Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Оно што ми се још свидело вечерас је то да је Петрушев узео неке минуте на петици па се надам да ће већину минута на 4/5 покупити Милутинов, Петрушев и Јовић, а да ће Ристић и Давидовац играти само кад је под морањем или на решеним резултатима.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Radanov radi nekakvog balansa unutar ekipe između ofanzivnog i defanzivnog segmenta igre. Ako je Duda godinama mogao da vodi defanzivnog specijalca, a napadački beskorisnog Paunića, neće ni ovaj toliko štetiti. Makar mu je voljni momenat na višem nivou od Borišinog.

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo slegli se malo utisci. 

 

Samo da nam je Stefan Jovic zdrav. To je prioritet (zelja) broj 1. Bez njega smo u velikom problemu.

Drugi prioritet je da Ristic sto manje minuta uzme, i ako moze Petrusev to da pokrije to bi bilo idealno. Ne gine Milutinovu 35min inave u bitnim tekmama. 

Treci prioritet - ne fintiraj vazduh Gudura, sutni kad ti je igrac 2m od tebe, bre! 🙂 

Cetvrti prioriter - da dobric zadrzi MVP formu 😄 

 

S.Jovic - Bogdanovic - Guduric - N.Jovic - Milutinov

Avramovic - Marinkovic - Dobric - Petrusev - Ristic - ova petorka kao da je za dve klase slabija. 

Skoro da je svejedno koga cemo povesti kao 11. i 12. igraca jer nece se mnogo naigrati i bice bitni samo ako se neko, daleko bilo, povredi. DeDa ce sigurno ici jer pokriva 3 i 4, a da li da ide Radanov ili Borisa, ja bih pre Radanova poveo. Ako bas mora... ali najpre bih Topica, ali dobro sad, vreme je pred njim. 

 

Micic - Nedovic - Kalinic - Pokusevski - Jokic - majko moja sta nama ostaje "kod kuce"... ne mogu da prezalim. Pa jos i Smailagic. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Stotka protiv protivnika u grupi SP, 100 godina košarke u Srbiji  i kapitenova 100. utakmica u dresu reprezentacije ... Pobeda koja nam je bila potrebna. Deluje da je u timu atmosfera sjajna, što je najvažnije. 💙

 

Većinu utakmice smo zaista plesali po terenu. Već ste spomenuli koliko znači školovani plej u vidu Jovketa, dodaje potpuno drugu dimenziju u napadu. Jović Jr je zver koja se budi, neverovatna energija, željan košarke i verovatno jedini igrač koji nam daje baš atletsku prednost na nekoj poziciji. Ne mogu da poverujem da je 2003. godište... Kad povuče u tranziciji iza njega se diže prašina, pravovremeno katuje u skoro svakom napadu i sjajno finišira na obruču. Konekcija on-Bogi, ma bombona.

 

Milutinov konačno agresivan na ofanzivnom skoku, to nam mnogo treba. GuduriK odličan, kako je zalepio onu rampu uff. Samo da svede na minimum svoje finte šuta, jbt odapni je kao Bogdan off the dribble. Ima 28 godina u guzici i još uvek fintira vazduh...

 

Ostali momci su doprineli koliko su mogli (DobriK pokupio sve što su mašili, alal mu), ali Rile je uspeo čak i mene da naživcira, iako sam u fazonu zahvalna sam svim momcima koji su uvek tu. Ispustili smo 50 razlike u trenutku kad su on, Simanić i Radanov bili na terenu duže od pola četvrtine. Mada sigurno neće biti takav raspored minutaže na prvenstvu i kad "prigusti", zato sad svi dobiju priliku da se ispucaju i razigraju.

 

Imamo tečan napad i raduje cimanje u odbrani, lepo smo im čitali napade (iako nije najjači mogući protivnik). Nije Kari toliko izlapeo niti slep, vidi se šta su radili na ovim pripremama i mislim da ćemo igrati školski, proper basket jer nam je takav i sastav. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Radanov je i u tih 5-6 minuta demonstrirao kakvu odbranu nogama može da odigra...plus ga ima, može i na skoku da doprinese i brz je u tranziciji.
Topić sigurno ne bi spojio deset minuta na prvenstvu.
Borišu ne bi komentarisao i njegov iskonski strah od reketa.




  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeste da treba da pričamo o momcima koji su u timu, ali moram da još jednom pomenem da mi baš nedostaju Kalinić i Lučić, da podignemo cimanje u odbrani na još veći nivo, kao i Smajli jer je ložana i doneo bi još energije ovom timu.

 

Mislim se večeras da ćemo igrati kao Denver u plej-ofu, sa 6-7 igrača, još jednim-dvojicom da pripomognu a ostali ako baš moraju. Želim da se bore i nadam se da nas šut neće izdati pa šta bude. Što kažemo često ovde, stvarno mi malo treba da se naložim na našu reprezentaciju.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Koja je bila poenta cimanja Topića? Eventualno za ovaj aplauz pri istrčavaju na parket.

 

Al se dečko našetao od NG, da ga probudiš u sred noći pojma ne bi imao ko mu je trener i u koju halu treba da ide na trening

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Micic - Nedovic - Kalinic - Pokusevski - Jokic - majko moja sta nama ostaje "kod kuce"... ne mogu da prezalim.

 

I Lucic.

 

Grci nas prate u stopu: Janis, Slukas, Kalates, Dorsi.

 

I Litvanci: Sabonis, Grigonis, Giedratis, Ulanovas, Lekavicius.

