Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Doncic istog momenta kad se zavrsilia sezona,najavio je da ce igra SP
Antetokounmpo,operisan,zeli da igra za svoju zemlju

Sreder uvek igra za nemce.

Markanen isao u vojsku,i zeli da igra

Spanci,Francuzi skoro nikad ne otkazuju....

 

A ovog naseg mole godinama

 

 

Znaci nije do MIska,evo i mladi Jovic i Petrusev zele da igraju,iako su NBA

Previse puta je vec odbijao....

Ako sad odbije,ne treba ga vise nikad zvati.....

Edited by vlaDixXx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vlaDixXx said:

Doncic istog momenta kad se zavrsilia sezona,najavio je da ce igra SP
Antetokounmpo,operisan,zeli da igra za svoju zemlju

Sreder uvek igra za nemce.

Markanen isao u vojsku,i zeli da igra

Spanci,Francuzi skoro nikad ne otkazuju....

Šta imaju sve te zemlje a Srbija nema? More! 

Sa čitavog spiska samo Jokara mora u inozemstvo na more 😪

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Manu said:

Znači ako se informacije ispostave kao tačne idemo sa ekipom

 

Avramović, Stef (ako je zdrav, ako ne može Jare)

Bogdan, Gudura, Nedović

Poku, Vanja, Dobrić

Petrušev, Jović

Milutinov, Smajli

 

Na ovaj način bismo odradili jednu tihu smenu generacije i davanje šanse srednjoj i mlađoj generaciji igrača da zauzmu bitne uloge što bi bila super stvar. I sa ovom ekipom smo bolji od Italijana koje je potrebno da dobijemo kako bismo izbegli Amere u 1/4 i da napadnemo te Grke/Litvance tamo. Meni je to sasvim dovoljno za loženje, pa nek se češe Jokić kad se momci vrate sa medaljom.

Ne postoje nikakve informacije. To je sve formirano na osnovu Kaliniceve izjave od pre par meseci, toga sto Micic ide u NBA i Jokicevih prethodnih otkaza.

 

Nikakva informacija tog tipa o ta tri igraca ne postoji i nije izasla u poslednjem periodu.

 

Ok, mozda se i ispostavi da ta tri igraca otkazu, ali tome su jednake sanse kao da otkazu i bilo koja druga tri igraca, npr. Avramovic, Guduric i Dobric. Ili postoji mogucnost da dva od ta tri igraca otkazu ili jedan...

 

U sustini, mozda se i ispostavi da je tacno i otkazu bas Kalinic, Jokic i Micic, ali sanse za to su minimalne i nikakve informacije o tome ne postoje i taj sto je to napisao ce jednostavno samo biti neko ko je lupio i pogodio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Manu said:

Znači ako se informacije ispostave kao tačne idemo sa ekipom

 

Avramović, Stef (ako je zdrav, ako ne može Jare)

Bogdan, Gudura, Nedović

Poku, Vanja, Dobrić

Petrušev, Jović

Milutinov, Smajli

 

Na ovaj način bismo odradili jednu tihu smenu generacije i davanje šanse srednjoj i mlađoj generaciji igrača da zauzmu bitne uloge što bi bila super stvar. I sa ovom ekipom smo bolji od Italijana koje je potrebno da dobijemo kako bismo izbegli Amere u 1/4 i da napadnemo te Grke/Litvance tamo. Meni je to sasvim dovoljno za loženje, pa nek se češe Jokić kad se momci vrate sa medaljom.

 

1. Rizično je da od dva pleja, jedan bude stakleni Jović (iako ga jako cenim kao igrača), a da kombo/osigurač bude još stakleniji Nedović.

 

2. Ako Jokić otkaže, a poznajući Pešićev način razmišljanja, pored sigurnog Milutinova, osiguraće peticu sa Ristićem ili eventualno Mitrovićem. Ne verujem da će druga petica biti "između 4 i 5", Smailagić. U tom smislu, Dobrić (po meni) upada samo ako se tokom priprema, ne daj bože, neko teže povredi.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Није да оспоравам Дончићево играње или евентуални изостанак Јокића, али није за поредити, Дончић је своју сезону завршио у априлу.

