Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

36 minutes ago, Čočo said:

Naravno. Za Kalinića se samo čekalo da objavi da neće više igrati. Posle odstranjivanja Tea je odustao od reprezentacije. Videćemo kakva će odluka biti Micića. Ostali nemaju problem da igraju kod Pešića. 

Micic je već najavio da će da igra. 

Link to comment
Share on other sites

Upitna je personalija Jokića, svi ostali su potvrdili nastup. Ona će odrediti i naš domet.

 

Za Kalinića mi iskreno nije žao, težak karakter, konstantno u konfliktu sa svima. Bez njega i Nedovića će barem biti sastav bez primadona. Pa ćeno videti za šta smo.

 

Odlično da je ovo isplivalo već sada. Guraj dalje i kraj priče. Ja imam utisak da Pešić nije ni računao na njega čim je Kalina rekao da nisu u kontaktu.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Koji je izvor za to?

Pa za Kalinica je jasno bilo nakon debakla na EP da je zavrsio sa Pesicem. Vidjecemo jos par njih.

Micica takodje ne ocekujem a Jokic mi je blizi da ne igra nego da igra.

Sto se izvora tice, nisam insajder.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 Teoljub said:

Pa za Kalinica je jasno bilo nakon debakla na EP da je zavrsio sa Pesicem. Vidjecemo jos par njih.

Micica takodje ne ocekujem a Jokic mi je blizi da ne igra nego da igra.

 

Pa Micić je potvrdio nastup.

 

Jokić je kao što rekoh jedina otvorena personalija. Ako odu do kraja ništa.

Link to comment
Share on other sites

Kako to sad za Micića kad onomad čovek reče da kreće da se sprema za OI i da jedva čeka? Nije valjda jeo bunike kad je to pričao. 

 

A za Jokića sam i dalje prilično uveren da će igrati. Čak i u slučaju da dođu do finala lige, jedino ako se isto baš otegne. Videh da bi se G7 igrao 23.06, što zaista jeste poprilično kasno u kontekstu njegovog nastupa na OI, imajući u vidu da se reprezentacija OKUPLJA valjda 24.06, a prijateljske kreću negde oko 10.07.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Pa Micić je potvrdio nastup.

 

Jokić je kao što rekoh jedina otvorena personalija. Ako odu do kraja ništa.

Nisam ni vidio da je to izjavio Micic ali i pored toga bi mi bilo iznenadjenje da zaigra. 

Njemu je 2025/26 Team option na 8 miliona tako da mu je sledeca sezona 2024/25 kljucna da se pokaze i da zabode jedan dobar duzi NBA ugovor. Imao je prostora u Hornetsima usled povreda ali sledece sezone je tu Lamelo Ball a 43 FG% i 27 3P% je problem iako je imao 10/6 u Hornetsima.

Ne znam jel mu Misko i dalje menadzer jer je bilo neke price da mozda mijenja agenta ali ako mu je Misko menadzer onda ce itekako da stavi na znanje Micicu koliko je sezona 2024/25 vazna za njega u NBA ligi.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Nisam ni vidio da je to izjavio Micic ali i pored toga bi mi bilo iznenadjenje da zaigra. 

Njemu je 2025/26 Team option na 8 miliona tako da mu je sledeca sezona 2024/25 kljucna da se pokaze i da zabode jedan dobar duzi NBA ugovor. Imao je prostora u Hornetsima usled povreda ali sledece sezone je tu Lamelo Ball a 43 FG% i 27 3P% je problem iako je imao 10/6 u Hornetsima.

Ne znam jel mu Misko i dalje menadzer jer je bilo neke price da mozda mijenja agenta ali ako mu je Misko menadzer onda ce itekako da stavi na znanje Micicu koliko je sezona 2024/25 vazna za njega u NBA ligi.

https://direktno.rs/sport/kosarka/522017/micic-srbija-olmpijske-igre.html

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Upitna je personalija Jokića, svi ostali su potvrdili nastup. Ona će odrediti i naš domet.

 

Za Kalinića mi iskreno nije žao, težak karakter, konstantno u konfliktu sa svima. Bez njega i Nedovića će barem biti sastav bez primadona. Pa ćeno videti za šta smo.

 

Odlično da je ovo isplivalo već sada. Guraj dalje i kraj priče. Ja imam utisak da Pešić nije ni računao na njega čim je Kalina rekao da nisu u kontaktu.

 

Bravo. 

Link to comment
Share on other sites

"Javno mnjenje i vas medije najviše zanima hoće li Jokić da igra. Već ste dosadni sa tim. Naravno da je važno ko će da igra. Možeš planove da praviš, ali moraš da imaš argumente, a najvažniji argumenti su igrači sposobni da ulože svu mentalnu i fizičku snagu i da budu zdravi. Većina liga završava se u trećoj nedelji juna. Ako Denver ode u finale igraće negde do 20. juna, mi pripreme počinjemo 17. juna. Rezultati se traže, automatizam ne postoji. Kažeš šta želiš i stigneš do cilja, moraš da se pripremiš", rekao je Pešić u intervjuu za "Novosti"

Ukoliko Jokić ne bude igrao, sve se menja u igri našeg nacionalnog tima.

"Nema "plana B". Sa Jokićem je drugačiji plan i napada i odbrane. Međutim, treneri su na sve spremni, ništa ne sme da ih iznenadi", dodao je Pešić.

 

Osvrnuo se i na odluku Vasilija Micića da se oproba u NBA ligi.

"Logična odluka jednog vrhunskog sportiste. Ne zbog toga što je on bio prvak Evrope pa ide u NBA da malo vidi kako je tamo. To su izazovi koji privlače vrhunske košarkaše. Vasa je sve postigao ogromnim radom i požrtvovanjem, nije mu baš uvek sudbina bila naklonjena. Bilo je tu i povreda, borbe za status. Naravno, i svi klubovi za koje je igrao pomogli su mu da talenat pretvori u kvalitet. Neki više, neki manje. Čim je dobio više minuta, pokazao je da može ravnopravno da igra sa NBA igračima", zaključio je Pešić.

Link to comment
Share on other sites

Ja obožavam Kalinu kao igrača ali ne može se osporiti da je osoben karakter i neko ko je rastom svojih kvaliteta i igračke reputacije postajao nezgodniji za uklapanje kod rigidnih trenera, on je imao problem i sa Đorđevićem i sa Pešićem, neki kažu i sa Šarasom.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Mislim da su kod njega trenutno godine u pitanju. Sam je rekao da njegovo telo ne može više da izdrži taj hasl a želi da igra još koju godinu. U tom kontekstu, mlaćenje celo leto sa repkom definitivno ne pomaže. Šteta ali razumem ga. Pare koje je zaradio do sada nisu neke da si miran do kraja života.

 

Gledam ekipu od prošle godine, u idealnom slučaju:

Minus Rile, Deda i Boriša, 

Plus Jokić, Vasa ili Top, Luča ili Poku

Edited by Marvin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cuj dosadni ste u vezi Jokica. Mi se izvinjavamo sto nas zanima da li ce najbolji kosarkas na svetu da igra za nasu reprezentaciju. Ali je ocigledno i iz te izjave da ovaj opet zavlaci i da nece doneti odluku dok se ne zavrsi sezona. Da li cemo ikada docekati da jedan selektor pokaze muda i postavi rok debelom do kada moze da se izjasni da li ce igrati? Ako nisi u stanju da se odlucis, onda nam ni ne trebas, nije da nismo navikli bez tebe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...