Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Nema ovde ni kvaliteta ni uigranosti, nijedna ekipa za sada nije pokazala mnogo.

 

Cedeviti valjda fali Zoran Dragic (prava je misterija sta je sa njim i da li ostaje jer su nakrcali ekipu sa bekovima i krilima), ali 6/28 za 3, dva stranca na bekovskim pozicijama 1/17 iz igre :classic_blink:, sve za rutinski poraz. Igokei je falio Carmichael na centru (vidim da jos nema slike pored njegovog imena na sajtu, sta to treba da znaci?), ostalo standardno, Milosavljevic, povratnik Tanaskovic, Atic koji umalo da dodje do tripl dabl ucinka (8/8/6). Imace Igosi zanimljivu ekipu, a vec vidim da ce iznenade Cedevitu ili Buducnost.

 

Buducnost rutinski protiv Zadra u duelu dve ekipe koje igraju razlicitu kosarku. Zadar je pokusavao preko prodora, iznudjivao bacanja, ali sa jadnih 3/26 za tri poena ne moze niko da se dobije. Naravno, nije igrao Bozic pa je to olaksavajuca okolnost za njih. Buducnost ce morati da dovede dva vrhunska igraca na pozicijama 2 i 4 jer niko od ovih sto su igrali ne deluje kao lider na terenu.

 

Partizan rutinski dobio Megu bez Ponitke i Avramovica. U Megi vidim najefiksasniji Jelavic, opet Tedeschi standardno ne radi svoj posao jer je Jelavic dosao iz Cedevite junior u Megu, dakle, morao je da dobije sansu u COL. Mega ce i ove sezone imati veoma mlad tim, nesto sto bi i rivali u poslednjem mecu cetvrtfinala morali da imaju, a ne da pune tim strancima i iskusnim igracima. 

Link to comment
Share on other sites

gostujuca ganitura, posto je valjda buducnost formalno domacin

ili moza grade svoj identitet, nezavistan od buducnosti, pa da ne budu i oni(vise) plavi 😄

 

nego, ekipe su sastavljene, vide se neki obrisi kako ce to izgledati, moguce je vrsiti nesto smislenije prognoze

mada, malo sta se  menja

 

dakle partizan kao ekipa koja napada f4 el definitivno broj 1

zvezda, iskusna el ekipa, tesko da ce praviti neka velika iznenadjenja sto pozitivna sto negativna, tesko ce ugroziti partizan, daleko ispred ostalih

buducnost bi morala biti bolja nego prosle sezone, doveli su kvalitetna pojacanja, gotovo sigurno treci

cedevita mi se ne svidja, godinama nije jasno u kom oni smeru zele ici, igokea se vraca na pravi kolosek, za ocekviati je da se bore za 4 mesto

od ostalih, studentski centar i mega se izdvajaju kvalitetom

sc doveo ozbiljna aba pojacanja, svake godine po malo napreduju

mega je  jako talentovana, ali i jako mlada ekipa

bice tu mnogo oscilacija, ocekujem da misko po obicaju dovede jednog iskusnijeg igraca, verovatno spoljnjeg

fizicki su odlicni, u stanju poslati petorku na parket petorku gde je najnii topic sa oko 2metra

a daleko od toga da su spori/tromi

 

ovi ostali su svi tu negde, jako je tesko predivdeti

fmp mi se ne svidja, na stranu sto se kao ni sc ne bi ne smel takmciti, ali za razliku od sc fmp mi deluje bez ikakve koncepcije

pojacanja koja su doveli su bas upitna

zadar, pisao sam vec, ocekujem odredjeno zasicenje kod njih, ali za taj donji dom definitivno imaju kvalitet

split je ostao bez 4 glavna igraca od prosle sezone, ali su doveli solidna pojacanja

cibona je poslednja sastavila ekipu, na papiru deluje bas skromno, ali pripremne igraju jako dobro

krka, stipcevic se povukao, sklopili su dosta mladu ekipu, doveli neke amere, dobijace kuci

mornar, cirkus brace pavicevic, na kraju su sklopili cak i ne toliko losu ekipu, kako ce to sve izgledati, verovatno ni oni sami nemaju ideju