 

a i Francuzi: Ntilikina, Lesor, Vembanjama, Buboa.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, medobrundo said:

Koja je bila poenta cimanja Topića? Eventualno za ovaj aplauz pri istrčavaju na parket.

 

Al se dečko našetao od NG, da ga probudiš u sred noći pojma ne bi imao ko mu je trener i u koju halu treba da ide na trening

Uf, pa nije mala stvar. Prvi seniorski minuti u reprezentaciji (i to fin broj minuta), u Areni, pred velikim brojem navijača. Mislim da bi svi klinci koji su igrali U18 potrčali za takvom šansom.

  • Like 12
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim se večeras da ćemo igrati kao Denver u plej-ofu, sa 6-7 igrača, još jednim-dvojicom da pripomognu a ostali ako baš moraju

 

Jovic, Avramovic, Bogdanovic, Guduric, Marinkovic, Dobric, drugi Jovic, Petrusev, Milutinov. Svi su korisni manje vise. Mislim da je 6-7 bas prekratko a znajuci Karija na ovih 9 ta jedna-dvojica da pripomognu jos koji minut su verovatno i Davidovac i Ristic. Pritom naravno mislim na drugu fazu takmicenja.

Link to comment
Share on other sites

Ma mislio sam figurativno. Realnost je da sa Avramom nikad ne znaš ma čemu si u roj četvrtini, Dobrić je isto toplo-hladno, a poslednja dvojica koju si pomenuo će igrati baš kad mora. Teško da će neko od njih imati odlučujuću ulogu ali će morati i od njih da se dobije nešto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Koja je bila poenta cimanja Topića? Eventualno za ovaj aplauz pri istrčavaju na parket.

 

Al se dečko našetao od NG, da ga probudiš u sred noći pojma ne bi imao ko mu je trener i u koju halu treba da ide na trening

Bilo bi korisno voditi ga ako ne daj Bože bude povreda na kecu, jedini pravi organizator je Jovke. Definitivno pre Boriše.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvek tuzan kad gledam Borisu. Decko bukvalno ima frejm i fizikalije za mnogo vise od ovoga sto igra, a on je, ne bih rekao ni glup ni smotan ni uplasen, ali nesto, ne znam.

 

Ne igra kako treba da igra.

 

Jer i da nema zrnce talenta na fizikalije bi mogao da napravi korektnu karijeru, a on bezi od kontakta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Darko said:

Jel to KSS ne ume i pravilnu statistiku da stavi?

 

https://kss-live.com/live.php?id=ser_pue

 

Vidim da nema Topića a koliko znam on se upisao u strelce.

Само 12 места у статистици.😀 

Извисили Топић и Милутинов са највећим бројевима на дресу.

  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Само 12 места у статистици.😀 

Извисили Топић и Милутинов са највећим бројевима на дресу.

Topić je 44 undefined u live streamu. 4 poena sa linije slobodnih i 3 asistencije za 6 minuta.  

Link to comment
Share on other sites

Da li je blasfemija kad kažem da je Jović bolji igrač za reprezentaciju od Vase? 

Ne traži da se oko njega vrti mnogo, gleda da podeli adistenciju ako se otvori, ne drvi loptu, skloni se sa strane kad treba, igra odbranu

Mnogo je lakše uklopljiv i možeš da se pouzdaš da će odraditi svoje

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Babaduka said:

Da li je blasfemija kad kažem da je Jović bolji igrač za reprezentaciju od Vase? 

Ne traži da se oko njega vrti mnogo, gleda da podeli adistenciju ako se otvori, ne drvi loptu, skloni se sa strane kad treba, igra odbranu

Mnogo je lakše uklopljiv i možeš da se pouzdaš da će odraditi svoje

 

To ja govorim odavno. Baš sam nedavno pričao sa ortakom na tu temu, gde je on smatrao da nam Vasa mnogo nedostaje (nije da se ne slažem, ali...). Već sam postao dosadan sa svojom pričom da našem načinu igre najviše odgovaraju old school plejevi poput Tea i Jovketa. Na konto takvog stila smo i delovali jako dobro za vreme Saleta. Vasa je slabiji u pick and roll-u od prethodno pomenute dvojice. Više šutira i ide na ulaze. Jovke ima bolji pregled igre, decision making mu je racionalniji. U ovoj postavci je idealan u kombinaciji sa Milutinovim i drugim Jovićem. Daleko od toga da je on bolji igrač od Micića (karijere obojice jasno pokazuju stanje stvari), već samo da se bolje uklapa u igru reprezentacije. Ovo sve pod pretpostavkom da je zdrav i fizički spreman.

Edited by drgnk
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@drgnk @Babaduka Jović više pasuje jer igra odbranu pre svega , odnosno bar se cima i nije high usage. 

Vasa traži loptu da bi njegova igra imala smisla, ali mislim da u kombini sa Jokićem može da ima neku Marej ulogu.

Fora je da ostali delovi budu kako treba i da se bar potrudi na drugom kraju terena, a ne kao protiv žabara

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Atmosfera je uvek sjajna, svaki put je tako. Družimo se i mnogo vremena provodimo zajedno u karantinu, a posebno sada ćemo u Kini i na Filipinima. Svi smo u službi reprezentacije, idemo na Svetsko prvenstvo i želimo da što bolje predstavimo našu zemlju.

 

Pritisak?

 

Naravno da možemo da se nosimo sa tim. To je sastavni deo svakog posla, ne samo košarke, a mi smo retko privilegovani ljudi da radimo posao koji najviše volimo. Posebno kada igramo za svoju zemlju.

 

 

  • Like 3
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...