Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Iznenadjen sam sto je Kuper trajno banovan...

 

Spoiler

...sada, a ne ranije.

 

Ne svidjaju se ni meni trajni banovi osim kad je neko bas promasio forum. Nekako uvek verujem da ljudi mogu da se urazume i da daju doprinos, odnosno da ne potiru ono dobro sto rade nekim svojim losim cinjenjem. Jbg... izgleda da ipak ne mogu svi. 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro ne zezajte sad, i ako sam i ja protiv trajnih i ne svidja mi se sto je ovde pao trajni, iskreno ce mi faliti Cooperovi postovi bukvalno ne moze nista da se prigovori odluci.

 

Decko je bio jedno 15x trajno banovan jos na starom forumu i nije kao da je nesto znacajno promenio pisanje od svog prvog posta, mozda ga je samo malo ublazio ali vremenom nam je svima postao simpatican.

Bukvalno sve ovo vreme koje je ostao je bonus i opet kazem i ako sam protiv ove odluke ne mogu nista ni da zamerim moderaciji evo i Uvrnuti kaze da se vec na zadnjih nekoliko banova skretala paznja da su pred “iskljucenje”.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nele said:

Dobro ne zezajte sad, i ako sam i ja protiv trajnih i ne svidja mi se sto je ovde pao trajni, iskreno ce mi faliti Cooperovi postovi bukvalno ne moze nista da se prigovori odluci.

 

Decko je bio jedno 15x trajno banovan jos na starom forumu i nije kao da je nesto znacajno promenio pisanje od svog prvog posta, mozda ga je samo malo ublazio ali vremenom nam je svima postao simpatican.

Bukvalno sve ovo vreme koje je ostao je bonus i opet kazem i ako sam protiv ove odluke ne mogu nista ni da zamerim moderaciji evo i Uvrnuti kaze da se vec na zadnjih nekoliko banova skretala paznja da su pred “iskljucenje”.

 

Pa u tome čuči problem sa odlukom. Došli smo do situacije da nakon što ništa nije zgrešio ili je zgrešio na nivou dvadesetak ljudi od sinoć mu se uruči karta u jednom pravcu što se ne bi dogodilo da nije bilo žutih karti pre toga. Ne znam tačno koliko je fudbalskim rečnikom seckao igru pa da dobije crveni, ali to nisu izgredi zbog kojih neko treba da bude odstranjen. Većina Kuperovih kazni su bili nakon pošalice koja je blago prešla granicu u tom trenutku dozvoljenog kriterijuma. 

 

Bizarno enough objava nakon Kupera je za simpatičnog bombardera, lika koji je poredio Čoksa sa Amerikom i Partizana sa Sadamom, koji u slučaju da još jednom pokrene tiradu i konačno skonta da mora malo da se suzdrži izbeći će seču zbog... nedovoljno prekršaja? Korektivna ustanova jebote.

Link to comment
Share on other sites

Just now, pierre van hooijdonk said:

Došli smo do situacije da nakon što ništa nije zgrešio ili je zgrešio na nivou dvadesetak ljudi od sinoć mu se uruči karta u jednom pravcu što se ne bi dogodilo da nije bilo žutih karti pre toga.

Ne znam da li znas, da zuti kartoni upravo tome i sluze, da se akumulirani prekrsaji pretvore u iskljucenje. 😄 

 

A ocigledno nije da nije nista zgresio. 

 

Ovde imamo cak i onu komicnu situaciju da "igrac" sa vise zutih kartona, i dalje ostane u igri. Dok se neko ne seti da je 1+1+1 zuti trebalo da bude crveni jos posle 2. zutog. 

Link to comment
Share on other sites

Kad čitam forum sa druge strane brda, većinom se ne slažem sa onim što se piše ali i tad mogu da razlučim ko je pismen i vispren na mislima a ko maliciozan ili prosto retardiran.

Pa tako redovno čitam neke komšije iz pijeteta i budu mi ponekad orijentir da ne skrenem baš puno lijevo kod Albukerkija a neke preskačem čim vidim avatar. Opet neke druge ne čitam jer su maliciozni iako se vidi da nisu ni glupi ni nepismeni - jednostavno vidiš da svoje sposobnosti koriste na pogrešan način i, što je još gore, vuku i druge manje sposobne za sobom kao vagone.