 

za borac sam potpuno neobjektivan

nova ekipa, ostala su 3 seniora plus nikolic koji je u aba igrao samo onu "cuvenu" utakmicu protiv cibone

po kvalitetu verovatno pripadaju ovoj poslednjoj skupini

ali navijacki, meni se svidja kako je sklopljena ekipa, fizicki to deluje mnogo bolje nego ranijih sezona, nema (pre svega defanzivnih) kratera kao ranije, raznovrsniji smo

pripremen su prosle dosta dobro, osvojen je ovaj turnir u sirokom

mnogo manje se sutira za 3, sto u nasem slucaju uopste nije lose

imamo potencijala da igramo dobru odbranu, skok ne bi trebao biti problem

 ako nas krene, mozemo u 6 🙂

 

 

partizan

 

zvezda

 

buducnost

 

cedevita

igokea

 

studentski centar

mega

 

fmp

zadar

split

cibona

mornar

krka

 

 

 

Edited by hk1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Nema ovde ni kvaliteta ni uigranosti, nijedna ekipa za sada nije pokazala mnogo.

 

 

Meni su Igokea i SC Derbi bas dobro izgledali i pokazali dosta, kao da igraju par sezona zajedno. Jos Igokei treba da se prikljuci Nakic koji je onih par utakmica prosle sezone sto je igrao dok se nije povredio odigrao odlicno. Falio im je i Karmajkl koji je bio dobar kod njih pre.

 

3 hours ago, goldberg said:

Partizan rutinski dobio Megu bez Ponitke i Avramovica.

 

Nije bas rutinski, do tipa 5 minuta pred kraj je bio egal rezultat.

 

Mega je dosta pokazala protiv Partizana, bice zanimljivi za gledanje jer imaju rekao bih nikad vise mladih talentovanih igraca. Rekao bih da je ovo i za Megu daleko najmladji tim koji su imali. Najstariji igrac je 98 godiste.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Цедевита Олимпија сваке године помера границе безвезности и безличности склопљеног ростера, класична група грађана.

 

Мега са друге стране мотивисана и добро вођена. Биће уживање гледати Топића ове сезоне, озбиљно добро игра..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Azazelkg said:

Sigurno mi bolje znamo od oca mu i ostalih košarkaških stručnjaka s kojima je u kontaktu i razgovoru oko te teme....

 

Istih onih koji su ga prošle godine bezveze držali polusezonu u CZ sa ukupno verovatno oko 45 minuta na terenu, a onda zatim mu usrali igranje ABA lige jer su ga skinuli na tekmi u kojoj nije igrao sekundu? 

 

Posebna tema je izbor kluba. Ok je njemu u Megi naravno, ali ne mogu da shvatim da je Zvezdi u interesu da ga pošalje tamo, a sa druge strane da u FMP dovede 2 pleja Amera iz kategorije teških polovnjaka. Potpuno mi je nejasan koncept FMP u poslednje 2-3 godine, ali kažem - to je druga tema.

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fradler said:

Cedevita stvarno ima dara da iskopa kvalitetnog cirkusanta, posle Sita Alonsa i Poceka sad su iz naftalina izvukli Pjanidjanija.

 

FMP tek izgleda sokantno lose, trenutno gube 29-5 od Zadra bez Bozica.

Što, loš je trener.

Biće da je problem nešto drugo.

Edited by Kankkunen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, realno *w said:

 

Istih onih koji su ga prošle godine bezveze držali polusezonu u CZ sa ukupno verovatno oko 45 minuta na terenu, a onda zatim mu usrali igranje ABA lige jer su ga skinuli na tekmi u kojoj nije igrao sekundu? 

 

Posebna tema je izbor kluba. Ok je njemu u Megi naravno, ali ne mogu da shvatim da je Zvezdi u interesu da ga pošalje tamo, a sa druge strane da u FMP dovede 2 pleja Amera iz kategorije teških polovnjaka. Potpuno mi je nejasan koncept FMP u poslednje 2-3 godine, ali kažem - to je druga tema.

 

 

 

 

 

To su dve teme ali veruj mi da FMP vec duze vreme nije ni neformalna filijala Zvezde. Formalna nikad nisu ni bili zbog pravnih razloga.

 

Ono sto sumnjam je da je FMP sada na teretu Zvezde.

 

Inace si u pravu oko Topica i mene je licno sramota koliko je KKCZ slepa i gluva za nase talente.

Link to comment
Share on other sites

sigurno je tako

zvezda, odnosno covic zapravo cini sve da se resi tog balasta fmpa, odnosno covica, najradije bi da ovi ne igraju aba, ali ne mogu sami protiv jacih

ovi svi ostali zele da zvezda ima svoju filijalu u aba i sta tu covek sad da radi 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...