Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

On 8/25/2023 at 6:53 PM, hk1 said:

od zadra ocekujem rezultatski pad

ekipa gotovo da nije "osvezena", ostala je vecina igraca od prosle godine, otisli dejvis i jordano, jedini bitniji dolazak mazalin iz cibone

bozic i dreznjak su dugo cekali ponude da odu, na kraju ostali, trazili povecanja plata, pa se tu odugovlacilo

verujem da je doslo do odredjenog zasicenja, a i protivnici ce ih mnogo spremnije docekivati 

 

pre ih vidim u borbi za opstanak, nego plej of

 

Ne slazem se, da je do zasicenja ne bi vecina EL ekipa gledala da sacuvaju svoje jezgro.

 

Zadar ima mali fond igraca - tu su Bozic, Ramljak, Dreznjak, Zganec kao osovina + Lakic + Mazalin + Jambrovic i Mekic kao igraci zadatka + Klarica i Sikiric koji ce dobijati svoju sansu. Ako ne dodje do povreda nema razloga da ne budu ispred pola lige (Cibona, Krka, Borac, Split, Mega, SC Derby...). Njihov problem je izuzetno slaba rotacija na spoljnim pozicijama, ali su atletski medju najmocnijim ekipama u ligi, a trener Jusup moze na teren da posalje 5 dvometrasa sto je jako tesko napadati i braniti.

Link to comment
Share on other sites

evroliga 🙂 

to je vrh evropske kosarke

 

zadar ne igra nikakvo evropsko takmicenje, u aba su osudjeni na maksimalno borbu za plej of

 

bozic je bio pred potpisom za evroligasa, iz te pozicije naravno da mu jos jedna godina u zadru moze biti itekako zasicenje

on je deo one odlicne hrvatske generacije koja je uzela silne medalje u mladjim kategorijama

bio medju najboljima u konkurenciji bendera, zizica, zubca pa se malo izgubio, sporije krenuo

onda posle nekoliko godina, napravio iskorak zavrsio u buducnosti i nista nije uradio

posle toga maltene odustao od kosarke, nije igrao godinu dana, pa siroki u drugoj aba, prosle godine zadar

sad ima 27 godina, poslednji voz da napravi korak vise, doigra na visem nivou i uzme ozbiljnije pare u karijeri

a sezonu kao proslu tesko ce ponoviti

 

to vazi za njega kao najboljeg i ubedljivo njajvaznijeg igraca ekipe

a u nesto manjoj meri i ostale

 

plus je u zadru stalno napeta situacija i taj mali budzet se po pravilu tesko obezbedi

oko nove godine krece raspad, neisplacene zarade, strajkovi

 

videcemo, ali sumnjam da ce biti na nivou kao prosle sezone, pogotovo onom u prvom delu kad su bili bas odlicni

uostalom, oni su ogroman pad imali jos prosle godine

posle 7-4, imali su skor 4-13 i to dobili borac, mornar, cibonu 3 od 4 najslabije ekipe lige i cedevitu kao jedinu znacajniju pobedu

 

Link to comment
Share on other sites

Ma cuj "pred potpisom za evroligasa"... sumnjam da je i jedan EL klub uopste pitao za njega a kamoli bio "pred potpisom". EL klubovi su ozbiljne organizacije, igraci se temeljno proveravaju.

 

Kao, ne bode im oci sto je "nestao" na godinu dana i to nakon manje od godinu dana od ozbiljnijeg ugovora. Ne bode oci to sto malo hoce a malo nece da igra za repku (mada, to i nije neki argument, jer - Jokic). Da ne pominjemo i "online karijeru"... 

 

Decko je vrh igrac za Zadar i za ABA fantasy. Da je malo vise pameti, uzeo bi neke pare u nekoj turskoj ekipi koja igra makar Champions League, ako vec ne u nekoj italijanskoj ili spanskoj. Ma bilo gde, a ne da se nateze sa Zadrom za platu, jer vise bi dobio van, i to sa akcentom na dobio a ne da mu se duguje. 

 

Nije mu kasno da se opameti, sa svojim telom i fizikalijama ima on barem jos 5-6 sezona u sebi. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Božić je baš specifičan igrač, kao neka jako socijalna verzija Lebrona, radi sve radnje, šut mu je loš ali može da pogodi, jak ko konj, ima glavu plejmejkera. Da sam ja neka vlast u nekoj evrokup ekipi probao bih sa njim kao opcijom, što da ne. Za evroligu mislim da je ipak dosta tanak i neprilagodljiv.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Božić je baš specifičan igrač, kao neka jako socijalna verzija Lebrona, radi sve radnje, šut mu je loš ali može da pogodi, jak ko konj, ima glavu plejmejkera. Da sam ja neka vlast u nekoj evrokup ekipi probao bih sa njim kao opcijom, što da ne. Za evroligu mislim da je ipak dosta tanak i neprilagodljiv.

