Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

11 minutes ago, Marvin said:

Jeste, još koji dan 🙂

Opet ne ispratih. Na ovom podforumu ili negdje drugo? Msm nije da mi nesto mnogo znaci (@DameTime naravno da znaci), ali inace u citulji to skontam.

Edited by Pacino
Padez
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sector said:

Sanjao sam da je bratu skinut ban. :classic_sad:

 

Ich hab die Nacht geträumet

 

Usnio sam prošle noći

Jedan sanak strašan

U mom vrtu rastao je

Ružin grm izdašan.

 

Vrt moj je bio groblje

Oko njega koševi

Sa grma su padali

Crno-beli cvetovi.

 

Skupljao sam cvetove

U pehar od zlata

Iskliznu mi iz ruku

Razbi se u parčad.

 

Dok sam ga unosio

Sa cvećem u svoj stan

Postovi su nestajali

Kuperu da li si banovan?

  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • WOW 5
Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2024 at 11:40 AM, uvrnuto said:

Ovde su ispisane 3 strane, zatvorili smo desetine report-ova posle derbija, a dolaze i ovi redovni, pa ćemo vas zamoliti za malo strpljenja da vam odgovorimo bilo šta.

Tj. kao što sam prošli put napisao, nećemo se upuštati u diskusiju jer nema smisla, ali ćemo se potruditi da odgovorimo tako da pokrijemo skoro sva pitanja.

 

kako napreduje seminarski : i

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uvrnuto said:

 

Čekamo da prođe duplo kolo, pa da zaboravite. 

A svakako se odluka neće promeniti, pa ono... 🫢

 

jasan je meni modus operandi, nije da ga nisam pomenuo, samo, kad ste vec obecali reply a do sada niste smislili dobar, tesko da cete ovih dana.

 

banovan je trajno za jpg leday fan cluba 🤪

Link to comment
Share on other sites

Lome se oko odluke, ne verujem da bi se odlagala komunikacija vezano za glavnu temu na forumu ako je već sve rešeno. Ljudski je grešiti, pošteno priznati. Nekada ovakve situacije razotkriju zastarele, striktne/šablonske procedure... Inače, u međuvremenu sam proleteo poslednje Cooperove dane, osim ako nije bilo nekih napuša ili banworthy brisanja, ne vidim drugi epilog nego da se odluka preinači. Čekamo.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Cela problematika oko Kuperovog bana je što niko ne zna zbog čega je banovan na kraju. Ja razumem taj uslovni boravak "na slobodi" ali tu bi trebalo da važi pravilo da ukoliko neko ponovi prekršaj iz iste kategorije bude banovan ili, da plastičnije objasnim, ako je neko u RL dobio uslovnu kaznu za neki privredni prekršaj neće mu se ta ista kazna aktivirati ako napravi saobraćajni prekršaj. Prosto mora neka gradacija da se vrši. Ovako ste držali prst na okidaču i čekali zgodnu priliku da bi se zadovoljilo pučanstvo. Ono koliko sam pratio Kuper nikada nikoga nije lično uvredio za razliku od mnogih koji i dalje obitavaju na forumu.

 

Na sve ovo da se složim sa mišljenjima da su trajni banovi glupost osim u baš ekstremnim situacijama. Evo samo predlog jedan - fokusirajte se na vremenske banove i produžavanje istih u slučaju ponavljanja prekršaja što delimično i radite. Znači prvi prekršaj 3 dana, isti prekršaj 5 dana, pa 10 pa 15 pa 30, pa 60...i uslovna kazna tako da ako neko ponavlja iste prekršaje u kratkom roku ostaje mu ta najduža kazna za svaki sledeći...ukoliko se primiri i ne ponavlja neko vreme (dva-tri meseca) resetuje mu se brojčanik i kažnjavanje vraća na najmanji broj dana. Mislim da bi to bila dovoljna kazna forumašima, osim, kao što rekoh, u nekim ekstremnim situacijama. Svakako može da se razradi sistem ali kapirate šta hoću da kažem.

 

I mislim da i prema nekim "padobrancima" možete da budete blaži jer se možda tu krije neko ko bi mogao da "izraste" u normalnog forumaša ali mu nije skroz jasan koncept ovakvog foruma pa konta da su u pitanju B92 ili facebook komentari. Dosta ljudi je započelo sa klasičnom patkometrijom na pokojnom B92 pa su neki kasnije bili i moderatori. Lupite im neki vremenski ban, upozorite na PM i uputite na Pravilnik jer objekitvno vrlo mali broj ljudi to sve pročita iako bi trebalo da bude normalno.

 

Forum je koncept koji odumire i ne treba se olako odricati ljudi koji su željni da učestvuju a imaju neki sadržaj da ponude koji nije besmislen.

