Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

9 minutes ago, Perkos2 said:

Jebiga nikako da se dogovorite igra li Jokić za državu ili za raju iz kraja ili možda treba da igra da forumašima ne bude dosadno dok gledaju SP, madaa im je svejedno ko će da pobedi. Biće ipak ona stara srpska da se "uspeh ne prašta" da ne kazem da se kod mnogih baš upadljivo vidi zavist.

 

Ja sam najveći tkzv. Jokićevac još od vremena ABA lige ali ipak smatram da otkaz ovaj put teško može da se obrazloži.

 

Neću ga pljuvati kao neki dosadni smarači koji pripremaju teren za to ali je poenta da on kao najbolji igrač ovog saveza nosi posebnu odgovornost. Iritantno mi je da se ovo odvija tako i smuči čitav SP navijačima selekcije - a još nas ipak ima mnogo, mada se to na ovom forumu ne vidi. Ova zemlja navija za selekciju i tako će uvek biti.

@Perkos2 ovo se inace ne odnosi direktno na tvoj upis ali mi je stvarno frapantno da se tumaci situacija tako da svako ko ne razume ovogodisnji otkaz Jokica ne zeli dobro selekciji. Proputovao sam pola Evrope da je pratim i na kvalifikacijama, prvenstvima, gledao ih u Pioniru protiv Islanda, Austrije itd. pa me ovo dodatno pogadja. 

Stanje na forumu je tuzno. Kao da ljudi zele poraze i ispadanja. Neka druga vremena, mozda sam postao prestar da to razumem.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Svi koje si pomenuo, u svojim drzavama imaju otprilike status polubozanstava. Sa dobrim razlogom, jer su ostvarili reputaciju superzvezda i to ne samo na lokalnom, vec i na internacionalnom nivou. To je do pre manje od 20 godina bila otprilike misaona imenica, u sportu koji globalno nije popularan kao fudbal, ali je mozda i primarni sport u Americi, gde su oni ipak stranci i gde ogromna vecina, pa cak i ljudi koji su placeni za to jos uvek ne zna ni pravilno da izgovori njihova imena. Pominjem ovo cisto zbog uvida u to o kakvoj vrsti popularnosti pricamo.

To što su pomenuti (Luka, Janis i Gober) postali megapopularni u Americi ne znači da su prvi te nacoje koji su ostvarili internacionalnu popularnost (u dva od tri pomenuta slučaja). I Grecija i Franci su imali košarku, rezultate i zvezde i pre pomenutih. U grčkom slulaju čak i histeriju još od vremena Galisa i drugara.

 

1 hour ago, Sombor Shuffle said:

Da ne pominjem nadimke kao debeli, traktorista, "konjokradica" sto sam prvi put juce procitao ovde, i sl. Celo jedno takmicenje je bilo, u tome ko ce da smisli bolju uvredu i sprdalicu. Uostalom, mi smo poznati po tome. Za jednog Luku, kojeg pre svega izuzetno volim kao igraca, ali koji se svojim stilom oblacenja, muzike koju slusa, kompletnim opusom sa drustvenih mreza, kao i ono sto mu licno najvise zameram, a to je ponasanje na terenu, uklapa u ono za sta mi zargonski kazemo "dziber"...od svih svojih prijatelja iz Slovenije, nikad nisam cuo niti jednu ruznu rec. Cak ni u sali.

Pomenuti nadimci su sprdnja sa NBA teme, koju čitaš tako da teško da si ih sada prvi put pročitao. Uostalom, tamo je tradicija da se izmišljaju nadimci svima, pa i najvećim zvezdama i ne uzima se za ozbiljno.

 

Dalje, mi ne znamo da li postoje sprdnje ili gunđanja u npr. grčkoj javnosti kada propadnu sa sve Janisom. To što ne stigne do nas ne znači da se ne dešava. Pusti zaključke na osnovu "reklo mi par prijatelja".

 

Zatim, ključna stvar - mi ne znamo da li bi Luka i ostali pomenuti imali isti status u svijim zemljama da ne igraju za reprezentaciju. Razumno je verovati da bi Lukin ugled u Sloveniji bio značajno manji da se nećkao oko nastupa za nacionalni tim, umesto što za njega igra kao sumanut.

.......

Jokić dobija dovoljno ljubavi i pažnje u ovoj zemlji - može se videti najprostijim guglanjem. I na ovom forumu, bez obzira na sva razilaženja u mišljenjima i navijačkim opredeljenjima, ipak velika većina luduje zbog njegovih uspeha. To su fakti.

