Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

15 minutes ago, Kenozoik said:

Dame, konteksti su različiti. Sigurno si učila o tome u svojoj struci. Ne znam kako ne uočavaš razlike? 

 

Iza Karija je kontinuitet, već je radio sa masom igrača u ove 2- 3 godine koliko je selektor. Proveo je vreme i sa našim najboljim igračima i učestvovao na velikom takmičenju. Imao je VREME da postavi svoju filozofiju,vreme koje Igor nije imao. Igor je imao nepunih godinu dana mrcvarenja po prozorima i turnir pred OI dok sezone Jos nisu zavrsile + NBA igraci koje nije imao + masa povreda. 

 

Drastično različite okolnosti.

 

Takođe su dovedeni i u različitim fazama karijera - Kokoškov kao mlad ali iskusan trener, selektor u tom trenutku šampiona Evrope, znači u svom peak-u. Pešić je izvučen iz penzije, po proceni čak i ljudi na ovom forumu je izlapeo i senilan.

 

Ali ipak je uspeo da postavi neku igru; mi smo se razlupali kao zvečke na prošlom EP, ali igru smo imali. Meni je neverovatno da Kokoškov za par meseci nije uspostavio nikakav autoritet nad igračima (rekao bi čovek da će mu to lakše ići kad nema najvećih zvezda) ni obrise smislene igre.

 

On ima svoje kvalitete kao trener, no u SLO mu je mnoge mane pokrivao Dragić kao igrač-trener. Nešto slično je Teo radio za Saleta kod nas. 

4 minutes ago, Beonegro said:

Kokoškov je lik koji je formatiran da bude točak velikog sistema, ne one man show, što naši selektori uglavnom moraju da budu. 

 

Egzekli.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Karijev motiv su OI, kad bi osvojio olimpijsku titulu on bi matematički postao najtrofejniji srpski i ex-jugoslovenski trener. Zato i nije podnio ostavku nakon EP, niti će podnijeti ostavku ako rezultat na SP bude loš, jednostavno, njegov cilj da dogodine proba da osvoji OI. 

Ako osvoji olimpijsko zlato, da mu se zaborave sve ove budalaštine i podigne spomenik za života. Samo ne znam kako će to da izvede...

 

6 minutes ago, Beonegro said:

Kokoškov je lik koji je formatiran da bude točak velikog sistema, ne one man show, što naši selektori uglavnom moraju da budu.

Da, meni Kokoškov deluje baš kao miran tip kome je forte metodičan rad, a za skeletora reprezentacije u nas treba solidna doza ludila i autoriteta. Ja bih voleo ipak da smo Kokoškova istrpeli još neko vreme, upravo da bi se omogućilo da njegovi kvaliteti koliko-toliko dođu do izražaja.

Edited by Smrtokapa
tipo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smrtokapa said:

Ako osvoji olimpijsko zlato, da mu se zaborave sve ove budalaštine i podigne spomenik za života. Samo ne znam kako ćeto da izvede...

Ne kažem da hoće, ali to je njegova karta za vječni grejtnes, mislim da je to ono što ga i dalje radi. A ipak bar u teoriji (u kojoj mu se odazovu svi koje on želi u ekipi) ima igrače sa kojima uz mnogo sreće ima neku šansu za to, makar ona bila 1%.

 

Just now, Smrtokapa said:

 

za skeletora reprezentacije

Rispekt :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Čoveče a kritikovali smo Saleta za dve srebrne medalje, ja među prvima.

 

Žreb je takav da i u ovakvom stanju imamo šansu za medalju, neka Kari skupi svu prisebnost što mu je ostala i neka nas povede ka tome.

 

Posle SP obavezna penzija pa makar i zlato uzeli.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Dame je ovde potpuno u pravu. Kokoskov nije vezara, medjutim sa Slovenijom one godine se poklopilo trilion stvari. Nakon toga je pokazao da ima sasvim jasne limite i kinkove o kojima se moze nakucati traktat. Tako da - ne. Next.

Iz perspektive o kojoj ti govoriš , Dame je možda u pravu mada rasprava nije na liniji da li je Kokoškov dobra opcija za nas u ovom trenutku ili ikada. 

Ja samo ukazujem na potpuno različite okolnosti u kojima su sadašnji i bivši selektor radili. Ja ne prognoziram čak kako bi izgledalo da smo Igora zadržali.

