Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Slucajno se poklopilo da dok se vodi ova rasprava gledam snimak Borac Zvezda. Razmisljam kako bi bilo fantasticno da neki igraci Zvezde ostvare iskorak preko ljeta i da rade na sebi. Ne bih imao dileme da li je za Davidovca , Dobrica, Simanica ili Odza npr. bilo bolje da odrade neki dvomjesecni individualni program ili da se pojave na pripremama pa da nakon mjesec otpadnu. Ali znajuci da nece nista raditi sami onda je dobro i da odu pa otpadnu na pripremama. Ali poenta je da ako tu privilegiju trazim za sebe kako onda da dizem famu ako to neko trazi za svog fransiznog igraca, ma koliko mi bilo nepravo. Uostalom, ko jebe tamo nekog imaginarnog navijaca Denvera, neka igra Jokic kako zna i umije, ali da ga pljujem ako ne bude igrao valjda necu:D

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

Nema boljeg rada na sebi nego biti u reprezentaciji i raditi sa nasim najboljim igracima. Tesko da cu se ikad ubediti u suprotno. 

Pa ono, Jokicev individualni rad je doneo sasvim dobre rezultate, covek nosi fransizu na svojim ledjima i postao je top10 igrac na svetu, sto je neverovatno dostignuce. 

 

Mozda bi to i bilo bolje da tog leta nije trenirao individualno vec igrao za repku, ali to ne mozemo da znamo. Ono sto mozemo, je da ovo radi sasvim dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

Nema boljeg rada na sebi nego biti u reprezentaciji i raditi sa nasim najboljim igracima. Tesko da cu se ikad ubediti u suprotno. 

Danas se ovo moze svrstati u lovacku pricu. Ne znam da to iko pusi ovu foru od kosarkasa. Pogotovo ako neko studiozno radi na otklanjanju tvojih nedostataka kako rade neke NBA fransize.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, pepe sancez said:

Ako cemo realno Bogdana je reprezentacija u septembru ozbiljno unazadila za cijelu sezonu, a spremao se cijelo ljeto kao zivotinja. Sreca da je kliknuo sa Teom i da ga drzi reprezentativni pelcer.

Za koju sezonu ga je unazadila, ovu?

Licno mislim da ga je vise unazadila za 17/18, jer je nakon duge sezone sa Fenerom, osvojenom EL, igrao po 35 min na EP, a onda otisao u prvu NBA sezonu. Ako cemo da pricamo o umoru to je verovatno najbolji primer naseg igraca poslednjih godina. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Pa ono, Jokicev individualni rad je doneo sasvim dobre rezultate, covek nosi fransizu na svojim ledjima i postao je top10 igrac na svetu, sto je neverovatno dostignuce. 

 

Mozda bi to i bilo bolje da tog leta nije trenirao individualno vec igrao za repku, ali to ne mozemo da znamo. Ono sto mozemo, je da ovo radi sasvim dobro.

 

Pa sad, kako znas da tome nije doprinelo igranje na olimpijadi, kao i da li bi mozda ostvario jos bolji rezultat nakon zlata na EP? Uzimati trofeje je isto stvar iskustva i samopouzdanja, a ne samo individualnog treniranja. 

 

Ono sto je cinjenica da svi ovi nasi igraci u koje se kunemo i koji su crem de la crem su pre 2014 bili u krizi svojih karijera i da su nakon toga svi krenuli uzbrdo. Samopouzdanje. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Pa sad, kako znas da tome nije doprinelo igranje na olimpijadi, kao i da li bi mozda ostvario jos bolji rezultat nakon zlata na EP? Uzimati trofeje je isto stvar iskustva i samopouzdanja, a ne samo individualnog treniranja. 

 

Ono sto je cinjenica da svi ovi nasi igraci u koje se kunemo i koji su crem de la crem su pre 2014 bili u krizi svojih karijera i da su nakon toga svi krenuli uzbrdo. Samopouzdanje. 

On je igracki napredovao iz sezone u sezonu, to je vidljivo bilo kome ko ga je gledao konstantno kroz karijeru, kamo srece da takav napredak moze da se ostvari dobijanjem samopouzdanja.

