Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Moramo mnogo manje da prangijamo trojke i mnogo vise da tricmo i pokusavamo da kroz tranziciju i neke brze pasove dolazimo do lakih poena. Cim je Vasa usao, protok lopte stao, davi je, drka je, nekad prodje, nekad ne, ali kao da se svi drugi igraci na terenu ohlade i onda im pada i koncentracija u odbrani, i u napadu ne mogu da ubace nesto sto se ocekuje.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nama bi na ovaj tim Topic bio daleko bolji match od Vase. Nije glavu za glavu bolji igrac, ali je bas tip plejmejkera za kakvim vape ovi brzinci Dobric i Vanja, plus generalno i svi ostali, jer sa njim lopta ima protok i igra potpuni smisao. On je delovao najsmislenije i od svih Zvezdinih plejmejkera zato. Nema neku statistiku, ali tacno vidis da su napadi sa njim bukvalno kao iz playbooka i da ce se svaki napad zavrsiti otvorenim sutem dole ili zicerom, koji mozda nece on nuzno kreirati, ali ce protokom lopte da omoguci. 

 

Vasa s druge strane bukvalno ni ne igra kao plejmejker nego kao ball stoper. Uzasan protok s njim, bar da je efikasan pa da se opravda to sto se svi drugi hlade dok je on na terenu, ali ovo je bas problematicno. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ja znam da to nema apsolutno nikakve logike sem one emocionalne, al mislim da posle ove utakmice Vasa kaze da se oprasta od reprezentativnog dresa, ne da se ne bih potresao, nego bi mi laknulo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Moraću baš onako duboko da zaronim u špricer da večeras nađem neke argumente koji relativizuju ovo što Vasilije pokazuje za sada na obje strane....

 

Nema. Ball stopper sa procentima suta Badija psa kosarkasa i hodajuci turnover na iole smisleno postavljenu odbranu. Ali to nije sve, moze da ti garantuje da ce u napadu svi saigraci da se maksimalno ohlade, jer ce loptu da dobiju eventualno ako im ovaj uvali pet sekundi do kraja napada nakon sto izdavi macka driblanjem u mesto.

 

Ali sta je tu je, moramo da zivimo i s tim.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...