Nisu odlucujuce njegove kosarkaske vrline (i mane) da bi on bio nesto vise.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pa sigurno je da ima neki problem sa glavom ali ne deluje mi da je potpuni fijuk, igrale su i veće budale visok nivo košarke.

 

Zato i kazem, nije za EC nego neki turski klub iz FIBA Lige Sampiona ili spanski/italijanski bi bio premija za njega. Sezonu tamo, sezonu vamo... dosta za lagodan zivot posle karijere. 

 

A da zapali za neku azijsku zemlju, mislim da nema muda. Tamo bi se tek pogubio. 

Link to comment
Share on other sites

da se razumemo, ne mislim ja da je bozic igrac za euroligu, vec prenosim ono sto se pisalo

ovo je izjava trenera zadra sa pocetka avgusta 

Danijel Jusup o Luki Božiću: "Za Luku su interes pokazale i neke euroligaške momčadi. Jednostavno, moramo čekati što će odlučiti te euroligaške ekipe, i hoće li ili neće potpisati Božića. Šanse za Lukin ostanak u Zadru postoje iako nisu velike."

 

ako lazu oni, onda lazem i  ja vas 😄

na kraju je ostao za 120.00e +30e bonusa u zadru, sto su za evroligaske ekipe skromni novci, tako da i ako ejste postojalo kakvo interesovanje neke el ekipe, definitivno nije bilo "jako"

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:
2 hours ago, Čvarkov said:

Nemanja Gordić u Igokei.

 

Čovek je debitovao u ABA ligi 2006. godine :Hail:

 

16. sezona u ligi jbt.

 

Kako bi ono rekli "igrac bez rominga"? 🙂 

 

Moze biti dobar pik za fantazi 😄 Eto podelio sam vam jedan tip, od proslogodisnjeg pobednika, s ljubavlju 🙂 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2023 at 9:16 PM, hk1 said:

zadar ne igra nikakvo evropsko takmicenje, u aba su osudjeni na maksimalno borbu za plej of

 

bozic je bio pred potpisom za evroligasa, iz te pozicije naravno da mu jos jedna godina u zadru moze biti itekako zasicenje

on je deo one odlicne hrvatske generacije koja je uzela silne medalje u mladjim kategorijama

bio medju najboljima u konkurenciji bendera, zizica, zubca pa se malo izgubio, sporije krenuo

 

plus je u zadru stalno napeta situacija i taj mali budzet se po pravilu tesko obezbedi

oko nove godine krece raspad, neisplacene zarade, strajkovi

 

Bozic kao igrac je u istoj poziciji kao Dejan Radonjic kao trener (ili Dusko Vujosevic pre njega) - njegova igra prolazi samo u sustemu u kojem je on glavni. I ako ode u neki platezniji klub bice to samo kratkotrajna avantura nakon koje ce se njegov poslodavac uveriti da je pogresno procenio kvalitete svog pojacanja (vec se desilo Buducnosti kada su ga dovodili).

 

U Zadru nista manje nije napetija situacija nego kod njihovih konkurenata. Osim SRB i CG projekata, njihovih filijala i Cedevite Olimpije, svi ostali moraju da razmisljaju kako ce da preguraju sezonu.

 

Sto se tice Bozica, on moze da padne u depresiju jer ga niko nije zeleo ove sezone, a moze i da nastavi da dominira i nada se da ce sledece sezone neki klub zagristi udicu. Do njega je.

Link to comment
Share on other sites

Inace, eto opet malo zvake za populiste:

 

Quote

Selektor Srbije gostujući u emisiji "Oko" na RTS rekao da u trenutku kada Partizan i Crvena zvezda osiguraju učešće u Evroligi na duži niz godine, bi trebalo da napuste ABA ligu.

