Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Nije da pisem pod utiskom samo meceva sa nama jer sam ga gledao jos nekoliko puta. Ali svega mi, nije mi jasno kako se ovaj Shorter vukao u krsinama od ekipa ceo zivot. Jasno mi je da je igrac koji je vise za protagonistu nego da negde bude role player i otuda slab CV, ali zaista mi deluje cudno da nije imao bar malo bolju karijeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kosjan Willavić said:

Nije da pisem pod utiskom samo meceva sa nama jer sam ga gledao jos nekoliko puta. Ali svega mi, nije mi jasno kako se ovaj Shorter vukao u krsinama od ekipa ceo zivot. Jasno mi je da je igrac koji je vise za protagonistu nego da negde bude role player i otuda slab CV, ali zaista mi deluje cudno da nije imao bar malo bolju karijeru.

 

Meni deluje da je baš ležeran tip i da se ne upinje da igra sve akcije koje trener zove jer će je on svakako bolje završiti 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nemam nikakvih problema da i Zvezda i Partizan dobiju dugoročne EL licence ako bi to značilo normalnije i zdravije takmičenje u ABA ligi, pa sve da ne donosi nista osim tog hardvera u vitrini. Ostale ekipe u ABA nemaju infrastrukturu, finansijsku podršku i logistiku da ugroze ta 2 kluba za učešće u EL, ali bi volio samo da kad se steknu uslovi da neka od tih ekipa sastavi konkurentnu ekipu da im se dozvoli da se takmiče normalno vs tih ekipa u ABA ligi. Razni "manevri" koji se izvode da slucajno se ne ispusti koja pobjeda vs ovih manjih ekipa i ugrozi HCA je svima dosadilo.

No znajući kako neki ljudi razmišljaju, sve i da oba tima to završe, nista se promjenilo ne bi. Štaviše, cekali bi prvu povredu nekog od ključnih igrača CZ ili KKP da odnekle iskoči neki Vlada Djurovic, Jakovljević, Andjus ili slican teletabis da se zapita zasto nama zaboga treba ova ABA liga pored jakog domaceg takmičenja u KLS.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MrTwister said:

Ja nemam nikakvih problema da i Zvezda i Partizan dobiju dugoročne EL licence ako bi to značilo normalnije i zdravije takmičenje u ABA ligi, pa sve da ne donosi nista osim tog hardvera u vitrini. Ostale ekipe u ABA nemaju infrastrukturu, finansijsku podršku i logistiku da ugroze ta 2 kluba za učešće u EL, ali bi volio samo da kad se steknu uslovi da neka od tih ekipa sastavi konkurentnu ekipu da im se dozvoli da se takmiče normalno vs tih ekipa u ABA ligi. Razni "manevri" koji se izvode da slucajno se ne ispusti koja pobjeda vs ovih manjih ekipa i ugrozi HCA je svima dosadilo.

No znajući kako neki ljudi razmišljaju, sve i da oba tima to završe, nista se promjenilo ne bi. Štaviše, cekali bi prvu povredu nekog od ključnih igrača CZ ili KKP da odnekle iskoči neki Vlada Djurovic, Jakovljević, Andjus ili slican teletabis da se zapita zasto nama zaboga treba ova ABA liga pored jakog domaceg takmičenja u KLS.

Je l` bese ti i caca menjate TV nakon svakog meca KKP-BUD? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, MrTwister said:

Ostale ekipe u ABA nemaju infrastrukturu

 

Cedevita recimo nema navijace. Budućnost bi imala sve, to jest imala je u sezoni u kojoj je igrala Evroligu najveći budžet ikada u regionu (tek ove sezone su i Zvezda i Partizan taj budžet prevazišli). 

 

Tako da dugoročne licence teško da mogu da se dobiju. Kratkoročne, na 3 sezone recimo mogu, mada i to zavisi od situacije sa Rusima. Daj bože da ovaj rat što pre završi, eto nama Rusa ponovo. Naravno, rešenje jeste proširenje i NBA fora sa istokom i zapadom. Ali ako ti zatvoriš opciju Cedeviti i Budućnosti da budu ambiciozniji, zašto uopšte da ulažu. Zatvaranje takmičenja je loše za sport (pri tome ne tvrdim da si ti to napisao već samo napominjem). Ako je situacija ovakva u Srbiji sada, gde je garancija da će biti za 10 godina. Država se ove sezone ponaša kao pijani milioner, ali teško da u Evroligi gledaju na to sa odobravanjem. Ipak je takvo finansiranje nestabilno. Evroliga najviše voli klubove tipa Monako i Asvel.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, John Terry said:

 

Cedevita recimo nema navijace. Budućnost bi imala sve, to jest imala je u sezoni u kojoj je igrala Evroligu najveći budžet ikada u regionu (tek ove sezone su i Zvezda i Partizan taj budžet prevazišli).

