Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Rekao bih, prilično zaboravljena tekma iako je bila nedavno. Dobijamo prvu četvrtinu 25 razlike, neke neverovatne scene, Bjelica lomi crossoverom Myles Turnera i ide na kucanje, Jović sastavlja Kembu sa zemljom itd. Ameri doduše bez Tatuma i Smarta u sastavu koji bi im verovatno bili starteri, a Tatum i najbolji igrač te ekipe. Vidi se u ovoj utakmici za šta je ova generacija sposobna (čak i sa debelim Jokićem na 4), ali isto tako i neki nenormalni padovi gde Ameri brišu 25 razlike do poluvremena. Luda tekma skroz, šteta što nije imala neki naročit rezultatski značaj.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

Rekao bih, prilično zaboravljena tekma iako je bila nedavno. Dobijamo prvu četvrtinu 25 razlike, neke neverovatne scene, Bjelica lomi crossoverom Myles Turnera i ide na kucanje, Jović sastavlja Kembu sa zemljom itd. Ameri doduše bez Tatuma i Smarta u sastavu koji bi im verovatno bili starteri, a Tatum i najbolji igrač te ekipe. Vidi se u ovoj utakmici za šta je ova generacija sposobna (čak i sa debelim Jokićem na 4), ali isto tako i neki nenormalni padovi gde Ameri brišu 25 razlike do poluvremena. Luda tekma skroz, šteta što nije imala neki naročit rezultatski značaj.

 

 

 

Reprezentacija koja skoro deset godina igra na najvisem nivou, izgubila jednu tekmu od Argentine za sve to vreme i sad smo kao propali.

 

Izgubiti od Spanije nije kiks, bio je splet nesrecnih okolnosti plus grupna faza, u kasnijoj fazi prvenstva smo dobili SAD, tako bi i Spance vrlo verovatno, zna se da su Saletove ekipe dizale formu.

 

Poraz od Slovenije u onakvom sastavu ne da nije kiks nego se treba spomenik dici svima sto su dosli do finala EP u onakvom sastavu.

 

2015. igra ekipa koja je godinu pre toga napravila podvig, a ne nesto normalno ulaskom u finale i opet igra polufinale EP i gubi od jedne Litvanije, mislim, Boze moj. Igramo bez Krstica, Jokica jos nema, Bogdan je i dalje klinac...

 

Ove klosarske kvalifakacije ne racunam, tu sta god da uradimo nismo ni krivi ni zasluzni, to prosto nije reprezentacija Srbije.

 

 

 

A napravili smo

 

Svetska prvenstva

 

Osmina finala

 

Srbija - Grcka 90:72

 

 

Cetvrtfinale

 

Srbija - Brazil 84:56

 

 

Polufinale

 

Srbija - Francuska

 

90:85

 

Za 5.mesto

 

Srbija - SAD 94:89

 

I jedno prilicno dominantno SP, osim kiksa protiv Argentine.

 

 

Evropska prvenstva 

 

Srbija- Spanija 80:70

 

Cetvrtfinale

 

Srbija - Italija 83:67

Srbija - Ceska 89:75

 

 

Polufinale

 

Srbija - Rusija 87:79

 

 

Olimpijske igre 

 

SAD - Srbija 94:91

 

Cetvrtfinale

 

Srbija - Hrvatska 86:83

 

 

Polufinale 

 

Srbija - Australija 87:61

 

 

Ajmo malo vere u ove momke.

 

 

 

 

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Da, smetalo nam je, isto kao i kad je Milutinov napravio sličan potez. 

 

Aha, a kad je otkazao jer mu je žena trudna, on je imao svitu branilaca koji su tvrdili da ima pravo da leto provede kako hoće. Koji je problem sa Pokuom i Jovićem, oni nemaju to pravo? 

 

2 hours ago, Barkley#34 said:

 

Skroz ok s njihove strane, a meni kao navijaču reprezentacije je takođe skroz ok da izgunđam zbog toga. Svima lepo.

 

U tome je poenta, ne vidim zašto bi gunđao oko toga? Nismo nešto kapitalno osakaćeni jer njih dvojica neće igrati. Naravno, bilo bi super da se povedu mladi igrači, ali ovo očigledno nije to neko prošlo vreme pa čak ni 2013. godina, i što uini kaže očigledno se promenio odnos prema reprezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Dobar intervju nema sta.

 

Bez pompe i lozenja👍

 

Edited by propolis
Pokusevski ne bi imao nikakvu ulogu u ovom timu i sigurno je bolje da radi na sebi jer za njega ima vremena za reprezentaciju.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

...inace, super su ove jokiceve iskrene odjeb izjave ka novinarima, to je neki lep start za mene

 

"mi ne volimo sport i kosarku, volimo da pobedjujemo" & "ne mora nista" su dobri stavovi dugorocno gledano.

 

Nista nije pogresio. Ali osecam kroz monitor koliko ne mirise (ove nase) novinare Jokic. 😂

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DameTime said:

Aha, a kad je otkazao jer mu je žena trudna, on je imao svitu branilaca koji su tvrdili da ima pravo da leto provede kako hoće. Koji je problem sa Pokuom i Jovićem, oni nemaju to pravo? 

