijim i bogatijim. Ovo što izgleda da je Jokićev sistem smatram sistemom vrednosti ljudi siromašnog duha.

Dakle, ja to smatram. Ko sam ja? Onaj koji smatra. A s obzirom da sam registrovani član foruma, mislim da je to smatranje i tehnički i formalno kvalifikovano da postane post na forumu. :) 

Marlon Brando je u nekratkom delu svog zivota mrzeo glumu, i po sopstvenom priznanju neke uloge nije odbio zato sto, kako sam kaze, nije dovoljno moralan i ispravan da odbije taj novac u momentu kad mu je bas potreban. Prezirao je sto je obozavan i cenjen samo zbog toga sto je glumac. Bukvalno mu se gadilo to kako se velicaju glumci kao neke vazne osobe.
A Marlon Brando je sve samo ne osoba siromasnog duha. Taj je davao i poklanjao, istinski se borio za ugrozene i druge, cak i izbegavao metke zbog drugih i da bi usrecio druge, tj ispravio koliko toliko nepravdu.


Zaista ne znam kako mozete tako da ocenjujete ljude samo na osnovu toga kakvi su im priorieti (naravno ne pricamo o nekakvim potrebama za odredjenim zlocinima) u zivotu.
Uf, zaboga, nece da zrtvuju svoje zivotne prioritete da bi zadovoljili glad nekog vaseg hobija da pratite sport, a ni vas glad da drzava ciji pasos nosite bude prva u sportskom takmicenju.

Jos Abraham prica o nekoj Jokicevoj drustvenog odgovornosti kao javne licnosti. Pa nije Jokic predsednik drzave, nije ni spomenik kulture, niti se bori sa klimatskim promenama.
Nisam protiv sporta(sport je lep zacin zivota), protiv toga sam da se zrtvuju odredjene zivotne stvari da bi rezultat u tom sportu bio ultimativni prioritet. Sta ce da se promeni u drustvu ako budemo 1. ili 5. 
Promenice se drustvo kad ljudu budu bili srecni, neisfrustirani, i kad usled toga budu sposobni da daju vise okolini. Neko ko zrtvuje svoje zivotne, regular life potrebe, da bi zadovoljio potrebe hobija drugih (uglavnom nezahvalnih) posmatraca sporta, nece da bude srecan.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Bob McAdoo said:

Ako se baviš sportom samo zbog para, jer ti je to posao, a ne i zbog takmičarskog adrenalina ili uživanja u samoj igri (Ronaldinjo style), onda si mi dosadan i neuzbudjiv.

 

Volim ljude kao što su Manu Djinobili, Nikos Galis, Šarunas Jasikevičijus. Braća Koen. Mahatma Gandi. Željko Malnar. Ljude sa sistemom vrednosti koji mi pokazuje da te osobe dublje i kvalitetnije razumeju disciplinu kojom se bave. Jer takav sistem vrednosti smatram kvalitetnijim i bogatijim. Ovo što izgleda da je Jokićev sistem smatram sistemom vrednosti ljudi siromašnog duha.

Znaci, bejzikli, ako si potencijalno dobar u nekom sportu, eto mozemo da odaberemo basket, imas potencijala, nek bude i da si 7 footer, imas izbor da odaberes bilo koje drugo zanimanje, ili da nateras sebe da uzivas u basketu inace si dosadan i neuzbudljiv?

 

Kakve veze sistem vrednosti ima sa razumevanjem discipline kojom se bavis? Meni je nekako logicno da govorimo o etici ako govorimo o sistemu vrednosti, stvarno ne vidim nikakvu povezanost izmedju etike i toga da li neko dozivljava kosarku kao posao ili kao sport.

 

Neko moze da ima vrhunske fizicke predispozicije za neki sport, ali da ima gomilu interesovanja i da nijedno od njih nije taj sport za koji je talentovan. Kako je onda to osoba siromasnog duha, ako odabere da se bavi sportom kako bi mogla sebi da obezbedi lagodan zivot i da radi ostale stvari koje je interesuju?