Pazi sad, Doncic igrao NBA 2020/21 pa Olimpijske igre na ljeto 2021 pa NBA sezonu 21/22, stigao do WCF i zavrsio krajem maja i onda EP prosle sezone u septembru.

 

Doncic se ne osporava. Za njega smijes ruku u vatru da stavis da ce igrati, kao sto su Pau i Dirk. Jedino kad su povrede onda ih nema a odmori i to? 🤣🤣🤣

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Није да оспоравам Дончићево играње или евентуални изостанак Јокића, али није за поредити, Дончић је своју сезону завршио у априлу.

 

igrao je za repku i nakon pretprosle sezone, kada,su stigli do finala zapada.

doncic uvek igra.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Fecaxi said:

Ne postoje nikakve informacije. To je sve formirano na osnovu Kaliniceve izjave od pre par meseci, toga sto Micic ide u NBA i Jokicevih prethodnih otkaza.

 

Nikakva informacija tog tipa o ta tri igraca ne postoji i nije izasla u poslednjem periodu.

 

Ok, mozda se i ispostavi da ta tri igraca otkazu, ali tome su jednake sanse kao da otkazu i bilo koja druga tri igraca, npr. Avramovic, Guduric i Dobric. Ili postoji mogucnost da dva od ta tri igraca otkazu ili jedan...

 

U sustini, mozda se i ispostavi da je tacno i otkazu bas Kalinic, Jokic i Micic, ali sanse za to su minimalne i nikakve informacije o tome ne postoje i taj sto je to napisao ce jednostavno samo biti neko ko je lupio i pogodio.

Kalinic je izjavio da tek treba da vidi, jer mu svaka sezona pada sve teze fizicki.

 

https://sportal.blic.rs/kosarka/reprezentacija/kalinic-o-igranju-na-mundobasketu-2023/2023032013333992215

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Није да оспоравам Дончићево играње или евентуални изостанак Јокића, али није за поредити, Дончић је своју сезону завршио у априлу.

Ovaj nas kad je zavrsavao u aprilu, onda je morao da prevrce gume da bi se pobosljao. Sad kad ne zavrsava u aprilu onda je umoran. Ko hoce hoce, ko nece, ima 10003 nacina da se opravda

Link to comment
Share on other sites

Pored celog ovog fijaska, ako neko od normalnih novinara ovo cita, neka postavi Kariju pitanje kako to funkcionise oko potvrde i otkaza igraca.


01.05.:
"Caos Kalina, hos' igrati buraz?"
"Ne znam brt, javljam kada se sezona zavrsi."

 

15.06.:
"'de si, legendo, si odlucio?"
"Jao brt, ne sada, javi mi se 5 dana pre okupa."

 

19.07.:
"Kalina brt, smaraju mediji, moramo izbaciti spisak."

"Jao brt, ajd daj mi fore do 23.07."

 

23.07.:
"Brt, sutra ide spisak."
"A ne mogu brate, umoran sam."

 

Posle svega procitanog i svih novih desavanja, mi je ovo otprilike neka pretpostavka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

Pored celog ovog fijaska, ako neko od normalnih novinara ovo cita, neka postavi Kariju pitanje kako to funkcionise oko potvrde i otkaza igraca.


01.05.:
"Caos Kalina, hos' igrati buraz?"
"Ne znam brt, javljam kada se sezona zavrsi."

 

15.06.:
"'de si, legendo, si odlucio?"
"Jao brt, ne sada, javi mi se 5 dana pre okupa."

 

19.07.:
"Kalina brt, smaraju mediji, moramo izbaciti spisak."

"Jao brt, ajd daj mi fore do 23.07."

 

23.07.:
"Brt, sutra ide spisak."
"A ne mogu brate, umoran sam."

