Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

17 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Odlican za sad kad je u timu bez pritiska od poraza, sa dosta talenta, jedan mec nedjeljno, vrijeme za dobar rad ...ne kazem da nije dobar....znam je dobar, samo treba uzeti u obzir i ovo

Dada sve to stoji. 

Ali generalno kazu ljudi iz kosarke da je dosta detaljan, dosta vremena provodi gledajuci protivnike.. 

Bas me zanima kako ce delovati pod pritiskom u nekom klubu. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Bojdo said:

Ubacio sam.

 

Topic, sve tri uktamice, poeni i neke asistencije, pasovi. 

 

Zaista impresivno djeluje.

 

 

I dalje mislim da bi nam koristio na svetskom kada je Jović bio indisponiran. Al dobro, bio bi treći plej iza njega i Avrama.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam samo zavrsnicu utakmice, Partizan zabagovao kao Zvezda prosle sezone u x utakmica. Aleksa udavio loptu, nekoliko napada isteklo, protivnik ispogadja suteve i izgubio si dobijenu utakmicu. Svaka cast za studente, bas dobro igraju i nije slucajno sto su namucili Partizan prosle sezone u 1/4 Aba lige, kao i sto su dosli ovde do finala i na kraju osvojili trofej.

Link to comment
Share on other sites

Moze ova sezona aba da bude zanimljiva iako naravno sa pravom svi ocekujemo dominaciju blizanaca.

 

Ja ne znam da li sam latentni jugonostalgicar ali ja uhvatim sebe dje prijem gledam Split - Borac nego random neku utakmicu npr ACB lige. 

 

Sto se tiče prvog favorita lige, izmedju KKCZ i KKP...rano je za ikakvo misljenje.

 

Nekako imam utisak da osim njih, ostatak lige moze svako svakog da bije zavisno od momenta. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Ja ne znam da li sam latentni jugonostalgicar ali ja uhvatim sebe dje prijem gledam Split - Borac nego random neku utakmicu npr ACB lige. 

 

 

 

Takođe, tim pre što je Aba postala liga na koš više. 170+ poena je normalnost. Jedino ako stara dobra Krka ne sačuva obraz lige 😃

Link to comment
Share on other sites

@Setite se 2011 Nisu mu bili priznali neke testove iz engleskog. Cudna situacija. Sad u subotu valjda polaze neki ispit pa ce se znati ide li tamo.

 

Quote

Now over a month following his announced addition, the holdup starts with the school’s English proficiency requirements. Ivisic, who speaks four languages, has submitted two language exams for qualification. Those results have not been approved by the university."

 

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, suptil said:

Covic vizionarski izbegao Superkup 😄

 

Buducnost vizionarski izbegla finale. :classic_happy:

 

Zbog onih likova koji pevaju "sisaj Zvezdo" iako taj klub i ne ucestvuje na ovom turniru mi je drago sto je SC Derby ovo dobio. Uopste, ne volim da u prenosu na nekom od ABA terena cujem pesmu navijaca KKCZ/KKP, to treba da je predvidjeno samo za Arenu ili Pionir kada su ti klubovi domacini. Sad, sto u celoj ex YU samo nacionalizam obezbedjuje domaci teren, to je do nas da se zapitamo kakav nam je mentalitet i sta zelimo da gledamo (hint: iskljucivo festivale mrznje izmedju dva kluba i to je to).

 

Jedino sto je bilo gadnije od "domacinske atmosfere" u sred PG bila je Arena koja se svojski trudila da utisa ton cim pocne skandiranje velikom Vodji.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ste primetili jedan obrazac koji se cesto desava na forumu

 

Zbog (grupa po izboru protiv koje imam nesto) pa onda ide opravdanje necega sto cu reci (ali inace ne bih smeo da kazem, naisao bih na osudu itd).


Pa kaze:

- Zbog ovih sto pevaju "sisaj zvezdo" mi je drago sto je SC Derbi dobio  (kao da inace ne sme da ti bude drago, tvoja stvar. E ali onda se nadju uvredjeni neki navijaci KKP pa patkometrija itd. pa se pakuje u ovaj celofan)

- Zbog Lebronovih svedoka zelim da Lejkersi ne udju u PO (ko inace preko 18 godina i pri zdravoj pameti navija za Lejkerse? :P)

 

A onda se tu nadju i neki hipoteticki tzv. #nijesedesilo scenariji npr.:

- Zbog toga sto jedan klub deli slike reprezentativaca samo iz svog kluba, mi smo posebni i iznad njih

 

I sad tako moze do sutra. Cak i nemam neku posebnu poentu, osim sto me iritira 😄

 

Edited by Marvin
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

Ne znam da li ste primetili jedan obrazac koji se cesto desava na forumu

 

Zbog (grupa po izboru protiv koje imam nesto) pa onda ide opravdanje necega sto cu reci (ali inace ne bih smeo da kazem, naisao bih na osudu itd).