I njima su žene trudne? :classic_biggrin: Šakim se, to ćeš morati da vidiš sa tom svitom branilaca, ovde uglavnom preovlađuje stav da oni imaju pravo da rade šta hoće ali i navijači imaju ptavo da ih napušavaju ako zbog toga trpi nacionalni tim.

47 minutes ago, DameTime said:

U tome je poenta, ne vidim zašto bi gunđao oko toga? Nismo nešto kapitalno osakaćeni jer njih dvojica neće igrati. Naravno, bilo bi super da se povedu mladi igrači, ali ovo očigledno nije to neko prošlo vreme pa čak ni 2013. godina, i što uini kaže očigledno se promenio odnos prema reprezentaciji.

Gunđam upravo zbog poslednje rečenice. Je l' ne smem da budem nezadovoljan zbog roga posebno kad vidim kako se u drugim timovima gomila dokazanijih igrača ubi da dođe na pripreme? Plus što se slažem sa napred iznetim da neće naš tim toliko patiti zbog njihovog izostanka koliko bi im to bila dobra opcija za letnji rad i dodatno iskustvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Rekao bih, prilično zaboravljena tekma iako je bila nedavno. Dobijamo prvu četvrtinu 25 razlike, neke neverovatne scene, Bjelica lomi crossoverom Myles Turnera i ide na kucanje, Jović sastavlja Kembu sa zemljom itd. Ameri doduše bez Tatuma i Smarta u sastavu koji bi im verovatno bili starteri, a Tatum i najbolji igrač te ekipe. Vidi se u ovoj utakmici za šta je ova generacija sposobna (čak i sa debelim Jokićem na 4), ali isto tako i neki nenormalni padovi gde Ameri brišu 25 razlike do poluvremena. Luda tekma skroz, šteta što nije imala neki naročit rezultatski značaj.

 

Valjda treba da čudi što je zaboravljena utakmica za 5-to mesto beše? Mi se naložili da to SP uzimamo zlato, a Teamu USA sveukupno otkazalo jedno 35-40 igrača (Otkazi krenuli od kraja NBA sezone pa sve do par nedelja pred šampionat, što će reći da su imali defacto kombinaciju C i D tima). Nije iznenađujuće što važi za jednu tipičnu "Who gives a fuck" tekmu. Ono... Salo sujeta naleteo na sujetnog Grega 😁 Headlinesi su isto bili zanemarljivi shodno svemu...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Horium said:

 

Nista nije pogresio. Ali osecam kroz monitor koliko ne mirise (ove nase) novinare Jokic. 😂

 

za mene je to idealan stav za mvpa nba lige. sad samo treba da give his best kada je tu i da dolazi uvek kad realno moze. nasi novinari su slika i prilika govana.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Barkley#34 said:

I njima su žene trudne? :classic_biggrin: Šakim se, to ćeš morati da vidiš sa tom svitom branilaca, ovde uglavnom preovlađuje stav da oni imaju pravo da rade šta hoće ali i navijači imaju ptavo da ih napušavaju ako zbog toga trpi nacionalni tim.

 

Nešto se ne sećam da je taj stav preovladavao kad je Jokić u pitanju. Njemu su se tražila opravdanja (izgovori), dok za ove momke odjednom svi znaju šta je najbolje za njihove karijere.

 

41 minutes ago, Barkley#34 said:

Gunđam upravo zbog poslednje rečenice. Je l' ne smem da budem nezadovoljan zbog roga posebno kad vidim kako se u drugim timovima gomila dokazanijih igrača ubi da dođe na pripreme? Plus što se slažem sa napred iznetim da neće naš tim toliko patiti zbog njihovog izostanka koliko bi im to bila dobra opcija za letnji rad i dodatno iskustvo.

 

Pre 2-3 godine bih napisala isto što i ti, ali sam u međuvremenu shvatila da ne gaje svi iste vrednosti kao ja i da se očigledno odnos prema reprezentaciji promenio. Poslednja rečenica - pitanje je koliko bi oni i igrali nažalost, nije ovo više davna prošlost kad smo kalili igrače u repki, mi to očigledno više ne umemo, ne želimo ili oboje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Snjofko said:

Kari Stimca cele godine zvao Aleksandar 🤣🤣🤣🤣

 

 

Borisu na onom otvorenom treningu zvao Radisa hahahahaha

Dobro je znati da nije do godina vec da on gura taj svoj fazon oduvek.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, drgnk said:

Micić, Teodosić, Avramović, Gudurić, Nedović, Lučić, Dobrić, Kalinić, Bjelica, Milutinov, Jokić... za dvanaestu poziciju možda neko od dvojca Petrušev/Smailagić.

Mislim da je ovo otprilike i najjači sastav, barem na papiru. Isto tako mislim da bi se trebalo naći mjesto za Davidovca. Kod mene u tefteru je svakako ispred Bjelice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...