Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

7 minutes ago, Bojdo said:

Pa sve mu dopustaju, sta jos treba da urade: Da ga puste na svadbu u toku priprema ili prvenstva. Pa valjda i oni neku crtu treba da podvuku.

Ovo je samo dokaz da čovjeka boli ona stvar za reprezentacijom i da se nevoljno odaziva. Danas ce biti svadba, sutra ce biti rodjendan najboljeg druga. Ako se ispostavi da je stvarno svadba, a američki mediji nisu slučajno najavljivali to, onda ga nikad ga vise zvati u reprezentaciju. 


Brate, polako, jos nema ni odluke i sve su nagadjanja. Ja smatram pristup Pesica da obilazi igrace jako profesionalnim, u Aprilu je bio u Denveru. 
Zadnje sto vredi u tim situacijama je panika, neki prerani zakljucci i slicno. Ovo nije nista drugo nego management, Ako je to problem, moze biti resanja ako je dobre volje. Ako ne, ne. 

Crta moje kritike ide u tom pravcu da momci koji dolaze na pripreme nisu zasluzili svaki jebeni put da cela nacija iskaljiva negativni bes nad njima ni krivim ni duznima, da je atmosfera urusena u startu i da se nikome to prvenstvo ni ne gleda. Slicno kao negativna energija ovde na forumu. Ceo svet se raduje prvenstvu, Litvancima otkazalo 5 kljucnih igraca i cela nacija se sprema za taj dogadjaj. Mi smo zlocesti u picku materinu, puni nekog besa i frustracija. 

Kako bude, bice. Igrace nasi, navijacemo za njih, bice kao uvek. Na zalost sam apsolutna manjina sa takvim stavom. Puna podrska momcima od prvog do zadnjeg dana prvenstva.

  • Like 7
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Meni nije problem ni da ga puste da izađe sa priprema na par dana zbog svadbe, niti mi je problem što je dobio slobodno onomad da odgleda trke. Sasvim je normalno izaći u susret igraču na pripremama, samo ne treba preterivati, a na igraču je da to odsustvo ne naruši njegovu mentalnu i fizičku spremnost za takmičenje.

 

2 hours ago, Perkos2 said:

Kad budemo normalna drzava i imamo normalne ljude u KSS barem u rangu Slovenije

Devedesetih smo baš bili normalna država pa se igralo za reprezentaciju sve u 16. Savez jeste priča za sebe ali kako Bogdanu nije problem šarlatan Danilović.

 

Postoje razlozi i postoje izgovori. Razlog vrlo lako može da bude ono što je Drug Crni naveo - rezultati testova i to je ok, ali se kaže na vreme. Hajde da se ne bavimo izgovorima.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro i nase je pravo da kritikujemo njegovo licemjerje kada izjavljuje "Najljepse se osjecam kada igram za reprezentaciju" a koristi svaki banalni izgovor da je izbjegne. Niko m une bi nisa rekao da je ne daj Bože neka povreda ili nesto slicno. Pa Bogdana, Novickog, Gasola, Doncica, Skolu  niko puno ne kritikuje jer ljudi znaju da ne igraju zbog opravdanih razloga jer nikad nisu glumili.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Ja sam najveći tkzv. Jokićevac još od vremena ABA lige ali ipak smatram da otkaz ovaj put teško može da se obrazloži.

 

Ti nisi Jokićevac i ne moraš vređati sebe. Zapravo, većina ljudi koji pišu na ovoj temi a vole Jokića nisu Jokićevci; jedno je biti fan i poštovalac nečije igre, a nešto sasvim drugo posedovati odsustvo bilo kakvog kritičkog mišljenja kad je tvoj idol u pitanju. Postoje i takvi fanovi Đokovića koji su većini ljudi maltene ogadili tenis. Njihovi idoli su bez greške, savršeni dok su svi drugi oko njih krivi za eventualne ispade.