Pa kaze:

- Zbog ovih sto pevaju "sisaj zvezdo" mi je drago sto je SC Derbi dobio  (kao da inace ne sme da ti bude drago, tvoja stvar. E ali onda se nadju uvredjeni neki navijaci KKP pa patkometrija itd. pa se pakuje u ovaj celofan)

- Zbog Lebronovih svedoka zelim da Lejkersi ne udju u PO (ko inace preko 18 godina i pri zdravoj pameti navija za Lejkerse? :P)

 

A onda se tu nadju i neki hipoteticki tzv. #nijesedesilo scenariji npr.:

- Zbog toga sto jedan klub deli slike reprezentativaca samo iz svog kluba, mi smo posebni i iznad njih

 

I sad tako moze do sutra. Cak i nemam neku posebnu poentu, osim sto me iritira 😄

 

 

Istina (i sama to radim), jbg, ti ljudi su samo objekti a "problem" je u našem vidjenju situacije.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marvin said:

Ne znam da li ste primetili jedan obrazac koji se cesto desava na forumu

 

Zbog (grupa po izboru protiv koje imam nesto) pa onda ide opravdanje necega sto cu reci (ali inace ne bih smeo da kazem, naisao bih na osudu itd).


Pa kaze:

- Zbog ovih sto pevaju "sisaj zvezdo" mi je drago sto je SC Derbi dobio  (kao da inace ne sme da ti bude drago, tvoja stvar. E ali onda se nadju uvredjeni neki navijaci KKP pa patkometrija itd. pa se pakuje u ovaj celofan)

- Zbog Lebronovih svedoka zelim da Lejkersi ne udju u PO (ko inace preko 18 godina i pri zdravoj pameti navija za Lejkerse? :P)

 

A onda se tu nadju i neki hipoteticki tzv. #nijesedesilo scenariji npr.:

- Zbog toga sto jedan klub deli slike reprezentativaca samo iz svog kluba, mi smo posebni i iznad njih

 

I sad tako moze do sutra. Cak i nemam neku posebnu poentu, osim sto me iritira 😄

 

 

Cekaj da probam...

 

Spoiler

"E bas mi je drago da je klinac pred roditeljima pljuvao autobus partizana (malim slovima da da na znacaju spustanju), kad oni onako skandiraju protiv Zvezde kad se Aleksa (velikim slovom, jer ipak kao ima nekog postovanja zbog repke) pojavljuje! Kad poraste mo ci ce i da kamenuje! Nego sta!" (eh da, nema veze sto nije ispostovan sled dogadjaja, pa jedno ne moze biti uzrok drugom, ali ko mari za to)

 

El mi dobro ide, a? 

 

Ipak ne... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Aco Petrovic o ABA ligi:

 

Quote

Zamislite sada svaka zemlja ode u svoj dnevni boravak, tu se zaključa i tako igramo lige. Mislite da bi klubovi u takvim uslovima bili bolji? Ja mislim da ne bi.

Primera radi, Srbija je druga, Slovenija sedma, a Crna Gora 11. na Mundobasketu. To je znači 36 košarkaša. Koliko je od svih tih igrača prošlo kroz ABA ligu? Zapitajte se kroz tu prizmu šta onda donosi ABA liga

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

Aco Petrovic o ABA ligi:

 

Quote

Zamislite sada svaka zemlja ode u svoj dnevni boravak, tu se zaključa i tako igramo lige. Mislite da bi klubovi u takvim uslovima bili bolji? Ja mislim da ne bi.

Primera radi, Srbija je druga, Slovenija sedma, a Crna Gora 11. na Mundobasketu. To je znači 36 košarkaša. Koliko je od svih tih igrača prošlo kroz ABA ligu? Zapitajte se kroz tu prizmu šta onda donosi ABA liga

 

 

Aco Petrovic zna da ako ABA lige vise ne bude, da tek onda nece imati sanse hrvatska kosarka za nekakav oporavak. Odnosno bice im mnogo teze.

  • Cibona u stecaju sa 5 seniora pod ugovorima, 2 koja bi igrali ne mogu da potpisu jer imaju zabranu i nekoliko juniora koji i ne primaju nista.
  • Zadar jedva skupio neku kintu da zadrzi Bozica i oformi tim, za sada vrlo kratak (tacno 12 igraca) ali bice to dovodjenja verovatno i krpljenja rupa, ali ima sezona kada su imali registrovano i po 18 igraca.
  • Split je tu negde izmedju, ne toliko losi kao Cibona sto se tice finansija ali rezultatski katastrofalni ne samo regionalno nego i u Hrvatskoj gde im i jedna izmucena Cibona uzima trofeje. Trofej nisu drzali u rukama 20 godina. 
  • A nesto sto je kao nekako bilo zdravo, su oterali u Sloveniju. 

 

A u ABA2 ligi imaju jedva 2 tima - Cedevitu Junior i Sibenku. Prethodnih godina, ako u ABA2 nije igrao Split, razni hrvatski klubovi koji su se oprobali u ovom donjem nivou regionalnog takmicenja bili su redovno na dnu tabele. 