Samo se protivim tezi da se Igor nije dobro pokazao jer je limitiran. 

Igor nije ni imao pravu priliku da se pokaže. Kada je naša repka u pitanju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Beonegro said:

Nevjerovatan ždrijeb, stvarno se nadam da sam u krivu za Stefana Jovića i da će biti u stanju da odigra dvadesetak kvalitetnih minuta u kontinuitetu, jer sa kompetentnim plejoom mi čak i ovakvi moramo do polufinala

Ovde ću, iako nije odgovarajući topik.

Ne bih ga vodio ali to sam samo ja. Davao bih sansu Topiću, kada ako ne sada.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, Topic nema seniorske minute. Premlad je, plus ovo sto sam video od njega na mladom prvenstvu jeste super i sve kul za tu konkurenciju, ali je jako daleko od nekog generacijskog talenta. On je sad dobar plej za KLS/ABA 2 nivo ili rezerva u Megi recimo za ABA 1. Da li takav igrac, bez obzira na godine, treba da igra prvenstvo sveta kao prvo seniorsko takmicenje?

 

Ako je tako, ajde onda da celu Megu ubacimo, mozda napravimo novog Jokica tako.

 

Stvarno mi je neozbiljna ta prica.

 

Ma koliko da sam skeptican u vezi Jovica trenutno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kankkunen said:

Ako obezbedimo plasman na OI ... ko drugi?

 

Ako obezbedimo.. Za sada ne izgleda da imamo dobre šanse.

 

27 minutes ago, Beonegro said:

Karijev motiv su OI, kad bi osvojio olimpijsku titulu on bi matematički postao najtrofejniji srpski i ex-jugoslovenski trener. Zato i nije podnio ostavku nakon EP, niti će podnijeti ostavku ako rezultat na SP bude loš, jednostavno, njegov cilj da dogodine proba da osvoji OI. 

Shvatam ja koji su njegovi motivi. 

Pitanje je da li je u interesu srpske košarke držati ga po svaku cenu? 

Sada mu ne igra 6-7 važnih igrača, pitanje je ko će mu igrati čak i ako obezbedi plasman - ako su priče da igračima ne odgovara njegov način rada tačne.

26 minutes ago, DameTime said:

Ali ipak je uspeo da postavi neku igru; mi smo se razlupali kao zvečke na prošlom EP, ali igru smo imali. Meni je neverovatno da Kokoškov za par meseci nije uspostavio nikakav autoritet nad igračima (rekao bi čovek da će mu to lakše ići kad nema najvećih zvezda) ni obrise smislene igre.

Ne znam. Pali smo na prvoj ozbiljnijoj prepreci. Imali smo jak tim, igre u grupi protiv 2 klase slabijih protivnika nisu nikakav reper.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Jer imamo prozor od još dvije godine i 2 takmičenja (OI 2024. i EP 2025.) da uradimo nešto veliko, pošto iza Bogdana Bogdanovića nema na vidiku nijednog spoljnog igrača svjetske klase, tako da nakon njegovog povlačenja očekujem da se pridružimo Hrvatskoj i Bosni po pretkvalifikacionim turnirima.

 

Srbija ce uvek imati neke talentovane igrace svetske klase, uvek.

 

Ima na vidiku spoljnih igraca koji su u svom godistu medju najtalentovanijim u Evropi. Dokle ce da dobace i kako ce dalje da se razvijaju zavisi od vise faktora, ali po talentu ih imamo. To su Topic, Bosnjakovic i Drezgic. Mozda to bude i Djurisic. Ispod cu o mladim igracima.

 

Bogdanovic ce igrati za reprezentaciju jos najmanje 5 godina. Kalinic je ta generacija ako se ne varam.

 

Jokic, Micic, Guduric, Milutinov svi su 94-95 godiste tako da iha haj do njihovog penzionisanja. 

 

Igraci koji upravo nadolaze su Petrusev, Jovic, Pokusevski, Smajlagic. Trojica su u Nba a jedan u Evroligi. Ko kaze da nece da naprave karijere poput Bogdanovica al ok pricas o spoljnim.