 

 

  • Like 15
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Meni su "super" padobranci koji napišu nešto tipa "dugo vas čitam pa sam odlučio da se registrujem..." i onda odmah krene sa RSB ili GTR retorikom 🙂 Pa pobratime, ako si nas čitao, valjda si uvideo šta je prihvatljivo ponašanje. Recimo, ovaj lik DOXA je banovan jer je bukvalno samo štancovao flejmovanje i tatisanje. I ono, štob se reklo, nikog nije lično uvredio. za razliku od mnogih koji i dalje obitavaju na forumu. Šta hoću da kažem. Iako sam ja legalista po opredeljenju, ipak mora da postoji i određeni nivo "slobodnog sudijskog uverenja" jer se svakako može biti bezobrazan i bahat a da nikad formalno ne prekršiš pravila foruma.

 

Upravo zbog toga dolazimo do sledeće teme, a to je bolna tema trajnih banova. Nisu učinkoviti, po meni. Verujem da se svi koji hoće da pišu neko vreme primire pa se onda kloniraju i vrate nazad. Po meni su banovi par dana ili ako je već duži ban treba ga svesti na samo zabranu pisanja ili moderatorsku dozvolu.

 

Ovo zadnje iziskuje dodatno angažovanje moderatora pa verujem da im nije baš najdraže rešenje.

 

To da li neko piše smisleno ili ne, u principu je stvar subjektivnog mišljenja, pa neću da diskutujem. Meni provokatorstvo i flejmovanje nije smisleno, nikad.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dragan Mićić said:

Moderacija se uplasila ismevanju bana za Kupija u kojem bi pisalo “poslednja opomena pred trajni”. 

 

Jer smo se na to realno smejali poslednje tri godine.

 

I sad kad nije smesno ono prc

 

samo jos da nakon 5 (pet) dana, saznamo koji post ili postovi su doveli do bana, cak i po ovoj bizarnoj logici akumulacije proslih kazni;

 

koliko uspevam da zakljucim sistemom dedukcije, kao sherlok holms, reportovan mu je post/postovi od kojih pamtim jpg sa transparentom leday fan club, a koji je posadio na partizanovoj temi, nakon sto je nas 15, ostavilo 45 postova, pola od toga na partizanovom topiku, na temu "zasto sve prezirem ledaya".

 

pa ako je sherlok, u nedostatku opipljivih informacija, za koje je uvrnuto u ime moderacije, napisao da "nema potrebe objasnjavati" (ko li to jos iz srbije ima takav pristup a poznata je licnost?) a zatim naveo "konstantno bacanje udica" - da li je uopste tehnicki moguce da odgovor na postove xy korisnika o ledayu, bude udica, ako je u sustini reakcija na napisano?

 

pri cemu ta reakcija nije ni uvredljiva, niti gadja nekoga od zvezdinih fanova kolektivno i pojedinacno, vec je totalno navijacka u smislu treba samo jos vise voleti ledeya

 

...

daklem, nije ovde tema da mu se oprosti sto je napravio neki prekrsaj, kada izgleda kao da nije nikalav ni napravio.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Auuuu al' se ovde neki prave naivni. I jos zapeli. Dobro, barem ste nesto od tatisanja primetili. 

 

 

 

Evo mojih 5para, "sherlokovom analizom"...

 

- Tatisanje u vidu kacenja slike transparenta Ledeja u sred diskusije o njegovim potezima na derbiju. Transparent je inace sa skroz druge utakmice, naravno, nema veze sa derbijem. Tatisanje 1/1 Da je tata tema ziva, ovo bi bio materijal za nju. 

- Poredjenje Ledeja ove godine i Lesora prosle - cista relativizacija. Ledej je zlocin koji traje i koji ce ocigledno jos trajati. Lesor prosle je imao 2 ispada, jedan fizicki (nasrtaj na Petruseva) i jedan mentalni (ono slikanje pored transparenta #PoFaci). Tako da nekog targetiranja Lesora nije bilo do tog jednog fizickog incidenta (ako se ono posle i moze nazvati targetiranjem vec je to neko prozivanje za ucinjeno; targetiranje je kada nekog konstantno prozivas a Ledej ima materijala za to jer kao sto rekoh - to je zlocin koji traje). Dakle ovo je jedna relativizacija nedela Ledeja. Spustanje na pojedinacni incident koji je imao Lesor. 

- O Zeljku, kako je svuda u Evropi primljen, osim od jedne male grupe navijaca. Ja tako barem shvatam ono sto je napisao, mozda gresim. A ako je tako, to je jos jedno tatisanje (mislim na "jedne male grupe navijaca"). 

- "Obrknezevic zavrsio posao" - za ovakve insinuacije su se itekako delili banovi.

- Pa onda kada pominje incidentne situacije sa utakmice, objektivnost i licemerje - sam stil kako formulise situacije gde su faulove pravili Zvezdini a gde su pravili Partizanovi igraci (pa se naravno preuvelicaju Zvezdini a neki Partizanovi "zaborave") je takodje tatisanje. 

- Targetiranje komentatora sa Arene, raspitivanje o imenu kako bi ga "stavio u svoj folder". A ovakvi postovi na drustvenim mrezama su doveli do toga da taj komentator zatrazi konsultacije u policiji. 