 

Primer Jokićevca je ispisao sastav na prethodnoj strani kako je njegov idol isponižavan (lol) u repki, a realnost je da ima više privilegija od bilo kog reprezentativca ikada. Dolazio na pripreme sa 20 kg viška, odlazio sa istih da gleda trke konja, igrao preko one stvari, odbijao da daje izjave za medije kao prva zvezda tima, dovodjeni su i postavljani selektori koji bi sa njim imali drugarski odnos, razmatrano je čak, pazi ovamo, dovođenje Melouna u stručni štab samo zbog njega... Rezultat?

 

Zapravo, niko sem pijanog SNS Danilovića ne bi dozvoljavao ovaj cirkus sa prvim igračem reprezentacije. I sve to meni čak ne smeta, samo da mi više prestanemo da se ložimo na to da Jokić sebe vidi kao lidera reprezentacije. Očigledno ne vidi i ne znam zašto se svake godine bavimo tom temom, iskazujući direktno nepoštovanje prema igračima koji su manje kvalitetni od njega, ali su uvek tu i imaju poštovanje prema dresu. Jer je to suština reprezentacije.

 

Što se tiče ovog sa Savezom, slažem se da je trebalo da reše i da su nesposobni, mada lično mislim da je problem jako jednostavan. Ono Nikoli je neprijatno da baš odjebe pa se odužilo (jer se zna kakav će haos nastati), a ni njima se ne žuri do tog haosa.

Edited by DameTime
typo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ljudi ne osvrcite se na te gluposti "da samo normalna država" kad je Jokicu cijela familija u SNS-u.

 

Čovjek ima svadbu, kakav savez kakvi bakraci, pa Ameri su najavili.

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Meni nije problem ni da ga puste da izađe sa priprema na par dana zbog svadbe, niti mi je problem što je dobio slobodno onomad da odgleda trke. Sasvim je normalno izaći u susret igraču na pripremama, samo ne treba preterivati, a na igraču je da to odsustvo ne naruši njegovu mentalnu i fizičku spremnost za takmičenje.

 

Devedesetih smo baš bili normalna država pa se igralo za reprezentaciju sve u 16. Savez jeste priča za sebe ali kako Bogdanu nije problem šarlatan Danilović.

 

Postoje razlozi i postoje izgovori. Razlog vrlo lako može da bude ono što je Drug Crni naveo - rezultati testova i to je ok, ali se kaže na vreme. Hajde da se ne bavimo izgovorima.

 

Hrvatski kosarkaski savez bas dobro radi pa im se Bojan oduvijek odazove 😅. Argentinski kosarkaski savez nije platio Argentincima put pa su svi isli ,sami sebi placajucu put. Manite se glupih izgovor, Jokicu je familija SNS.

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DameTime
Tvoja zadnja recenica je moje misljenje od samog starta. Covek sleti u Srbiju i ne zeli da ga pljuju svi na svakom koraku i odlaze te odluke do zadnjeg moguceg dana da ga niko ne bi smarao.


Da nam je savez profesionalan bi se izvukle nauke iz ovoga ali videci ko nam vodi ovaj sport tesko da ce biti profesionalnije i sledece godine gde ce cirkus opet poceti unapred.

Ja mislim da je otkaz vec prilicno siguran jer je svaki put kada je igrao izdao saopstenje da ce igrati - ovaj put nije. I to dosta unapred - da ga ljudi ne bi smarali.

Kategoricno sam protiv toga da se Jokic izbaci za sva vremena iz reprezentacije makar odigrao samo jos jedno takmicenje. 

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Meni nije problem ni da ga puste da izađe sa priprema na par dana zbog svadbe, niti mi je problem što je dobio slobodno onomad da odgleda trke. Sasvim je normalno izaći u susret igraču na pripremama, samo ne treba preterivati, a na igraču je da to odsustvo ne naruši njegovu mentalnu i fizičku spremnost za takmičenje.

 

Devedesetih smo baš bili normalna država pa se igralo za reprezentaciju sve u 16. Savez jeste priča za sebe ali kako Bogdanu nije problem šarlatan Danilović.

