Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, Trigger said:

Jel zna neko u kom gradu igramo grupnu fazu na Olimpijskim igrama ili to još nije poznato?

Grupna faza se igra u blizini Lila na stadionu fudbalskog kluba Lil. Posle grupe onda Paris Bersi gde se i igra masters u tenisu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milko Miller said:

Grupna faza se igra u blizini Lila na stadionu fudbalskog kluba Lil. Posle grupe onda Paris Bersi gde se i igra masters u tenisu. 

Na fudbalskom stadionu će se igrati košarka? Zanimljivo. Jel znaš možda termine utakmica grupne faze?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Trigger said:

Na fudbalskom stadionu će se igrati košarka? Zanimljivo. Jel znaš možda termine utakmica grupne faze?

Na tom stadionu se igrao Eurobasket 2015., tj. nokaut faza. U Lilu se igra od 27. jula do 4. avgusta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milko Miller said:

Pesic potvrdio da ćemo igrati u Abu Dabiju protiv Amerike i Australije. Ostalo još samo da savez i zvanično prihvati poziv. Pre toga ćemo igrati u Lionu protiv Francuza na oproštaju Tonija Parkera. Ne znam jel tu nešto pomešao Pesic ili Parker posle pet godina odlucio da ima oproštaj. 


Mozda Batum 😄 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oni bi, da bi izbegli svaku moguću zabunu: Trebalo da preimenuju to svoje proglašenje u "Najbolji Igrač Reprezentacije Srbije" 

Mislim, nije da je ne znam kako važno... 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izbor se oduvek zove "Najbolji košarkaš Srbije" za godinu, a svi glasaju kao da je "Najbolji reprezentativac Srbije". Najbolji košarkaš Srbije je Nikola Jokić, i to ne 2023, nego svih vremena. Bogdanu svaka čast, ali Jokić je bolji srpski košarkaš, stvarno ne znam dokle više ovo brukanje...

Link to comment
Share on other sites

Quote

The winners are men's and women's basketball players who have Serbian citizenship, and whose performances with its basketball club and/or national team throughout the year has reached the highest level of excellence.

 

Gleda se i klub i reprezentacija dakle, za datu godinu.

 

Prvi put u istoriji se desilo da srpski igrač kao glavni u ekipi predvodi tim do NBA titule i osvoji MVP NBA finala. S druge strane, Jokić je dobio nulu za reprezentativni deo.

 

Da sam ja imao pravo glasa, dao bih Jokiću prednost, a da smo kojim slučajem pobedili Nemce u finalu, glasao bih za Bogdana. Ali mi je sasvim ok što je Bogdan dobio, neka se stavi do znanja kakva je skala vrednovanja i koja postignuća se najviše cene u nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Тешка будалаштина. 

Гласови су били:

Богдановић 27

Јокић 10

Аврамовић 2

Симанић 1

Тако да се овде уопште није гласало ко је најбољи већ најдражи. А да би имало смисла да је Богдан добије онда би требало за најбољег репрезентативца да буде избор.

Link to comment
Share on other sites

Zasto licemeru danilovicu,ne smeta slicno patriotsko-folirantski' Djokovic,pored kog mu se sepuri netalentovana cerka!!! Ili onaj zalizani g.,sto mu nikad od sina nece stvoriti patrotu,nego nba kombinacija za vrecu novca..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Smrtokapa said:

E ali u stvari...

 

Nagrada se ne zove Najbolji srpski košarkaš godine, već Srpski košarkaš godine.

 

Tako da je sve ovo sasvim ok, čak i Boriša ili Aleksa.

Izvor? Kao i za onaj citat na engleskom gore?

 

Sa linka gore:

 

"Кошаркашки савез Србије осми пут је званично прогласио најбољег кошаркаша и кошаркашицу године. У свечаној атмосфери на традиционалном Божићном коктелу КСС у хотелу „Хајат“, пред бројним угледним званицама из света кошарке и спорта, додељене су награде најбољима у 2023.

Као и претходних година, спортски новинари реномираних и тиражних штампаних медија, специјализованих сајтова, портала и емисија, националних радио и телевизијских станица, њих 40, изабрало је најбољу српску кошаркашицу и кошаркаша у претходној календарској години, а то су Александра Црвендакић и Богдан Богдановић!

Edited by Rex
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

 

Vikipedija, što je priznajem klimavo, te ću se sada potruditi da nađem nešto relevantnije. :classic_smile:

Pogledaj kako sam editovao, molim te, i pogledaj šta piše na sajtu saveza.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Rex said:

i pogledaj šta piše na sajtu saveza.

 

Nigde nisam uspeo da pronađem zvanično ime nagrade, ali da, u svim vestima se pominje "izbor za najbolje", a u vesti za prošlu godinu stoji i ova slika:

 

Naslovna-KSS-koktel-34.jpg

 

Tako da u nedostatku argumenata povlačim prethodno izrečeno. :classic_smile:

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...