 

Takođe, to ne znači da treba biti izuzet od diskusija i kritika. Isto tako, navijači reprezentacije imaju pravo da budu razočarani kad ne igra za nju, posebno kad se ta priča razvlači evo skoro do kraja jula. Nekom je dovoljan njegov vanvremenski uspeh u NBA, nekom nije i to je to.

 

To nema nikakve veze sa Danilovićem, čija se karijera u savezu uglavnom ovde posmatra kao greška prirode. Prosto je često sramota da se komentarišu njegovi potezi i izjave.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Ja sam najveći tkzv. Jokićevac još od vremena ABA lige ali ipak smatram da otkaz ovaj put teško može da se obrazloži.

 

Neću ga pljuvati kao neki dosadni smarači koji pripremaju teren za to ali je poenta da on kao najbolji igrač ovog saveza nosi posebnu odgovornost. Iritantno mi je da se ovo odvija tako i smuči čitav SP navijačima selekcije - a još nas ipak ima mnogo, mada se to na ovom forumu ne vidi. Ova zemlja navija za selekciju i tako će uvek biti.

@Perkos2 ovo se inace ne odnosi direktno na tvoj upis ali mi je stvarno frapantno da se tumaci situacija tako da svako ko ne razume ovogodisnji otkaz Jokica ne zeli dobro selekciji. Proputovao sam pola Evrope da je pratim i na kvalifikacijama, prvenstvima, gledao ih u Pioniru protiv Islanda, Austrije itd. pa me ovo dodatno pogadja. 

Stanje na forumu je tuzno. Kao da ljudi zele poraze i ispadanja. Neka druga vremena, mozda sam postao prestar da to razumem.

Ja sam zato i apelovao da se pronađe konsenzus zašto jokić i je samo on "mora" da igra za reprezentaciju. Iz danas napisanih komentara moglo se videti da neko kaže ne igra se za drzavu onda smo videli i da se treba igrati zbog drugara iz kraja, školskih drugova i nekadašnjih trenera a ima i onih kojima nije bitno ni šta će ekipa da uradi ali eto ne sme neki igrač a pogotovo je Jokić da otkaže učešće na SP. A ne mora niko ništa, nema više druga Šutala da zavodi red, igrači imaju mogućnost i pravo da sami odrede šta mu je prioritet ovog leta. A mi svi da smo toliko pravični i moralni trebali bi da insistiramo da na SP idu oni igrači koji su izborili u kvalifikacijama pravo da Srbija tamo učestvuje. Ali ne zinulo nam je dupe da osvojimo medalju i šepurimo se da smo košakaška nacija iako smo u stvari jad i beda što se košarke tiče. Pojedinci koji iskoče su damo potvrda te bede, da imamo sistem kao Španija na primer ne bi nam uopšte bilo bitno ko sw odaziva a ko ne. Igralo bi 12 spremnih taktički i tehničko obučenih igrača i ostavrilo dobar rezultat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Jes' vala, nama je zinulo dupe da uzmemo medalju a svi ostali u sveetu se kao nećkaju.

Pa ako nam nije zinulo dupe za medaljom i to zlatnom onda neka vodi momke koji su izborili pravo da se igra na SP pa šta urade. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskrivljuješ stvari da bi dokazao neku svoju poentu.

 

Ako već idemo na prvenstvo, logična je želja da odemo u najjačem mogućem sastavu. To što Fiba ima debilne poteze ne treba da utiče na sastav našeg tima na SP. Posredno bi im dali opravdanje za idiotske kvalifikacije

 

Svi drugi se takođe trude da okupe najbolji mogući sastav, neki čak kupuju Amera, a nama prebacuješ što želimo da idemo sa najboljim što imamo, kao zinulo nam dupe. Svi žele titulu, pa i mi, to nije zevanje bulje nego normalna ambicija.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ne sjecam se primjera nijednog velikog igraca van Srbije kojeg su toliko molili da igra za reprezentaciju a isti se toliko prenemagao kao da ga tjeraju u nekakav logor. Uostalom ne sjećam se sličnog paradoksa da igrač koji izjavljuje da se najljepse osjeca kad igra za reprezentaciju toliko odbija istu.  I da, sasvim je legitimno kritikovati njegov stav prema repreentaciji, uostalom to rade svi na svijetu kad ih neka zvijezda odbija, i to mnogi u mnogo vecoj mjeri od nas.  

