Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

10 minutes ago, pavijan2 said:

znaci ovo do sad nije bilo najnormalnije?

Za mene nije, al ne mora da znaci moja subjektivnost sta je merilo sta je normalno.

 

Samo mislim da sve moze da se resi ovde na jedan normalan nacin na ovoj temi, da su Uini i N41M (ne znam ni razlog zasto ga zovete Tito) mogli da rese ovde sta imaju, pa mislim da ne bi ni doslo do licnih uvreda koje svakako se svi slazemo da ne bi smelo da dolazi do istih.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, 1945 said:

Za mene nije, al ne mora da znaci moja subjektivnost sta je merilo sta je normalno.

 

Samo mislim da sve moze da se resi ovde na jedan normalan nacin na ovoj temi, da su Uini i N41M (ne znam ni razlog zasto ga zovete Tito) mogli da rese ovde sta imaju, pa mislim da ne bi ni doslo do licnih uvreda koje svakako se svi slazemo da ne bi smelo da dolazi do istih.

 

Previse ozbiljno shvatas ovo mesto. Ne moze na normalan nacin, postoje ljudi koji malo bolje kapiraju kako se mozes ponasati na ovom forumu i proci bez kazne ili sa sitnom kaznom. Oni koji to ozbiljno shvataju, najebu.

 

Dakle, najdrugarskiji savet ti je pisi na nasoj temi, imas puno lepog za reci. Ali batali da branis klub, samo ce te ismevati. Ovde je prihvacen diskurs kenjanja po klubu, pod uslovom da to rade deklarisani navijaci tog kluba na svojoj temi.

 

Pisi jer je lepo citati odredjene upise, i zajebi da trazis normalno obracanje i obracanje sa postovanjem. Ismejace te, salice ce se na tvoj racun a onda ces popiti ban.

 

Uzdravlje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@1945 Naravno da ima veze šta jedni drugima pišemo javno a šta privatno na forumu u porukama, tj. drugo je podjednako važno kao i prvo. Neko može da bude vrlo fin prema tebi u javnim upisima, a da ti se preko PP načestita Nove godine. Što bi rekla Konstrakta: i šta ćemo tad? 

 

Što se tiče obraćanja pažnje na "zakon akcije i reakcije", već sam jednom pisala ovde kad se povela slična tema, da svi mi na kraju odlučujemo da stisnemo dugme "reply". Nijedan forumaš to ne radi umesto nas. Koliko god da te neko "izaziva" ti imaš vremena da otkucaš odgovor i, što bi se reklo, smiriš strasti i ti si taj koji kontroliše svoje pisanje. Ne može tuđe pisanje da nam bude izgovor za odgovornost nad svojim. U ovom slučaju, kakva god da je bila uini-jeva akcija, ona reakcija je bila više nego neprimerena i čovek je trajno banovan, potpuno zasluženo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 1945 said:

 

Mislim da mi je barem 20 puta napisano na neki upis "ovde sam stao" i "prestao sam da citam kod...", ako je cilj duhovitost nisam siguran dal je ista fora smesna 20 puta.

 

Ja bih se, da sam na tvom mestu, već kod 5., a najkasnije do 10. puta, zapitao šta nije u redu sa mojim pisanjem.

  • Like 6
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

 

Ja bih se, da sam na tvom mestu, već kod 5., a najkasnije do 10. puta, zapitao šta nije u redu sa mojim pisanjem.

 

Odgovorise ti covek @pavijan2 umesto mene odnosno postavi jedno racionalno pitanje. Zapitao sam se danas kada mi je @Sam B napisao jedan dobrobaneran savet i ja cu da ga uvazim.

 

Od tebe koji si mi pisao da sam forumas koji "mirise sopstveni prdez odnosno upise" a da pritom nista slicno tebi nisam napisao nikada ne mogu da se ista zapitam.

1 hour ago, pavijan2 said:

Ako neko, iz bilo kog razloga, ne pročita neki post ili prekine sa čitanjem zašto ima potrebu da o tome obavesti čovečanstvo?

 

I to vise puta?

 

1 hour ago, Princeton said:

Pa da uputi autoru kritiku da je post dosadan, necitljiv, bez poente itd?

 

Pa kako moze znati poentu neko ako nije procitao do kraja i jos to naglasava nekoliko puta? Sto se tice necitljivosti ja pisem pismeno a dosadnost ili shvatanje poente je subjektivna stvar i percepcija uglova gledanja kako ko hoce ili zeli da gleda na upis.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 1945 said:

 

Mislim da mi je barem 20 puta napisano na neki upis "ovde sam stao" i "prestao sam da citam kod...", ako je cilj duhovitost nisam siguran dal je ista fora smesna 20 puta.

