Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Bez obzira na njegov hladan stav po pitanju reprezentacije, treba učiniti sve da Jokić igra na OI. On je jednostavno toliko fenomenalan košarkaš da bismo bili konkurentni za medalju sa njim, Strahinjom, Dreamcatcherom i 9 Branka Lazića. 

 

Biće vremena za ovu priču.

Pa da..ali ti si pametan čovek i rezonuješ racionalno,dočim je poznato da Srbi često lupetaju i nemaju osećaj za realnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najjace da Jokic ne treba da igra jer ga neki random Pera i Laza pljuju po internetu. Siguran sam da u Argentini niko nikad nije opljunuo po Mesiju ili u Portugalu po Ronaldu. S tim sto je Jokic do sada 3 puta igrao za reprezentaciju, a 4 puta preskocio, tako da zaista postoji opravdan razlog za kritiku. Kao sto je bilo i svaki put do sad, i sada ce se jednostavno svesti na to da li Jokic zeli ili ne zeli da igra. Nadu da ce igrati mi daje to da ima tendenciju da igra svako drugo takmicenje, odnosno da do sada nije odbijao dva leta zaredom. S tim sto on nema nesto puno vise vremena za odmor, kao sto se provlaci od jutros. Prosle sezone je imao mesec dana do priprema nakon kraja sezone, a i sada ima isto toliko jer se OI igraju mnogo ranije. Ali da mu je ova sezona za mesec dana kraca.

 

Odnos KSS-a prema javnosti, odnosno obicnom plebsu koji voli reprezentaciju je vec neko vreme sramotan, tako da ne ocekujem ni sad nista vise. Nadam se samo da ce oni imati komunikaciju medju sobom i da se ta odluka donese na vreme jer to nije ista ekipa i ista koncepcija sa njim i bez njega.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Najjace da Jokic ne treba da igra jer ga neki random Pera i Laza pljuju po internetu. Siguran sam da u Argentini niko nikad nije opljunuo po Mesiju ili u Portugalu po Ronaldu. S tim sto je Jokic do sada 3 puta igrao za reprezentaciju, a 4 puta preskocio, tako da zaista postoji opravdan razlog za kritiku. Kao sto je bilo i svaki put do sad, i sada ce se jednostavno svesti na to da li Jokic zeli ili ne zeli da igra. Nadu da ce igrati mi daje to da ima tendenciju da igra svako drugo takmicenje, odnosno da do sada nije odbijao dva leta zaredom. S tim sto on nema nesto puno vise vremena za odmor, kao sto se provlaci od jutros. Prosle sezone je imao mesec dana do priprema nakon kraja sezone, a i sada ima isto toliko jer se OI igraju mnogo ranije. Ali da mu je ova sezona za mesec dana kraca.

 

Odnos KSS-a prema javnosti, odnosno obicnom plebsu koji voli reprezentaciju je vec neko vreme sramotan, tako da ne ocekujem ni sad nista vise. Nadam se samo da ce oni imati komunikaciju medju sobom i da se ta odluka donese na vreme jer to nije ista ekipa i ista koncepcija sa njim i bez njega.

Ja mislim da oni znaju ranije na čemu su ali iz nekog razloga javnost sazna u poslednji čas, teško mi je da poverujem da Jokić čeka 5 dana do prvenstva da kaže neću/hoću.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Del Piero said:

Najjace da Jokic ne treba da igra jer ga neki random Pera i Laza pljuju po internetu.

Gde je to napisano?

 

31 minutes ago, Del Piero said:

Odnos KSS-a prema javnosti, odnosno obicnom plebsu koji voli reprezentaciju je vec neko vreme sramotan,

Sramotan je odnos prema Nikoli..i KSS kao i košarkaške javnosti. Doduše,ima i on "putera na glavi"..ali ne prema PSD & co.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Ja jedino želim da ako ne igra to kaže u toku sledeće nedelje. To razmišljanje do zadnjeg dana je cirkus koji pre svega ni momci ni selektor ne zaslužuju.

 

On će verovatno i reći. Jedino pitanje je kada će KSS tj. selektor to nama saopštiti. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Molina23 said:

Bez svake sprdnje, stvarno ne mogu da razumem da dokazani takmičar poput Nikole, zdrav i prav ne želi i ne mašta da se odmeri sa full sastavom Amera ovog leta. Ajde i kilavo EP i SP. OI bre, Ameri. Koji pritom ispraćaju par istorijskih, legitimnih top 10 igrača ikada. Pa i ovi žele tamo da ga vide i nadmeću i to pod Fiba pravilima koja nama više leže. 

