Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Danasnji banovi su bili za: govorenje navijacima zvezde da odjebu sa kkp topica, "Vanja Marinkovic je jedan zlikovac, a teta Vesna je svetica", "nanelija su namestili pred finale", valjanje u covicevom blatu

 

Zao mi je sto se neke grupe ovde marginalizuju pa ne mogu cak ni ko ljudi drugima da kazu da odjebu sa topica 😞

Link to comment
Share on other sites

Baš ste bezveze banovali Sona, uopšte nije patkometrija, napisao je skoro isto što i Koineperk samo u kraćoj/usputnoj formi. 
 

Mogli ste samo pobrisati teruckanja i ako je neko baš zapeo, nije bilo razloga za dramu. Mene smaraju ovi što sve gledaju kroz zlokobni Žoc prizmu ali nakon podvlačenja linije i to bi završilo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najgore od svega je što se pojedinačne situacije i incidenti koriste za potvrdu postojećih mišljenja, stereotipa i predrasuda o drugoj grupi, ali i za light patkometriju. Poslednji primer je tema ko su (veća) gospoda, koja je jako učestala na forumu.

Link to comment
Share on other sites

 

  

2 hours ago, Smrtokapa said:

Naravno, ovom mom stavu se može prigovoriti da je zapravo patronizujući prema Grobarima, ali pick your poison.

Patronizujuci, tako je, a ne aparthejd 🙂 

 

Rekoh, ja da se pitam bih odredjenim komsijama gledao kroz prste ne zato sto su u manjini vec kakvu istoriju do sada imaju. Ali svako gledanje kroz prste moze da bude problematicno nekad kasnije.

 

 

2 hours ago, Charles De Ketelaere said:

Baš ste bezveze banovali Sona, uopšte nije patkometrija, napisao je skoro isto što i Koineperk samo u kraćoj/usputnoj formi. 

 

well-yes-but-actually-no-meme.gif

 

Da, ali... razlika je na kraju znacajna:

 

SOAG: 

On 8/20/2024 at 4:50 PM, Son_of_a_gun said:

Ogriješili smo se o Nunnalija samo tako. 
 

Prvo smo ispali cave kad su ga namjestili pred finale, umjesto da klub stane iza svog igrača mi smo ga još odstranili iz tima. 

 

Pa sam reagovao ovako:

3 hours ago, Kooineeperk said:

Medjutim, meni u tom njegovom postu nije problematicno u sta on veruje (edit: u mogucu vrijantu da je Lazarevic instruisan), nego kako reaguje i sta smatra da je trebalo uraditi u skladu sa tim ubedjenjem. Prema tome sto ja napisao, ispada da je klub trebao da stane uz Nanelija. Zasto?! Zato sto je hvatao nekoga za vrat i zato sto mu se posle ovaj unosio u lice pa ga ovaj pesnicio? E tu je problem, sto se pronalazi neko kvazi-opravdanje za takve ispade. 

 

A moj stav (odnosno gde sam pominjao istu teoriju zavere):

18 hours ago, Kooineeperk said:

Naneli je morao biti sankcionisan jos na utakmici kada je davio Lazarevica. Da je to uradjeno kako treba, svega ovog dalje ne bi bilo. Krive su sudije a potom liga, a mozda i klub ako nije interno reagovao na to. Da li je klub reagovao na to i barem upozorio Nanelija? Ne znam - znaju oni. Ali i ako jeste, ocigledno nije bilo dovoljno. I posle smo imali sta smo imali. Niti je Lazarevic imao sta da trazi Nanelija van parketa, niti je ovaj trebao da udara (moze klinc i bez pesnicenja). KKP je zatim odradio bolji posao od KKCZ jer mislim da je i Lazarevic trebao da bude sankcionisan zato sto je dosao na trening a ne da trazi raspravu sa Nanelijem (s tim da nije iskljuceno da je instruisan da to odradi pa otuda i nema disciplinske kazne kluba). 

 

Dakle od pocetne tacke da pominjemo istu teoriju, prilicno divergiramo na kraju... 😉 

 

 

 

TL;DR; - ovo je moglo da prodje samo sa upozorenjem za SOAG-a. Pa ako znaci nesto apel da se ban ukine ili barem smanji, "progleda kroz prste" - ja to podrzavam. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Smrtokapa said:

Dinamika odnosa između CZ i PAR i uopšte dinamika odnosa između njihovih navijača je u velikoj meri određena brojnošću tih navijača. Partizan konstantno nastupa iz manjinske pozicije i potpuno je normalno da njihovi navijači, igrači i forumaši imaju emotivnije, zapaljivije, pa čak ako hoćete i gluplje izjave i (verbalne) ispade.