 

Logika kaze da je covek zadrzao svoju privatnu postu za sebe, kao sto bi i ja ma sta mi ko napisao jer se i zove privatna, niko to ne bi ni video, pa ne bi covek bi bio banovan trajno, ustvari mozda i bi jer po ranijim upisima mozda i ima utemeljenja i u to ne ulazim.

 

Javno je javno a privatno je privatno ili nije? Ovo sam pitao dobronamerno da saznam da li postoji razlika, noviji sam na forumu i nisam znao.

 

Sustina je da pusikurac diskurs nije ok na ovom forumu i da je izuzetno trivijalno dal je neko nekom to rekao na temi ili u pm-u, toliko trivijalno da kad se neko uhvati toga, prosto nemas sta dalje da citas sta ce da napise, jer ne dobacuje do sustine. Ako ne kapiras ovo i mislis da je razlog tvog nekapiranja to sto si noviji na forumu, onda svaka cast i nadam se da nemas vise od 20 godina. 

 

Javno i privatno ne postoji na forumu, jer je ovo zajednica, a i da pretpostavimo da postoji, svaki vid nepropisnog diskursa bi trebao da se kaznjava, kao sto se i sve u rl sto je za kaznu kaznjava, makar to uradio u svoja cetiri zida. To bi recimo isto bilo kao da svoju kucu podelis na privatno (tvoja soba) i javno (ostatak gajbe). Ne, ne mozes bilo kom ukucanu da kazes da pusidlakavetarzancice u svojoj sobi i da ukucan bude u fazonu - ajde reci mi u hodniku to, ovde se ne racuna.

 

I nema ovo veze s Titom, meni je on uvek bio interesantan za citanje, ali kao daj nemojte biti francuske sobarice sa ovim da treba da vam se objasnjava nesto sto treba da vam bude jasno onog momenta kad se registrujete na bilo koji forum ili udjete u bilo koju zajednicu u rl. 

 

I generalno, ovde se konstantno kuka na pravila, drkaju se modovi, a bukvalno je forum toliko easy za uporabu da je lakse da budes nekaznjen, nego da budes kaznjen, a da opet imas svoje misljenje. Samo kao, sustina je da se ponasas normalno, kao sto bi se ponasao i bilo gde drugde kad bi se nasao u drustvu. Ko ne moze, i kome je pretesko da nekom nejebemajku, onda jebiga, nema sta realno ni da trazi ovde. 

Edited by Markoss
  • Like 19
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sam B said:

@1945 ovo sto ti @DameTime kaze je da smes da provociras ali ne smes da padas na provokacije. Vidis, mi ovde imamo gomilu trolera i provokatora, i to je ok. Ali kada ti zasmeta troler i onako ga muski narkas sto se ono kaze, onda ides u ban.

 

Capische?

 

Pa nije to baš ono što mu ja kažem, bar ne u potpunosti. Ono što mu ja kažem je own up your shit - dakle nema ovaj ili onaj forumaš me je provocirao (iako možda jeste), nego jbg ja sam tako reagovao i to napisao. Dakle pričam izvan pravila foruma i banovanja, o komunikaciji in general. Da, ovde ima trolera i provokatora i mnogi vrlo lepo znaju da isprovociraju bez da pređu granicu za banovanje, ali to ne znači da je ok napisati im sve i svašta. Apropo banovanja: jbg da, surova istina, ne ulaziš u tu igru ako ne umeš da je igraš. 

 

2 hours ago, pavijan2 said:

Ako neko, iz bilo kog razloga, ne pročita neki post ili prekine sa čitanjem zašto ima potrebu da o tome obavesti čovečanstvo?

 

Ovo sam i ja pitala. Okej jednom sugerišeš da ti je dosadan, nečitljiv, nakon toga opušteno možeš da ga staviš na IL. A ko želi da baaaš sugeriše forumašu dobronamerno - ima PP (sve dok ne pošalje dickpics ili iznapušava istim 😄 )

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1945 said:

Od tebe koji si mi pisao da sam forumas koji "mirise sopstveni prdez odnosno upise" a da pritom nista slicno tebi nisam napisao nikada ne mogu da se ista zapitam.I


Neću da se pravim francuska sobarica, pa da tvrdim da ti to nikad nisam rekao, nije nemoguće, ali podseti me, u kojoj smo to prilici nas dvojica uopšte diskutovali, a s obzirom da od kad si se registrovao ja napisah ca. 20 postova… 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Eddard said:


Neću da se pravim francuska sobarica, pa da tvrdim da ti to nikad nisam rekao, nije nemoguće, ali podseti me, u kojoj smo to prilici nas dvojica uopšte diskutovali, a s obzirom da od kad si se registrovao ja napisah ca. 20 postova… 

 

Op op... kako li ce se forty-fiver da se izvuce iz hladnog Klondajka sada? 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:


Neću da se pravim francuska sobarica, pa da tvrdim da ti to nikad nisam rekao, nije nemoguće, ali podseti me, u kojoj smo to prilici nas dvojica uopšte diskutovali, a s obzirom da od kad si se registrovao ja napisah ca. 20 postova… 

Izvinjavam se, drugi forumas je u pitanju koji je reagovao na tvoj upis, pomesao sam.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

 

I generalno, ovde se konstantno kuka na pravila, drkaju se modovi, a bukvalno je forum toliko easy za uporabu da je lakse da budes nekaznjen, nego da budes kaznjen, a da opet imas svoje misljenje. Samo kao, sustina je da se ponasas normalno, kao sto bi se ponasao i bilo gde drugde kad bi se nasao u drustvu. Ko ne moze, i kome je pretesko da nekom nejebemajku, onda jebiga, nema sta realno ni da trazi ovde. 

 

Da ne kvoutujem sve slazem se svakako da je za kaznu licne uvrede imao ih je i javno ne znam bas dal je za trajno niti mi je on nesto posebno drag da ga branim mozda bi mu dao 60 dana, ali nije moje da odlucujem cak ni da sugerisem. Ipak posle je i pretio i onda ima smisla i trajni, pricam za pre toga i licne uvrede.

 

Ja se ponasam normalno i tako ce i ostati, nije mi i dalje jasno i nisam dobio odgovor zasto je provokacija ako pisem o upravi KK Partizana na Zvezda temi ili floudovanje teme, ali dobro.

 

Takodje sam napisao da rec sektasenje nije primerena i taj ban mi je na mestu.

 

U svakom slucaju od mene od forumasa niko nikada nece naici na licne uvrede, cak i kada se branim i da mene neko uvredi a umeju cesto i da mi napisu provokativni upisi kao dva koje sam iznad naveo sa direktnim uvredama i prosli su nekaznjeno jer mi ne pada na pamet da riportujem to mozda i jeste normalno al mene to podseca na decije tuzakanje i zato mi nije ok, svakako to je legitimno, pa i tvoj upis izmedju ostalog i ove lajt varijante da se tako izrazim gde se naglasava da se nije procitao upis, meni je to provokativno takodje al nije bas kategorija licnih uvreda, kao sto je admin Uvrnuto rekao moze da se preskoci upis ili blokira odredjena osoba i jedini je ovde stao u moju zastitu kada je napisano sta je napisano dokle ce da mi se dozvoljava ne znam ni ja sta...

 

Da se ne pravim naivan umem i ja ostrije da odgovorim ali to je uglavnom kad se branim odnosno neki svoj stav, mislim da necete naci upis gde sam nekog prvi nesto bez da mi nije ranije nesto vise puta.

 

Ne podrzavam licne uvrede jos jednom cak sta vise za debeo ban su, da li su za trajni ako je po pravilima onda ok. Pretnje su nakon trajnog, a to po meni tek onda za trajni, ali koga briga sta ja mislim ja sam samo napisao svoje misljenje.

 

Svako dobro svima zelim.

 

P.s. Hocu li mi neko reci zasto ste ga zvali Tito?

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, 1945 said:

Pa kako moze znati poentu neko ako nije procitao do kraja i jos to naglasava nekoliko puta? Sto se tice necitljivosti ja pisem pismeno a dosadnost ili shvatanje poente je subjektivna stvar i percepcija uglova gledanja kako ko hoce ili zeli da gleda na upis.

 

Definitivno subjektivna stvar, i licno ne podrzavam taj nacin obracanja. Kao citalac, postujem trud autora, procitam i onda prosudim da li je bilo vrijedno mog vremena. Ako vidim bezvrijednost u postu, i sljedeci put vidim tendenciju i nacin pisanja nije promijenjen, jednostavno preskocim.

