Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Normalno da Darko nije postao neki akademik ili ne daj bože životni učitelj sensei, čovek je samo stekao iskustvo i priča o svom životnom/košarkaškom putu, to je sasvim okej pošto:

 

- ima zabavnih momenata

- sve je jedan solidno upakovan cautionary tale

- ne iskače iz frižidera.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro je sto Darko uglavnom svaljuje krivicu na sebe za svoje neuspehe.. Mnogi bi govorili kako su drugi krivi(kod njega Ameri hehe).

@DameTime mozda se tebi cini da malo po malo on iskace ali veruj mi to su samo reciklirane izjave..

A koliko vidim on ne ide od medija do medija da prica kao neki vec ga zovu da isprica svoja iskustva.I to je ok.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

A onda su došli - Moskitosi! Tako je 2007. godine nazvao svoj tim u kome je dao šansu najvećim talentima srpske košarke Zoran Moka Slavnić. Srbija je zaređala poraze u mečevima sa Rusijom, Grčkom, Izraelom, a ekipa sa Gurovićem, Jarićem, Teodosićem, Ercegom je odmah ispala. 

"To je bilo sa bratom Mokom, to je bilo baš onako... Ja Moku volim ovako, legenda je u svakom smislu ali je baš specifične pripreme, specifično sve, nešto sa čim se nisam susretao do sada. Znaš i sam, imali smo i određenih sukoba, ali smo nastavili dalje. Ono njegovo, euforično. Bilo je svašta, jedno baš specifično prvenstvo od samog starta. Sve je izgledalo drugačije, neprofesionalno", priseća se Miličić pa nastavlja:

"Brat Moka, srce da ti da u kafani, ali on je očigledno drugačije to shvatio. Mi smo stvarno ginuli za njega jer je preneo tu emociju, ali on je jednostavno takav tvrdoglav. Imao je neke načine pripreme, nije ga interesovalo ni koji smo mi rang ni da je to seniorska košarka. Imao je svoj način pripreme, zagrevanja, treninga pre utakmice. Ja se nisam tad igrački ni ispilio, ali su m neke stvari bile nejasne. Da smo mi 45 minuta radili bacanje od tablu i utrčavanje pleja. Moko brate, može li kraće? Sukob je nastao između mene i njega kada smo pre Rusije trčali 45 minuta u krug. On bez majice ispred nas, međutim on je takav tip. Možeš da ga prihvatiš ili ne prihvatiš, tu nema promene."

Bilo je i obaveznih aktivnosti kao što je bio dolazak na bazen sa timom: "Sat vremena obavezan bazen, nemoj da neko nije došao, biće šamaranje! Onda on pliva, a ortaci mu mere vreme. 'Daj bre nemoguće, kraće je bilo bre, ne radi ti ta štoperica!' Kralj brate, kralj!"

O Moki

Pa hit 🤣

  • Ha-ha 17
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

Praštajte drugovi, meni je samo muka od likova koji su u životu imali šanse kakve mnogi nikad nisu dobili, a nisu ih iskoristili samo zato što nisu želeli da rade na sebi :classic_smile: 

Sve nakon toga je peglanje priče, racionalizacija ili neki drugi koping mehanizam...

Tebi je samo krivo sto ti Zare i Goci nisu posvetili pesmu kao Darkelji 😛

  • Love 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Darko je jos dobro zavrsio kako je poceo. Ne mogu da kazem da nemam odredjene simpatije prema njemu kao jednom zivopisnom liku, ali se ne bih slagao sa njim nikako u stvarnom zivotu. 

 

Tesko mi je i da zamislim coveka vise razlicitog od mene, cak i u ovom negovom sadasnjem ruhu. 

 

To odsustvo razuma i samokontrole, ta usko-lokalna perspektiva i pored vidjenog sveta, ta surova dominacija emocije i izrazita duhovnost su sve zajedno kao paket, anatema (xe xe) za mene. 

 

Ali ako Milicic ima jednu stranu koja je za najiskrenije postovanje pa i divljenje, to je da je jedan od rezultata njegove snazne emocije bilo to da oberučke pomaze drugima, ne vodeci racuna o tome ko ce i da li ce se znati. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Tebi je samo krivo sto ti Zare i Goci nisu posvetili pesmu kao Darkelji 😛

 

Malo je poznato da su na svojim koncertima eminentni Krajišnici meni posvećivali stihove prelepa si k'o iz snova ti si stvarno vrh vrhova...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DameTime said:

 

Malo je poznato da su na svojim koncertima eminentni Krajišnici meni posvećivali stihove prelepa si k'o iz snova ti si stvarno vrh vrhova...

Dobro si i prosla kakvi su meni freestyleovi pali na pamet 😄 

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Darkan svakako bio preozbiljan talenat. Jak, brz, leva ruka, moze za 3, moze za 2, moze da skoci, da odbrani, da lupi rampu. Verovatno do Jokica, najtalentovaniji srpski kosarkas ikad, uz ogradu da se ne secam onih koji su igrali 80ih recimo.

 

Aleksandrova se nesto slabo i secam, vise sam slusao price o njemu, nego sto sam ga realno gledao.

 

Apropo @Chaos Is Me price, jes drugacije, ali obojica na kraju krajeva nisu ostvarili ono sto im je bilo predvidjeno. S tim da je Darkan u fazonu - ja sam kriv, a Aleksandrov - svi drugi su krivi. 