 

Posle svega procitanog i svih novih desavanja, mi je ovo otprilike neka pretpostavka.

Još gore, za Jokića je rekao "da je na spisku, kao i svi ostali kandidati"

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

i dalje je Milojević polutrener ili veruješ da je postao značajan trener, trenirao je on još igrača i u Megi i u PG pa nešto ne videsmo rezultate

 

Oprostite na off topicu,ali moram. Milojevic kao glavni trener na mene nije ostavio neki dojam, cak sam tu blizi @goldberg i njegovom stavu, koliko god nekad delovao ostrasceno. S druge strane, Milojevic ocigledno ima slifa za individualni rad s mladjim igracima ( narocito visokim ), ume da im unapredi neke segmente igre ( da li kod gradjenja, prihvatanja lopte, izbacaja, napadanja kosa licem ili ledjima ) i to ocigledno neki ljudi u NBA znaju i prate i angazovali su ga za jednog od pomocnih trenera sa odredjenim zadacima. Ne verujem da u GSW rade na osnovu rekla/ kazala pricica ili hajpa jer je trenirao Jokica, NBA je mnogo iznad toga. Kao sto ni Tomica ne mogu da nazovem polutrenerom iako ima neke ozbiljne nedostatke u vodjenju meceva jer je covek izgleda fenomenalan pomocni trener, ima oko za skauting igraca, plus je odradio onaj vec legendarni plej of 2019.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nele said:

Prva zvezda NBA lige i osvajac prstena kao apsolutni lider ekipe >>> Svi uspesi nase reprezentacije zajedno

 

:classic_sleep:

 

Ne znam zasto bi ljudi morali da se poistovecuju sa uspesima igraca samo zato sto je on iste nacionalisti/rodjen u istoj zemlji?

 

Sto se Jokica tice stvar je jasna - ne bi trebalo pisati da je ono sto on radi nemoralno (kao sto to ne treba pisati ni za igrace koji prelaze iz jednog u drugi privilegovani klub u nekoj zemlji), ali imaju i navijaci pravo da im taj igrac ne bude vise heroj, da prestanu da ga prate, a i mediji bi mogli da prestanu da namecu narativ sampion i najbolji igrac NBA je nas covek, Srbijo raduj se!

 

Nemaju ni Slovenija ni Finska (ako uzmemo za primer ove dve zemlje bez neke veliike kolicine kosarkaskog talenta) nista od toga sto Doncic razbija u ranim godinama ili sto je Markkanen proglasen za igraca koji je najvise napravio, oni ih slave jer ti igraci nose na svojim ledjima svoje reprezentacije i uvek se odazivaju iako igraju sa gomilom EC i FIBA LS proseka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Micic, Avramović, Jaramaz

Bogdanović, Gudurić

Marinković, Jović

Poku, Kalina,

Jokic, Milutinov, Smajli

 

Ako je Jokic OUT, Petrušev je IN. Ako je Kalina OUT opet je Petrušev IN. Ako su i Jokic i Kalina OUT onda je to vec veliki hendikep. 

 

Micić koliko god ne igra nista posebno u repki, on je nas jedini pravi plej i mi njega nemamo kako da nadoknadimo. Nadam se da nece ni imati razloga.

Link to comment
Share on other sites

Dize se ovakva frka jer repka nije klub. Ne predstavljas dve boje, ne predstavljas osnivaca kluba, ne predstavljas fazon koji fura klub. Predstavljas majku koja ti je prala opremu za trening, caleta koji ti je kupio prvu loptu, drugare iz kraja sa kojim si po ceo dan blejao na kosu, onog starijeg lika iz kraja koji ti je prodao par finti koje i dan danas koristis, komsiju koji se nije ljutio na tebe  kad mu lopta upadne u dvoriste, predstavljas prvu simpatiju koja te je gledala dok si igrao, svoj kraj sa pravilima kad igrate ,,americki''. Predstavljas sve gde si odrastao, sve koji su ti pomogli da budes to sto jesi, predstavljas basket svog podneblja. 

