Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

I mi bi verovatno odlozili meceve protiv Zadra da smo usli u top8 da se na lazemo. Mislim da smo odlozili i onomad Abu kad smo igrali sa Cska.

 

Odlozili su jer su imali prostora za tako nesto. Aba liga je objavila da je regularno da je moguce da se mec odlozi u koliko se dva kluba dogovore, dakle sve je po pravilima, dogovorili se i odlozili a zbudzice ih sad cim zavrse top8 seriju jer ostali ionako igraju meceve na 7 dana tako da prostora ima.

 

Real igra regularan deo sezone jos uvek a ne plej of ACB, kakva su tamo pravila pojma nemam.

 

Zvezda i Cedevita na zahtev Cedevite su odlozili onaj mec kao i Zvezda Mornar sto je odlozeno na zahtev Zvezde a Zvezda u prvom i Mornar u drugom su dali amin. Razlog zasto nije odlozen Borac-Cibona koji je Borac igrao sa 7-8 igraca a Borac je hteo da ga odlozi je taj jer Cibona nije pristala. Dakle oba kluba treba da daju saglasnost, sto u ovom slucaju je i SC derbi dao saglasnost.

Link to comment
Share on other sites

mogu klubovi da se slazu koliko zele ali da se odlozene utakmice igraju posle poslednjeg kola je potpuna budalastina

to sto su neki klubovi imali i po dve takve utakmice, a jedna se trebala igrati jos maltene na samom pocetku takmicenja je samo dodatna baljezgarija

 

volim aba i smatram da je odlicno sto postoji, ali neke stvari su resene na nivou amaterske beton lige gde je osnovni zakon, zakon jaceg

opet, nije ni to nista cudno, posto ligu vode klubovi, a klubove likovi poput covica, bokana, dodika, ostoje koji se u takvom sistemu blatu osecaju kao svoj na svome

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Brat od Korneta said:

I mi bi verovatno odlozili meceve protiv Zadra da smo usli u top8 da se na lazemo. Mislim da smo odlozili i onomad Abu kad smo igrali sa Cska.

 

Odlozili su jer su imali prostora za tako nesto. Aba liga je objavila da je regularno da je moguce da se mec odlozi u koliko se dva kluba dogovore, dakle sve je po pravilima, dogovorili se i odlozili a zbudzice ih sad cim zavrse top8 seriju jer ostali ionako igraju meceve na 7 dana tako da prostora ima.

 

Real igra regularan deo sezone jos uvek a ne plej of ACB, kakva su tamo pravila pojma nemam.

 

Zvezda i Cedevita na zahtev Cedevite su odlozili onaj mec kao i Zvezda Mornar sto je odlozeno na zahtev Zvezde a Zvezda u prvom i Mornar u drugom su dali amin. Razlog zasto nije odlozen Borac-Cibona koji je Borac igrao sa 7-8 igraca a Borac je hteo da ga odlozi je taj jer Cibona nije pristala. Dakle oba kluba treba da daju saglasnost, sto u ovom slucaju je i SC derbi dao saglasnost.

 

Jos jedna potvrda onoga sto sam pricao:

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/zelja-fmp-a-da-odlozi-utakmicu-sa-cedevitom-olimpijom-nije-naisla-na-razumevanje-igra-se-u-subotu/450617

Link to comment
Share on other sites

Evo, sad je bilo 21 naspram 41 bacanje pa da pitam nekoga - da li je to sudija navijao za COL? Pitam jer sam gledao mec, video da je Dragic iskljucen zbog dve tehnicke (kad se to ikad desilo, da su dve jedine licne greske ujedno i tehnicke - za floping i protest?) i moje misljenje je da su igraci domace ekipe bili samo daleko vise agresivniji u odbrani, a da ekipa Cedevite OL skoro i da nije igrala odbranu.

 

Kako god, uzasna sezona za Ljubljancane koji moraju da shvate da ovakav pristup nikuda ne vodi. Ako bi smo koristili recnik nekih nasih navijaca, jedino sto je COL uspeo da uradi je da izigrava ikebanu za drzavne klubove iz BG i PG (da, cak i za Buducnost koja ih redovno pobedjuje i u ABA i u EC). Dakle, ili ce morati da povecaju budzet ili da koriste mnogo bolje ovo sto imaju na raspolaganju.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, propolis said:

 

Kucamo na vrata zaboravljenih asova!!!