 

Jebeš bre i patriotizam, i raspalu državu i degenerisani narod i matorog Piroćanca. Igraj bre za sebe, onu divnu ženu i dete. Nisu ni ostali reprezentativci tu iz istih Srbija/srpstvo motiva, ko zna šta koga tu loži i pokreće. Stvarno je tip za proučavanje. 

 

 

Iskren da budem, mislim da je Jokic jedan od onih koji sve aktivnosti dele na obaveze i funtime. 

 

I nije vazno sta je tacno u pitanju: igranje za Denver, za repku, 60. rodjendan deda-strica, skupljanje odece sa hemijskog, sastanak sa advokatom/poreskim savetnikom, itd... 

 

Sve to ide u isti "kos" i finansira se iz iz istog energetskog "budzeta". 

 

Nista od toga nije njegov funtime, vec neko cimanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Siguran sam da u Argentini niko nikad nije opljunuo po Mesiju ili u Portugalu po Ronaldu.

Ne znam za Kristijana ali jedna veličina kao Mesi je trpela žestoke kritike u Argentini, sve do osvajanja titule prvaka sveta. Dakle, nije Jokićev tretman poseban u odnosu na statuse drugih megazvezda u bespućima komentara.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Glupo je poredjenje s najvecim ikada i kristijanom jer oni nisu birali takmicenja, naprotiv.

 

A i Barkli objasnio oko kritika i najveceg ikada.

Dodatno, zasto zalaziti u drugi sport kad imamo primere poput parkera, gasola...

Kss je grozan, da, ali one ekspresije na pitanje o repki bas dosta govore, koliko god bio pogresan momenat za to pitanje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne znam za Kristijana ali jedna veličina kao Mesi je trpela žestoke kritike u Argentini, sve do osvajanja titule prvaka sveta. Dakle, nije Jokićev tretman poseban u odnosu na statuse drugih megazvezda u bespućima komentara.

To sam i napisao, svako trpi kritike ma koliko god veliki bio. S tim da su ova dvojica npr. ginuli za reprezentaciju, dok je Jokica cesto bolela paja, pa nije jasno zasto se neko cudi kad se Nikola kritikuje. Realno je opravdano.

Ali ne moramo da uzimamo primer iz fudbala, ipak je to drugacije od kosarke. Imamo mi u reprezentaciji savrsen primer, a to je Bogdan. Vise od 10 godina gine za reprezentaciju, a i dalje ima likova koji ce da opljunu ma sta god da uradio. Samo cekaju neku utakmicu kao protiv Italije ili ni to. Kad bi Bogdan citao komentare ne bi ni on igrao. Poenta je da Jokic moze da nadje milion izgovora, pljuju ga ljudi, novinari kenjaju, Danilovic se napio pa sere, itd...prosto je, hoce da igra ili nece.

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
13 minutes ago, Del Piero said:

pa nije jasno zasto se neko cudi kad se Nikola kritikuje

Ja sam lično prestao sa takvim kritikama jer sam navikao da Jokić odigra jedno prvenstvo pa par preskoči i tako u krug kao i da sa medijima nikad ne priča sa oduševljenjem koja god bila tema pa čak i reprezentacija, jednostavno je takav pa se verovatno zato začudim što se pred svako takmičenje vrte iste priče iako nije neopravdano. Čini mi se da je samo posle EP imao lepu izjavu o reprezentaciji a sve ostalo je bilo videćemo, rano je još i tako to.

 

13 minutes ago, Del Piero said:

a i dalje ima likova koji ce da opljunu ma sta god da uradio. Samo cekaju neku utakmicu kao protiv Italije ili ni to.

Mislio sam da je pljuvanje Bogdana ostalo negde u 2013. ali ako nije to je ozbiljna sramota.

 

Edit: Da dodam, više cenim što je rekao da nije spreman za SP prošle godine nego što je onakav došao 2019 u Kinu. Možda mi i zato lakše pada kad se ne odazove jer da je došao na silu sigurno bi se raspadao kao i tad.