 

Kalinic i Stefan Jovic su se etablirali u reprezentativce tek sa 23-24 godine i evroligaske igrace tako da recimo i igraci poput Koprivice, Trifunovica i Ilica koji su 00 godiste ne znaci da nece biti dobri el igraci i ozbiljan potencijal za reprezentaciju kao igraci rotacije kroz par godina. Nakon njih nadolaze igraci poput Vukcevica 03 Saranovica 03 i Matovica 04 koji mozda moze i na beka. Ne bi otpisivao Manojlovica 02 koji je bek, videcemo ga sad u Borcu, u Fmp-u je imao ok sezonu. Momak ima 21. godinu ponavljam slucaj Jovica i Kalinica koji su sa 23. godine igrali u Radnickom. Topic 05 i i Drezgic 06 koji su bekovi se kotiraju u samom vrhu u Evropi u svom uzrastu. Taman ce da stasaju kad Bogdan, Gudura i Vasa udju u godine odnosno budu pred penziju. Djurisic 04 je takodje neki bek iliti 2/3 igrac i od njega se isto dosta ocekuje. Generacija 05 kao sto si video je osvojila zlato na evropskom prvenstvu i pored Topica tu je jos nekoliko talentovanih igraca poput Bosnjakovica koji pritom 06 i igrac je Reala sto govori za sebe i igra neku trojku sto znaci igrac spolja. Tu ima jos visoko talentovanih igraca poput Markovica, Musickog...

 

Uvek cemo biti u top10 reprezentacija na svetu, kao sto smo i sada i sa ovim krajnje okrnjenim sastavom u recimo 8 najboljih na papiru a od tih 8 za medalju ce morati da izvisi 5 reprezentacija gde su vecinom trenutno od jace do znacajno jace od nas.

 

https://www.fiba.basketball/rankingmen

 

Ovo je vecna lista, nije za favorite na svetskom. Kao sto vidis mi smo 6. na Fibinoj listi i dalje, posto se ovde izgleda racuna neka vecna lista a ne kao u fudbalu klupska uefina sto se brise na svake 4 sezone, tako da nema trika da mozemo da dozivimo sudbinu Hrvatske ili Bosne sve i da fejlujemo sad na svetskom i na OI, sto se nadam nece desiti u svakom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ovde ću, iako nije odgovarajući topik.

Ne bih ga vodio ali to sam samo ja. Davao bih sansu Topiću, kada ako ne sada.

Topić me nije ubijedio na U18 prvenstvu. U finalu je bio dobar, ali je imao i dosta skromnih utakmica (Slovenia, Izrael, Njemačka), nisam vidio kontinuiranu dominaciju nad njegovim vršnjacima na osnovu koje bismo možda mogli da pomislimo da može da se nosi sa formiranim igračima. Šut za 3 mu je bio katastrofalan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Brat od Korneta said:

Srbija ce uvek imati neke talentovane igrace svetske klase, uvek.

 

Samo što će ti igrači igrati za reprezentaciju otprilike jednom u pet godina. Isto kao i današnji igrači svetske klase.

 

Ne kažem, biće valjda uvek neki Bogdan, Dončić, Dirk koji igraju za svoju reprezentaciju svaki put, ali će to u Srbiji biti izuzetno retke zverke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kankkunen said:

Ako obezbedimo plasman na OI ... ko drugi?

 

Ja bih dao Kariju sansu i za OI ako bi sada uzeo neku medalju. Najvise zbog kontinuiteta. Svakako ne dalje od OI jer ima previse godina i sada.

 

Sto se tice trenera:

Rajakovic, Sasa Obradovic, Milojevic, Alimpijevic. Mozda ce nekom zvucati smesno kada napisem Canak ali on radi izuzetan posao sa Lietkabelisom i onom krsinom od ekipe pre bi i njega stavio nego Karija al sad gotovo. Neko ce sad reci oni nemaju autoritet neki i izgradjena imena, pa eto Kari je ime i autoritet ali mladje igrace to ne interesuje, samo autoritet znanja danas prolazi.

 

Jednostavno nakon Karija ako ne dodje SO, morace neko od ovih mladjih. Ili da se dovede neki strani trener zvucno ime. Ja nisam za stranca igraca u reprezentaciji ali za trenera jesam ako nema bolje domace opcije.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uini said:

nedovic u sustini kaze da mu se nije dopala uloga; po meni to nije okej ako si vec dosao da igras za repku, pogotovo sto jedna tekma moze drasticno da promeni ulogu.