 

Postoje razlozi i postoje izgovori. Razlog vrlo lako može da bude ono što je Drug Crni naveo - rezultati testova i to je ok, ali se kaže na vreme. Hajde da se ne bavimo izgovorima.


Pa Bogdan zna Danilovica i iz drugih razloga 😄 A propos svadba, da ga nije odjebala mala kcerka Sase bi to bilo najvece srpsko vencanje od Cece i Arkana. 😄 
Sala na stranu, naravno da igrace bole uvo za Danilovica ali mislim da neprofesionalnost saveza jeste i te kako tema izmedju njih. Na drugoj strani imaju vrhunsku bazu priprema u Pazovi i mislim da se Kariju najmanje moze priprema kritikovati. Deluje da obraca paznju na svaki detalj, savez sposoban ili ne. 

Problem je da ne znamo ko ce igrati i da taj problem ne uspevamo resavati kao Kanada koja je naterala kljucne igrace da potpisu ugovor da ili igraju SP ili ne ostaju kuci za OI. Vidis kod Nemaca cak igraci potezali tu temu. Toga kod nas nema, jednostavno smo takav narod.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

@DameTime
Tvoja zadnja recenica je moje misljenje od samog starta. Covek sleti u Srbiju i ne zeli da ga pljuju svi na svakom koraku i odlaze te odluke do zadnjeg moguceg dana da ga niko ne bi smarao.


Da nam je savez profesionalan bi se izvukle nauke iz ovoga ali videci ko nam vodi ovaj sport tesko da ce biti profesionalnije i sledece godine gde ce cirkus opet poceti unapred.

Ja mislim da je otkaz vec prilicno siguran jer je svaki put kada je igrao izdao saopstenje da ce igrati - ovaj put nije. I to dosta unapred - da ga ljudi ne bi smarali.

Kategoricno sam protiv toga da se Jokic izbaci za sva vremena iz reprezentacije makar odigrao samo jos jedno takmicenje. 

 

Ne mislim ni ja da ga treba izbaciti 4ever, ali mora da se zna na vreme da li hoće ili neće. Doduše, postoji mogućnost da Kari i Savez znaju, pa se sam spisak odlaže do poslednjeg trenutka zbog tog haosa.

 

U suštini, kao što smo pisali pre par meseci, najbitnije je da selektor zna što pre jer se koncepcija igre značajno menja sa Jokićem ili bez njega u ekipi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

e da, @Sombor Shuffle,

 

"Sama cinjenica da mi danas ovde diskutujemo o tome da li je ispravno ili ne pljuvati Jokica ako se ne odazove pozivu za SP, nakon svih ponizenja koje je pretrpeo u toj istoj reprezentaciji, dok se na sve Daniloviceve svinjarije usmerene direktno prema njemu, kao najboljem igracu ne samo kojeg mi imamo, vec i po vecini najboljem na svetu trenutno, osvrnulo tek nesto ljudi na Tviteru i ponekom portalu, kao i da se jos uvek nije digla kuka i motika da isti bude pod hitno smenjen, mi samo govori da tu postoje daleko dublji i ozbiljniji problemi od same kosarke."

 

^a zasto nikola ta multiple ponizenja trpi? on i djokovic su dva lika koja mogu svojim eksplicitnim nezadovoljstvom da uklone bilo koga osim vucica [mozda gasica, jer bi se alek inatio].

 

ako nece da kaze nista [pomenuta opcija gore], zasto samo ne izotkiva repku, jer preko ponizenja u mnozini ne treba prelaziti.

 

ipak, eto njega u tvojoj prici, kao nekog pasivno-agresivnog isusa iz sombora, koji svojim hocu-necu primerom zeli da pokaze narodu da ode i smeni danilovica, jer nije fora da to on uradi sam.

