Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 hours ago, Drug Crni said:

Ja isto prvi put čuh da je Kalina problematičan lik.

 

Uf, ja mislim da su ga te glasine pratile jos od 2014 sa Zvezdom pa nadalje... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Skoro mi je bas jedan domaci igrac koji je sa Kalinom igrao u inozemstvu deklamovao referat o tome koliko je ovaj los covek. Ima raznih prica oko toga kad je on u pitanju, nije da nije. 

 

Svakako je otplatio dug repstaciji sto se kaze, kao i Pefi. Meni je skroz ok da se neko legit povuce kad vidi da ne moze ili nece. Nije mi ok ona Nedovic drama npr. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Horium said:

 

Uf, ja mislim da su ga te glasine pratile jos od 2014 sa Zvezdom pa nadalje... 

 

U Kragujevcu se pijan tukao po sred glavne ulice dva puta generalno je "specifican".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

U Kragujevcu se pijan tukao po sred glavne ulice dva puta generalno je "specifican".

 

1 hour ago, Beonegro said:

Neka prvi baci kamen onaj ko nije imao ovo zadovoljstvo u životu :s_d:

Iskoristiću jedan pfc flow za momenat. 

 

Sad samo treba još više voleti Kalinarija ❤️

Link to comment
Share on other sites

Možda se Kalinator samo ne uklapa u standardni profil profesionalnog sportiste koji će dati 120% mogućnosti, čiji je publika šesti igrač i slično, pa ga onda ocenjuju kao lošeg lika.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Petrusev i Milutinov deluju oporavljeno i prilicno mocno. Hulkatinov polako ukljucuje njegovu zelenu moc na obe strane parketa, a Filip je 4-5 igrac koji ce nam izuzetno znaciti.

Gudura je odigrao prejebanu seriju, imao je loptu da kreira i odlucuje kako da usmeri napad. Jedno brutalno kucanje, par lepih trojki, ali asistencije su glavni utisak.

Vanja vrlo korektan PO protiv premocnog protivnika. Par puta lepo isao u meso Deku. 

Bogi-Bog je odigrao fenomenalnu sezonu koja se fenomenalno rano zavrsila.

N. Jovic sjajno zavrsio sezonu. All round partije, a najbitnije je sto su skoro sve bile muske.

Jokic samo sto nije ispao, svim srcem uz Anta!

Anyway, ja zadovoljan!!!

 

Prenosioci lopte fizikalci: Jovke, Aleksa

Kreatori: Bogi, Vasa

Sekundarni kreator, osigurac: Gudura

Fizikalci suteri, 3-4, 4-3: Vanja, Luca, Jovic

5-4: Filip

Anti i super heroji: Jokic, Milutinov

 

Fajt za 12to mesto izmedju Dobrica, Topica i Djurisica. Ipak, bez obzira na losu sezonu meni je to laka odluka - Dobric nudi sut, odbranu i tranziciju - sve sto na ovu osnovu treba. 

 

 

Edited by Geronimo
  • Like 11
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

U jednom momentu pre 2-3 godine mi je izgledalo kao da nemamo narednu generaciju reprezentacije nakon Tea, Bjelice, Bogdana i ostalih, ali evo ih Petrusev, Jovic, Topic, Djurisic, nadam se da ce im se prikljuciti i Pokusevski i da ce to biti nova grupica igraca koji ce nositi reprezentaciju. Ima tu jos mladih igraca koji ce sigurno imati mesto poput Smajlija, Vukcevica, Miljenovica, itd... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, СтелаРоса said:

U jednom momentu pre 2-3 godine mi je izgledalo kao da nemamo narednu generaciju reprezentacije nakon Tea, Bjelice, Bogdana i ostalih, ali evo ih Petrusev, Jovic, Topic, Djurisic, nadam se da ce im se prikljuciti i Pokusevski i da ce to biti nova grupica igraca koji ce nositi reprezentaciju. Ima tu jos mladih igraca koji ce sigurno imati mesto poput Smajlija, Vukcevica, Miljenovica, itd... 