 

To je vrlo jednostavno gledanje na stvari. Mislim da opasno potcenjujes koliko je on rada morao da ulozi da bi dosao do ovog nivoa gde je sad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mairosu said:

eo ja se zaklinjem da ga ne zovem nikada u podcast ako ne bude igrao za Srbiju. PA NEK SE SNAĐE ZA PUBLICITET.

Ja bas hteo da pitam drugara da vidi da l' moze nesto da izica preko veze za jedan podcast..ali ako neces..:classic_unsure::classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

To je vrlo jednostavno gledanje na stvari. Mislim da opasno potcenjujes koliko je on rada morao da ulozi da bi dosao do ovog nivoa gde je sad.

 

Naravno, ne kazem ni ja drugacije.

Samo mislim da bi bio jos bolji da je igrao i za reprezentaciju. Cesto su mu prigovarali da je nakon olimpijade odigrao los start sezone, pa smo videli podjednako traljav start i nakon EP na kojem se nije pojavio. Tako da ta prica po meni ne pije vodu. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Naravno, ne kazem ni ja drugacije.

Samo mislim da bi bio jos bolji da je igrao i za reprezentaciju. Cesto su mu prigovarali da je nakon olimpijade odigrao los start sezone, pa smo videli podjednako traljav start i nakon EP na kojem se nije pojavio. Tako da ta prica po meni ne pije vodu. 

Pa sam start sezone ne ukazuje na to da li je on napredovao igracki ili ne. Mozda je random imao losiji start sezone.


Moja poenta, ne postaje se MVP kandidat u NBA ligi tako sto odigras neko prvenstvo sa repkom, vec tako sto ulozis ogromnu kolicinu truda i plus treba da ti se poklopi jos masa stvari.

 

Eno ni Janis nije igrao nista posle evropskog 2015. ako se dobro secam pa je sad top5 igrac na svetu. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Del Piero said:

Za koju sezonu ga je unazadila, ovu?

Licno mislim da ga je vise unazadila za 17/18, jer je nakon duge sezone sa Fenerom, osvojenom EL, igrao po 35 min na EP, a onda otisao u prvu NBA sezonu. Ako cemo da pricamo o umoru to je verovatno najbolji primer naseg igraca poslednjih godina. 

Mislim na povredu u septembarskom prozoru koja ga je odvojila od aprksra do decembra, a to je direktno uticalo na pad njegove forme od februara, kada je ostao bez gasa.

 

@mmajstor

 

malo sam pretjerao u prethodnom komentaru. Ima dosta benefita igranje u reprezentaciji. Saradjujes sa najboljim igracima, a mozda dobijes drugaciji ugao gledanja na igru. Kao neki mini eksperiment da pokusas i nesto drugacije. Igra se iz ljubavi, nesebicno se dijele ideje medju sobom, atmosfera bi trebala da bude zdravija nego u timu. Definitivno imas priliku i da se spremis dobro za sezonu u nekoj zajednickoj atmosferi, a ne da gulis sam sa trenerom. 

 

I to je imalo velikog smisla ranije. Ali djeluje mi da ono sto ti NBA tim moze da ti ponudi cak i vise. Dobro pripremljen i personalizovan  fizicko-tehnicki program usavrsavanja. Kad vidis kako nakon 2-3 sezone ljetnog drila i pravilnog koristenja regularne sezone izlaze kao roboti unaprijedjeni Djanis, Embid, Lenard pa i Jokic nema te reprezentacije koja bi to postigla. 

Pa cak je i Dangubic pravio iskorak u sutu, a nema sanse da dobaci do NBA.

 

Mislim, pisnuo bih od srece da Simanic udje u 12 ovo ljeto, benefit za njega bi mogao biti nemjerljiv. Ali njemu fali i da mu neko ubrizga samopouzdanje, da ga i fizicki i tehnicki unaprijedi, prosto vapi za krvavim radom.  Za Jokica nisam siguran da to moze dati toliku korist.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Moja poenta, ne postaje se MVP kandidat u NBA ligi tako sto odigras neko prvenstvo sa repkom, vec tako sto ulozis ogromnu kolicinu truda i plus treba da ti se poklopi jos masa stvari.