Već drugi put, ako se ne varam, pominješ potrebu neke kao manjinske zaštite. Ne razumem čemu to.

 

Posebno ne razumem boldovan deo. Na osnovu čega si zaključio napisano i čime to potkrepljuješ?

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Barkley#34 said:

Već drugi put, ako se ne varam, pominješ potrebu neke kao manjinske zaštite. Ne razumem čemu to.

 

Očigledno sam se loše izrazio. Ne mislim da treba da postoji bukvalno nekakva sad manjinska zaštita u smislu da onima kojih ima manje treba da bude dozvoljeno nešto što onima kojih ima više nije, već na to da u situaciji kada imaš dve bilo koje "suprotstavljene" grupe različite veličine, ako se ovi brojniji trigeruju zbog svega i svačega, zbog same brojnosti tih reakcija će kod ovih malobrojnijih doći do jačeg odgovora, kao neke vrste odbrambenog mehanizma. Čisto mislim da u takvim situacijama treba razumeti zašto u manjoj grupi dolazi do bujnijeg reagovanja. Da li i na koji način sad nekakva moderacija treba to da uzima u obzir, ne znam zapravo.

 

51 minutes ago, Barkley#34 said:

Posebno ne razumem boldovan deo. Na osnovu čega si zaključio napisano i čime to potkrepljuješ?

 

I na ovom mestu a i generalno, Partizan ima manje navijača od Zvezde. Kod tih odnosa između veće i manje grupe, normalno je da je kod manje izraženiji osećaj opozicije u odnosu na veću nego obrnuto. A mislim da se to između ostalog manifestuje na način koji sam u prvom delu odgovora opisao, otuda ovaj drugi deo boldovane rečenice.

 

Ili npr, glupa izjava tipa one Vanjine - ako takvu izjavu izgovara igrač čiji klub ima više navijača, ona je još gluplja nego ako je izgovara igrač čiji klub ima manje navijača.

 

Što se tiče poslednjeg dela boldovane rečenice, sad kad ga pročitam, i on zvuči glupo, odnosno uspeo sam njime sam sebe da demantujem u tom pogledu.

Edited by Smrtokapa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Smrtokapa said:

Što se tiče poslednjeg dela boldovane rečenice, sad kad ga pročitam, i on zvuči glupo, odnosno uspeo sam njime sam sebe da demantujem u tom pogledu.

Trud je ono sto je najbitnije

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
17 hours ago, Igor_ said:

Kad ce otvaranje nove EL teme?

Imam u narednih 15 ak dana dosta slobodnog vremena pa sam raspolozen sa odradim analizu par ekipa, ako ce svako da odradi neku ekipu kao ranijih godina. 

 

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Otvoriću ja temu krajem septembra, kao i svake godine. Ali ako neko drugi ima želju da otvori, nemam ništa protiv naravno nit ja držim tapiju na otvaranje EL teme.

 

Možete da podelite timove npr.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, uvrnuto said:

 

 

Možete da podelite timove npr.

Bas tako, ja sam mislio da ce biti kao za Nba ono svako neku ekipu.. Ako nece nema veze, eto cisto sam se ponudio nista vise. 

Link to comment
Share on other sites

Mozda ne bi bilo lose da se KKCZ prelazni rok tema ostavi otvorena za vesti i diskusije tipa 'Fal operise trecu metatarzalnu', 'Petrusev nema crveni shorc', 'Furnije pije sok od celera' ili 'Misku se nije digao jutros, cuva Filipa u Pireju' i sl. makar dok ne prodje rok za registraciju igraca za EL. I da imate princip da te garbage collector teme za cestitke, pozdrave i traceve budu otvorene tokom perioda kada je moguca preregistracija (letnji prozor, moze i zimski mada nema taj znacaj) + neka delta od par dana.

Jasno, to vam potencijalno pravi problem da u odredjenom periodu moderirate dve teme (a znam da se nema previse navike da se pise na odgovarajucim, naviknuti su ljudi na jednu), ali posledica moze biti da i glavna bude citljivija narocito u ova turbulentna vreme.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...