Link to comment
Share on other sites

Aleksandrov - svi drugi su krivi povreda, infekcija tokom operacije (stafilokok). Malo je falilo da čovek ostane bez noge. Uz Nemanje Matovića, najtalentovaniji mladi igrač kome su zdravstveni problemi uništili NBA karijeru. Nije ni čudno da je on donekle ogorčen.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Talenat ispred vremena, danas u ovoj eri mekših streč centara sa svojim magacinom oružja bio bio All star zverka. Što reče Ljuba Vidačić, ovakvo telo, brze noge, puter ruku, post igru i uopšte mogućnost dominacije u oba pravca nisu imali čak ni Divac, ni Rađa ni Vranković. 

 

Samo jedna mala demonstracija moći i posprdavanje jednog Oberta i Skole. Više se borio sa kapacitetom pluća, klasik Dare. 

 

 

 

Edited by Molina23
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uopšte se ne slažem sa ovim Markosovim tejkom što se tiče Aleksandrova. Aleksandrov je u fazonu "svi drugi su krivi", pa naravno da nije kriv on, njegovu karijeru su upropastile teške povrede, a na to on nije mogao objektivno da utiče.

 

Poređenje sa Ducijem ima donekle smisla, pričaju slične stvari, s tim što je Duci Simonović aktivan borac protiv profesionalnog sporta, a kod Nemanje Aleksandrova su, kao i kod Darka, došli novinari da ga pitaju za zdravlje i kako ide, jer su procenili da će to biti zanimljivo publici, nisam primetio da se Aleksandrov trpa da ide u Balkan Info niti bilo šta slično.

 

Gledao sam onu epizodu Aleksandrova kod druga Mairosua, moguće da sam zaboravio detalje ali se ne sećam da je poenta bila kako je njemu bilo mnogo teško kada je imao 16 godina, već da, kada gleda sa ove vremenske distance, sav taj hajp i pritisak na tako mladu osobu nije zdrav i normalan. Ako je zamrzeo košarku, ima na to potpuno pravo, i ja bih imao PSTD da sam se zbog nje iskidao i izlomio koliko on, a ako je jedno vreme i radio nešto što mrzi, svakako nije ni prvi ni poslednji. Jeste, što kaže Barkli, njegova priča deluje kao odbrambeni mehanizam i nedostaje jedno priznanje da mu je košarka donela finansijsku sigurnost koja je potrebna da bi on mogao da započne i vodi život kakav sad vodi, tako da još nije stekao prosvetljenje mudraca sa Tibeta. S druge strane, nisam primetio ni da mi ostali, kad recimo šta znam uzmemo da kritikujemo kako se radilo u prethodnoj firmi u kojoj smo bili, pre toga odemo i vratimo ono što smo tamo zaradili. Kada bismo bili do kraja dosledni u tome pa da kritikujemo samo pojave od kojih nismo imali nikakve lične koristi, verovatno bismo spali na kritiku religijskih obreda urođenika sa Papua Nove Gvineje i kritiku muzike Nevernih Beba.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2024 at 4:44 PM, Smrtokapa said:

Normalno da Darko nije postao neki akademik ili ne daj bože životni učitelj sensei, čovek je samo stekao iskustvo i priča o svom životnom/košarkaškom putu, to je sasvim okej pošto:

 

- ima zabavnih momenata

- sve je jedan solidno upakovan cautionary tale

- ne iskače iz frižidera.

 

Niko ne očekuje da sportisti postanu akademici, ali meni je muka da medijski prostor više dobijaju likovi koji nisu iskoristili ni talenat ni šanse koje su imali. Šta novo Miličić može da ponudi, on se ni ne bavi nekim pedagoškim radom sa kadetima i juniorima? Ali ok, zanimljive su te njegove rijaliti priče i da je bio ispred Mela na draftu, pa nek ga zovu.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DameTime said:

 

Niko ne očekuje da sportisti postanu akademici, ali meni je muka da medijski prostor više dobijaju likovi koji nisu iskoristili ni talenat ni šanse koje su imali. Šta novo Miličić može da ponudi, on se ni ne bavi nekim pedagoškim radom sa kadetima i juniorima? Ali ok, zanimljive su te njegove rijaliti priče i da je bio ispred Mela na draftu, pa nek ga zovu.

 

Pa u suštini samo to je i ostalo, da Darkelja s vremena na vreme ispriča neki sočan detalj o opičenom Moki Slavniću ili kako Dvajt Hauard ne sme da se bije. Ljudi vole da slušaju te pikanterije, kao što vole i priče o bludnom sinu koji se pokajao i vratio pravim vrednostima (sveto trojstvo: vera u boga, gajenje dece i bavljenje poljoprivredom).

 

Nema tu bogzna koliko da se muze, jednom u par godina da se javi da nas podseti na svoje postojanje i ništa više.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stiletto said:

Bogosavljev vodi proceduru izvlačenja 🙂 Čovek igrao profi košarku, diplomirao na Mašinskom fakultetu još tokom košarkaške karijere, a sad radi u FIBA.

Jako dugo je on tamo, baš ga cene.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Dobar žreb za devojke, Španjolske su favoritkinje, ali sa Kinom i posebno Portorikom može da se igra. 

Može se do četvetfinala.

 

Kineskinje su srebrne sa poslednjeg Svetskog, neće biti lagano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...