"Mislim da mi nemamo piramidu sistema takmičenja u kojoj je najvažnija stvar da se proizvode igrači. Mi imamo u svim ligama igrače koji nemaju apsolutno nikakve perspektive za budućnost velikih naših klubova ili za reprezentaciju. Najverovatnije, ono što će se desiti iduće godine ili za dve godine, verovatno će Crvena zvezda i Partizan dobiti pozivnicu za Evroligu, a posle toga će postati suvlasnici takmičenja. To će se 100 odsto desiti", pričao je Pešić i dodao:

"Šta ćemo onda? Mi ne treba da igramo ABA ligu. Ne da ukinemo. Nego mi moramo da se vratimo tamo gde pripadamo. Znači, mi moramo da imamo profesionalnu srpsku ligu. I to odmah, sada, odmah. Odmah sada, na kraju ovog olimpijskog ciklusa. Da, onog trenutka kada Crvena zvezda i Partizan definitivno dobiju sigurnost da će svake godine igrati Evroligu kao litvanski klubovi", rekao je Pešić.

 

Prvo, koji "litvanski klubovi", samo jedan klub iz Litvanije igra EL jer ima licencu (Zalgiris).

 

Drugo, dosta vise ovih bljuvotina o "jakoj domacoj ligi" i "jakim klubovima koji ce procvetati kada im budu dolazili projekti u goste i punili dvorane". Mislim, da, dolazice im u goste, punice tribine svojim navijacima i punice sve rivale sa po 30-40 razlike. O cemu vise pricamo, o besmislici da ta punjenja nedostaju da bi se proizvodili igraci?

 

Svako ko je za "jaku domacu ligu" neka mi pokaze klub koji moze da pobedi projekte, koji moze da ima podrsku u svojoj hali protiv projekata ili koji, teoretski, za nekih par godina moze da se nada da ce igrati EL. Eno Grci ne igraju nikakvu ABA ligu, naturalizovase stranca pa im je tim bio krs bez 4-5 najboljih igraca.

 

Igraci ce dolaziti na scenu onda kada se klubovima ogranici broj stranaca na maksimum 4, sto se nece desiti ili kad projekti bankrotiraju pa se vrate u period od pre 2012. kada je Vujosevic morao da igra sa Tepicem, Tripkovicem i Velickovicem u prvoj petorci (sto ce se desiti, bolje pre nego kasnije).

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ko projektima moze da stane na put i u ABA ligi? Njihovi porazi mogu da se klasifikuju kao incident. Slazem se ja s tobom oko ogranicavanja broja stranaca, ali to je realno koliko i Karijeva prica, mozda cak i nerealnije. To je prica oko koje su obe strane saglasne a njihov zajednicki lobi po tom pitanju u ABA je nepobediv. Za EL ti ne mozes nista, ko moze da im zabrani da tamo igraju sa 12 stranaca? Kad dobiju A licencu, tek tad se obesmisljava kosarka na ovim prostorima. Sta Kari hoce ne znam, dal kad ti klubovi dobiju A licencu izadju iz ABE i igraju domace prvensvo ali sa iskljucivo domacim igracima (da im tim u KLS bude razvojni pogon), pojma nemam. Ali najveci neprijatelj kosarke ovde nije ni KLS ni ABA vec ovakva Evroliga i ono sto preti da postane. Problem je neresiv. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kari je mislio da kad Zvezda i Partizan dobiju A licence i napuste ABA ligu, ta srpska liga daje učesnike za Fibina takmičenja, LŠ i kup Evrope. U smislu da im je bolje da igraju u Evropi nego da igraju ABA i ABA2 ligu. Posebno je naglasio ABA2 kao potpuno nepotrebnu ligu koja pitanje da li je kvalitetnija od KLS.

Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2023 at 10:16 AM, MarkoKep said:

Kari je mislio da kad Zvezda i Partizan dobiju A licence i napuste ABA ligu, ta srpska liga daje učesnike za Fibina takmičenja, LŠ i kup Evrope. U smislu da im je bolje da igraju u Evropi nego da igraju ABA i ABA2 ligu. Posebno je naglasio ABA2 kao potpuno nepotrebnu ligu koja pitanje da li je kvalitetnija od KLS.

 

Te A licence ce nestati cim nestane i ova ekipa sa vlasti.

 

To Pesicevo je klasican populizam "vidite koliko smo najbolji, najjaci, najlepsi, ne mogu nam ista, sta ima da igramo sa njima" koji je prisutan u nasim medijima. Eto, sada je tu jos jedno srebro sa SP, a skoro svi igraci iz te ekipe su se razvili u klubovima koji su imali daleko manji budzet nego sada pa su morali da guraju domace igrace. BB, Marinkovic i Milutinov kod Vujosevica, Guduric i Stefan Jovic u onim Radonjicevim ekipama sa 2-3 stranca, Nikola Jovic u Megi...

 

Klasicno lupetanje, ali lupetanje koje godi usima vecini. Srpsku reprezentaciju upravo sahranjuju ovakvi projekti a ne ABA liga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...