Da budem iskren, ni meni taj deo nije jasan.
Verovatno zato sto je ipak svestan da pored svih nezahvalnih budala, kojima nije bio problem da ga od 2017. do dan danas vredjaju zbog tog izostanka, ipak postoji i veliki broj normalnih ljudi, koji znaju da cene to sto on radi i sto je do sada postigao + sve ono sto neminovno sledi, jer njegov prajm je tek poceo. I pre svega oni koji su u njegovom okruzenju. Inace da je zbog likova kao sto je Danilovic, verujem da se ne bi ni nikad vise ni osvrnuo na reprezentativnu pricu. 

Inace, da sam neko ko ima uticaja na Jokica, poput recimo njegove brace, savetovao bih ga da momentalno otkaze ucesce ove godine, i to jos od one bljuvotine koju je predsednik KSS izjavio za Index. 
Sledece sto bi mu savetovao da zahteva, je naravno smena tog i njemu slicnih, i generalno cistka u savezu, koji je verovatno u nikad gorem stanju. Sto je prica za sebe, ali o tome nekom drugom prilikom.
I naravno, da im kaze da se odluce i dobro razmisle da li ga zele u dresu reprezentacije u buducnosti ili ne. Jer nije na njemu da em, bude najbolji igrac i lider, em da radi i PR i dodvorava se valjda navijacima, jer su pazi molim te, ucveljeni sto on nije spreman da se odrekne mesec i po svog zivota 3/4 godine u medjusezoni, gde em sto ne biva placen, em rizikuje povredu, samim tim ugrozavanje karijere i potencijalni gubitak ko zna kolike svote novca. Klasicna "lako je tudjim k..." prica.
Njegov zadatak treba da bude da radi ono u cemu je najbolji, i to ne samo kod nas, vec u citavom svetu. A ne da se pride nosi sa pijanim budalama na celu saveza. Dakle dati im izbor - obezbedite mi optimalne uslove da igram i pokazem to sto znam i umem, ili neka se Danilovic skida da igra, taman da pokaze zasto je bio "najbolji evropljanin". :lol_2: Ja i dalje ne mogu da verujem da je lik to izjavio.

U tom smislu, mislim da je steta sto je Jokic nekako tunjav, a ne drkos, sa nejebavajucim stavom. Poput recimo Pedje. Uvek se setim, povodom te price, kako je u svoje vreme na keca odjebao komunjare, koje su mu pretile i prozivale ga oko sluzenja vojnog roka. Da je tako, sada ne bi imali situaciju u kojoj se nalazimo. Mislim, ne bi imali ni one iz prethodne 2 godine. Nakon onog skandala iz 2019. momentalno bi se znalo u kom pravcu idemo dalje. Ili bi letele glave, ili on nikada vise ne bi zaigrao za reprezentaciju. Ovako smo samo u situaciji da svi cute i prave se kao da je sve u redu, iako se medjusobno verovatno ne podnose. Oseca se to itekako, zato sam i rekao da nikad nisam osecao ovakvu indiferentnost pred jedan dogadjaj gde kosarkaska reprezentacija treba da nastupa. 
I to ajde da je problem medju igracima/zvezdama. Nego izmedju prvo selektora a potom i predsednika saveza, koji su i sami bili igraci i trebalo bi to bolje da znaju od svih. Ali njihov ego je ocigledno toliko veliki, da ne mogu da se pomire sa cinjenicom da se pojavio igrac koji je za najmanje 2 klase iznad njih i koji je zasenio citavu planetu. Mislim da se njih dvojica vode onom drevnom "posle mene potop". Narocito ovaj drugi.

Link to comment
Share on other sites

A kad je ta cuvena svadba? Mislim na stranu taj institut Srbalja koji je verovatno najprecenjenija stvar ikada, ukusi se razlikuju, sta je problem da ide na svadbu ako je pre prvenstva? Ne mogu da poverujem da je nesto tako banalno razlog otkaza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Kako bude, bice. Igrace nasi, navijacemo za njih, bice kao uvek. Na zalost sam apsolutna manjina sa takvim stavom. Puna podrska momcima od prvog do zadnjeg dana prvenstva.

