Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

5 minutes ago, Barkley#34 said:

@Kosjan Willavić Psihološki su pogurani ali su i svesni da smo ih ili nadigrali ili bili egal u svim utakmicama u seriji. Za mene je i taj psihološki faktor takođe egal.

 

Što se svega ostalog tiče, sve je moguće. I da se nekom stegne ili opusti ruka, problemi sa faulovima ili snagom... Svaki ishod mogu da zamislim na kraju, jedino što sam ubeđen da se kolektivno nećemo raspasti kao npr. u Tel Avivu, Valensiji ili ranije u Berlinu.

Zaboravio sam reci i to da je neocekivano voskresenije Papapetruovo jako bitno za Partizan, narocito zbog vec pomenuta dva izostanka kod Reala. Moze da se desi da da 5 poena i uzme 3 skoka, ali ne vidim razlog da opet ne odigra dobro iako se najlosije uklopio od stranaca. Doktorsku partiju je odigrao vcrs, ali su Naneli i Egzum zakazali.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nema šta, Željko je nacrtao akciju na TO - Madar za Dantea, Dante čeka da se Zach demarkira i on šutira za 3 pts. Promašio je, dešava se, onda je i Nunnally promašio i to je bilo to. 

Samo da je Exum pogodio koju trojku više, da je James dao neki poen, da nisu promašili toliko slobodnih bacanja... Samo. Jbt, glava me zabole od ovoga. Najpametnije je prespavati sada... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovakva bacanja su nedopustiva za ovu fazu sezone, za tim koji ih inace doktorski sutira. Lesor na stranu (mora imati par meceva u sezoni gde ce se raspasti sa penala), ali redom Ledej, Danilo, Janis... zar bas sada? I bas svi na istoj utakmici?

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Pravdi je preostalo da se koprca iskljucivo u granama umetnosti ali cak i tamo zivotari zahvaljujuci manipulativnom faktoru.

Sve je kako je i trebalo da bude posle incidenta u Madridu, svi ups&downs, ipak je Real uz sve mane preiskusna ekipa.

Bursa je bila u, kako bi vi to rekli "svecarskoj atmosferi", ovo je samo repriza kao pravi test karaktera i napretka ekipe pre svega na psiholoskom planu jer je u gostima.

Panter je epski junak, rane previjene i spreman opet za obracun sa zlom nemani mocnom Nirdalom.

Ja verujem

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Zaboravio sam reci i to da je neocekivano voskresenije Papapetruovo jako bitno za Partizan, narocito zbog vec pomenuta dva izostanka kod Reala. Moze da se desi da da 5 poena i uzme 3 skoka, ali ne vidim razlog da opet ne odigra dobro iako se najlosije uklopio od stranaca. Doktorsku partiju je odigrao vcrs, ali su Naneli i Egzum zakazali.

Papapetruu su prva tri šuta noćas bili šutevi bez ikakve odgovornosti, istek napada, odnosno četvrtine, kad je svaki igrač šutne bez ikakvog opterećenja jer prosto niko ne može da ti zamjeri kad u takvoj situaciji promašiš. Tim šutevima se stvarno optimalno uveo u tekmu i želim mu sad da mu se to samopouzdanje bar malo prenese i u sledeću tekmu, ali, objektivno, on je već duže vrijeme ne u kanalu, nego na dnu Marijanskog rova. Bukvalno 5p bez puno potrošenih lopti, 3r i dobra odbrana od njega iduće srijede bi već bili puna kapa, sve preko toga je već ozbiljan plus za nas.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Real do sada u seriji nije dobio utakmicu u kojoj je Panter igrao

 

Partizan do sada u seriji nije dobio utakmicu u kojoj je Tavares igrao (do kraja)

 

Čeka nas zaista zanimljiv okršaj.

 

Partizan je demonstrirao organizovaniju i tečniju igru i u utakmicama u kojima je pobeđivao, delovao je zastrašujuće.

 

Real je demonstrirao da ima džina u reketu i eksploatišu ga kao životinju u cirkusu, nekada i da se sažališ.

 

Realu treba mnogo toga da se potrefi kako bi utakmicu dobio. Između ostalog i da KKP ne izgleda kao na meču #2, jer se u tom slučaju ništa ne pitaju. 

Link to comment
Share on other sites

Ništa ne mogu da im zamerim - košarka je igra detalja, a kad ti se malo pomeri rotacija, onda igrači igraju malo više nego što bi trebalo pa se promaši po koje bacanje, izgubi po neka ničija lopta, šut zakaže i imaš osećaj da ne ne možeš da ih stigneš, zato što guess what - u suštini znaš da ne možeš. A ti pri tom nemaš ni toliko individualnog kvaliteta, ni iskustva kao protivnik, plus je u hali sve vrlo čudno... Bilo bi zaista pravo jedno malo čudo da smo ovo izvukli.

 

Zek doktorski, Grk vrlo dobar, ostali prosečno do ispod prosečno. 

 

Rasplakao sam se na minutu ćutanja na početku, pa opet pri aplauzu za pokojnog domara... 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, medobrundo said:

Real je demonstrirao da ima džina u reketu i eksploatišu ga kao životinju u cirkusu, nekada i da se sažališ.

