Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

11 minutes ago, Patriota iz kauca said:

OK. Na čemu gradite optimizam da ćemo dobiti petu?

Podržavam administratore ako misle da je ovaj post za ban ili slično jer ne mogu da razumem ove postove iznad.
I nema veze ovo sa pesimizmom, već je čist realizam.

Da je neko pre početka sezone ponudio TOP8 prihvatili bi bez razmišljanja.
Da je neko ponudio 3:2 protiv Reala umesto metle, takođe bi bili zadovoljni.

Igramo kod njih, Tavares igra, nismo ih dobili ni jednom kad je Tavares igrao celu, 15:0 imaju skor domaćini u EL u petoj utakmici, mi izgubili kući obe protiv njih, sudije u sve četri utakmice davale njima odluke koje su bile 50:50, kazna EL takođe više oštetila nas.

Na osnovu čega mislite da dobijamo?

Opet kažem prihvatam ban ako je post za ban, samo želim da čujem realne osnove za optimizam ne ono mi smo Partizan, Duletove fore o realnosti i slično.

 

Ako nema optimizma, sto bi igraci uopste igrali?

Odigrati dobro, pa kom opanci, kom obojci.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Na osnovu čega mislite da dobijamo?

Opet kažem prihvatam ban ako je post za ban, samo želim da čujem realne osnove za optimizam ne ono mi smo Partizan, Duletove fore o realnosti i slično.

 

Ja sam umereni optimista jer smo vec od g3 do g4 usporili Tavaresa, uz slabu partiju Lesora i slabiju Smajlija nego sto je igrao u g3. 

 

Njima nece igrati za nas drugi najfatalniji igrac u vidu Deka, Jabusele koji fizicki jedini moze da ustopuje Zeka, a Rendolf na back up 5 je svakako mnogo bolje nego Herkul Poirot.

 

Dalje, mislim da nema teoretske sanse da se Naneli ovako osramoti vise bilo gde do kraja sezone. Exum moze takodje samo bolje, ali i da bude isti kao juce, tu je sada glavni deo mog optimizma - Panter.

 

Ne ocekujem da ih masakrira kao u prve dve jer je ispao iz takmicarskog ritma, ali ne ocekujem ni da se resetuje na nivo proslosezonskog Pantera, sto je uz makar malo bolji timski % za 3 i dosta bolji % sa slobodnjaka (ovo je pod must) vec veliki upgrade za nas. Zonu smo im i ovakvi sinoc resili u nekom momentu.

 

E sad, zasto imam prefiks "umereni" je deo u kojem se slazem sa tobom, a tice se sudjenja, logistike, ocigledne namere da Partizan izadje vise ostecen za sranje koje nije zapoceo. 

 

Pre svega, nadam se da ce nas kosarkaski bogovi pogledati, makar jednom.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Instinkt said:

Nakon završetka treće, a pre četvrte sam i ja imao baš loš osećaj, pogotovo juče, čitav dan. 

Sad me baš drma optimizam, mislim da smo bolja ekipa, imamo boljeg trenera, bolju hemiju i ako ima pravde košarkaški bogovi nam neće okrenuti leđa. Oni su bez Deka i Jabuselea potpuno druga ekipa, mi sa Panterom 2 klase iznad nego bez njega. Onu zonu što je Ćus izmislio u 2 meča, pa videćemo kako će to proći sa Panterom na terenu. 

 

Idemo u Kaunas. 

 

A priznaj da optimizam temeljiš na Panteru. :classic_tongue:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bez zelje da trolujem, ako se izuzme taj neki faktor obaveznog ucesca u domacem takmicenju, ja iz ugla nekog fana kosarke ne vidim neku veliku stetu sto ce propustiti to KLS takmicenje. Ovaj put valjda nijesu ni htjeli da izbjegnu to takmicenje no ako dobro razumjeh zakasnilo se/zaboravilo se predati registracije na vrijeme usled svog ovog haosa oko plejof serije sa Realom i ovog nasilja po skolama i ulicama zadnjih dana. Da probam da donekle objasnim sto ne mislim da je neka velika steta.