Edited by Bojdo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Beonegro said:

Šta imaju sve te zemlje a Srbija nema? More! 

Sa čitavog spiska samo Jokara mora u inozemstvo na more 😪

Pa taman na Filipine. Ima gde da se okupa. Ako treba, dacu i preporuke 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Barkley#34 said:

Iskrivljuješ stvari da bi dokazao neku svoju poentu.

 

Ako već idemo na prvenstvo, logična je želja da odemo u najjačem mogućem sastavu. To što Fiba ima debilne poteze ne treba da utiče na sastav našeg tima na SP. Posredno bi im dali opravdanje za idiotske kvalifikacije

 

Svi drugi se takođe trude da okupe najbolji mogući sastav, neki čak kupuju Amera, a nama prebacuješ što želimo da idemo sa najboljim što imamo, kao zinulo nam dupe. Svi žele titulu, pa i mi, to nije zevanje bulje nego normalna ambicija.

Lepo si napisao da se svi trude da imaju što bolji sastav i tu je u tom trudu sva poenta. Kod nas se niko ne trudi da se okupi najbolji tim već se sve prebacuje na pojedine igrače. Kad budemo normalna drzava i imamo normalne ljude u KSS barem u rangu Slovenije onda će i igrači imati volju da igraju za reprezentaciju. Ove priče o patriotizmu, drugarstvu i nekom dokazazivanju ko je veći baja su za ispred prodavnice uz mlako pivo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, Jokic sigurno ne igra zbog ljudi iz saveza. Stric mu vodeći SNS-ovac ali eto on ne igra zbog stanja u savezu. Hahahahah.

 

 Ajde još nešto izmisliti kako bi opravdali lika. 

 

 Inače KSS mu je lizao dupe da je mogao 2019 da u sred priprema ode na dva dana do Sombora da gleda konjske trke. Imao je privilegije kao da mu je otac lično na čelu saveza. Drugi savezi bi ga odjebali i ne bi ga nikad zvali. Ponižavo je svojim takvim zahtjevima sve igrace koji su došli da igraju, Micicu je majka umirala pa nije tražio nikakve privilegije, a ovaj je izlazio kad je htio zbog konja.

 

Sve što se tiče njegovog neigranja je apsolutno posljedica njegovo karaktera a ne nekoga trećeg. Takvu privilegovanost ni MJ nije imao u Chicagu.

Edited by Bojdo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

^ma kako je tako je.

samo je urnebesno da mi neko objasnjava kako nije okej da budem nesrecan i nezadovoljan ako jokic ne igra, jer, to je njegovo pravo. a ja nemam pravo, vec treba da budem valjda srecan.

 

a onda naravno sledi jos jaci adut od volontiranja za nezbrinutu decu, danilovic na celu kls.

 

otkad igramo kao repka srbije, velikog dudu ivkovica su otkivale velicine tipa darko milicic, djordjevic cesce igrao bez trecine tima, kokoskovu, koji je iz totalno drugog miljea a usput i imao zlato sa prvenstva evrope doslo 5x igraca na okupljanje..ali da, to je sve zbog danilovica.

 

ono, da nikola kaze, "necu da dodjem jer xy / danilovic ne radi kako bi trebalo", sutra bi to bilo reseno, ako ne i sinoc.

 

pri cemu ja nemam nista protiv da se cine ustupci onima koji volontiraju za nezbrinutu decu, pogotovo onom koji je najveci na svetu ovih xy godina.

 

samo, ne vidim razlog da odavno ne javis "da/ne", osim ako ti je malo neprijatno od razocaranih pogleda dok cepas basket, regatu, navijas za konje ili sedis u kafani. pa da, to jes' malko sjebe vajb odmora ali bar si posten.

 

kako god da ispadne [i ovaj put], nekom ce to biti okej, dok ce neko vise ceniti one koji su igrali kad god su mogli, makar nikada nisu bili [a nisu] ni blizu tako magicni igraci kao nikola jokic.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

e da, @Sombor Shuffle,

 

"Sama cinjenica da mi danas ovde diskutujemo o tome da li je ispravno ili ne pljuvati Jokica ako se ne odazove pozivu za SP, nakon svih ponizenja koje je pretrpeo u toj istoj reprezentaciji, dok se na sve Daniloviceve svinjarije usmerene direktno prema njemu, kao najboljem igracu ne samo kojeg mi imamo, vec i po vecini najboljem na svetu trenutno, osvrnulo tek nesto ljudi na Tviteru i ponekom portalu, kao i da se jos uvek nije digla kuka i motika da isti bude pod hitno smenjen, mi samo govori da tu postoje daleko dublji i ozbiljniji problemi od same kosarke."