Bukvalno je kkcz svake godine premašila taj budzet, taj cuveni najveci ikad 😂, ove godine više nego duplo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MrTwister said:

Ja nemam nikakvih problema da i Zvezda i Partizan dobiju dugoročne EL licence ako bi to značilo normalnije i zdravije takmičenje u ABA ligi, pa sve da ne donosi nista osim tog hardvera u vitrini. Ostale ekipe u ABA nemaju infrastrukturu, finansijsku podršku i logistiku da ugroze ta 2 kluba za učešće u EL, ali bi volio samo da kad se steknu uslovi da neka od tih ekipa sastavi konkurentnu ekipu da im se dozvoli da se takmiče normalno vs tih ekipa u ABA ligi.

 

Pa nemas nikakvih problema jer verovatno nisi neki navijac ostalih klubova ili nisi vezan za postojanje nekada jakog i neizvesnog regionalnog takmicenja.

 

Evo, i ja mogu da napisem da ne bih imao nikakvih problema da KKP dobije EL licencu i da se takmicenje zatvori, a ostalima vise srece u EC samo da bih video kakve bi onda reakcije bile zakinute strane i da li bi se pisali postovi razumevanja, podrske i prihvatanja novonastale realnosti. E pa, ako je nepravda da jedan od tih klubova bude zakinut, onda je i nepravda da bukvalno svi drugi klubovi budu zakinuti osim dva i da je to normalno jer se vecini tako svidja. Nesto je nepravda i besmisleno nevezano za to da li vecina misli ovako ili onako, sve ostalo je jadan i bedan populizam.

 

Mozda bih mogao da se slozim da niko ne moze da igra ovakvu EL od svih ostalih klubova, ali onda ne mogu ni KKP ni KKCZ i manite me vise pateticnih prica o njihovoj velicini, simpaticnosti njihovih rivaliteta ili Srbiji kao tigru na Balkanu. A licenca za KKCZ i/ili KKP je bukvalno pisanje na zdrav razum i realnost na terenu i to je cinjenica koju ni sto regionalnih novinara i sportskih radnika sa njihovim pokusajima da se dodvore masama nece promeniti. Kao sto ni bilo kakva pohvala EU sluzbenika ili regionalnih lidera ovom nasem diktatoru nece promeniti cinjenicu da je lik samo pateticni Tito za ultrasiromasne.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Bukvalno je kkcz svake godine premašila taj budzet, taj cuveni najveci ikad 😂, ove godine više nego duplo. 

Samo Cedevita ove sezone je premasila taj "najveci svih vremena" budzet nikad vidjen na ovim prostorima do ove sezone 😄  Za prethodne sezone da ne pominjem.

4 minutes ago, goldberg said:

 

Pa nemas nikakvih problema jer verovatno nisi neki navijac ostalih klubova ili nisi vezan za postojanje nekada jakog i neizvesnog regionalnog takmicenja.

 

Evo, i ja mogu da napisem da ne bih imao nikakvih problema da KKP dobije EL licencu i da se takmicenje zatvori, a ostalima vise srece u EC samo da bih video kakve bi onda reakcije bile zakinute strane i da li bi se pisali postovi razumevanja, podrske i prihvatanja novonastale realnosti. E pa, ako je nepravda da jedan od tih klubova bude zakinut, onda je i nepravda da bukvalno svi drugi klubovi budu zakinuti osim dva i da je to normalno jer se vecini tako svidja. Nesto je nepravda i besmisleno nevezano za to da li vecina misli ovako ili onako, sve ostalo je jadan i bedan populizam.

 

Ja sebe smatram navijacem Buducnosti i prilicno smatram da sam realan u svojim procjenama oko toga. Ako meni ne smeta da se isto to takmicenje zatvori da nikakvog prolaza iz ABA lige vec jedino kroz taj EC ako i on opstane, cemu frka i galama.