Kapiram da je glavni draw tog takmicenja ta neka finalna serija izmedju 2 kluba koja redovno ode u max broj utakmica jer niko ne da domaci teren tradicionalno i da se ta dva kluba odmjere u 4 takmicenju ove sezone. Zvezda i Partizan igraju mozda najcesce od svih da kazem tako vecih klubova u Evropi, ni Real Barsa sto nerjetko dodju do same zavrsnice EL ne bi odigrali toliko meceva jedni vs drugih ko Zvezda i Partizan. 2 meca u ABA, 2 meca u EL, finale KRK, plejof serija u ABA koja ce najvjerovatnije otici u 5 meceva, samo to je vec 10 meceva ta dva tima za jednu sezonu. Ako se do tad ne zna ko je bolji tim i sve sto mogu ta 2 tima da pokazu za 10 utakmica u sezoni, nece sigurno ni 5+ dodatnih meceva u KLS sad nesto mnogo promjeniti. Kapiram ono da se igra za trofeje, ali taj sam trofej bez hardwarea i statistike malo sto znaci jer se igra na samom kraju sezone, kad su ekipe bukvalno na izdisaju i svima su misli okrenute nedje drugo i idealno vrijeme da se neka teza povreda dogodi usled zamora materijala.

TL:DR 
Dosta vam je 10tak utakmica za sezonu da odigrate medjusobno, dosadiste vise bogu i narodu 😄 

Edited by MrTwister
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MrTwister said:

Bez zelje da trolujem, ako se izuzme taj neki faktor obaveznog ucesca u domacem takmicenju, ja iz ugla nekog fana kosarke ne vidim neku veliku stetu sto ce propustiti to KLS takmicenje. Ovaj put valjda nijesu ni htjeli da izbjegnu to takmicenje no ako dobro razumjeh zakasnilo se/zaboravilo se predati registracije na vrijeme usled svog ovog haosa oko plejof serije sa Realom i ovog nasilja po skolama i ulicama zadnjih dana. Da probam da donekle objasnim sto ne mislim da je neka velika steta.

Kapiram da je glavni draw tog takmicenja ta neka finalna serija izmedju 2 kluba koja redovno ode u max broj utakmica jer niko ne da domaci teren tradicionalno i da se ta dva kluba odmjere u 4 takmicenju ove sezone. Zvezda i Partizan igraju mozda najcesce od svih da kazem tako vecih klubova u Evropi, ni Real Barsa sto nerjetko dodju do same zavrsnice EL ne bi odigrali toliko meceva jedni vs drugih ko Zvezda i Partizan. 2 meca u ABA, 2 meca u EL, finale KRK, plejof serija u ABA koja ce najvjerovatnije otici u 5 meceva, samo to je vec 10 meceva ta dva tima za jednu sezonu. Ako se do tad ne zna ko je bolji tim i sve sto mogu ta 2 tima da pokazu za 10 utakmica u sezoni, nece sigurno ni 5+ dodatnih meceva u KLS sad nesto mnogo promjeniti. Kapiram ono da se igra za trofeje, ali taj sam trofej bez hardwarea i statistike malo sto znaci jer se igra na samom kraju sezone, kad su ekipe bukvalno na izdisaju i svima su misli okrenute nedje drugo i idealno vrijeme da se neka teza povreda dogodi usled zamora materijala.

TL:DR 
Dosta vam je 10tak utakmica za sezonu da odigrate medjusobno, dosadiste vise bogu i narodu 😄 

Zadnji dan registracije je bio 24. April, pre početka serije protiv Reala. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nekako nije fer da Oly i Fener igraju u utorak a poslednji su završili četvrtu - pk razumem da FC RM igra CL polufinale u utorak veče ali jbt, tough life, mislim da bi fer bilo da mi igramo u utorak a u sredu Oly vs Fener.

 

Madrid je veliki i povezan infrastrukturno pa se utakmica mogla igrati recimo u 7, pola 7, ali problem je što niko ne bi došao da gleda, a plus EL želi spektakl. 