Kao da je juče bilo kada su bila naricanja kako posle Bodiroge, Divca i Peđe sledi potop jer Darko, Radman itd će ugasiti svetlo. Kad ono Teo, Krle i Novica Bjelica. Žilava je baza još uvek, a ruku na srce i zli Miško će tek dobiti na značaju kad krenu Jovići, Bogoljub Marković i ostala Megina klinčadija. Biće dosta tornjeva dole. 

 

Nama će u skorijoj budućnosti mnogo veći problem biti treneri. Morali bi i bivši igrači malo češće da oblače sakoe i okušaju sreću i basket IQ. Inače ovim tempom biće fudbalski scenario među strukom. 

Edited by Molina23
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kao cigan nisam neki veliki ljubitelj lika i dela Nikole Milutinova ali to sto je momak odigrao juce je u rangu "ubedljivo najbolji centar Evrolige". Ocekujem da se muski posiba sa Tavaresom i da mu stvara velike probleme. 

Totalna dominacija na obe strane terena. Barselona, u pojedinim trenucima nije mogla da prismrdi reketu kada je NIkola bio u stavu pod kosem. Dva puta su uspeli da izvuku nesto u reketu, jednom je Hernangomez izvukao faul na cistu srecu, drugi put je Vili poentirao (i to majstorski) pod velikim pritiskom Milutinova i Petruseva. Ostalo je delio banane, doveo igrace poput Veselog u situaciju da vracaju loptu na perimetar 4s pre isteka napada, pratio svakog igraca do kosa, dominirao na skoku. Jednostavno fantazija. 

 

Petrusev je u ovoj seriji bio dobar ali juce po meni podlegao malo pritisku iako je odigrao musku i solidnu partiju. Dobra skola za prvi F4. Trebace im njegovi poeni jako.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Neko je lepo napisao za vreme Mundobasketa, mislim da je to bio @Jataganac, da košarka u Srbiji ne može da umre, može samo da se uspava. Tako da će talenta uvek biti, samo da bude i onih koji će se baviti njim... 

Link to comment
Share on other sites

@DameTime Mi smo na zadnjih 5 U18 takmicenja 3 puta bili sampioni i jednom treci, to ni u doba SFRJ, SRJ ili SCG nikada nismo imali.
Kod nas ima samo dva problema, da igraci dobijaju minute u iole ozbiljnim ekipama i da ne moraju sa 19 godina otici u neke Rumunije, Finske, Grcke, Nemacke, Rusije i Poljske da igraju profesionalnu kosarku i da se igraci odazivaju seniorskoj reprezentaciji. Oba problema su golema ali igracka baza nam je jedna od najvecih u Evropi ako ne najveca, treneri iako popljuvani uzduz i popreko jos uvek sasvim dobri i u nadolazecoj generaciji sto daje sigurnost da obuka igraca ostane na visokom nivou a sada bolno pitanje ABA/profesionalna liga Srbije koju ne zelim ovde da pokrenem ali za koju smatram da bi se trebalo malo vise slusati Karija iz gore spomenutih razloga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Uspešni smo u mlađim kategorijama, ali mislim da problem nastaje na prelazu iz juniorske u seniorsku košarku. A to je zapravo povezano sa ovom temom koju si načeo, da ti mladi igrači moraju da dobijaju minute u ozbiljnijim ekipama, tj. mora postojati strpljenje kad se mlad igrač dovede u roster. Generalno nam fali strpljenja kad su u pitanju rezultati. Ja se takođe dobrim delom slažem sa tom Karijevom pričom.

 

Edit: A ja moram da pojedem ono što se ne jede zbog Milutinova, verovala sam da je gotov. Baš mi je drago zbog njega.

Edited by DameTime
dopuna posta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako sad deluju smešni komentari sa KKCZ teme da je Petrušev žestoko omašio što nije umesto Olija odabrao CZ po povratku iz SAD. Dečko imao ozbiljnu ulogu u plejofu, igraće F4 EL. Ima vrhunskog trenera, sistem..teško da je mogao bolje da prođe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Unknown said:

Kakav fajt, mi nismo normalni ako nam je Topic zdrav a mi ga ne povedemo na OI. 

 

Ako Topić bude bio draftovan među prvih 10 pikova, kao što mu predviđaju, čisto sumnjam da će klub koji ga bude draftovao da ga pusti da igra za reprezentaciju na OI

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...