U tom scenariju timovi poput Cedevite i Buducnosti bi bili te zakinute strane i nema nikakvih signala od ta dva kluba da imaju u planu da u skorije vrijeme igraju EL ili da ih ista pretjerano interesuje. Ne vidim nista lose u igranju EC i takmicenju sa ekipama slicnog kvaliteta iz Evrope umjesto utopijskog jurenja te EL za koju nemaju ni infrastrukturu, ni logistiku a ni novac na kraju krajeva. Ideja o "jakom i neizvjesnom regionalnom takmicenju" je otisla kroz prozor prvom prilikom kad klubovi iz Srbije nijesu bili zastupljeni u EL, lijepo zvuci na papiru al u praksi je drugacije i to nikako ne odgovara nit je uopste u interesu 2 najmocnija kluba. Ja razumijem i zasto, i ako vec oce i mogu da po svaku cijenu to jure i igraju srecno bilo. Cedevita ima valjda u planu da smanji ulaganja, jedan od glavnih sponzora ih napusta na kraju sezone, a oni jedini imaju dovoljno veliku halu za EL koju bi potencijalno mogli da napune, ali im fale i pare koje bi ljudi ulozili u taj klub i logistika za igranje i dosta posla van terena da se nesto tako omoguci da se dovede EL u Ljubljanu i Sloveniju koja nije preveliko trziste.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MrTwister said:

Ja sebe smatram navijacem Buducnosti i prilicno smatram da sam realan u svojim procjenama oko toga. Ako meni ne smeta da se isto to takmicenje zatvori da nikakvog prolaza iz ABA lige vec jedino kroz taj EC ako i on opstane, cemu frka i galama.


U tom scenariju timovi poput Cedevite i Buducnosti bi bili te zakinute strane i nema nikakvih signala od ta dva kluba da imaju u planu da u skorije vrijeme igraju EL ili da ih ista pretjerano interesuje. Ne vidim nista lose u igranju EC i takmicenju sa ekipama slicnog kvaliteta iz Evrope umjesto utopijskog jurenja te EL za koju nemaju ni infrastrukturu, ni logistiku a ni novac na kraju krajeva. Ideja o "jakom i neizvjesnom regionalnom takmicenju" je otisla kroz prozor prvom prilikom kad klubovi iz Srbije nijesu bili zastupljeni u EL, lijepo zvuci na papiru al u praksi je drugacije i to nikako ne odgovara nit je uopste u interesu 2 najmocnija kluba. Ja razumijem i zasto, i ako vec oce i mogu da po svaku cijenu to jure i igraju srecno bilo. Cedevita ima valjda u planu da smanji ulaganja, jedan od glavnih sponzora ih napusta na kraju sezone, a oni jedini imaju dovoljno veliku halu za EL koju bi potencijalno mogli da napune, ali im fale i pare koje bi ljudi ulozili u taj klub i logistika za igranje i dosta posla van terena da se nesto tako omoguci da se dovede EL u Ljubljanu i Sloveniju koja nije preveliko trziste.

 

Znaci, ako nasilnici ne zele nista da prepuste bilo kome drugom, pa nista, srecno im bilo, neka vladaju dok svi mi toliko ne posenilimo da vise ne mozemo da razlikujemo kosarkasku loptu od kokoske?

 

Upravo si opisao zasto u Srbiji jedan egomanijak vlada duze od 10 godina i vladace dok god bude fizicki i mentalno sposoban da nas sve casti dnevnom dozom patetike. Sve zbog tih glasova, "vidis kako su agresivni, vidis kako su ambiciozni, vidis kako ne prezaju ni od cega, pa neka ih, neka haraju i vladaju i dominiraju, hajde da svake sezone odrzavamo jedno besmisleno takmicenje i svake godine imamo nove besmislene izbore".

 

Sto se mene tice, ako KKP ili KKCZ ne mogu da izdrze dve sezone bez EL ili bez bitne uloge u ABA ligi, pa neka se ti klubovi ugase. Treba imati posebno odsustvo kicme pa gledati bilo kakvo takmicenje, bilo da se radi o politici ili sportu u kojem je nasilnicima dopusteno da rade sta hoce, jer samo tako to takmicenje moze da postoji.

 

A sto se tice evropskih takmicenja i KKP i KKCZ i KKB i KKC treba da igraju FIBA LS i da zauvek napuste EL jer niti je to takmicenje za njih niti su oni klubovi za to takmicenje, niti ovakva EL ima ikakvog dodira sa takmicarskim sportom koji pripada svim ligama i klubovima. To je samo jedna bedna imitacija NBA koja je na samrti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oboje ste u pravu momci. I Goldberg i Twister. Ja nemam problem nikakav sa tim ako to bude odluka EL. Da li je pravedna? Da li je sama EL pravedna? Takvo je vrijeme. 

 

Bilo je i ranije dobrih upisa na temu zatvorenosti EL. Moje misljenje je da se kosi sa nekadašnjim principima sporta tipa da David ima sansu protiv Golijata, ali to vrijeme je proslo u svakom društvenom segmentu. "Broje se sada klikovi. "

 

Nikad vise. 