Hvala za podsjećanje, i to sam htio da kažem: Partizan je natjerao Real da igra kao Sovjetski Savez iz ere Tkačenka. Moj optimizam se dijelom zasniva na tome da su naši treneri uzeli mjeru toj taktici prije pedesetak godina. Mislim da je Željko noćas zaboravio Smajlija (koji je u jednom periodu u 3/4 bio odličan u odbrani i skoku) i mislim da mu se to neće ponoviti u srijedu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Alek The Great said:

Zaista je ovaj Ledej kriminalac.https://cloud.tapatalk.com/s/64542b94f3586/Ledej%20Dek.mp4

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

Zaista ne razumem sarkazam, niti audio koji bi trebalo da ismeje povredu Deka -- da je iscenirao ili šta već?

 

Ovo je za mene i dalje jedan užasan potez. Bacio se na nogu čoveku za loptu koja nije ni bila na zemlji. Kod pokušaja ovakvih krađa, ljudi često izlete ili ispadnu iz igre ako zakasne, jer uglavnom ne uklizaju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Hvala za podsjećanje, i to sam htio da kažem: Partizan je natjerao Real da igra kao Sovjetski Savez iz ere Tkačenka. Moj optimizam se dijelom zasniva na tome da su naši treneri uzeli mjeru toj taktici prije pedesetak godina. Mislim da je Željko noćas zaboravio Smajlija (koji je u jednom periodu u 3/4 bio odličan u odbrani i skoku) i mislim da mu se to neće ponoviti u srijedu.

 

Potpuno dekadentna igra, kojoj je veštačko disanje u nekim momentima dao Ćaćo.

 

Realu je potrebno da se pojavi Musa, u ulozi igrača koji probija prvu liniju, skuplja odbranu i pravi višak -- da ne grešim dušu, izgledao je bolje večeras; te i da Goss odradi kvalitetne plejmejkerske minute. Ukoliko je Dek aut, biće tu dosta minuta za špansku starudiju spolja i to je definitivno + za Partizan. Naravno, wet dream je uvesti Tavaresa u problem sa faulovima. 

Link to comment
Share on other sites

Danas nisam želeo da gledam utakmicu...ali me klinac nagovorio. Nije mi bilo do košarke. Neki naši ovde već prozivani igrači se nisu "pojavili", ali ni kod njih već dve utakmice "nema" Hezonje pa čak ni Muse. Duža klupa Reala je u obe utakmice rešila stvar. (u drugoj Gos, a danas doprinos do sada ofanzivno skoro ne vidljivog Hange, pa i Ćaća). Što se nas tiče, samo ću napisati 10 od 19 i to je to.

Najveći mi je bedak da sam bukvalno par minuta pre "događaja" na 2 utakmici, egzaltiran, po prvi put od Gana, pomislio da imamo tim za titulu. Eto  klasičan jinx.

Naravno, ne gubim nadu. Treba otići i odigrati bez pritiska, "muški" - verujem da smo bolji "Tim". Nadam se da Kevin neće " sagoreti" i da nije za ovo vreme ispao iz ritma u kome je bio. U Madrid po POBEDU.

 

Moje najiskrenije saučešće, svima koji su pogođeni nesrećom u našem Beogradu. Kao otac još uvek ne uspevam da se pomirim sa time. 

p.s.

Izvinjavam se ako sam nekoga ovim ličnim upisom sa kraja uvredio ili dodatno uznemirio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mario:

 

- Ako išta mogu reći o košarci... Imamo dužu klupu, više igrača. Oni igraju ekstremnu košarku sa Željkom, skoro savršeno. Zato smo izgubili prve dve utakmice, nismo bili na njihovom nivou. Vratili smo se sa energijom u druge dve, videlo se to i u skoku. Igrači koji nisu previše igrali tokom sezone su jako dobri igrači, dali su nam dodatnu energiju, to nam je, može se reći, prednost.

 

Posle 0:2 sve se okrenulo na vodenicu Reala...

 

- Opet igramo kod kuće, preokrenuli smo seriju. Imamo naš teren, prednost. Mi imamo veću rotaciju, što je prednost, to se sada vidi, dok Ledej igra po 40 minuta, Naneli takođe. Teško je to. Ovo je ozbiljna košarka. Nadam se da će nam ovo pomenuto biti prednost i u petoj utakmici. Širina je na našoj strani, košarka, apsolutno, na njihovoj. Prednost bi trebalo da bude na našoj strani, gledajući kakve igrače imamo, ali videli ste da nam u prve dve utakmice to ništa nije značilo. Da ne igraju protiv nas, odmah bi rekao da bih voleo da ih vidim na fajnal foru.

 

Jedno je jasno i Mariju i svima.

 

- Biće pakao u Madridu! Pa šta bude...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

Iskreno, polozili ste sa 10kom u utorak.

 

Ovo veceras je bilo kao na nekim sedativima + totalna utucenost zbog stravicnog nesrecnog slucaja, tako da ne znam bas da li bi i nekim najgorim umobolnim sipkasima palo na pamet da prave neka sranja. 

Ako je skandiranje Musa Turcine....za desetku onda sta pricati.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...