Ma, daj, nije ni vredno ozbiljnog razmatranja, čisto je bilo da nešto kaže. Još uvek ni ne znamo ko će sve od spoljnih moći da ide, a toliko ih je malo da će biti minuta i lopti za sve.

Link to comment
Share on other sites

Čisto radi reda - Nedović je rekao i da je i u pogledu forme i psihologije daleko od potrebnog nivoa..

 

@Stilettoveoma grešiš u paraleli sa drugim sportovima. Tačno je da u rukometu nema velikih para,ali upravo je igranje za državni tim način da se ugovori podebljaju. Svaki reprezentativac neke zemlje već na osnovu ovog statusa dobija bar 30% jači ugovor nego da nije u reprezentaciji. Ovo znam pouzdano iz dosta izvora. Verujem da je slično i sa odbojkom.

 

Tako da je rukometašima itekako u interesu da nastupaju za državni tim 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drug Crni said:

Čisto radi reda - Nedović je rekao i da je i u pogledu forme i psihologije daleko od potrebnog nivoa..

 

 

taj deo je na nivou jokicevog izdajnickog, nisam psio-fizicjki spreman, samo sto je ovde intro-kurtoazija u real deal;

 

vi cete kao sombor entitet zbog toga pripasti kuci orbanovih ali ne znam sta sa nedovicem. nema letovanja u grckoj 7x godina?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, Topić je neophodan srpskoj košarci, ako sada nije vrijeme da (pomalo) osjeti vatru, tesko da će ikada biti.

Isto tako mislim da je Brazilac nepotreban potpis za Zvezdu ...  opet to sam samo ja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nije daleko prvenstvo, neka me Jović razuvjeri, nemam ništa protiv.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ne sam Safete said:

Nije ni Jović vrijedan poziva, bivsi igrač. U takvoj situaciji uopšte nemam dilemu koga bih pozvao.

 

Jovic je mozda bivsi igrac u smislu starter evroligaske ekipe ali je on u ovom trenutku bolji plejmejker od Avramovica, Jaramaza ili Gudurica na toj poziciji. Sto ce se nadam se i videti.

 

3 minutes ago, Beonegro said:

To i ja mislim, ali me neki ubjeđuju u suprotno i tvrde de je odigrao prošlu sezonu bez povreda, pa daj da vidimo.

 

Pa kad smo ga gledali u Saragosi, bili prenosi na tv-u ne pricamo napamet.

 

On je stigao tokom sezone posto je cekao El angazman i nije nasao i odigrao 20 utakmica 25min prosecno i imao 8.7 poena, 4.2 asistencije, 3 skoka, 1.5 ukradenu, 53% za 2, 31.5% za 3 i 61% za linije penala. S obzirom da nije odradio pripreme i da se vratio nakon povrede ovo su realno dobre brojke u jednoj jakoj ligi kao sto je spanska, da ne kazem najjacoj evropskoj ligi posle Evrolige. Ok procenti su slabiji, on jeste nesto sporiji, nije vise taj igrac, ali ono sto sam video je da su mu razigravanje i odbrana i dalje na nivou.

 

P.s. omasili smo temu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Topic je igrao taman koliko je bilo potrebno na EP. Njegove velike partije nam nisu ni bile potrebne posto smo utakmice do finala uglavnom dobijali lagano. Eto mene je i na tom prvenstvu ubedio da treba da bude putnik na SP kao najveca perspektiva na poziciji koja nam je katstrofalna. Plus celu sezonu igra dobro, juniorska ekipa CZ,dobro je koristio minute u seniorskom timu dok je bio deo ekipe i u OKK Beogradu. Po ovim Pesicevim recima on je tu samo da bude na treninzima reprezentacije, to je ta kratkovidnost srpske kosarke. I ove izjave da Topic  nije generacijski talenat su smesne. Ne mora svaki igrac da bude Luka Doncic da bi se bacao u vatru. Topic je nas najtalentovaniji plejmejker, pozicija koja je kod nas u izumiranju. Gledao sam Tea u istim godinama i Topic uopste ne zaostaje za njim, u nekim segmentima igre je daleko ispred njega u istom uzrastu.

Edited by Miki8
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...