 

 

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Imas fudbalsku LS u kojoj jedna FKCZ ima direktni plasman zbog rejtinga lige, rezultata koje je klub ostvario i pravila koje je UEFA postavila. Ne treba ici dalje od toga.

 

Da su se pitali vodeci klubovi, FKCZ bi mogla da igra maksimalno sa sedmim timom Spanije ili prvacima Grcke, Turske ili Belgije. Mislim, ovde pricamo o jednom istorijski velikom klubu koji sada na mapi fudbalske Evrope ne predstavlja skoro pa nista. Klubovi kao sto je FKCZ sada imaju mesto koje je moglo da pripadne multimilijarderima tipa Juventusa, Liverpoola ili mozda i Intera.

 

Medjutim, dok fudbal i dalje cveta i ima svetlu buducnost, evropska kosarka se gasi - pa kako i zasto ako imamo nikad bolji sistem? Pomenuo je @MrTwister zelju da ABA liga bude zdravo takmicenje i kad vec pricamo o utopijama, pa upravo je utopija ta zelja (sa kojom se i ja slazem, i ja zelim jedno zdravo i zanimljivo takmicenje) - ta ista ABA liga bez ulaganja KK Buducnosti i KK Cedevite Olimpije nema vise nikakvog smisla jer je ona vestacko takmicenje, napravljeno upravo da bi Cibona, Zadar, Crvena zvezda, Partizan, Hemofarm, Buducnost i Olimpija mogli da izgube mec od 4. ili 9. na tabeli. Mislim, sta ce KKP/KKCZ liga u kojoj se zna da ce sigurno biti u finalu - pa vec postoji takvo takmicenje, ono se zove KLS. Cemu gomilanje takmicenja ako ce sva ona imati isti ishod? Da li zajednicka liga Italije, Malte i Svajcarske ima ikakvog smisla za Virtus ili Armani? Pa nema, jer zasto bi igrali dva takmicenja koja su u potpunosti ista?

 

Zato Sarenac onako radosno cvrkuce kako se ukida ABA liga, jer "mi Srbi imamo pauerhause koji nece vise da cine nekim tamo liliputancima iz selendri sirom regiona", to je zapravo i sav smisao - dati mucenim stanovnicima Srbije iluziju kako su bar u necemu jaki, veliki i mocni, a to se moze postici kroz ovakvu EL i kroz ovakve KKCZ i KKP.

Link to comment
Share on other sites

Cedevitu preseliti u Cacak ili Nis (ionako Tedeski tamo ima distributivne centre, pa ce biti "navijaca"). Ili u Vrsac, jer je Cedevita/Atlantic grupa kupila brend Multivita od Hemofarma pa i tu postoji razlog zasto da budu tamo a i dvorana je lepa. Napraviti vrsacki derbi. Da nam gostuju kao Prometej sto gostuje u Letoniji-Estoniji.

 

Buducnost i Mornar pozvati da ucestvuju zajedno sa ekipama iz Srbije, kao Astana i Minsk sto ucestvuju u VTB ligi. 

 

Dobro ajde i Igokea. 😄 

 

Salu na stranu, ali stvarno ne kapiram ko je kriv klubovima iz Hrvatske i Slovenije sto su onako propali. Sigurno nisu Zvezda, Partizan, Buducnost za to krivi... I sto bi onda ova tri kluba + Cedevita, saosecali se nesto sa njima, i spustali sebe da bi Krki, Ciboni, Zadru, Splitu bilo kao nesto bolje. Sta kao, hajde da ni ova cetiri kluba ne igraju EC/EL da bi ABA bila zanimljivija, ili da imaju sastave takve da bi ovi slabiji klubovi mogli da pobede? Pa pobede i ovako, uvek imamo neko iznenadjenje u sezoni koje dolazi upravo od tih malih. Neka se potrude da budu jos bolji, da se oporave, ali ne na konto srozavanja klubova koji mogu da igraju na znacajno visem nivou od njih. 

 

Meni je super da imamo regionalnu ligu, verujem da ce to uvek biti regularnije od jednog KLSa dokle god nam je ovakva drzava. Ali ne zelim po svaku cenu da imam ABA ligu. Da non-stop slusam neko kukanje, da smo mi (Zvezda, Partizan, pa i Buducnost i Cedevita) krivi sto smo jaci. Da oni dovode u pitanje regularnost sezone jer im se raspadnu timovi do decembra, pa cak imamo slucaj da ga i ne zavrse (Primorska). Radije bih u tom slucaju igrao samo KLS (ako treba i uz ove neke goste), pa da se razvija vise domacih igraca. Ne vidim da bi kvalitet nesto opao. Ili se okrenuti prema zajednickoj ligi sa Grckom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...