Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

5 hours ago, Gojko said:

Biće svakako highlight i bez usporenog snimka. Postoji snimak utakmice na youtubu i svako može usporiti.

A  stvari normalno  nikad nisu bile manje nego u ovoj sezoni, bilo ABA ili EL.

Upravo mi je obrisan snimak jedne normalne stvari pošto je tema tata zatvorena zbog silovanja teme od simpatizera jednog kluba.

 

Slazem se, evo na primer Borac je fakticki ispao jer nisu hteli da mu odloze mec sa Cibonom pa su morali da igraju taj mec sa dvojicom stranaca, likom koji skoro nikad ne ulazi u igru i cetvoricom juniora.

Sa druge strane, jednom klubu se opusteno dozvoljava da prijavljuje slucajeve korone pa da onda ipak igra mec EC, dok se jednom drugom klubu jos opustenije dozvoljava da odlaze svoj mec zbog "mnogobrojnih slucajeva bolesti igraca" da bi taj isti klub lagano dobio dva meca u duplom kolu EL u skoro kompletnom sastavu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sutra se igraju cetvrtfinalne utakmice EC, domacin celog PO je grad Domzale.

 

Prvog finalistu dobicemo iz sledeca dva para: Podgorica (3.) - Zlatibor (6.) i Krka (2.) - Sutjeska (7.). Proslogodisnji osvajac takmicenja, ekipa Zlatibora nada se da ce moci opet da ponovi dobar turnir jer ovoga puta osvajanje istog najverovatnije znaci i plasman u ABA ligu. Ekipa Krke, predvodjena veteranom Rokom Stipcevicem bice im verovatno protivnik u polufinalu, ali prvo mora da se prodje nezgodna ekipa Podgorice.

 

Drugoh finalistu dobicemo iz sledeca dva para: Helios Suns (1.) - Pelister Bitola (8.) i Borac BL (4.) - Siroki (5.). U prvom mecu ekipa Heliosa je apsolutni favorit - bili su prvi sa 12-1 na kraju regularnog dela i igraju na domacem terenu. Dve ekipe iz Bosne i Hercegovine imace zanimljiv duel, a filijala Igokee ima nesto vece sanse.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, goldberg said:

Sutra se igraju cetvrtfinalne utakmice EC, domacin celog PO je grad Domzale.

 

:whistling:

 

Stvarno cenim to sto delis info i o "manje popularnim" regionalnim i evropskim ligama, ali izgleda da je doslo do zamora materijala. 🙂  

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

:ajme:

 

To je zato sto sam razmisljao da sutra mogu da pogledam cak 10 meceva na ispadanje u ABA2 i EC i onda pogresno napisem skracenicu takmicenja.

 

Jasno je, naravno, da sam mislio na ABA2, necu da editujem svoj post, hvala na ispravci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

Sutra se igraju cetvrtfinalne utakmice EC, domacin celog PO je grad Domzale.

 

Prvog finalistu dobicemo iz sledeca dva para: Podgorica (3.) - Zlatibor (6.) i Krka (2.) - Sutjeska (7.). Proslogodisnji osvajac takmicenja, ekipa Zlatibora nada se da ce moci opet da ponovi dobar turnir jer ovoga puta osvajanje istog najverovatnije znaci i plasman u ABA ligu. Ekipa Krke, predvodjena veteranom Rokom Stipcevicem bice im verovatno protivnik u polufinalu, ali prvo mora da se prodje nezgodna ekipa Podgorice.

 

Drugoh finalistu dobicemo iz sledeca dva para: Helios Suns (1.) - Pelister Bitola (8.) i Borac BL (4.) - Siroki (5.). U prvom mecu ekipa Heliosa je apsolutni favorit - bili su prvi sa 12-1 na kraju regularnog dela i igraju na domacem terenu. Dve ekipe iz Bosne i Hercegovine imace zanimljiv duel, a filijala Igokee ima nesto vece sanse.

 

Krka igra bez Macure i Jurkovića i sa napola zdravim Vucićom na poziciji centra. Tako da nikako nisu favoriti u bilo kojoj utakmici.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, steva cenejac said:

 

Krka igra bez Macure i Jurkovića i sa napola zdravim Vucićom na poziciji centra. Tako da nikako nisu favoriti u bilo kojoj utakmici.

Ima li šanse da se  moji Novomeščani vrate u ABA 1

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Drug Crni said:

Malo me zbunio jedan Bekrinjov upis na drugom topiku..igra li se ove sezone ABA2?

Pa eto ti iznad @goldberg je napisao sa playoff. 

 

I ove sezone su igralo po sistemu balona pa je liga bila jednokruzna a playoff se igra u jednom gradu (Domzale) prakticno po F8 formatu (po jedna utakmica). 

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Da, vidis da smo posle komentarisali taj lapsus za EC 😄 

 

Poceo je PO i eno odmah je Zlatibor izgubio, proslogodisnji prvak i neko ko se nadao da i ove sezone moze da ponovi uspeh i udje u ABA1 jer Borac mozda ispada. A i ovu sezonu su zavrsili dosta nisko, 6. tek, a proslu su bili cak 7. i uzeli PO. 

 

A mediji... jbg, znas kako je sa medijima. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Helios dobio Pelister cak 101:47! Za dva poena sutirali 25/29, jos igrali bez centra Tunstalla. Ne znam da li je neko gledao, na sta je licio taj mec?

 

Krka dobila na kraju Sutjesku sa samo 8 igraca u sastavu - tu je bilo staro dobro jezgro Krke koje pocinje na S - Stergar, Skedelj, Stipcevic i Span, sad im se pridruzio i krilni centar Spasojevic. Zamiljiva ekipica.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, goldberg said:

Helios dobio Pelister cak 101:47! Za dva poena sutirali 25/29, jos igrali bez centra Tunstalla. Ne znam da li je neko gledao, na sta je licio taj mec?

 

 

Nisu im igrali Amerikanci,

da im nije nasih Siladjija i Hadzifejzovica izgubili bi 100 razlike

 

Krka ima fantasticnog trenera Okorna

i sjajnog Stipcevica

ozbiljne igrace napravio Madjarima za 4 godine koliko je bio tamo

(Perl im najbolji igrac jos uvek je u toj ekipi,recimo samo prosle godine

Benke je otisao u Grevelin(Fra1),Varadi Lijetuvos Ritas,Golomoan u LIetkabelisu

Somodji 2000 jako zanimljiv igrac presao u Albu Fehervar)

pre toga bio trener Olimpije kad je Nikola Jankovic igrao sezonu zivota

prosle sezone spasio sezonu Ciboni nakon Vlade Joa,igrali su super 

(Nakic Breogan,Brankovic Bajern,Dreznjak SC Centar,Gegic Pariz,Reuvers Italija,Vildoza Flamengo,Gnjidic Cedevita.....)

 

Eto izlaze igrace,ko ume da ih napravi,da im sansu itd

 

I da se nadovezem i pohvalim kako si lepo objasnio ekipu Buducnosti na njihovom postu

Edited by vlaDixXx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li neko ovo gleda, ali ovakvo izadanje u drugom poluvremenu je bez dileme za istragu i da ih sve provedu u policijsku stanicu da daju izjave umesto novinarima. Koliko su samo zicera promasili u trecoj cetvrtini i onda onaj presmesni promasaj Mazalina na pocetku cetvrte u cistoj kontri, sam na polaganju pogodi vrh table :ajme:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...