  • Like 10
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pročitah ovde da Jokić planira izgradnju kuće shodno tome verujem da će kao pravi domaćin biti uz majstore da nešto ne zajebu.

 

Treba prilikom nalivanja temelja i prve ploče prase okrenuti, treba ražanj namestiti, po pivo otići.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uini said:

 

ne znam za sebe ali znam da luka dončić, giannis i gobert stalno volontiraju u domu za nezbrinutu decu, poznatijem i kao košarkaški repka turnir.

i mnogi drugi veoma poznati nba igrači današnjice, da ne nabrajam one koji su završili karijere.

 

tako da, umesto da krenem od sebe, krenuću od ovih vrhunskih nba igrača. ne mogu da ih upitam doduše

 

dobrodošli na hepi televiziju


Postoji jedna sustinska razlika izmedju ovih navedenih igraca i naseg slucaja sa Jokicem. Razlika, koja se ogleda u sada vec mnogim primerima.
Svi koje si pomenuo, u svojim drzavama imaju otprilike status polubozanstava. Sa dobrim razlogom, jer su ostvarili reputaciju superzvezda i to ne samo na lokalnom, vec i na internacionalnom nivou. To je do pre manje od 20 godina bila otprilike misaona imenica, u sportu koji globalno nije popularan kao fudbal, ali je mozda i primarni sport u Americi, gde su oni ipak stranci i gde ogromna vecina, pa cak i ljudi koji su placeni za to jos uvek ne zna ni pravilno da izgovori njihova imena. Pominjem ovo cisto zbog uvida u to o kakvoj vrsti popularnosti pricamo. Primera radi, neko poput Kaline u Srbiji ima status zvezde, ali mimo Evrope i sacice kosarkaskih fanatika koji zive van iste, ostatak sveta verovatno nikada nije cuo za to ime, a kamoli da zna da se radi o jednom, rekao bih sasvim dobrom kosarkasu. Sa druge strane, za ova imena koja si pomenuo, najverovatnije zna svako ko je u proteklih 5 godina pogledao bar 1 utakmicu ili procitao neku kolumnu iz kosarkaske rubrike. Moguce i mimo toga, jer tu su razne drustvene mreze i sl. te sanse da zaobidjes neko od tih imena u relaciji sa kosarkaskim sadrzajem su danas prakticno nepostojece. Dakle ogromna razlika.
Isti je slucaj bio i sa Dirkom, kao i sa bracom Gasol, uz mozda jos par imena, da ne nabrajam sve. I oni su imali isti takav status dok su igrali, a verujem da ga imaju i dan danas. Bracom Gasol, koji su inace povremeno propustali reprezentativne akcije, gde sam pominjao vec kolika je razlika u tim slucajevima i onim kad je Jokic otkazao, kao i celokupnom pristupu svih aktera tih prica, na relaciji igrac/savez/mediji. Ali da se ne vracam na to, to su ispricane price, o kojima nema sta da se doda. Mada mislim da nije lose podsetiti se, s'vremena na vreme.