 

Znam koja ti je poenta, samo zbog cega bi pravilo bilo da moras da preskaces skoro svako takmicenje sa reprezentacijom da bi bio mvp? Trud u reprezentaciji je isto ogroman trud koji nije u suprotnosti da neko postane mvp, jer nakon njega izlazis jaci, stabilniji i veceg samopouzdanja. Pogledaj samo ko ce igrati na ovom SP za amere i ko je igrao na proslom... ima li tu igraca klase Jokica? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Znam koja ti je poenta, samo zbog cega bi pravilo bilo da moras da preskaces skoro svako takmicenje sa reprezentacijom da bi bio mvp? Trud u reprezentaciji je isto ogroman trud koji nije u suprotnosti da neko postane mvp, jer nakon njega izlazis jaci, stabilniji i veceg samopouzdanja. Pogledaj samo ko ce igrati na ovom SP za amere i ko je igrao na proslom... ima li tu igraca klase Jokica? 

Nije pravilo da moras da preskaces takmicenje, samo zelim da doprinesem razbijanju mita kako individualni rad nije neka velika razlika u odnosu na igranje sa repkom sto se tice napretka.

 

Covek ce igrati ako hoce da igra, ili nece igrati ako nece da igra, i jedno i drugo je potpuno legit. 

Link to comment
Share on other sites

Individualno treniranje je vrlo bitno, tu nema spora.... mene samo interesuje taj mit da jedno iskljucuje drugo, i da samo ono prvo moze da ti pomogne a ono drugo samo odmogne. Pa onda niko ne bi igrao za reprezentaciju jer svako zeli sebi da sto vise napreduje. 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

Individualno treniranje je vrlo bitno, tu nema spora.... mene samo interesuje taj mit da jedno iskljucuje drugo, i da samo ono prvo moze da ti pomogne a ono drugo samo odmogne. Pa onda niko ne bi igrao za reprezentaciju jer svsko zeli sebi da sto vise napreduje. 

 

Nisu svima isti prioriteti, sasvim logicno.

 

Neko ce vise da ceni igranje za repku od individualnog napretka, neko obrnuto. Ponovo, i jedan i drugi pristup su potpuno legit.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Del Piero said:

Koliko su Jokicevi napori u NBA veci u odnosu na igrace u Evropi, toliko vise vremena za odmor i ima.

 

 

Ma, to sa fizickim naporima su besmislice, u Kini bi odigrao tri-cetiri utakmice u kojima bi morao da oznoji guzicu i to je sve. Pripreme za sezonu ce imati sto ce imati, sve sto treba je upakovati pripreme reprezentacije i turnir u Kini u ceo taj proces. Ako ne dodje bice to zbog toga sto mu se ne igra kosarka van onoga sto mora u klubu i kraj price, sve drugo su ovi ili oni izgovori koji svi skupa ne vrede mlohavog kurca. Kao sto svi dobro znamo, Jokic nije jedini evropski igrac u istoriji koji je cepao zajebane minute u NBA pa je svejedno igrao za reprezentaciju kad je mogao, a nije ni sada jedini. Bas me zanima sta bi se pojavilo kao izgovor ako Janis dodje da igra za Grcku a Jokic ne dodje da igra za Srbiju. NBA workload, broj utakmica, kurac-palac, sve bi to bucnulo u duboku vodu kao potkovica.

Link to comment
Share on other sites

Smatram da nikakvo druzenje u reprezenaciji, treniranje sa saigracima i prolazenje priprema ne moze da se poredi sa kvalitetnim visemesecnim individualnim radom. That being said, nekog upotpunjuje taj osecaj igranja za reprezentaciju, osecaj pripadnosti i svega sto ide uz to, da ne zalazim u neku patetiku. I on ce menjati rad preko leta za to. Ako kod Jokica toga nema, on nema jedan valjan razlog zasto bi igrao za reprezentaciju i ne treba da igra, to je njegovo pravo. Ali, kako je veliki teodosije jednom rekao: ''slava se ne stice u klubu, vec u reprezentaciji''

inace osecaj za filing mi kaze da ce Jokic igrati na SP

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene u vezi Jokica kopka koliko on moze jos da unaprijedi svoju fiziku i u kom pravcu ce to ici. Hoce li samo ici na povecanje misicne mase pojedinih grupa misica, smanjenje procenta masti (ako uopste), a koliko na povecanje brzine i skocnosti. Takodje, segment igre u napadu koji moze da unaprijedi je sut za tri. 

 

Hoce li ista od ovoga biti na posebnom programu ovo ljeto?

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...