Sad generalno, imamo ta pravila i poštujemo ih htjeli ne htjeli, nekom je to prirodno, neko se muči a ima i onih koji ih namjerno razvlače da ispipaju granice forumskih sloboda.

Ono što bih htio otvoriti za diskusiju je da li su isključivo pravila uslov za nečije obitavanje na forumu ili je potrebno da daš i neki doprinos na njemu? Gledano od oka, ovdje ima pedesetak članova koji postovima stvarno obogaćuju ovo mjesto, ostatak poštuje pravila ali za većinu se ne bih mogao sjetiti nijednog posta vrijednog pažnje.

Kuper kakav je takav je ipak davao neki ton i boju forumu i mislim da smo svi na gubitku ako ga trajno izbacimo. Vidim ovdje dosta komšija koji su stali uz njega i to mi je drago vidjeti da ljudi prepoznaju da u njegovim postovima nije bilo iskonske malocioznosti a znao nas je sve nasmijati. A i iznervirati. Ali sve je to dio iste priče. Naše priče.

Pravila na žalost nisu prosta matematika iako bi svaki mod volio da je tako i nekad treba vidjeti širu sliku a i poslušati, ako ne glas razuma onda glas većine.

Stoga vas ponizno molim da još jednom razmotrite odluku da se Kuper trajno ukloni, možda i neka anketa da se sprovede među forumašima, zaista vjerujem da nije ni među komšijama prezren i da ga i drugi vide kao benignog forumaša sklonom (ponekad lošem a ponekad i dosta dobrom) humoru i opuštenom zezanju.

Ako ste stigli do ovde, hvala vam na čitanju i sportski pozdrav.

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li znas, da zuti kartoni upravo tome i sluze, da se akumulirani prekrsaji pretvore u iskljucenje. [emoji1] 
 
A ocigledno nije da nije nista zgresio. 
 
Ovde imamo cak i onu komicnu situaciju da "igrac" sa vise zutih kartona, i dalje ostane u igri. Dok se neko ne seti da je 1+1+1 zuti trebalo da bude crveni jos posle 2. zutog. 

Žuti kartoni se brišu u narednoj fazi takmičenja, uvijek bilo. [emoji16]
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, berti said:

Vracajte Kupera. Da bar mi cigani imamo alibi da kukamo "a pojedinima se sve dozvoljava" i " da neko od navijaca Zvezde ovo napise, izleteo bi trajno".

 

U ovome zapravo ima puno istine. Kuper (skoro) nikome ne smeta stvarno, žalbe i kukanja na njega su neki ritualni performans na koji su se svi navikli.

 

@Kooineeperk je recimo bukvalista i ne razume ovo, tako da kao kompromis predlažem da njega banujete a Kupera vratite.

  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

 

Ne razumem o čemu pišeš. 
Ima 20 kazni do sada, a dok sam ja moderator mislim da smo jedno 3, 4 puta napisali čarobno "opomena pred trajni ban". Da ne pričam o gomili privatnih poruka, gde je pokušano da mu se ukaže na probleme. 
Čemu uopšte potreba da neko napiše nešto grdno da bi se trajno banovao. Mnogo gori su ovi što konstantno prave sranja i posao moderaciji.

 

 

Jbg ne bi trebalo da se gleda samo iz ugla pravljenja posla moderaciji.

 

Pa čak i da tako gledaš, tebi su posao pravili sinji kukavci i dežurni papagaji što nisu vadili Kupera iz usta. Sad kad su konačno uspeli preći će na nešto drugo, aj u dvaes marke da posao neće da ti se smanji.

 

A i od tih 20 banova pola je bilo zato što je to Kuper ili neka kompenzacija. 

 

U principu sam znao da ćete u jednom trenutku da popustite, jbg i sami sebi ste stavili teg oko vrata sa tim "poslednja opomena pred trajni", ponovljenim nekoliko puta. A znate i sami da ovo nije ok odluka i ne verujem da iko od vas misli da je uradio dobru stvar.

 

I još nešto, verovatno da ne postoji niko na forumu ko je trpeo više ad hominem napada od Kupera. Kad se sve sabere mislim da mu je naneta ozbiljna nepravda i da su u ovoj priči pobedili likovi koji će malo toga dobrog doneti forumu.