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Ne znam za Kristijana ali jedna veličina kao Mesi je trpela žestoke kritike u Argentini, sve do osvajanja titule prvaka sveta. Dakle, nije Jokićev tretman poseban u odnosu na statuse drugih megazvezda u bespućima komentara.

Da su samo žestoke kritike, Mesi je doživljavao klasičan linč godinama. Pretnje i uvrede najgore vrste. Od uličara do akademika, nema ko mu se nije posrao, ono koliko puta je dizao ruke i povlačio iz reprezentacije pa ga vraćali oni razumni oko njega itd. I kako mu se vratilo. 

 

I ovde bi se preko noći sve pojelo kašikom kad bi se pojavio u Parizu. Tako je to sa masama, nije Jokić nimalo glup da to ne zna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Redovni godisnji podsetnik:

Luka Doncic seda na avion dan nakon ispadanja iz plej ofa, dolazi na pripreme reprezentacije, dominantno osvaja kvalifikacioni turnir i vodi Sloveniju do polufinala OI.

 

 

  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pero_Cameron said:

Redovni godisnji podsetnik:

Luka Doncic seda na avion dan nakon ispadanja iz plej ofa, dolazi na pripreme reprezentacije, dominantno osvaja kvalifikacioni turnir i vodi Sloveniju do polufinala OI.

 

 

I na sve to ucini da Tobi ne izgleda kao da ne zna gde se nalazi 😂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Pero_Cameron said:

Redovni godisnji podsetnik:

Luka Doncic seda na avion dan nakon ispadanja iz plej ofa, dolazi na pripreme reprezentacije, dominantno osvaja kvalifikacioni turnir i vodi Sloveniju do polufinala OI.

 

 

 

A neki ovde prisutni onda očekuju da se ima potpuno i bezrezervno razumevanje za Jokićevo izvoljevanje i da niko ne sme mrko da mu pogleda ni sliku u novinama, a kamoli nešto više od toga. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Zumbul said:

 

A neki ovde prisutni onda očekuju da se ima potpuno i bezrezervno razumevanje za Jokićevo izvoljevanje i da niko ne sme mrko da mu pogleda ni sliku u novinama, a kamoli nešto više od toga. 


Ne verujem da iko ima preterano razumevanje jer ga ovaj put tesko moze biti ali razumem ljude koji kazu da je to njegova stvar. Jedino da se bolje zavrsi jednom za svagda nego da se pravi spanska sapunica od toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jokic je javna sportska licnost i kao takav je podlozan kritikama javnosti

Evo navescu jedan primer Messi on je u Argentini imao takav tretman da ga je pola nacije pljuvalo posle svakog neuspeha koji je imao sa reprezentacijom pa opet nije odustajao dok im nije doneo zlatnu boginju. Pricamo o Mesiju koji je najbolji fudbaler ikada. 

Moze li neko da mi spomene posto vidim ovde se prica o nekom losem tretmanu prema njemu pa bi bas voleo da mi neko napise sta i kako. Sve dok nije krenuo da odbija reprezentaciju po principu kada bi se igra bicu tu niko nije imao losu rec za njega. Razumem onu godinu kada je trebao da potpise max.ugovor, sve ovo ostalo ne mogu da razumem. Te price umor, emotivno isprsznjen, zasitio se kosarke jednostavno ne piju vodu. Evo Marej ce igrati a ima istu potrosnju kao on, pa Doncic ce igrati isto da ne spominjem ranije Gasola, Dirka i ostale velikane kosarke

Ako neces da igras kazes da si zavrsio sa reprezentacijom, ovako se svako leto ostavlja prostor da se nagadja hoce li Nikola igrati ili ne, da li da se salje Pesic direktno kuci da ga moli da bi nas udostojio poziva

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Pero_Cameron said:

Redovni godisnji podsetnik:

Luka Doncic seda na avion dan nakon ispadanja iz plej ofa, dolazi na pripreme reprezentacije, dominantno osvaja kvalifikacioni turnir i vodi Sloveniju do polufinala OI.

 

 

 

I sad ce to uraditi i pored toga sto igra finale Zapada i potencijalno NBA finale.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

I sad ce to uraditi i pored toga sto igra finale Zapada i potencijalno NBA finale.

 

I u međuvremenu je dobio dete, što nije ni malo beznačajna stvar kod tih odluka sportista da posvete leto ekipi umesto porodici.