 

Nije ni čudo što ga dugo nije bilo posle onog fijaska u Feneru i sada na mala vrata se vraća u Euro košarku.

Pa bio je on sezonu - dve u Olimpiji pre Mesine.

Nije bio bogznašta uspešan ali ih je rezultatski podigao malo i napravio podlogu za dolazak Etorea.

 

Slovenci su cudne glave. 

Hoce rezultat i imaju kintu ali umesto da sistem i igru priblize srpskoj skoli, jer im je domaca osnova najbliza tome, oni bi da budu Italijani, odnosno sve sto nece liciti na nas i generalno mi se cini da izbegavaju nase trenere.

Umesto da dovedu trenera koji moze da zategne ove domace igrace (koji itekako mogu da igraju fizicku kosarku), poput Zdovca, Zvezdana, Radonjica, (Jaku Lakovica su vec propustili) oni po ko zna koji put jure neki san da budu leprsavi, egzoticni i na sve to uspesni.

 

 

Dokle god su im prve perjanice fizikalci poput Murica, Alibegovica, Omica i ostalih, nece se oni naosvajati trofeja igrom na 100 poena.

Jedino da Pridjoni izvrsi selekciju po ugledu na Zeljka, da dovede 5-6 top stranaca a ovima da minornu ulogu, mada sumnjam da ima znanja i skila za sto.

Sve mi lici na selekciju ala Sito Alonso, samo verzije sa Apenina, te epskog neuspeha koji ce rezultovati rastankom do marta.

Link to comment
Share on other sites

Polufinale, neki bi rekli ocekivanja od sezone ispunjena [emoji16]
Salu na stanu, tragicno prvo poluvrijeme -19 bjese, potpuni raspad, nesto sto smo gledali ove godine. Onda za razliku od prije pokazali reakciju, stisli odbranu usli u brze poene i kroz par serija dosli eo egala i vodjstva. Mega raspad u drugo potpuni. Rejnolds nikako da se upali, svi ostali sa usponima i padovima.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Od sezone u ABA ligi svakako, u EC je i regularni deo i PO bio teski neuspeh.

 

Sto se tice Reynoldsa, na poslednjih 5 meceva, 0 poena, 0/3 za 2, 0/10 za 3. Inace, on ima ugovor sa klubom i za sledecu sezonu, kao i Kaba.

Link to comment
Share on other sites

E kakav šou rade blizanci van terena u vezi datuma polufinala kkcz-kkb i cetvrtfinala kkp-scderby....komedija. Arena je zauzeta u nedelju i onda je borba tj mjerenje patke oko Pionira...kakav haos. Aba nemoćna da ista uradi jer niko nece da se zamjera takvoj logistici. Ocekujte saopstenja 😂😁

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

E kakav šou rade blizanci van terena u vezi datuma polufinala kkcz-kkb i cetvrtfinala kkp-scderby....komedija. Arena je zauzeta u nedelju i onda je borba tj mjerenje patke oko Pionira...kakav haos. Aba nemoćna da ista uradi jer niko nece da se zamjera takvoj logistici. Ocekujte saopstenja 😂😁

Ima i Hala sportova - stari grobarski stek na NBG. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ocekivanja su samo da se ne skinu gace kuci ko prosli put pa i da se 2-0 izgubi nikakva steta. Od trenera ocekujem da ostane i naredne sezone jer nece nikog drugog naci da to uzme a da je bolji od njega, sve dok ne iskoci neki tamo u sred sezone pa ga opet maknu nazalost. Ako ista sa njim bar neke znake zivota pokazuju i on pored terena a i ekipa koja se uspjela vratit na iskustvo vs Mege neki dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTwister said:

Ne moze polufinale neko da pocne dok se cetvrtfinala ne zavrse. Tako da ono, cekamo ovo u srijedu da vidimo koliko ce se stici. 

Mislim da ce poceti polufinala iako zadnje cetvrtfinale nije mozda ni počelo. Vidjecemo 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...