 

praktično i ne znam ovde osobu koja razmišlja drugačije od ovoga, tako da barovde nisi apsolutna manjina nego 99% većine. čisto da ostavim procenat da neko nije u tom fazonu

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bojdo said:

Ljudi ne osvrcite se na te gluposti "da samo normalna država" kad je Jokicu cijela familija u SNS-u.

 

Čovjek ima svadbu, kakav savez kakvi bakraci, pa Ameri su najavili.

 

Hrvatski kosarkaski savez bas dobro radi pa im se Bojan oduvijek odazove 😅. Argentinski kosarkaski savez nije platio Argentincima put pa su svi isli ,sami sebi placajucu put. Manite se glupih izgovor, Jokicu je familija SNS.

Da mu nije familija SNS - dobio bi otkaz u Denveru?

Nije duzan nikome da se pravda oko toga da li zeli ili ne zeli da igra za Reprezentaciju zato sto je to iskljucivo njegova odluka i degutantno je uvlaciti bilo ciju porodicu u takve price.

Ako zeli da igra - OK, ako ne zeli - i to je OK.

Ne zavisi mu zivot od toga, a ni od SNS.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa neka ne prodaju ovdje priče o stanju u savezu kao razlogu, kad je taj savet instaliran od SNS-a čiji clanovi porodica Jokic. Danilovicu Jokic treba spomenik da digne sta mu je sve dozvolio da radi na pripremama. 

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bojdo said:

Da, Jokic sigurno ne igra zbog ljudi iz saveza. Stric mu vodeći SNS-ovac ali eto on ne igra zbog stanja u savezu. Hahahahah.

 

 Ajde još nešto izmisliti kako bi opravdali lika. 

 

 Inače KSS mu je lizao dupe da je mogao 2019 da u sred priprema ode na dva dana do Sombora da gleda konjske trke. Imao je privilegije kao da mu je otac lično na čelu saveza. Drugi savezi bi ga odjebali i ne bi ga nikad zvali. Ponižavo je svojim takvim zahtjevima sve igrace koji su došli da igraju, Micicu je majka umirala pa nije tražio nikakve privilegije, a ovaj je izlazio kad je htio zbog konja.

 

Sve što se tiče njegovog neigranja je apsolutno posljedica njegovo karaktera a ne nekoga trećeg. Takvu privilegovanost ni MJ nije imao u Chicagu.

Mozes da navedes neki izvor za bilo sta od ovoga? Posto je ovo prvi put da bilo gde vidim ili cujem ovakve price.
Vidim da na forumu pisu i pojedinci koji zive u Somboru, ali nikad nista od ovoga nisam procitao od njih. Ako je izvor neki novi konobar Dado, onda ne moras da se cimas da odgovaras.

Link to comment
Share on other sites

ako je porodica Jokić u SNS onda nemate razloga za brigu i sekiraciju, narediće im AV da ubede Jokića da igra i svi zadovoljni

vidim prate se sve aktivnosti vezane za porodicu🤪 ako lepa je ta srpska osobina 😄  

mene zanima jel im "prađed Đuro" još živ😄

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Jokic je prvi pristao da igra i rekao je da igra na jednoj nozi ako treba.

 

Kari ne objavljuje spisak jer se Avramovic obavezao da depilira babu ovog leta, ali je bas zapeo i ne ide i Kari ceka da vidi hoce li to resiti.

 

To vam je istina, jednako kao sve sto pisete na prethodnim stranicama. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:

Izgleda od Natalije sestra se udaje uskoro. Možda Ameri i nisu pogrijesili kad su u medijima najavili da ce zbog proslave da propusti reprezentativno takicenje. Joj ako bude istina kakav ce to biti cirkus u režiji Jokicevih izgovora 😄

E pa ovo menja celu priču! Svastika je bre najvažniji rod 😋 (ne računajući šurnjaju koja nikome nije rod 😈)

Ipak je opravdano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dekifisher said:

E pa ovo menja celu priču! Svastika je bre najvažniji rod 😋 (ne računajući šurnjaju koja nikome nije rod 😈)

Ipak je opravdano.

neko poštuje svastiku neko tasta u prevodu svi smo papučari

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...