Sa druge strane imamo slucaj Jokica, koji je za razliku od svih pomenutih, izuzev Marka Gasola, u ligu usao na mala vrata. Razlog je prost, njih dvojica za razliku od ostalih nisu vazili za specijalne talente, te im je samim tim bilo potrebno da rade daleko vise da bi dostigli nivo na kojem jesu. Kao takav, leta 2017. donosi jednu sasvim razumnu, pre svega poslovnu odluku - da iskoristi leto za rad na svom telu i dovodjenju istog na neki optimalni nivo fizicke spreme. Sve to u okviru kampanje gde treba da potpise prvi veliki ugovor, koji bi ga definitvno finansijski obezbedio za buducnost. Kao neko ko je jos uvek samo mlada zvezda u usponu, odlucuje se da preskoci reprezentativne obaveze tog leta, a vreme je svedok da su se stvari odvile upravo kako je i planirao i videlo se odmah koliko mu je to leto znacilo i koliko mu je pomoglo da prilagodi svoj stil igre poletnoj igri Denvera. Covek je od krompira koji se zamori dok pretrci pola terena i baca lobove Faridu, dosao do centra koji verovatno trci ubedljivo najvise u ligi. Uostalom, sama cinjenica da  oni koji su ga najvise osporavali tokom ove poslednje 3 godine, sada stavljaju ispred svih gore pomenutih po dosadasnjim dostignucima, govori vise od bilo cega drugog o tome koliko i sta je uradio. Pricam o americkim medijima, pre svega.
No to nije sprecilo domace medije, da ga pored svih zlikovaca koji vedre i oblace ovom zemljom, preko noci predstave kao drzavnog neprijatelja broj 1. Da ne pominjem nadimke kao debeli, traktorista, "konjokradica" sto sam prvi put juce procitao ovde, i sl. Celo jedno takmicenje je bilo, u tome ko ce da smisli bolju uvredu i sprdalicu. Uostalom, mi smo poznati po tome. Za jednog Luku, kojeg pre svega izuzetno volim kao igraca, ali koji se svojim stilom oblacenja, muzike koju slusa, kompletnim opusom sa drustvenih mreza, kao i ono sto mu licno najvise zameram, a to je ponasanje na terenu, uklapa u ono za sta mi zargonski kazemo "dziber"...od svih svojih prijatelja iz Slovenije, nikad nisam cuo niti jednu ruznu rec. Cak ni u sali.

Ipak, do dana danasnjeg, postoji jedan solidan broj ljudi, koji Jokicu to nikako ne mogu zaboraviti niti preci preko toga. Pa tako likovi kao sto su stela rosa, meda brundo, deki fiser ili miki 28, sa svojim uzvisenim stavovima, ne mogu da se pomire sa cinjenicom da se Jokic jos uvek nije odlucio da li ce igrati ili ne. Jer valjda treba da im raportira u vremenskom roku koji oni odluce i cak pre nego li Pesicu, koji za taj spisak odgovara i kojem je to deo posla. Iako nemamo pojma ko stoji iza tih imena, na forumu na kojem pise nekoliko stotina ljudi u najbolju ruku, niti imamo ideju koliko je njihovo znanje o kosarci i da li su i kada uopste recimo pogledali neku utakmicu reprezentacije uzivo. Ali oni su tako odlucili i to je sada kao uklesano u kamenu, pa ti Jokicu izvoli ili se povinuj ili cuti i stoicki trpi pljuvacinu, jer to je njihovo pravo, jelte.
 Odmah da naglasim, uopste mi nije namera da ovim zapocinjem neke licne sukobe. Ovo su samo poslednji nadimci koje sam procitao, da iznose takve i slicne nerazumne stavove ovde, iako cak i nisu toliko ekstremni. Ali daleko od toga da su oni jedini ili najveci problem, posto takvih ima jos, i naravno ne samo na ovom forumu, a koji su svakako gori. Kad sam rekao "solidan broj ljudi" tu nisam mislio na male grupe ili izvestan broj pojedinaca, vec procentualno, na nivou citave zemlje. Sto vise pricam sa ljudima na tu temu, sve se vise zaprepastim koliko je takvih.
Tamo negde posle SP 2019. sretnem lika koji je drugar iz srednje mog najboljeg ortaka, pa je tako cesto visio sa nama tokom faksa. I to nije neki kezualac, nego lik koji redovno prati kosarku, mozda i ponajvise NBA. Prvi komentar na temu mu je bio, "ko je on da otkazuje reprezentaciji", zatim "nikakav igrac, slabo je to sve" i "nikad nece dobaciti ni do Divceve karijere". Na sta sam rekao da cemo videti kroz par godina. Proslog oktobra ga vidim na nekom lokalnom dogadjaju, podsetim ga na to sto je pricao, na sta je usledilo "kakvi MVP trofeji, nista to ne znaci, jedino je titula bitna", pa onda "nista ja to ne priznajem, dok sa reprezentacijom ne osvoji" i za kraj "ne moze ni Italiju da dobije, ne mora vise ni da dolazi, ko ga jebe". Par recenica kasnije, kad sam shvatio da to nije nikakva sala, vec da lik zaista to misli kako je i rekao, naglo sam promenio temu, da bih minut dva kasnije izmislio neki razlog zbog kojeg moram "hitno" da idem. Verujem da kad se sretnemo sledeci put, sledi "sto ne osvoji sa Kampacom i Riversom, ako je neki igrac" i sl. budalastine. S'tim sto sledeceg puta nece biti, jer mi ne pada na pamet da diskutujem i komentarisem sa takvim likovima.