 

Jebiga, Jokić je takav kakav je, nije Luka, Pau ili Dirk po tom pitanju i to je odavno jasno. Ja i dalje mislim da je eventualni berićet od njegovog igranja suviše veliki da se ne bi pokušalo sve da on zaigra na OI. Ova generacija zaslužuje novu šansu da se bori za zlato, a bez Jokića je to nemoguće.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Nemam ja nista protiv odluke Jokica, kakva god da je. Samo su razlozi koji se provlace za odbijanje na nivou osnovne skole i to vredja inteligenciju.

 

Bolje reci ne igra mi se, umesto da kazes da nisi spreman da das maksimum i da ne mozes da se spremis, a budes istovremeno jedini superstar koji to ne moze. Tacno je da verovatno nece biti 100%, retko ko jeste, ali i 70% je sasvim dovoljno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam sinoć ponovo pogledala utakmicu protiv Litvanije, a večeras ću protiv Kanade. Prisetila sam se te radosti i zajedništva koje smo osećali tokom SP, pa evo i ovde na forumu. Mislim da mi je to najlepši period otkad sam se registrovala. Svi smo bili kao 1 (dobro, ne otpočetka, ali negde od Dominikanske Republike :D), baš kao i momci na terenu.

 

Stvarno ne pamtim da mi je košarka donela toliko radosti kao tokom tog prvenstva i mnogo se radujem Olimpijskim igrama. Imamo sjajnu atmosferu u reprezentaciji, igrači koji su predstavljali Srbiju u Manili su naloženi i sigurna sam da jedva čekaju okupljanje. Verujem da je svima cilj zlato i da o njemu sanjaju, a kakav bi to samo bio last dance sujetnog Piroćanca...

 

S tim u vezi, koliko god da je briljantan košarkaš i najbolji na svetu, Jokić ne treba da dolazi ako mu se ne igra. Jedan koji hoće je uvek bio bolja opcija od dvojice koji mogu a neće. Dvanaestorica igrača koji odu na OI moraju biti maksimalno naloženi, emotivno fokusirani i spremni da doslovno izginu na terenu jedan za drugog. Ako samo 1 od njih 12 nema takav pristup, hemije neće biti i nećemo ništa uraditi. 

 

Nemam problem ni s razlozima za neodazivanje, svaki igrač ima svoj izbor i to je potpuno u redu. Ali ovo da treba pokušati sve da on zaigra na OI - izvinite, ali ne. Prošle godine mu je Kari išao na noge u USA a Bogdan ga bodrio u NBA finalu pa ništa. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pun je kurac vise njegovog zajebavanja. Šta ima neko da ga ubeđjuje. Uostalom, kako ide to ubeđivanje.

Ajde, Nikola, igraj

Ma ne mogu.

Ajde, kad te molimo.

Zajebite me vise, javicu vam.

Citava Srbija se nada da ces igrati.

Ma batalite me više, cucemo se.

Pa valjda u glavi ima viziju kako bi sve izgledalo ako igra. Treninzi, druzenje sa saigracima iz reprezentacije, izazov olimpijskih igara... Igras sa drugarima i za njih, ne igras za kss, Danilovica i ostale jebivetre iz saveza. Nekakva ljutnja na savez i ljude u njemu se moze ispoljiti na druge načine, a ne samo odbijanjem da igra za Srbiju.

Ako nema taj osecaj, a evidentno ga nema, onda su to ćorava posla.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

S tim u vezi, koliko god da je briljantan košarkaš i najbolji na svetu, Jokić ne treba da dolazi ako mu se ne igra. Jedan koji hoće je uvek bio bolja opcija od dvojice koji mogu a neće.

Dobro, prošle godine je rekao da se čuo sa Karijem i Bogdanom i da im je rekao da se ne oseća spemnim da da sve od sebe na pripremama i turniru, tako da je s te strane bio korektan, nije hteo da čašćava prisustvom. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Dobro, prošle godine je rekao da se čuo sa Karijem i Bogdanom i da im je rekao da se ne oseća spemnim da da sve od sebe na pripremama i turniru, tako da je s te strane bio korektan, nije hteo da čašćava prisustvom. 

 

Nisam rekla da on nije bio korektan prema njima, moj upis je više objedinjujuć na temu zašto ne treba da igra baš po svaku cenu. Takođe verujem da je i tada odluku saopštio na vreme, ali su se u KSS bojali reakcije javnosti pa su maksimalno odlagali iznošenje te info.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...