 

 

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Teška srca ovo prevaljujem preko tastature posebno jer sam i sam bio moderator i znam koji je to mučenički posao (uvek će neka odluka moderacije imati protivnike makar bila 1000% ispravna), ali ni ja nisam video kod Kupera tu kap koja bi sinoć/danas prelila njegovu ohoho punu čašu pa se pridružujem apelu da mu se ukine trajni ban. 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira na ishod ove utakmice, meni je ova sabornosttm (mrzim tu riječ) obje strane pravi melem na ranu posle raznih pisanija posljednjih dana, tako da biste mogli vratiti Kupera ako ništa ono zbog toga što je uradio više na pomirenju navijača od bilo koga drugog u posljednjih 30 godina. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Smrtokapa said:

 

@Kooineeperk je recimo bukvalista i ne razume ovo, tako da kao kompromis predlažem da njega banujete a Kupera vratite.

 

Adekvatan kompromis. 😄  Ionako kad sam poceo da pisem ovde neko je ispalio da sam ja "finski Kuper" (zbog moje price o finskoj krvi u familiji i odakle mi ovaj nick). 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uz svo poštovanje volonterskog rada naše drage moderacije, predlažem da o ovome odlučimo putem referenduma.
 

Trenutno ne postoji ispravniji način, a kakav god rezultat da bude, “poražena” strana će morati da shvati da je ovo demokratsko zborište pa se tako i ovako bitne odluke donose na demokratski način, kao u Švajcarskoj. Pa ne organizuju ljudi džabe 5 referenduma godišnje. 

Link to comment
Share on other sites

Njegov svaki drugi post je bio tatisanje bez Tate. Ne znam kome je to bilo zanimljivo osim drugarima i drugaricama sa KKP topika. Možda je dobio trajni za neku, sitnicu" ali dosta je bilo i ovog do sada. Mnogo ste vi duže od mene na forumu pa ne mogu da budem sentimentalan na ovu odluku jer za ovo kratko vreme koliko sam ovde ja sam od njega samo tatisanje i ljubav prema klubu (što je i normalno) video i ništa drugo. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Generalno, sasvim ok potez.. Predlažem pooštravanje kriterijuma.. Naročito prema "mojima" jer nas je više.
Ljudi, imate te rsb-ove, partizan.net-ove, ne razumem potrebu od svakog jbnog mesta praviti isto blato.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Kad se sve sabere mislim da mu je naneta ozbiljna nepravda i da su u ovoj priči pobedili likovi koji će malo toga dobrog doneti forumu.

Čisto da vidim kako stojiš (ništa muška ljubav): da li imaš ovakav stav i prema banu za Puzigaću?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

Meni se generalno ne sviđaju trajni banovi, mislim da bi to trebalo da bude namenjeno samo za neke ozbiljne čobane budale.

 

A i slažem se sa ovim što kaže Big Ticket. Ne znam šta se sve obriše, ali ovo što od Kupera vidim bar meni nije ništa što bih shvatao ozbiljno. Uglavnom su zabavne forice.

Ne zelim nikada da zavrsim u bajboku, ali ako se to desi, ovaj covek zelim da me brani. Uvek ima poentu, i tokom ranijih pisanija povodom palih drugova clanova na politickoj temi.

I ovde je apsolutno poentirao, odstranjivati trajno ljude koji nisu bas u vinklu na keca, ali ovako Lakija, Tita, Kupija...ne znam, meni ti ljudi fale.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Fer. :shake:

Nisam pametan.
Sa jedne strane,Kup je odavno bio za odstrel. Da,mislim da je patkomer i neko čiji profil više pasuje navijačkim forumima. Imao je izlete i izvan PDF Košarka,pokazao da ume da piše i sasvim normalno,ali u mojim očima provokator. Mislim da je sam izabrao takav put i da se tako predstavi ljudima ovde..možda imam pogrešan utisak,ali je takav.

Pojma nemam šta je konkretno trigerovalo moderaciju.
Mislim da nikad nisam agitovao da se banuje pa neću tražiti ni njegovo pomilovanje mada nisam ni protiv toga.

Nešto drugo: ima li ikakve šanse da moderacija promeni kriterijume za banovanje forumaša koji se ne sustežu da napišu kakva je podmuklina Ledej?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Drug Crni said:


Nešto drugo: ima li ikakve šanse da moderacija promeni kriterijume za banovanje forumaša koji se ne sustežu da napišu kakva je podmuklina Ledej?

Pišu ljudi i da je dzukela. I ja bih molio za objašnjenje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...