Ali ni tu nije kraj. U moru raznoraznih bljuvotina, jedna se ipak izdvaja. Te smo tako, nepunih 24 sata, nakon sasvim sigurno najveceg uspeha nekog kosarkasa sa ovih prostora i jednog vanvremenskog nastupa kroz citav taj plejof, imali priliku da se uverimo da postoji neko ko je jos vise odvaljen od realnosti, od primera navedenih gore. Citajuci imena koja su davala komentare u tom tekstu, covek bi ocekivao da je to izjavio neko, od sada vec opskurnih likova, poput Grbe, Boze Maljkovica ili Duleta Vujosevica, koji su resili da ostave ono malo znanja i reputacije koju su imali, da bi za sitan car sirili politicku propagandu. Ne, to je bio niko drugi, do Sasa Danilovic.
U verovatno jednoj od svojih pijanih epizoda, gde je uspeo cak i da provuce besmislicu, kako je valjda bio najbolji evropljanin u datom trenutku, a u zavisnosti kako ko uzme izreceno, da je valjda bio bolji i od Drazena, Kukoca i Divca + igraca poput Sabonisa, kojeg cak nije ni pomenuo, a ima tu jos sigurno nekoliko imena koji su svi redom nesumnjivo bolji igraci. Pored svega toga, uspeo je i da opljune po Jokicu, i to u kakvom trenutku!
Primera radi, zamislite u Americi se pojavi neki matori alkos od bivseg kosarkasa, koji iz cista mira isproziva Lebrona. Nazove ga nabildovanim bizonom, bez talenta za kosarku, kaze da je coker i kako su ga isprasili matorci iz Dalasa 2011. Ili pak za onaj poraz od Grcke na OI. Pa taj lik bi momentalno bio izbrisan sa kosarkaske mape USA. Ne bi vise nikad mogao da vodi ni srednjoskolski tim u nekoj zabiti u Montani, a ne nesto vise. Isto bi se desilo da je u pitanju Dirk i Nemacka, Gasol i Spanija, Janis i Grcka, Luka i Slovenija.


Kad sam vec pomenuo Lebrona, evo jos jedne reference. Broj uvreda i javnih prozivki Danilovica prema Jokicu je sada "not 1, not 2..." Cak treci put da to radi, a drugi put javno. Tj. to su one za koje smo imali priliku da cujemo, nije iskljuceno da ih je bilo jos. I to svaki put iz cista mira, nicim izazvan. A vec da ne govorim u kakvom trenutku ova poslednja dolazi. Video sam da je sutradan valjda napisao neki demant i kako je navodno izjava izvucena iz konteksta. 😄 Pre ce biti da se istreznio i da je shvatio kakvu je budalastinu napravio.
No, sve to ne bi bilo tako strasno (mislim bilo bi, ali ipak znatno manje), da se ne radi ne samo o coveku koji je jos uvek aktivno u kosarci, nego osobi koja je na ubedljivo najvisoj poziciji vezano za istu u citavoj drzavi!
Razmisljam se da pitam onog Miroslava, sto radi kao neka vrsta dopisnika za Srbiju kod ekipe iz DNVR, kako to da nikada nisam cuo da oni komentarisu sve ovo. Mada mogu i da pretpostavim. Verovatno bi coveka pojeo blam da im objasnjava u kakvoj okolini zivi i zasto je sve tako kako je. A kakav bi njihov komentar na sve to bio, to vec ne mogu ni da zamislim, iskreno.

