Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

12 minutes ago, Guru said:

 

Vasa Micić je odigrao 1560 minuta ove sezone, Nikola Jokić je odigrao 3061 minut. Dakle, nikako nije za poređenje.

 

Pa uvek ce igrati toliko minuta kao i veliki broj Nba igraca... da li to znaci da niko ne treba da igra a USA da posalje koledz igrace? Znaci nije to. 

 

Pritom, porediti mozes sve i svasta, pitanje je samo sta ces i da li ces naci nesto zajednicko... ne moze se izjednacavati a ne porediti 🙂

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bek said:

Vasu tek cekaju najveci izazovi i najteze utakmice, Jokic je vec sada sa koka kolom i burekom u ruci ispred tv-a.

 

Čeka ga F4 Evrolige za 4 dana, što su dve utakmice i plej of turske lige odmah posle toga. Da bi stigao Jokića morao bi da odigra još 55 utakmica sa ovom minutažom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prilicno je tupava izjava ali nije definitivno rekao ne, pa dok ne dodje do konacne odluke ajde da ne preterujemo u reakcijama. Ovo je kao avansno kukanje na Saleta, nije ok. 

Edited by zoe Bg
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Vi se ovde borite sami protiv sebe izgleda. Prvo pisete kako nije toliko umoran, jer je jelte Vasa Micic odigrao toliko utakmica, ali i ako je umoran ko ga jebe, umorni su i ostali :lol_2:

Ma poenta je da je umor smesno opravdanje i za Vasu i za Jokica i da je nepotrebno uopste iznositi ko je koliko igrao jer prvenstvo ne pocinje za deset dana. Ako ja danas trcim deset kilometara, a ti sutra pet i dogovorimo se da se nadjemo za nedelju dana da trcimo opet, nema sta da budemo umorni ni ti ni ja, iako sam ja trcao vise, a ti imao manje vremena za odmor.

 

Bez zelje da potcenjujem i fizicke i psihicke napore profesionalnih sportista, prosto ne mogu da verujem da ce Jokic za mesec dana da se probudi i kaze, joj, kako sam umoran od sezone, sve me boli. A to ce biti sredina juna, a prvenstvo je kraj avgusta/pocetak septembra.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

Ma kakav crni umor posle 2ipo a mozda i cela 3 meseca pauze. Glupo je uopste govoriti o tome. Radi se samo o fokusu i prioritetima. 

Nebitno za ovu priču oko SP, ti zaista misliš da je Jokić prethodna dva leta blejao 5 meseci? 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bek said:

Ma poenta je da je umor smesno opravdanje i za Vasu i za Jokica i da je nepotrebno uopste iznositi ko je koliko igrao jer prvenstvo ne pocinje za deset dana. Ako ja danas trcim deset kilometara, a ti sutra pet i dogovorimo se da se nadjemo za nedelju dana da trcimo opet, nema sta da budemo umorni ni ti ni ja, iako sam ja trcao vise, a ti imao manje vremena za odmor.

 

Bez zelje da potcenjujem i fizicke i psihicke napore profesionalnih sportista, prosto ne mogu da verujem da ce Jokic za mesec dana da se probudi i kaze, joj, kako sam umoran od sezone, sve me boli. A to ce biti sredina juna, a prvenstvo je kraj avgusta/pocetak septembra.

Mozda nemas zelju da potcenis ali si potcenio.

 

Pogledaj samo koliko je "load management" postao popularan u NBA i koji su razlozi za to. Taj fatigue se nakuplja i mesecima i godinama, igraci sve vise i vise kapiraju sta i kako treba da rade kako bi im cele karijere trajale duze, a ne samo sezone.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Green23 said:

Nebitno za ovu priču oko SP, ti zaista misliš da je Jokić prethodna dva leta blejao 5 meseci? 

 

Naravno da nije, o tome i govorim. 

 

Kad je rekao "videcu sta je najbolje za mene" pretpostvljam da tu nije mislio o nagomilanom fatigue, vec o psiholoskom pritisku. Mnogo se veliki hajp digao oko njega i u Americi pa su mu vikali mvp na svakoj utakmici kod kuce. Verovatno bi tako bilo i u reprezentaciji gde ce sve oci biti uperene u njega, pa onda opet sledece sezone gde ce svi ocekivati korak vise u odnosu na ovu sezonu. Verovatno mu je neophodan psiholoski reset pa ni sam ne zna sta je najbolje za njega... verovatno nije navikao na taj pritisak. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CheshireCat said:

image.png.5d08ea6facbff9ddb7bb4c3706467e12.png

 

Bilo je, ali i dalje važi 🙂


This hit a bit too close to home - jednog srpskog NBA igrača sam čekao tri sata u praznoj sali jer je bio kod frizera.