Link to comment
Share on other sites

Nema boljeg rada na sebi nego biti u reprezentaciji i raditi sa nasim najboljim igracima. Tesko da cu se ikad ubediti u suprotno. 
Zato što ne znaš šta sve podrazumeva trening i koliko je vremena potrebno samo da igrač ostane u istoj formi a da se ne priča o korekcijama kod seniora koje traju znatno duže nego kod mladih igrača.
Svi selektori na svetu baštine taj ozbiljan klupski rad . O taktici i osmišljavanju akcija u klubu i reprezentacijama je takođe izlišno pričati, razlika je nebo i zemlja.
Link to comment
Share on other sites

Najteze je tempiranje fizicke forme za kratkorocni turnir, a u istoj of-sezoni planirati poboljsanje/odrzavanje spremnosti za nadolazecu klupsku sezonu. Bez ulazenja u takticka detaljisanja, ili poboljsanja/korekcije nekih kosarkaskih atributa. Odmor je veoma vazan, produzavanje kosarkaskog vijeka igraca bez povreda(ica) je veoma kompleksan zadatak, na koji danas svi stavljaju poseban akcenat. Jokic je jedan raritet, super specijalan igrac, i kada bude mogao da se posveti reprezentacionim akcijama, dobro nam dosao.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton said:

Najteze je tempiranje fizicke forme za kratkorocni turnir, a u istoj of-sezoni planirati poboljsanje/odrzavanje spremnosti za nadolazecu klupsku sezonu. Bez ulazenja u takticka detaljisanja, ili poboljsanja/korekcije nekih kosarkaskih atributa. Odmor je veoma vazan, produzavanje kosarkaskog vijeka igraca bez povreda(ica) je veoma kompleksan zadatak, na koji danas svi stavljaju poseban akcenat. Jokic je jedan raritet, super specijalan igrac, i kada bude mogao da se posveti reprezentacionim akcijama, dobro nam dosao.

 

Jeste, odmor je vrlo bitan za svakog sportistu, fizicka forma sto put ponovljeno... ali opet kakve to veze ima sa ovom temom kada je pauza skoro 3 meseca a na SP niko ni ne ocekuje da bude na vrhuncu forme? Manu Djinobili, Pao Gasol, Novitzki... koliko su njima trajale karijere na vrhuncu i da li je tom odmoru i oporavku organizma stetilo igranje u reprezentaciji? Pa nije, propustali su ih samo kada su lecili povrede. 

 

Cak i da to jeste pravilo a vidimo po velikom broju primera da nije, sta bi to onda znacilo... da superzvezde od po 180mil treba da cuvaju svoje telo da bi im karijere bile sto duze, dok oni sa 10mil koji nisu superzvezde treba da se rabate ne vodeci racuna o duzini svoje karijere? Zbog cega bi Kalini npr. bila draza Jokiceva klupska karijera od svoje? Ajte vise sa tim pricama.... 

Link to comment
Share on other sites

Igranje za reprezentaciju te ili vuce ili ne. Ja ne mogu da zamislim u zivotu da Teo npr izgovori ovo sto je Jokic izgovorio.

Bucko jednostavno nema u sebi toliku zelju i to je legit i to je njegovo pravo.

 

Sa druge strane, ja kao neko ko je odrastao na uspesima pre svega reprezentativne kosarke, imam pravo da me boli stojko za njegova individualna dostignuca i da li je u 5 ili 15 igraca u NBA ligi. Svaka cast bajo, ali mene to ne radi toliko.

 

Having said all this, necu ga pljuvati, ali u mom licnom univerzumu je on meh a (jos uvek) moze biti Bog. Pa neka bira kako hoce, sa punim pravom da njega zabole stojko za moj licni univerzum 🙂

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, pepe sancez said:

Mene u vezi Jokica kopka koliko on moze jos da unaprijedi svoju fiziku i u kom pravcu ce to ici. Hoce li samo ici na povecanje misicne mase pojedinih grupa misica, smanjenje procenta masti (ako uopste), a koliko na povecanje brzine i skocnosti. Takodje, segment igre u napadu koji moze da unaprijedi je sut za tri. 

 

Hoce li ista od ovoga biti na posebnom programu ovo ljeto?

 

Ako je suditi po ovim slikama, on će na leto u Čigotu a ne na pripreme repke :lol_2:

 

D6gxG47XkAA8UvB.png

D6gxMYSW0AAf5bq.png

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...