 

Iz ugla Uprave (LOL) smo već maksimalno izvukli sezonu - spektakl za spektaklom, maksimalan broj skoro pa punih utakmica kući, solidna kinta uzeta, EL dobila na publicitetu sa nama, tako da sve govori da smo in i za sledeću sezonu, a vrv i za par sezona posle. Eventualna pobeda u Madridu bi bila bukvalno trešnjica na šlag na torti 😁

 

Iz mog ugla - doživeo sam da počnem da verujem da smo ozbiljan tim, video pobede nad favorizovanim timovima na gostovanjima (i to u kontinuitetu), doživeo nezaboravne momente poput onog rastavljanja Reala u sred Madrida, i stvarno ne mogu ništa više da tražim. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Zadnji dan registracije je bio 24. April, pre početka serije protiv Reala. 
I što se do sad čekalo sa objavom?
Što Lion Delion nije 25og rekao da nismo ništa podneli?
Kakva destabilizacija pred majstoricu, zna se vrlo dobro iz čije fabrike metalnih proizvoda ovo dolazi...ccc
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

stvarno ne mogu ništa više da tražim. 

Ako nije neskromno, ja još tražim da budu smireni, uvereni u kvalitet koji imaju i da ostanu verni sjajnim partijama koje su pružili ove sezone. Ako to ne bude dovoljno, šta da se radi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja trazim i zadovoljavam se samo sa F4. Ne nuzno od njih, u Madridu, posle svih sranja u koje nas je Real uvukao.

 

Vise od nekih basketbal bogova, fortune, justicije, taj neki smer.

 

Ponosan sam na ovu EL sezonu svakako. Ali boli kada znas da se ovo sve desilo, a da nisi predaleko (ni blizu, doduse) i od uzmizeljkoevrotitulu momenta.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dzep said:

Iz mog ugla - doživeo sam da počnem da verujem da smo ozbiljan tim, video pobede nad favorizovanim timovima na gostovanjima (i to u kontinuitetu), doživeo nezaboravne momente poput onog rastavljanja Reala u sred Madrida, i stvarno ne mogu ništa više da tražim. 

Ja tražim da pobedimo Real 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Son_of_a_gun said:

 


Ovako se ja pripremam za neki all inclusive hotel - Sone, samo supica, salatica, prokulica, bebi mrkvice, riba i bijela piletina…

A onda uđem u restoran.

 

 

Prve dve scene na namestenom trenurku 🙂 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Utisci sa 4e tekme i koment pred 5u:

  • Kao sto sam rekao posle treceg meca, moramo vise igrati preko Ledeja, i on je zestoko isporucio. Fenomenalna partija. Morace da je ponovi u Madridu a trebalo bi da mu bude jos lakse to bez Deck-a. 
  • Exum je ocigledno povredjen, i bas slabo igra a glavni uzrok poraza je bila ocajna partija Nanelija koji nista nije mogao da ubode. Naknadna pamet je da je Zeljko trebalo da drzi Andjusu na kraju, ali sasvim logicno je bilo da pusti Nanelija koji je bio clutch cele sezone. 
  • Chacho je ozbiljan majstor. Kako je rastavljao nasu odbranu u sitne delove sredinom trece cetvrtine. I to skroz raznovrsno, vrhunske asistencije, trojka, dvojka. Pored njega, Deck je stvarno zanimljiv igrac. Tawares evropski Shaq. 
  • Zona nam i dalje pravi problem, mada i uz ocajne Exuma i Nanelija, uspeli smo da im damo skoro 80 poena. Ima tu razloga za optimizam, narocito zbog nedostatka krilnih centara kod Reala a i Zeljko odavno nije imao ovoliko vremena da spremi 1 mec.
  • Sa druge strane, Tawares ce sigurno isto dominirati a uz njega verujem da ce i balkanski duo mnogo lakse igrati pred domacom publikom. Ne bi me cudilo da im se otvori mec sa trojkama i da nas rasture, do sad su maltene svaku utakmicu lose sutirali. Zbog toga je jako bitan pocetak meca. 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...