 

^a zasto nikola ta multiple ponizenja trpi? on i djokovic su dva lika koja mogu svojim eksplicitnim nezadovoljstvom da uklone bilo koga osim vucica [mozda gasica, jer bi se alek inatio].

 

ako nece da kaze nista [pomenuta opcija gore], zasto samo ne izotkiva repku, jer preko ponizenja u mnozini ne treba prelaziti.

 

ipak, eto njega u tvojoj prici, kao nekog pasivno-agresivnog isusa iz sombora, koji svojim hocu-necu primerom zeli da pokaze narodu da ode i smeni danilovica, jer nije fora da to on uradi sam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kod tog Danilovic Jokic ima privilegije kao da mu je Danilovic lično onaj stric iz SNS-a. Jedino ponižavanje je ovaj odnos Jokica prema reprezentaciju, kad drugi mukotrpno na pripremama treniraju on sa priprema  izlazi na konjske trke kad mu se cefne. 

 

Zadnja stvar koju bi Jokic radio je da ruši Danilovic, naprotiv bio bi snažno protiv uz podršku svoje SNS porodice Jokic.

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

vidim da svi znate šta tačno Pešić i Jokić razgovaraju danima i kako ovaj drugi zavlači nesrećnog Karija odbijajući da se izjasni DA/NE

ludilo dokle dopire ljudska zloba 

 

a cekaj, zasto sam npr ja zloban?

zaista nisam od onih kojima je cilj da budu u pravu, veruj mi da cu biti u top100 najsrecnijih ako zaigra za repku.

 

btw, vaznije pitanje je, oko cega to "kari i nikola razgovaraju danima"?

 

postoji fiksiran datum koji nba igraci imaju da se prikljuce reprezentacijama. zato se ovi drugi poznati nba igraci odmah jave, posto znaju datum svi.

 

takodje, nikola nije ni prvi ni drugi put u repki, pa je i u tom smislu rajder lista potencijalnih prohteva poznata. takodje nije prvi put sa karijem, nepoznatih na koje on ne moze da utice, je bukvalno nula.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda od Natalije sestra se udaje uskoro. Možda Ameri i nisu pogrijesili kad su u medijima najavili da ce zbog proslave da propusti reprezentativno takicenje. Joj ako bude istina kakav ce to biti cirkus u režiji Jokicevih izgovora 😄

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Smrtokapa said:

Volim da mislim kako zajedno listaju ovu temu i jako se zabavljaju, pa se baš iz tog razloga ne objavljuje spisak.

 

zato sto je jos lavrnja jednom banovao karija zbog tatisanja i sad mu jokic cini uslugu [na PM su javili luchiferu, vodji navijacke grupe KONJI, na nba temi, da ne brine].

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

zato sto je jos lavrnja jednom banovao karija zbog tatisanja i sad mu jokic cini uslugu [na PM su javili luchiferu, vodji navijacke grupe KONJI, na nba temi, da ne brine].

 

Ko mi pobroji sva grla iz DREAM CATCHER ergele dobija eksluzivu

Edited by Luchifer89
  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

I ako je tacno da je svadba problem se opet vracamo na isto pitanje - kako se to nije resilo pre mesec dana? Dosta apsurdna situacija i naravno treba kriviti i nesposoban savez za pristup. 

Jokiceva stvar je da li mu je svadba bitnija od takmicenja, ovo kazem najozbiljnije iako licno nemam razumevanja da tako banalni dogadjaj opravdava otkaz, ali je stvar saveza da to resi unapred a ne da 2 dana pred pripreme ne znaju da li ce doci igraci na kojima je sistem igre koncipiran. Ludilo mozga ako se to ne kritikuje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa sve mu dopustaju, sta jos treba da urade: Da ga puste na svadbu u toku priprema ili prvenstva. Pa valjda i oni neku crtu treba da podvuku.

Ovo je samo dokaz da čovjeka boli ona stvar za reprezentacijom i da se nevoljno odaziva. Danas ce biti svadba, sutra ce biti rodjendan najboljeg druga. Ako se ispostavi da je stvarno svadba, a američki mediji nisu slučajno najavljivali to, onda ga nikad ga vise zvati u reprezentaciju. 

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...