Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

38 minutes ago, pepe sancez said:

Sta cemo ako se Jokara pojavi prvi dan priprema? Da mu kazemo idi kuci, jasi konje, odmori malo 🙂

 

Da odmori do finala pa ako nas razvale u prvom poluvremenu, u drugom moze da izadje da ga ne forsiramo za djabe. 

Link to comment
Share on other sites

Nastavljam diskusiju i pominjem imena čisto teorijski jer, što reče Kejos, srećom je Jokićeva filozofija da sve oko sebe čini boljima a ne da glumi princezu na terenu. Uvažavam argumente da treba učiniti Jokiću ali malo me žulja ono ponuditi mu sve što je moguće. 

 

Da li je važnija pozicija Jokića sada, kada dolazi u tim koji ima glavu i rep ili Teova u vreme kada je vukao reprezentaciju koja se maltene raspadala? Ko je više prava imao da traži poseban status i zašto bismo poredak jedne grupe koja godinama funkcioniše i u dobru i u zlu žrtvovali zbog svetala velikoga grada?

 

Igraće se košarka i posle ovog prvenstva. Šta ako se sledeći put pred neko EP ponove otkazi i povrede pa ostane sve na nekom Bogdanu koji onda počne da zateže jer je on tada dežurni Jokić? Ili ako se jednom ponovo nađemo u situaciji Duda, Teo i ko god (pa čak i Đorđe Gagić onomad). Kako ćemo tada uspostaviti kriterijume ko, kada i na koji način treba da ima povlastice?

 

Drugo, Jokić ne dolazi u grupu u ulozi Dirka koji je igrao sa 11 polurandom Nemaca. Koliko god da je on čudo prirode ipak će biti deo tima koji čine klupski, reprezentativno, medijski i finansijski priznati igrači. Koliko god da on treba njima potrebni su i oni njemu. Cela priča se vrti oko funkcionisanja grupa, a na tu temu su napisane hiljade stranica i sve je odavno poznato. Svi se oni dobro poznaju, bave se istim sportom, znaju napore i muke koje dele, ulogu i uspehe svakog od njih. Ponekad se nađe tu neki Rakočević zaljubljen u sebe ali verujem da većina zna ko gde pripada i koja mu je uloga. Pored svih priča da svi imaju isti tretman naravno da se u praksi uspostavi neka hijerarhija pa će shodno tome i Jokić sigurno imati počasno mesto i bez da se na tome insistira. Verujem u liderstvo koje vodi primerom i znanjem a ne nekim autoritetom na osnovu znaš ti ko sam ja. Mnogo je primera i u filmu, biznisu, muzici, sportu, da su kaprici velikih zvezda upropaštavali velike projekte i buduću saradnju.

 

Meni ne bi smetalo da dobije neku vrstu poštede, drugačiji početni program i slično, više kao priznanje fizičkim i mentalnim naporima kojima je još uvek izložen. Samo treba paziti da se u tome ne pretera, zato mi ideje o priključivanju poslednje dve nedelje zvuče malčice neozbiljno za poduhvat koji nas čeka. Cenim da selektor i Nikola mogu da nađu način da se dogovore i da neće biti nikakvih problema ni sa ostatkom tima. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Postoji dosta nacina da se Jokicu omoguci duzi odmor i bolja regeneracija, a da hemija u ekipi ne bude na udaru. 

Vidimo da je Sale sada ‘uspostavio kontakt sa Melounom’ mozda nadju neki dobar plan za Nikolu. Jokic bi mogao da bude uz ekipu ali da ima klupskog trenera uz sebe sa kojim bi radio individualno, do dve nedelje pre prvenstva. 

Mislim da ce morati da se pronadje neko kompromisno resenje, nesto slutim da je naucna fantastika da Jokic dodje na pocetak priprema. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jokic za sada nije trazio nikakav poseban status u odnosu na druge igrace, pa nema potrebe to ni razmatrati dok se ne desi. Uvazavanje jacine sezone, broja utakmica, potrosnje, povreda i statusa ugovora igraca nisu davanje posebnog statusa vec prilagodjavanje realnosti koju su igraci imali tokom sezone pre odrzavanja prvenstva na kojem treba da se takmice. Jokic nije ni prvi ni poslednji nas igrac koji je preskakao prvenstva i bojazan da je on poseban slucaj, koji ce traziti neke posebne beneficije i pocasti, mislim da su vise odraz straha da ne ostanemo bez tako vaznog i dobrog igraca, nego sto za sada imamo bilo kakve informacije da on uopste zeli, kamoli trazi status zvezde.

 

Takodje, treba imati u vidu da se ovo prve Jokiceve sezone u kojima on shvata da kosarka nije samo igra i da mnogo stvari zavisi od njega, ocekujem da ce dalje sazrevati u smislu odgovornosti i razumevanja znacaja njegove uloge. Decko je koliko prosle godine imao utakmicu od 0 ili par postignutih poena jer mu je dunulo da ne sutira nego samo asistira i skace i tako se posveti saigracima. To su detinjaste reakcije i odluke koje ce sve vise nestajati iz njegove igre kako ga bude stiskao teret superigraca od kojeg se uvek strasno mnogo ocekuje. Mi zaboravljamo da su sportisti na pocetku svojih karijera deca koja sazrevaju ubrzano i pod vecim stresom u odnosu na vecinu mladih ljudi njihovog uzrasta. Treba te stvari imati u vidu kad hvalimo ili osudjujemo njihove odluke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliesin said:

Jokic za sada nije trazio nikakav poseban status u odnosu na druge igrace, pa nema potrebe to ni razmatrati dok se ne desi. Uvazavanje jacine sezone, broja utakmica, potrosnje, povreda i statusa ugovora igraca nisu davanje posebnog statusa vec prilagodjavanje realnosti koju su igraci imali tokom sezone pre odrzavanja prvenstva na kojem treba da se takmice. Jokic nije ni prvi ni poslednji nas igrac koji je preskakao prvenstva i bojazan da je on poseban slucaj, koji ce traziti neke posebne beneficije i pocasti, mislim da su vise odraz straha da ne ostanemo bez tako vaznog i dobrog igraca, nego sto za sada imamo bilo kakve informacije da on uopste zeli, kamoli trazi status zvezde.

 

Takodje, treba imati u vidu da se ovo prve Jokiceve sezone u kojima on shvata da kosarka nije samo igra i da mnogo stvari zavisi od njega, ocekujem da ce dalje sazrevati u smislu odgovornosti i razumevanja znacaja njegove uloge. Decko je koliko prosle godine imao utakmicu od 0 ili par postignutih poena jer mu je dunulo da ne sutira nego samo asistira i skace i tako se posveti saigracima. To su detinjaste reakcije i odluke koje ce sve vise nestajati iz njegove igre kako ga bude stiskao teret superigraca od kojeg se uvek strasno mnogo ocekuje. Mi zaboravljamo da su sportisti na pocetku svojih karijera deca koja sazrevaju ubrzano i pod vecim stresom u odnosu na vecinu mladih ljudi njihovog uzrasta. Treba te stvari imati u vidu kad hvalimo ili osudjujemo njihove odluke.

 

Tacno je da nije nista trazio. Zato Salo mora da pristupi ovome veoma oprezno. Mozda nema potrebe da bilo sta komentarise.

Za nas ovde medjutim ta logika ne treba da vazi. Mi smo nezavisno telo. Kad bismo mogli da se uhvatimo za ruke

i posaljemo Jokicu mentalnu podrsku, vredelo bi razmotriti. Ovako...

Postoji istorija iz prethodnih godina na osnovu koje mozemo predvidjati buducnost ili da ne krijem, mozemo spekulisati.

 

Situacije u kojima mlad covek krci svoj put prema zvezdama su uvek veoma zanimljive i otvaraju gomile pitanja.

Kako ce se Nikolin razvojni put odraziti na njegove zivotne prioritete?

 

Posebno je zanimljivo gledati iz perspektive u kojoj se on udaljava ka zvezdama, koliko puta ce se okrenuti i pogledati nazad,

koliko dugo ce gledati pri svakom okretu i kojom dinamikom ? Vredi li se uzdati u njegov svemirski pregled terena ?

 

Sto se mene tice, hajde da sacekamo.  Ja cu poceti nakon ovog posta, samo jos malo spekulacija.

Realno, na osnovu istorije konkretnog igraca i iskustva sa slicnim situacijama iz svih sfera,

ne bih smeo da predvidim da ce Nikola lasno i na vreme reci: bicu spreman za pocetak priprema,

makar i preko menadzera, brata, bilo koga. MIslim da bi to bio prevelik plot twist.

 

Bice tu jos dosta ispipavanja terena i forumasi treba da se pripreme za igru zivaca,

naoruzaju strpljenjem i budu spremni na kompromis. U ovo pitanje ce se ukljuciti i Denver,

oni ce Saletu dati svoje misljenje, cak i nevezano od toga da li ce Nikola odmah da dodje.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva je situacija sa Kalinićevom povredom? Pre nekoliko dana sam ga video kod Tašmajdana a sezona je još uvek u jeku (F4 i Tursko prvenstvo). Postoji li i u njegovom slučaju opasnost od otkaza?

Link to comment
Share on other sites

Obicno je zalizani gurao jednog na konto drugog. Bobi je igrao kada Nikola nije, a pauzirao je za olimpijadu kada je Nikola bio prisutan. 

 

Ocekivao sam slican scenario pa sam se iznenadio sa kojim entuzijazmom Bobi prica o SP, a mozda je to i alibi prica za ono sto sledi. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mr clutch said:

Ne bih se začudio da Bobi ne zaigra na SP, i pored "velike želje". Na leto postaje FA, tako da postoji nemala šansa da ne zaigra. 

 

mislim (po stoti put ovo pišem) da je za nba igrače, bilo vrhunske ili one koji su u prolazu, kina jako važno tržište.

 

ne znam s'kim jokić ima ugovor što se tiče brenda patika ali verujem da je i za taj brend i za nuggetse dobro da se pojavi tamo, pogotovo što će biti u ekipi koja može do semis.

bobi možda potpiše novi nba ugovor, možda i ne - ubeđen sam da sa svojom izgrađenom brend personom on može makar iste pare da uzme u kine, ako ne i veće.

 

meni bobi možda i nije obavezan u 12 zbog rezultata ali verujem da obojica dolaze na ovo takmičenje.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je poslednja sansa. Ako i ove godine propusti nece vise nikad igrati za reprezentaciju, s obzirom da ce mu se zgaditi kada skonta koliki je gnev izazvao. 

 

A da iritiraju ovi izgovori iritiraju.....cuj da prica sa prijateljima? A kakva je ovo taxing regular season... sta je to, neke trke konja?

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...