 

Ovo je sve bilo u 24h. Nista nesto sto je pojedinacno wow, medjutim, ocigledno je da se vratio u svoj stari mod pisanja. Da li je bilo jos nesto, pojma nemam, mislio sam da jeste kad sam ranije pisao na ovoj temi medjutim video sam sada taj post na koji sam mislio, nije obrisan.

 

U jednom se slazem - da bi moderacija mogla barem neko obrazlozenje da pruzi. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Tatisanje u vidu kacenja slike transparenta Ledeja u sred diskusije o njegovim potezima na derbiju. Transparent je inace sa skroz druge utakmice, naravno, nema veze sa derbijem. Tatisanje 1/1 Da je tata tema ziva, ovo bi bio materijal za nju. 

Da li je zabranjeno istaći stav drugačiji od većinskog glede Ledeja? Pošto smo, između ostalog, čitali i da Ledej nije nikakav borac itd.

7 minutes ago, Kooineeperk said:

Spustanje na pojedinacni incident koji je imao Lesor. 

Znači, sad je pojedinačni incident, a prošle godine je konstantno prozivan (Lesor).

8 minutes ago, Kooineeperk said:

O Zeljku, kako je svuda u Evropi primljen, osim od jedne male grupe navijaca. Ja tako barem shvatam ono sto je napisao, mozda gresim. A ako je tako, to je jos jedno tatisanje (mislim na "jedne male grupe navijaca"). 

Nije tačno?

8 minutes ago, Kooineeperk said:

Obrknezevic zavrsio posao" - za ovakve insinuacije su se itekako delili banovi.

Uvek i bez izuzetka?

9 minutes ago, Kooineeperk said:

Pa onda kada pominje incidentne situacije sa utakmice, objektivnost i licemerje - sam stil kako formulise situacije gde su faulove pravili Zvezdini a gde su pravili Partizanovi igraci (pa se naravno preuvelicaju Zvezdini a neki Partizanovi "zaborave") je takodje tatisanje. 

Istim aršinom bi veliki deo crveno-belih forumaša odavno završio karijeru, pošto se često diskusija o derbiju svede upravo na to na šta ukazuješ, samo u ovrnutim ulogama.

11 minutes ago, Kooineeperk said:

Targetiranje komentatora sa Arene, raspitivanje o imenu kako bi ga "stavio u svoj folder". A ovakvi postovi na drustvenim mrezama su doveli do toga da taj komentator zatrazi konsultacije u policiji. 

Ne zajebavaj, pretnje su jedna stvar ali ovo što si naveo nema veze s tim.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Evo mojih 5para, "sherlokovom analizom"...

 

- Tatisanje u vidu kacenja slike transparenta Ledeja u sred diskusije o njegovim potezima na derbiju. Transparent je inace sa skroz druge utakmice, naravno, nema veze sa derbijem. Tatisanje 1/1 Da je tata tema ziva, ovo bi bio materijal za nju.

 

ozbiljan si kada boldovano nudis kao argument?

 

zato je vazno da moderacija napise par redova, stvarno ne bi trebalo da je komplikovano.

 

druga stvar je sto bi onda tatisanje bio i moj traktat "zasto prezirem ledaya", koji pocinjem sa lajnom kako bih mu preventivno dao tehnicku cim se zavrsi podbacivanje.

 

tatisanje je onda i 500 upisa na partizanovoj, euroleague, aba i zvezdinoj temi o ledayu istog dana.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Da li je zabranjeno istaći stav drugačiji od većinskog glede Ledeja? Pošto smo, između ostalog, čitali i da Ledej nije nikakav borac itd.

 

7 minutes ago, uini said:

ozbiljan si kada boldovano nudis kao argument?

 

 

A timing fotke je koincidencija? Hajde da se ne lazemo... 🙂 

 

Ja sam navikao na to od Kupera, posto mi je odavno jasno koja je poenta njegovog postojanja na ovom forumu. 

 

Sto se ostalog tice @Barkley#34 nisam sumnjao da ce neko drugi sve ovo videti drugacije. Nemam nista protiv, svako ima pravo na svoje misljenje. Stvarno ne bih dalje da raspravljam o svakoj stavci pojedinacno, meni je dovoljno da pogledam sve ovo zajedno i da razumem zasto je njegovo hodanje po ivici konacno uzelo danak. Malo je sa sigurne strane ivice, malo odluta suprotno, a pa jednom je morao i da se oklizne zbog tog izazivanja sudbine. 

 

13 minutes ago, uini said:

druga stvar je sto bi onda tatisanje bio i moj traktat "zasto prezirem ledaya", koji pocinjem sa lajnom kako bih mu preventivno dao tehnicku cim se zavrsi podbacivanje.

 

Saglasan sam i pozivam moderaciju da i tebe banuje... preventivno ❤️ 

 

 

Sto se mene tice, puno podrska moderaciji na sve banove ove banove na sportu, pogotovo od derbija na ovamo. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...