 

 

Da bi postao bolji i jaci, treba da igras protiv boljih i jacih protivnika. Hrvatska to dobija. Kao uostalom i sve zemlje regiona. Ali najvise bi izgubila Hrvatska jer mislim da za zemlju koja je kosarkaski relevantna katastrofa da nema bolju klupsku kosarku. Bukvalno su najlosiji posle Makedonije koja i nije relevantna. 

 

 

Srbija bi najmanje izgubila - da, nedostajala bi nam konkurencija jedne Cedevite, Igokee, Buducnosti... i to je otprilike to. Ali bi dobili bolji donji deo jer bi u samo nasoj ligi, i jedan Zlatibor, Dinamik, Spartak, Mladost, Sloga, itd. bili bolji i jaci protivnici od Krke, Cibone, Splita, Zadra, MZTa, i ko vec tu upadne. Vremenom bi i oni bili jaci, mozda ne na nivou Buducnosti i Cedevite odnosno EC nivo, ali neka za pocetak igraju i FIBA Ligu Sampiona. To sto bi ustedeli za putovanje po regionu mogu da uloze u putovanja po Evropi. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2023 at 10:12 AM, Arsenije Pesic said:

Evo ga, čisto da se zna o čemu pričamo.

 

 


Što je najgore, prilikom izvođenja drugog bacanja, sa kamerom iza koša, mi je izgledao kao Egzumova mehanika, samo što ovaj izbaci jednom rukom u potpunosti na kraju

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nemam_ti_kad said:

@Kooineeperk nista onda neka svako gleda svoj interes, klubovi regiona bi svakako zadrzali takmicenje iako bi bez Srb klubova kvalitet opao ali bi kumulativno bio veci nego pojedinacne lige. Nema tu ljutnje, svako neka radi u skladu sa interesima

 

Sto bi se neko ko je izasao iz kola ljutio sto su drugi nastavili kolo da igraju? Sto se mene tice, nema tu nikakvih problema. 

 

 

Da bi ABA liga imala smisla moraju mnoge stvari da se razrese, kako na tom "privatna liga" nivou, tako i na strani svakog saveza iz drzava koje igraju. Evo mojih ideja sta bi moralo da se promeni:

- Kraca ABA1 liga, max 12 klubova.

- Bez limita koliko klubova iz koje drzave moze da bude u ligi

- Jasno definisani termini svih utakmica i doigravanja koje ne treba da ima onako veliki playoff, cak bih zarad skracivanja ABA sezone pristao i na neki F4 format kao ranije iako ne volim F4 formate.

- ABA2 liga da bude veca, vise timova, ali razlicitog formata, ne mora dvokruzno, moze ovaj neki sistem prozora gde svi na kraju odigraju jednokruzno, tako da moze da se zavrsi u neko slicno vreme kad i ABA1. 

- Iz ABA1 ispadas u ABA2, iz ABA2 ako si poslednji, moras da pauziras jednu sezonu pa makar bio i sampion drzave iz koje dolazis, neki drugi klub iz te drzave dobija priliku. Prohodnost u ABA2 ligu na osnovu rezultata u nacionalnim sampionatima. Mogle bi i neke kvalifikacije da se uvedu da se odredi ko ulazi u ABA2. Razigravanje izmedju ABA1 i ABA2 da se vidi ko ulazi a ko ispada je sad prekomplikovano, ako bas mora doigravanje, best of 2 (sa kos razlikom), 12. tim u ABA1 sigurno ispada, 1. tim u ABA2 sigurno ulazi u ABA1, a jos mozda 1 par da igra to doigravanje. 

- ABA pravila da se usklade sa lokalnim pravilima, tu je potrebna uloga saveza - ne znam da li je to uopste moguce posto se valjda ABA igra po nekim EL/EC pravilima dok se kod nas KLS igra po FIBA pravilima... s ciljem da ona medjusobni dueli klubova iz istog saveza mogu biti priznati. Da bi se onda skratile nacionalne sezone. Dok idu ABA1 i ABA2, nacionalni savezi imaju mogucnost da organizuju sampionate koji odredjuju ucesnike za "dopunu" glavnog nacionalnog sampionata kojeg onda igraju svi iz ABA1, ABA2 i tog "dopunskog sampionata". S obzirom da ABA2 ekipe ne igraju nikakva evropska takmicenja, mogu da i oni igraju tu dopunu pa da se rezultati tih ekipa dalje priznaju za nacionalni sampionat ali to sad vec prilicno komplikuje stvari. Nisam razradio taj deo, ali svakako nacionalni savezi treba da sednu i dogovore se imali uopste saglasnosti za ovako nesto, i ako podrze da podrze do kraja. 

 

Ako ne, da se ne ljubimo, ko kako hoce i nema ljutnje. Mozda ce svima biti lakse tako iako nikome nece kvalitet biti kao sto bi nam bio zajedno. Srpska kosarka bi najmanje izgubila. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...