Mislim, došao je na kraju. Ali opet...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Naravno da nije, o tome i govorim. 

 

Kad je rekao "videcu sta je najbolje za mene" pretpostvljam da tu nije mislio o nagomilanom fatigue, vec o psiholoskom pritisku. Mnogo se veliki hajp digao oko njega i u Americi pa su mu vikali mvp na svakoj utakmici kod kuce. Verovatno bi tako bilo i u reprezentaciji gde ce sve oci biti uperene u njega, pa onda opet sledece sezone gde ce svi ocekivati korak vise u odnosu na ovu sezonu. Verovatno mu je neophodan psiholoski reset pa ni sam ne zna sta je najbolje za njega... verovatno nije navikao na taj pritisak. 

Nije psihološki pritisak, mislim da njega boli paja za to. 

 

Jednostavno, tamo je sve isplanirano, mora da sedne sa ovima iz tima, i da vide kakav su oni plan spremili, pa da to iskombinuje sa Saletom i reprezentacijom.

 

NBA igračima, posebno mladim kao on sa ovakvom ulogom u timu, leto je jako bitno za pripreme za sezonu, jer za ono što je on pokazivao ovo leto, nije zaslužen rad od sredine septembra, nego od aprila do septembra. Videti i kod Janisa koliko je to značilo. 

 

Ja sam siguran da će igrati, ali jednostavno to nije normalno da ga neko pita pola sata posle završetka sezone, dok mi trener reprezentacije nije završio sezonu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aloviti said:

@Malkolm Brogdon

jel pratis reprezentaciju i da li imas neki emotivni interes za rezultate iste?
ili da li je mozda neka druga reprezentacija tvoja reprezentacija?
nemam nikakvu nameru da zapodenem raspravu, puka radoznalost je u pitanju, ne secam se da si na pocivsem forumu pisao na temi o reprezentaciji

Ne pratim nijednu. Obicno gledam rep. takmicenja jer gotivim basket. Nisam ni dosao ovde da pricam konkretno o slucaju Jokic, samo me malo iritira kad ljudi povlace apsolutno nerealne i netacne argumente kako bi progurali neke svoje narative.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Ja sam siguran da će igrati, ali jednostavno to nije normalno da ga neko pita pola sata posle završetka sezone, dok mi trener reprezentacije nije završio sezonu. 

 

Jednako je nenormalno da odgovori to što je odgovorio. Brale, ako ispaljuješ, ispali ili odmah, ili laži da se kuneš u dres i zastavu pa onda u avgustu nabaci injury report k'o gospodin. Ovako, tjah, šta pošten čovek da misli o njemu? Ljudi jutros kasnili na poso jer su gledali njegovu mlohavu guzicu kako shortchanguje flotere kad je gusto, i on mi servira "moraću da proverim jel' to dobro za mene i da pričam sa mamom i tatom da vidim šta oni misle". Pa brt, i Šveđani bi popizdeli, a zamisli Srbi...

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko su Jokicevi napori u NBA veci u odnosu na igrace u Evropi, toliko vise vremena za odmor i ima.


Jokic je sezonu 16/17 zavrsio u aprilu, sezonu 17/18 zavrsio u aprilu, pa onda ovu sada. Ako cemo da pricamo o akumuliranom umoru sta reci onda za Bogdana npr - sezona 12/13 sa KKP do juna, EP, sezona 13/14 sa KKP do juna, SP, Fener do juna, EP, Fener do juna, OI, Fener do juna, EP, Kingsi do aprila i onda je dobio odmor.

Akumulirani umor i zamor materijala su legit problemi. Ali nista vise za Jokica (bar ne jos uvek) od vecine nasih igraca. Treba uzeti u obzir i uslove na jednoj i drugoj strani, nebo i zemlja. Umor nije opravdanje. 

Edited by Del Piero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bitno je da igra, a ne sta prica. Ako se.i ne bude odazvao nadam se da ce to iskoristiti za rad na sebi da moze napraviti jos veci iskorak u NBA. 