Sama cinjenica da mi danas ovde diskutujemo o tome da li je ispravno ili ne pljuvati Jokica ako se ne odazove pozivu za SP, nakon svih ponizenja koje je pretrpeo u toj istoj reprezentaciji, dok se na sve Daniloviceve svinjarije usmerene direktno prema njemu, kao najboljem igracu ne samo kojeg mi imamo, vec i po vecini najboljem na svetu trenutno, osvrnulo tek nesto ljudi na Tviteru i ponekom portalu, kao i da se jos uvek nije digla kuka i motika da isti bude pod hitno smenjen, mi samo govori da tu postoje daleko dublji i ozbiljniji problemi od same kosarke.

U svakom zdravom odnosu, osecaji ljubavi, postovanja i zajednistva moraju biti obostrani. Inace isti ne moze da postoji, tj. nije odrziv. Cak i da uzmemo kao pretpostavku da se Jokic ogresio o reprezentaciju i svih nas, iako ne vidim kako ali dobro, postoje samo 2 opcije. Prva je da se te stvari ostave tamo gde im je i mesto, a to je proslost, a druga je da se razilazimo, svako na svoju stranu. Ja nemam ni najmanju dilemu koja od te 2 opcije je ona, u kojoj mi, kao navijaci reprezentacije Srbije gubimo.
Pokusavam da se setim makar jednog legitimnog NBA superstara, koji je morao da prolazi makar izbliza kroz kritike koje Jokic dozivljava, i to od svojih sunarodnika. I onda treba da ocekujem da sa elanom doceka da zrtvuje mesec i po, ako ne i vise, da bi ga opet pljuvali ako krajnji rezultat bude bilo sta osim zlata. A znamo vrlo dobro da bi to bio slucaj.
Ja uspehom smatram, sto on nakon svega jos uvek razmatra kao opciju da igra za reprezentaciju. Neko drugi, a kad to kazem mislim vecina, bi ih na keca odjavio, i to za svagda. Jos davnih dana.


Izvinjenje za predugacak post. Kanio sam da napisem nesto, vec vise od mesec dana, jer mi se nakupilo negativnih emocija vise nego nikad, vezano za reprezentaciju.
Kao da sve sto se izdesavalo od Argentine na ovamo nije dovoljno, jos samo treba da izgubimo okosnicu ekipe, zbog kojekakvih prolupalih tipusa, koji su tu gde jesu jedino na onsovu nekih starih zasluga. A kredit koji su stekli su odavno istrosili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zvanicna prica oko Jokica je izmisljena i napravljena da zvuci kao bajka

 

1. Jokic nije bio debeo i jeo samo burek i koka kolu dok je igrao za Vojvodinu. Nije bio na nivou potrebnom za seniorsku profesionalnu kosarku, ali nije ni bilo toliko lose sto slika dole dokazuje. KK Vojvodina nije KK Zagubica da niko to ne prati i da niko nikad nije cuo i da Misko iz novina saznaje dok drugi veze nemaju ko je.

 

E3lg1vwXEAEUkjs.jpg

 

2. Mega dobija decka od preko 210 cm koga samo treba fizicki dovesti u red. Na utakmicama to i dalje zakazuje zbog nedostatka fizicke spreme, ali na treningu se sve vidi. Dejan Milojevic je u cudu jer nikada nije video igraca kome jednom nesto pokazes i on to odmah savlada. Vrti na treningu i pravi malu decu i Milojevicu i Vargi i Velickovicu...

 

NBA klubovi imaju skaute koji prate svaki korak igraca, ne gledaju samo utakmice i vide sve sto se desava na treningu.