 

Ono sto bih ti sugestirao je da osjetis malo reakciju publike. Ako par njih kaze da nisu procitali tvoj post, to jeste subjektivno, ali ako se na njih par nadoveze jos nekoliko plusicara, onda vec postoji kriticna masa kojoj se trebas drugacije obracati, i korigovati nacin pisanja da bi bio procitan i shvacen tj. ako ti je stalo do njihovog misljenja, i zelis da vodis diskusiju sa tim forumasima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, 1945 said:

P.s. Hocu li mi neko reci zasto ste ga zvali Tito?

Jedan od prethodnih nickova na forumu. Verovatno ga je i najduže koristio pa mu je ostao zakačen kao senka.

 

 

Što se tiče tvog pisanja, vidim da je @Princetonpokušao da ti objasni. Moj savet je još prostiji: Sažmi to malo.

 

Pokušaj da skratiš postove tako da budu fokusirani i jasni. Dugački postovi često smaraju i ili se preskoče ili se čitaju dijagonalno. Ako ti je stalo da se pročita to što si napisao, a još više da se shvati na pravi način, nećeš pisati svaki post kao literarni rad.

Edited by Knipex
Link to comment
Share on other sites

@1945 ima sadržajne postove i većinu pročitam sa pažnjom. Oni postovi sa izlistiranim dostupnim igračima i grupacijama poželjnih su jedni od najboljih postova na CZ topiku 👍

 

Meni su one liner-i, ili postovi samo sa smajlijem ili reakcijom puno problematičniji jer ne pridonose diskusiji ni u jednom smijeru. Još uz to kad se takav forumaš ponaša bezobrazno i drsko, to bih ja radije sankcionisao nego opširne odgovore.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 1945 said:

 

Da ne kvoutujem sve slazem se svakako da je za kaznu licne uvrede imao ih je i javno ne znam bas dal je za trajno niti mi je on nesto posebno drag da ga branim mozda bi mu dao 60 dana, ali nije moje da odlucujem cak ni da sugerisem. Ipak posle je i pretio i onda ima smisla i trajni, pricam za pre toga i licne uvrede.

 

Ja se ponasam normalno i tako ce i ostati, nije mi i dalje jasno i nisam dobio odgovor zasto je provokacija ako pisem o upravi KK Partizana na Zvezda temi ili floudovanje teme, ali dobro.

 

Takodje sam napisao da rec sektasenje nije primerena i taj ban mi je na mestu.

 

U svakom slucaju od mene od forumasa niko nikada nece naici na licne uvrede, cak i kada se branim i da mene neko uvredi a umeju cesto i da mi napisu provokativni upisi kao dva koje sam iznad naveo sa direktnim uvredama i prosli su nekaznjeno jer mi ne pada na pamet da riportujem to mozda i jeste normalno al mene to podseca na decije tuzakanje i zato mi nije ok, svakako to je legitimno, pa i tvoj upis izmedju ostalog i ove lajt varijante da se tako izrazim gde se naglasava da se nije procitao upis, meni je to provokativno takodje al nije bas kategorija licnih uvreda, kao sto je admin Uvrnuto rekao moze da se preskoci upis ili blokira odredjena osoba i jedini je ovde stao u moju zastitu kada je napisano sta je napisano dokle ce da mi se dozvoljava ne znam ni ja sta...

 

Da se ne pravim naivan umem i ja ostrije da odgovorim ali to je uglavnom kad se branim odnosno neki svoj stav, mislim da necete naci upis gde sam nekog prvi nesto bez da mi nije ranije nesto vise puta.

 

Ne podrzavam licne uvrede jos jednom cak sta vise za debeo ban su, da li su za trajni ako je po pravilima onda ok. Pretnje su nakon trajnog, a to po meni tek onda za trajni, ali koga briga sta ja mislim ja sam samo napisao svoje misljenje.

 

Svako dobro svima zelim.

 

P.s. Hocu li mi neko reci zasto ste ga zvali Tito?

Da ti kazem nesto prijateljski, okani se licnih ratova, isterivanja neke pravde kada je evidentno da pretezno nisi u pravu. Itekako imas sta da ponudis sto se pisanja tice, nastavi vise u tom smeru.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2022 at 7:46 AM, uvrnuto said:

 

Prvi put kad je Liska manjina bio banovan za isto bila je diskusija ovde na žalbama, pa najlakše da pročitaš tu par postova i vidiš zbog čega je tad odlučeno tako, a na osnovu čega se sad vodimo u takvim slučajevima.

 

 

Fair enough, postujem princip. Stavise, veoma mi je drago da se razni seksizmi na ovom forumu ne tolerisu.

 

Moja poenta je bila da je ta posalica toliko glupa da je ocigledno vecina clanova ignorise, ali opet, slazem se da ne treba da (p)ostane navika.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...