Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

17 minutes ago, Beonegro said:

Baziraš optimizam na odsustvu informacija? 

 

Da, jer je tu i putovao sa ekipom.

 

Da je na primer kao Smajlagic ostao u Beogradu na nekim terapijama onda bi bio pesimisticniji. Ovako nema naznaka o tezoj povredi u suprotnom bi bilo koliko danas objavljeno da nece igrati. Kapiram da je pitanje dana kada pocinje sa ful treninzima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Pred sebe sam uvek postavljao najviše ciljeve, ali kako su pripreme koje sam dočekao kao i uvek sa radošću odmicale, uvideo sam da sam daleko od željenog nivoa forme, potrebnog za ovakvo takmičenje i za naš tim. Uz sve to, nažalost se nisam snašao u ulozi koja mi je dodeljena i samim tim nisam mogao da dam maksimalan doprinos nacionalnom timu. Pošto je interes reprezentacije i većine ispred bilo kakvog interesa pojedinca, svoje razmišljanje sam iskreno saopštio i selektoru Svetislavu Pešiću kome sam vrlo zahvalan na ukazanom poverenju. Momcima i selektoru želim svu sreću i mnogo uspeha na Svetskom prvenstvu i verujem da će nas obradovati", poručio je Nemanja.

 

Ok, mogu ja sad ovo da protumačim, verovatno biste se skoro svi složili, ali neka ostane na ovome.

Link to comment
Share on other sites

Nedovic obrazlozio zasto ne ide na svetsko. Deluje da opet nije nasao zajednicki jezik sa Pesicem. Kada se setim da mu je Filip Covic igrao, a Nedovic grejao klupu nije ni cudo. 

Jednom ga je ubacio i to na zahtev publike, pa je posle sprdao Nedovica kako ga je zaboravio na klupi jer je zaspao zato sto je mator. 

To je bilo pre 15+ godina, eto koliko je reprezentacija u problemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Obi-Wan said:

Putujući cirkus Karija i Danilovića...

 

 

Pre nekoliko godina se pričalo i pisalo "Samo da Vujošević ode i procvetaće srpska košarka." Pa je li?

 

Pre par godina se pričalo i pisalo "Samo da Đorđević ode i procvetaće srpska košarka." Pa je li?

 

Danas se priča i piše "Samo da Danilović ode i procvetaće srpska košarka".

 

Kako vam ne dosadi? Kao da imate neku materijalnu ili partijsku korist od tog popovanja, kao da ne znate da posle Danilovića u ovakvoj državi može doći samo neki novi Džajić Nedimović?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sve jasno, ali bar je zadrzana pristojnost za mase sa obe strane.

 

Jasno je i da Pesic nazalost mora da ode posle ovog turnira pa makar osvojio zlato.

 

Nije problem ni neodazivanje i sprdanje pa cak ni ovaj odlazak sa priprema pojedinacno, ali kad se sve to skupi na gomilu ocigledno je da postoji nepopravljivi procep koji zahteva reset.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ako Nedoviću uloga koju mu je selektor iskomunicirao ne odgovara, bolje je što je odustao sada nego da nas kanali na prvenstvu. Isto tako, ako Pešić smatra da on ne može da doprinese koliko bi trebalo, pa mu je to saopštio nakon Akropolis kupa - i to mislim da je ok i da će dugoročno imati pozitivan učinak na atmosferu u timu.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stiletto said:

Kako vam ne dosadi? Kao da imate neku materijalnu ili partijsku korist od tog popovanja, kao da ne znate da posle Danilovića u ovakvoj državi može doći samo neki novi Džajić Nedimović?

 

Evo ja protiv Saleta nisam rec cekao, ali Danilovic fakat ne valja. Ili mislis drugacije? Ako ne valja, necemo valjda da ga drzimo tu samo zato sto ne znamo ko js sledeci? Normalno da cemo ga menjati, pa nek dodje neko novi. Ako ni on ne valja, i njega cemo da menjamo. Svakog ko ne valja treba menjati. Isto vazi i za Pesica, kod mene ta prica nikad nije imala veze sa klubastvom. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Sve jasno, ali bar je zadrzana pristojnost za mase sa obe strane.

 

Jasno je i da Pesic nazalost mora da ode posle ovog turnira pa makar osvojio zlato.

 

Nije problem ni neodazivanje i sprdanje pa cak ni ovaj odlazak sa priprema pojedinacno, ali kad se sve to skupi na gomilu ocigledno je da postoji nepopravljivi procep koji zahteva reset.

Matori da je srece pa da ne putuje sa ekipom ali to necemo gledati tako da svakako odmah po zavrsetku SP nek uhvati let za Minhen, nema potrebe da se vraca sa igracima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice druge diskusije koja se provlaci, ne znam zasto se ponovo pominje Prevara (daleko mu lepa kineska kuca) i kakve veze ima on sa losim odlukama i rezultatima Pesica? Bio bi bolji? Tesko.

 

Kokoskov koji je odlican trener dokazano za ovakva takmicenja je imao jos gore rezultate i neke komicne situacije, pa sta da radimo.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Kokoskov koji je odlican trener dokazano za ovakva takmicenja je imao jos gore rezultate i neke komicne situacije, pa sta da radimo.