 

A kako god da se desi nadam se da nece biti medijske hajke na njega ni na  bilo kog drugog igraca. U vrijeme ovog individualizma histerija na odluke pojedinca moze biti samo kontraproduktivna.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:

 

Jednako je nenormalno da odgovori to što je odgovorio. Brale, ako ispaljuješ, ispali ili odmah, ili laži da se kuneš u dres i zastavu pa onda u avgustu nabaci injury report k'o gospodin. Ovako, tjah, šta pošten čovek da misli o njemu? Ljudi jutros kasnili na poso jer su gledali njegovu mlohavu guzicu kako shortchanguje flotere kad je gusto, i on mi servira "moraću da proverim jel' to dobro za mene i da pričam sa mamom i tatom da vidim šta oni misle". Pa brt, i Šveđani bi popizdeli, a zamisli Srbi...

Iz mog ugla je mnogo gore to što si ti rekao, da se ovamo kune u dres, a onda izmisli povredu. Ovako lepo rekao, videće šta i kako, i onda će odlučiti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Mozda nemas zelju da potcenis ali si potcenio.

 

Pogledaj samo koliko je "load management" postao popularan u NBA i koji su razlozi za to. Taj fatigue se nakuplja i mesecima i godinama, igraci sve vise i vise kapiraju sta i kako treba da rade kako bi im cele karijere trajale duze, a ne samo sezone.

 

 

Nije to neko univerzalno pravilo, niti je dokazano da provereno deluje i da deluje na sve jednako. Ja recimo vidim da su Jokica maksimalno opteretili ove sezone, ali da mu je to donelo da igra i do 65 minuta na utakmici. Prosle godine je slinio i balio posle 22,23 minuta. Djokovic je bas sa te Jokiceve 24 godine isao od turnira do turnira i mlatio sve redom i to ga je napravilo igracem koji je danas. Igrao je tada i onaj Serbian Open i Davis Cup...Danas mu vise odgovara da bira turnire, smanji broj utakmica i koncentrise se na najbitnije.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Iz mog ugla je mnogo gore to što si ti rekao, da se ovamo kune u dres, a onda izmisli povredu. Ovako lepo rekao, videće šta i kako, i onda će odlučiti. 


eee al ako je pametan nikad ne bi ni ti ni ja saznali da je izmišljena. 😄 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

 

Jokic je sezonu 16/17 zavrsio u aprilu, sezonu 17/18 zavrsio u aprilu, pa onda ovu sada. Ako cemo da pricamo o akumuliranom umoru sta reci onda za Bogdana npr - sezona 12/13 sa KKP do juna, EP, sezona 13/14 sa KKP do juna, SP, Fener do juna, OI, Fener do juna, EP, Kingsi do aprila i onda je dobio odmor.

Ako cemo realno Bogdana je reprezentacija u septembru ozbiljno unazadila za cijelu sezonu, a spremao se cijelo ljeto kao zivotinja. Sreca da je kliknuo sa Teom i da ga drzi reprezentativni pelcer.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:


eee al ako je pametan nikad ne bi ni ti ni ja saznali da je izmišljena. 😄 

 

jok i ne bi. i meni bi najkulje osim igranja bilo da kaže ljudi smara me to za repku, denver, sombor, nikad repkasrbija 

 

 

 

al igraće ovu i sledeću :fingerz crossed :, ja se brinem za evropsko 😕

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

jok i ne bi. i meni bi najkulje osim igranja bilo da kaže ljudi smara me to za repku, denver, sombor, nikad repkasrbija 

 

odgovorio bih sad na ovo ali moram da vidim da li je to dobro za mene.

  • Like 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Green23 said:

Nije psihološki pritisak, mislim da njega boli paja za to. 

 

Jednostavno, tamo je sve isplanirano, mora da sedne sa ovima iz tima, i da vide kakav su oni plan spremili, pa da to iskombinuje sa Saletom i reprezentacijom.

 

Moguce da je i to u pitanju.

Samo mislim da pritisak nije stvar izbora, nego ti se on nametne hteo ti to ili nehteo. Cak i za ovu kljucnu utakmicu  je izjavljivao - ljudi to je samo jedna utakmica, evidentno htedovsi (ispravite me za ovaj nepravilni glagol) da umanji taj nagomilani pritisak. Mislim da mu je malo i muka svega toga. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...