 

Denver je vec ozbiljno zagrizao za Nikolu i pravi se dil da Nikola ide kod njih i vec se pravi plan za njega. Nikola je trebao da izadje na draft 2015.godine jer je tada i realno tek bio spreman za NBA i tada je i otisao, ali Denver koristi priliku i ne bira ga nasumicno kao nekog tamo 41. pika iz Evrope.

 

 

3. 2015. godina je, Jokic je MVP ABA lige, ide u NBA gde ga vec ceka uloga, da je te godine izasao na draft, kao sto je i trebao da nije bilo dila Denvera i Miska, bio bi visoko rangirani pik. Naravno, niko nije predvidjao da ce biti 2xMVP i FMVP, ali ga je cekala uloga u NBA-u i nije isao tamo kao sto su Zagorac, Guduric i Jaramaz.

 

Te 2015. godine krece njegova NBA karijera, bio je treci ruki godine u izuzetno jakoj klasi i vec u prvoj sezoni imao ulogi i brojke i pruzao igre poput Divca.

 

Znaci, on je vec na jesen 2015. dobar NBA igrac, ali mi ga na leto 2015. svi gledamo kao na Miskovog malog nabijaca statistike.

 

I tu vec nastaje prva frka oko reprezentacije jer decko normalno nije igrao za mladu reprezentaciju jer je isao u NBA, a Sale vec silji patku na njemu i izbija sukob oko zvanja u A reprezentaciju kao i svi pre njega.

 

I tada smo se svi lozili na taj Saletov stav i sve to ima smisla, osim sto su ljudi oko Nikole znali mnogo vise vec tada znali o tome ko je Nikola, a mi to nismo prepoznali na pravi nacin.

 

I na kraju to ispada jedno cisto nepostovanje i nepoznavanje kosarke.

 

2015. godine bi najveceg naseg talenta ikada prvo u mladu reprezentaciju, 2019. godine najboljeg igraca sveta u stvaranju stavljas na cetvorku kao rezervu Birci, pa i danas 2023. godine i dalje ne shvataju ko i sta je Nikola Jokic i porede ga sa Kicom, Prajom, Bodirogom i ekipom. Uz duzno postovanje svim legendama.

 

Djordjevic moze imati stav i neki princip rada, ali se to ne radi sa takvim igracima i naravno da je glupost da su svi isti. Ne radi se o tome da mu neko titr jajca nego da mu nadjes adekvatnu ulogu u skladu sa talentom i kvalitetom.  Sale ga je jednostavno izduvao odbijajuci, rekao bih, da prepozna pun potencijal Nikole Jokica i drzeci se nekih principa kojima nema mesta.

 

A svi znamo da je Nikola najmanji egoista na svetu, ali svi imamo neke granice ipak, a i on ima ljude oko sebe.

 

I onda pricamo o Janisu i Luki, a niko se ne pita kako se njihovi savezi i selektori ophode prema njima. 

 

Pa i ljudski je pogresiti i ne videti, ali mi i posle tri MVP titule i prstena opet slusamo one izjave Danilovica.

 

Janis u reprezentaciju Grcke moze da pozove svu bracu i komsije ako hoce, toliko ih je zaduzio i tako ga gledaju da je takav odnos prema njemu i takvu ulogu ima. A da budes zamena Birci na cetvorci...

 

Ne mislim da je Nikola egoista pa ga to vredja nego je malo flegma pa ga takve stvari sigurno ne motivisu da skoci svakog leta da igra. Gomila ljudi je videla i prepoznala ko je i sta je i sta moze, a mi se i u 2023.godini i dalje pravimo ludi i mislimo da je on Divac 2.0. samo eto NBA propo pa on tamo nabija brojke.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jebiga nikako da se dogovorite igra li Jokić za državu ili za raju iz kraja ili možda treba da igra da forumašima ne bude dosadno dok gledaju SP, madaa im je svejedno ko će da pobedi. Biće ipak ona stara srpska da se "uspeh ne prašta" da ne kazem da se kod mnogih baš upadljivo vidi zavist.

Edited by Perkos2
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...