 

Čime dokazano, sem ako pored zlata sa Slovenijom ne računaš i kvalifikacije sa Gruzijom? Meni je on nešto kao Rivers sa NBA titulom 2008. Naša je greška što smo nakon Saleta pojurili njega, tj. beskičmeni KSS koji je slušao komentare javnosti.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Čime dokazano, sem ako pored zlata sa Slovenijom ne računaš i kvalifikacije sa Gruzijom? Meni je on nešto kao Rivers sa NBA titulom 2008. Naša je greška što smo nakon Saleta pojurili njega, tj. beskičmeni KSS koji je slušao komentare javnosti.

Malo li je? Obe reprezentacije je vodio uspešno i ostavio ih boljim nego što su bile kada ih je uzeo.

Ne mogu da prežalim što smo ga tako olako potrošili. To je naša greška , a ne zato što smo njega tražili.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kenozoik said:

Malo li je? Obe reprezentacije je vodio uspešno i ostavio ih boljim nego što su bile kada ih je uzeo.

Ne mogu da prežalim što smo ga tako olako potrošili. To je naša greška , a ne zato što smo njega tražili.

 

Vodio je Gruziju 7 godina i za to vreme uspeo da ih provuče kroz kvalifikacije. U finalu sa nama nije nadmudrio Saleta nego je imao igrače koje je mogao da uvede kad mu je najbolji igrač (Dragić) bio na izmaku snaga. 

 

Uopšte se pokazalo da je bio žestoko precenjen zbog tog zlata sa Slovenijom, zazivali su ga svi redom a dok nas je vodio uspeli smo da se više puta propisno izblamiramo. 

Link to comment
Share on other sites

Ove godine su odbili da igraju za repku Jokić i Kalinić, ostali su ili povređeni ili uz povredu imaju "sugestiju" kluba što je Micićev slučaj.
Što se tiče Jokića on je jednostavno lik koji u najmanju ruku ne oseća taj repka vajb , da ne kažem boli ga ona stvar i on će nas narednih xy godina čašćavati prisustvom.
Kalina je lik koji je težak kao crna zemlja, mnogi treneri su imali problema sa njim. Pošteno sa njegove strane što je odmah rekao neću, ali sa druge strane što kaže [mention=1692]DameTime[/mention] ne igra za Karija već za Srbiju 
Od njih se traži da izdvoje mesec i po dana između dve sezone kada mogu u kontinuitetu da provedu vreme kako njima odgovara bez profesionalnih obaveza.

Nemojmo još da tražimo i da im bude neprijatno svo to vreme. Ako iz bilo kog razloga osećaju da ne treba da budu tu, ne treba da budu tu i tu nema ljutnje.

Sad igraju jedni, sledeći put će drugi, to je realnost i to treba tako posmatrati.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Čime dokazano, sem ako pored zlata sa Slovenijom ne računaš i kvalifikacije sa Gruzijom? Meni je on nešto kao Rivers sa NBA titulom 2008. Naša je greška što smo nakon Saleta pojurili njega, tj. beskičmeni KSS koji je slušao komentare javnosti.

 

Samo je overachievovao sa svakom reprezentacijom do nas, nista vise 😄

 

Sto se tice onoga posle, da se nisu odnosili prema njemu kao fikusu u Feniksu, verovatno bi dobili toliko cekani prsten jer bi draftovali Luku umesto balvana Ejtona.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Samo je overachievovao sa svakom reprezentacijom do nas, nista vise 😄

 

Sto se tice onoga posle, da se nisu odnosili prema njemu kao fikusu u Feniksu, verovatno bi dobili toliko cekani prsten jer bi draftovali Luku umesto balvana Ejtona.

 

Overachievovao sa SLO, mada zavisi šta smatraš overachievementom, pošto su izuzetno uigrana ekipa, imali su puno iskusnih igrača ali i balans sa talentovanim mladim nadama. Na sve to je Dragić odigrao to EP kao u transu.

 

Što se tiče PHX, kad je neko godinama samo pomoćni trener, za to postoji neki razlog. Dobar je Kokoškov trener samo je uzdignut previsoko zbog tog EP. Sunsima je bio potreban Ayton i oni su draftovali dobro. Uostalom, evo ih godinama u vrhu, došli do velikog finala, igrali WCF itd. 

 

Gde je Dalas? Tavori sa Dončićem i pitanje je da li će uspeti da naprave konkurentan tim za titulu. Mislim da nije nikakvo iznenađenje što se za taj draft Kokoškov nije ništa pitao.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kidk said:

Od njih se traži da izdvoje mesec i po dana između dve sezone kada mogu u kontinuitetu da provedu vreme kako njima odgovara bez profesionalnih obaveza.

Nemojmo još da tražimo i da im bude neprijatno svo to vreme. Ako iz bilo kog razloga osećaju da ne treba da budu tu, ne treba da budu tu i tu nema ljutnje.

Sad igraju jedni, sledeći put će drugi, to je realnost i to treba tako posmatrati.

To je najveći problem, bez kontinuiteta nema ni rezultata.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...